Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

black_adrian wrote: 07/12/2021 20:24
ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:57 Polo. 2013.

a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular. :D sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.

htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
Da je starije auto i manje vrijedno rekao bih ti da ga prodate takvog neispravnog i da se ne isplati ulagati, al ipak se radi o mlađem autu.

Muž vjerovatno misli da taj majstor treba završit kad je već počeo, al ga previše uzima da to nije realno. Prvo što odugovlači, evo 3 mjeseca. A onda što je preskupo to sve, ne znam šta da mu je radio ne bi trebalo bit 1000 Eura. Jedino ako je ugrađivao dijelove iz ovlaštenog, ma da sumnjam.

Ništa, uzimaj svoje auto dok vas nije izlevatio za još koju hiljadu i vozi kod nekog provjerenog. Samo ne znam šta može otić kod tog auta da bude 1000 Eura odjednom. Kako vidim vjerovatno dizne, ne bi trebale ni one biti toliko skupe, uglavnom se ne pokvare sve 4 odjednom.
Hvala ti puno na odgovoru. Slazem se, ovo je i moje razmisljanje. A u tih haman 1000€ usli su i ostali ti neki sporedni troskovi tipa gorivo, vucna sluzba, postarina i ostalo. Al da uzima nenormalno, uzima.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Benzin ili dizel?? Ako je dizel, dizne su poskupe..ali svejedno, toliko dugo auto da bude kod majstora, to nije normalno...mislim, majstor nije normalan, i bez uvrede, i muž nije normalan :mrgreen:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

konektovan wrote: 07/12/2021 21:14 Benzin ili dizel?? Ako je dizel, dizne su poskupe..ali svejedno, toliko dugo auto da bude kod majstora, to nije normalno...mislim, majstor nije normalan, i bez uvrede, i muž nije normalan :mrgreen:
Dizel, jeste.

A malo i nije ocito. :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

konektovan wrote: 07/12/2021 19:30 Taj više voli majstora nego tebe,...u tome je kvaka, ono, baš se vole.
Trebao se onda vjenčati sa majstorom, kao onaj vozač Alfe. Možda njen muž vozi Alfu?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:57 :run:
noviclan wrote: 07/12/2021 19:48 Koje je vozilo u pitanju
Polo. 2013.

a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular. :D sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.

htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
koji je problem sa vozilom?
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

kabal1337 wrote: 07/12/2021 22:26
ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:57 :run:

Polo. 2013.

a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular. :D sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.

htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
koji je problem sa vozilom?
ma mehanicar nam drzi auto vec evo 4. mjesec, stalno navodi nove kvarove (sad mi rekose da su dizne u pitanju, pa pumpa, pa sad i cijeli motor). svaki kvar uredno naplati tj. navodni popravak, ali auto i dalje ne vozi. izbrisala sam svoje pitanje jer nije u biti za ovu temu. vec za vjerovali ili ne. :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

pa trazi misljenje drugog majstora. Cuj 4 mj. taj polo se rastavi sad pa sad. Moze se restaurirat cijeli za to vrijeme.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

kabal1337 wrote: 07/12/2021 22:49 pa trazi misljenje drugog majstora. Cuj 4 mj. taj polo se rastavi sad pa sad. Moze se restaurirat cijeli za to vrijeme.
Slazem se.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#38509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Ja imao udes, motor mi do sajbe dosao od udara, i napravilo se sve za kraci period
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#38510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 22:44
kabal1337 wrote: 07/12/2021 22:26

koji je problem sa vozilom?
ma mehanicar nam drzi auto vec evo 4. mjesec, stalno navodi nove kvarove (sad mi rekose da su dizne u pitanju, pa pumpa, pa sad i cijeli motor). svaki kvar uredno naplati tj. navodni popravak, ali auto i dalje ne vozi. izbrisala sam svoje pitanje jer nije u biti za ovu temu. vec za vjerovali ili ne. :-D
Da li ti se muz drogira?
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#38511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

:lol: :lol:
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#38512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 22:44
kabal1337 wrote: 07/12/2021 22:26

koji je problem sa vozilom?
ma mehanicar nam drzi auto vec evo 4. mjesec, stalno navodi nove kvarove (sad mi rekose da su dizne u pitanju, pa pumpa, pa sad i cijeli motor). svaki kvar uredno naplati tj. navodni popravak, ali auto i dalje ne vozi. izbrisala sam svoje pitanje jer nije u biti za ovu temu. vec za vjerovali ili ne. :-D
da nije taj mehanicar Jakara iz podlugova, kod njega se ode kada se auto 3mjeseca izvoza kod 10 majstora I onda kazu, nista, vozi Jakari I tamo ti auto ostane 6mjeseci
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#38513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

ja promjen'opola TSi motora skodilaka, od toga pola dijelova od passata cc, upali k'o mina, i sve fercera, nista ne svijetli-ne blinka, pali i vozi, kakvi su to majstori kvartalni? da nisu pripravnici, šegrti?! :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Ma da tebe taj muž ne levati šta a izvlači se na auto i majstora ?

nešto mi nerealno da toliko traje defektaža i popravka.

Jesu dizne - jesu, uzmi nove ili uzmi polovne ili repariraj kod bošiste, ne vidim uopće potrebu da se drži auto toliko.

Kad ste zadnji put vidjeli auto očima ?

Da nije majstor razbio pa sad popravlja ?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

iceman ze wrote: 08/12/2021 08:19 ja promjen'opola TSi motora skodilaka, od toga pola dijelova od passata cc, upali k'o mina, i sve fercera, nista ne svijetli-ne blinka, pali i vozi, kakvi su to majstori kvartalni? da nisu pripravnici, šegrti?! :mrgreen:
to znaci da je TSI motor dobar :mrgreen: :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#38516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Ona ima dva problema, jedno je muz a drugo auto.
Neka vidi sta joj je lakse ostaviti i rijesiti se problema.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ma prokock'o muž auto, nije do majstora.
:gunjastajl:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 08/12/2021 10:13 Ma prokock'o muž auto, nije do majstora.
:gunjastajl:
Isto sam pomislio kad sam procitao sta je napisala :-)
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

Hajd ne ka*ite. Ako ste vi skloni tim stvarima, nije svako.

Idemo danas po auto, ovo za novac cemo kasnije rijesiti. Hvala svima za normalne savjete i potvrdu da ipak nesto nije ok.

A vi ostali se fakat sramite zbog komentara. :-)
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#38520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

ljubicasti limun wrote: 08/12/2021 11:59 Hajd ne ka*ite. Ako ste vi skloni tim stvarima, nije svako.

Idemo danas po auto, ovo za novac cemo kasnije rijesiti. Hvala svima za normalne savjete i potvrdu da ipak nesto nije ok.

A vi ostali se fakat sramite zbog komentara. :-)
Gdje ce biti ok sestro, 4 mjeseca polo kod majstora. Kazem ti meni od udesa motor do sofersajbe dosao, vadjen motor, limarija radjena, motor radjen, mjenjac radjen, krakovi itd, sve se zavrsilo za kraci period od tog. Podhitno mijenjajte majstora pa da mu je brat rodjeni.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

zigson wrote: 08/12/2021 12:02
ljubicasti limun wrote: 08/12/2021 11:59 Hajd ne ka*ite. Ako ste vi skloni tim stvarima, nije svako.

Idemo danas po auto, ovo za novac cemo kasnije rijesiti. Hvala svima za normalne savjete i potvrdu da ipak nesto nije ok.

A vi ostali se fakat sramite zbog komentara. :-)
Gdje ce biti ok sestro, 4 mjeseca polo kod majstora. Kazem ti meni od udesa motor do sofersajbe dosao, vadjen motor, limarija radjena, motor radjen, mjenjac radjen, krakovi itd, sve se zavrsilo za kraci period od tog. Podhitno mijenjajte majstora pa da mu je brat rodjeni.
Ja se slazem u potpunosti, ali ono ipak kontas, mozda je sve tako kako lik govori. Jer zvuci skroz iskreno dok nabraja sta sve treba i sta je sve uradio. Evo i jutros nam kaze ja sam dao 200% od sebe i opet kaze, mora se opet te sprice/dizne i pumpa mijenjati, nije do njega. Mislim, kako nije? Valjda dajes i neku garanciju na svoj popravak (jer upravo to popravljas vec 4. mjesec, a naplatio si), a vidis kao mehanicar koji je osnovni kvar koji je prouzrocio sve ostale. I priznas da ne znas, a ne izvlacis novac.
Al doduse, ipak je najvecu gresku napravio suprug.
No nije bitno, danas ce nam vratiti auto nazad, pa cemo vidjeti sta je tu bilo.

Inace, sorry sto sam vam upala u temu, bilo je malo i kroz salu, ali i da cujem strucno misljenje da li je takav kaskadni kvar uopce moguc koji razvali citav auto da ga se u etapama mora popravljati 4 mjeseca. I hvala vam na odgovorima.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Tu je kaskadni kvarnjak bio majstor i tvoj suprug. Tu se trebalo presjeći prvi put kad je došlo do odgadjanja.
Hebote, biti bez auta 4 mjeseca.... :-)
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Mi ti opet kažemo, nemoguće je da je takav kvar, moguće je samo da je majstor levatio tvog muža.
Tj, nije znao uraditi defektažu kvara pa redom mijenjao sve dok nije došao do dizni.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Pitanje za poznavaoce ulja.

Nudi mi se 2 vrste ulja za mali servis. Jedno je Mannol Energy Combi a drugo Fuchs Titan. Oba su originalna i oba ispunjavaju specifikaciju motora.
Kakva su ova 2 navedena proizvodjaca?

Do sad sam uvijek sipao Castrol po preporuci majstora, ali bih zelio ovaj put promijeniti i ja naruciti sve dijelove pa njemu odnijeti na zamjenu.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#38525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 08/12/2021 12:52 Pitanje za poznavaoce ulja.

Nudi mi se 2 vrste ulja za mali servis. Jedno je Mannol Energy Combi a drugo Fuchs Titan. Oba su originalna i oba ispunjavaju specifikaciju motora.
Kakva su ova 2 navedena proizvodjaca?

Do sad sam uvijek sipao Castrol po preporuci majstora, ali bih zelio ovaj put promijeniti i ja naruciti sve dijelove pa njemu odnijeti na zamjenu.
Sve dok zadovoljava specifikaciju motora i proizvođača nemaš problema. Mannol se poprilično dobro probio na tržište, imaju raznih vrsta ulja i proizvoda. Ja ne bi bježao ni od jednog ni od drugog.
Post Reply