Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#38276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Optimist wrote: 28/11/2021 08:50 Nemoj ubuduce vozit brze od 100 i nece biti problema.
Ma druze odma bi on majstoru isao al sam ja sad 100km udaljen od svoje kuce i svog majstora, sinoc se ovo desilo i nemam ni kome odvuci sad auto + nedjelja je a ja trebam nazad kuci danas
To mi je trenutno najveci problem, on ce svakako ici majstoru kad dodjem nazad
black_adrian wrote: 28/11/2021 08:57 vozi ga onda dok se ne raspadne, ja u to vise ne bih marke ulozio... sretno :thumbup:
Ja ga i ne vozim cesto uzeli ga za jednog pocetnika u familiji pa se po gradu voza uglavnom, da se malo nauci, sreca jedino sto ga nismo ni platili previse pa ove popravke sta ces jbg, na svakom ovoliko starom autu se ima nesto popravljat a i sve dosad me nisu nesto puno kostale stvari
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

dobro je onda i nije neka velika steta, trebao bi posluzit neko vrijeme dok se ne nauci...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 28/11/2021 00:15
Evolution_IV wrote: 27/11/2021 23:04 Ne znam, meni se nikad nije desilo, valjda jer ohladim auto prije stajanja :)
Primjeti obrazac “benzinac” u pisanjima.
Nisam budala ba, bila je prica oko dpf, te da se vent pali radi vode :lol: :lol: :run:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

@TLOP provjeri remen i zatezač.
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#38280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

AtillaS wrote: 28/11/2021 20:08 @TLOP provjeri remen i zatezač.
Hvala, majstor ce to vjerovatno prvo pregledat :thumbup:
Inace presao je 100+km bez autoputa maloprije bez ikakvih problema, paljenja, gasenja, zvukova :-) cudno mi skroz
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#38281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

Cvili papucica kvacila? Set kvacila ?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Koshpa wrote: 28/11/2021 23:24 Cvili papucica kvacila? Set kvacila ?
mozda je ker zaglavio kod cilindra
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#38283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iOS dev »

Pozz, dobio sam info da se na hyundai elantri na 60.000 km pored malo servisa treba raditi mali remen i filter goriva, pa me zanima jel fkt treba? 1.6 benzin
SundanceKid
Posts: 1395
Joined: 26/01/2008 23:38

#38284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SundanceKid »

Pozdrav raja, treba mi mala pomoc. Na Golfu 3, 97', pojavilo mi se curenje vode sa unutrasnje strane krova na strani vozaca, tapiserija je mokra, ne kapa previse al se vidi da je vlazno sve. Auto nema krovni prozor, pa ne moze biti odatle, nije mi jasno sta moze biti, kontam da nije popustila sajba posto je mijenjana prije 5-6 godina, al opet stavljena nova sajba u Novusu, kontam ne bi trebalo da je od toga.

Imal ko ideju sta pogledat, cito sam da golfovi koji imaju krovni prozor imaju neke kanalice koje se prociste, pretpostavljam da ja to nemam posto nemam tog prozora, nemam ideju sta radit? Kojem uopste majstoru ici za ovo, imal neko neku preporuku? Svaki savjet je dobrodoso, ide zima pa mi je bas frka oko toga.

:(
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

SundanceKid wrote: 30/11/2021 09:41 Pozdrav raja, treba mi mala pomoc. Na Golfu 3, 97', pojavilo mi se curenje vode sa unutrasnje strane krova na strani vozaca, tapiserija je mokra, ne kapa previse al se vidi da je vlazno sve. Auto nema krovni prozor, pa ne moze biti odatle, nije mi jasno sta moze biti, kontam da nije popustila sajba posto je mijenjana prije 5-6 godina, al opet stavljena nova sajba u Novusu, kontam ne bi trebalo da je od toga.

Imal ko ideju sta pogledat, cito sam da golfovi koji imaju krovni prozor imaju neke kanalice koje se prociste, pretpostavljam da ja to nemam posto nemam tog prozora, nemam ideju sta radit? Kojem uopste majstoru ici za ovo, imal neko neku preporuku? Svaki savjet je dobrodoso, ide zima pa mi je bas frka oko toga.

:(
nema tu pomoci osim samopomoci - da vidis odakle sta moze da curi provjeri medjukederei jednostavno provjeri sofersajbu zasuj silikonom rubove, ocisti gumene kanalice sa tanjom zicom i to je to....

nemamo pojma odakle ti curi i na kojem mjestu jer nisi stavio ni slike a trazis da ti se pomogne.... kako brate osim da u kasike gledam....
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

autobox.ba iskustvo 👎

Narucio dio ( nudili dodatno -15%, cijena vise nego odlicna), 4 komada bila dostupna kada sam napravio narudzbu. 7 radnih dana proslo dio nije stigao. Nikakav feedback sa njihove strane.
-Gubljenje vremena.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#38287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

madesa wrote: 30/11/2021 12:30 imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
isto i za tebe vazi - probaj malo posusit pa zalit vodom da vidis ima li tragova po kederima od vode.... u kakvom su stanju rubovi vrata vozacevih?
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#38289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

oruzana_pobuna wrote: 30/11/2021 12:54
madesa wrote: 30/11/2021 12:30 imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
isto i za tebe vazi - probaj malo posusit pa zalit vodom da vidis ima li tragova po kederima od vode.... u kakvom su stanju rubovi vrata vozacevih?
danas cu vidjeti. Hvala puno
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

black_adrian wrote: 30/11/2021 14:31 Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#38292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 30/11/2021 14:31 Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
Pavo?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

emotivac wrote: 30/11/2021 14:49
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
Jest, za Diabla :lol:
Nisam to provjeravao, poslat ću im upit pa da vidim kakvo je stanje.

Može li se variti ta plastika ako ne uspijem naći dio? Meni je samo pri dnu ova od blatobrana pukla, a ova druga je pukla samo na dijelu do blatobrana. Valjda imalo malo lufta i kako sam ga sinoć uvalio u snijeg nabilo se snijega i puklo, jbg.

Jutros kako sam ga prao od soli i snijega vidim da se nabilo puno, odem do majstora samo na dizalicu da ga digne da vidim kakvo je stanje. Uvezali su mi vezicama te plastike al opet ima tu dosta prostora da se nakuplja soli, snijega, vode. A meni to dosta smeta. Jedino što je jebeno što je ta plastika pukla tačno gdje se stavlja onaj "krak", il kako se već zove, od dizalice.
avijon wrote: 30/11/2021 15:23
Pavo?
Naravno :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

unutrasnji blatobran mozes kupiti zamjenski u autocentar mx oko 30 KM
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Nadam se da imaju i tu plastiku onda... steta sto ne uslikah na dizalici.. probat cu veceras uhvatit sliku kako to izgleda...
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

black_adrian wrote: 30/11/2021 15:38
emotivac wrote: 30/11/2021 14:49
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
Jest, za Diabla :lol:
Nisam to provjeravao, poslat ću im upit pa da vidim kakvo je stanje.

Može li se variti ta plastika ako ne uspijem naći dio? Meni je samo pri dnu ova od blatobrana pukla, a ova druga je pukla samo na dijelu do blatobrana. Valjda imalo malo lufta i kako sam ga sinoć uvalio u snijeg nabilo se snijega i puklo, jbg.

Jutros kako sam ga prao od soli i snijega vidim da se nabilo puno, odem do majstora samo na dizalicu da ga digne da vidim kakvo je stanje. Uvezali su mi vezicama te plastike al opet ima tu dosta prostora da se nakuplja soli, snijega, vode. A meni to dosta smeta. Jedino što je jebeno što je ta plastika pukla tačno gdje se stavlja onaj "krak", il kako se već zove, od dizalice.
avijon wrote: 30/11/2021 15:23
Pavo?
Naravno :D
Da ga nisi načepio preko šina 1 km/h više od uobičajenih 2 km/h?
Jedino to mi zvuči logično.
:gunjastajl:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

black_adrian wrote: 30/11/2021 15:46 Nadam se da imaju i tu plastiku onda... steta sto ne uslikah na dizalici.. probat cu veceras uhvatit sliku kako to izgleda...
To je ona duga, malo sira plastika. Za tu plastiku auto otpadi znaju traziti i do 80 KM
Mozes variti sto da ne ( obavezno matalno ojacanje u vidu mrezice i sl.). Ili vezicama ali u X i nece mrdat nigdje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Naslovnica wrote: 30/11/2021 16:01
Da ga nisi načepio preko šina 1 km/h više od uobičajenih 2 km/h?
Jedino to mi zvuči logično.
:gunjastajl:
vjerovatno je do tog, morat ću pripazit drugi put :lol:
kabal1337 wrote: 30/11/2021 16:02 To je ona duga, malo sira plastika. Za tu plastiku auto otpadi znaju traziti i do 80 KM
Mozes variti sto da ne ( obavezno matalno ojacanje u vidu mrezice i sl.). Ili vezicama ali u X i nece mrdat nigdje.
Da.. i ona odozdo.. jedan mi je tražio 100 za obe, drugi preko 100KM. Čuj komad plastike toliko, k'o da stvarno Diabla vozim...

Imaš li koga za preporuku?
Da li je to uopšte isplativo u odnosu na navedenu cijenu iznad kompletnog dijela?
Trebao bi mi neko da mi to fino isuši jer je sad led i snijeg unutra i onda da začepi to kako zna i umije hahah.. nažalost te komadiće plastike sam izgubio, valjda može neka druga.. bije mi bitno estetski da bude prelijepo, ionako se slabo vidi.. bitno mi je samo da ne ulazi voda tu i ne stoji, tj. da se ne skuplja..
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

ima li tebi sta da valja na tom pasatu?
kod njega ni plastika ne valja :lol:

ma pogledaj ove zamjenske koje su vjerovatno iste cijene kao polovne na otpadu al je pitanje je li i kvalitet isti ili bar priblizan
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

foxlife wrote: 30/11/2021 18:46 ima li tebi sta da valja na tom pasatu?
kod njega ni plastika ne valja :lol:

ma pogledaj ove zamjenske koje su vjerovatno iste cijene kao polovne na otpadu al je pitanje je li i kvalitet isti ili bar priblizan
dje si leptir, nema te odavno :lol:

ja sam se malo raspitao za varenje plastike, al covjek mi kaze da se ne isplati i izaci ce me skuplje jer nemam dijelova koji su otpali.. tako da mi ne gine zamjenska il sa otpada.. najnizu ponudu imam 100KM za te plastike.. ne znam, meni to zvuči puno za običnu plastiku.. možda da naguram kakve pur pjene, novina il stiropora.. možda i izolacija bude bolja :lol:

ne fakat... rekao mi lik da te plastike pucaju ko ledenice kad zaledi.. a bilo je -5 tako da..
Post Reply