Sta trenutno slusate IV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#65926 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by medvjed23 »

User avatar
MujkicHaris
Posts: 1601
Joined: 02/10/2010 08:34

#65927 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by MujkicHaris »

User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65928 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »

AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#65929 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by AtillaS »

User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#65930 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by SaraFina »

Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#65931 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by Seawolf »

User avatar
Mu_mala Mu
Posts: 5589
Joined: 21/10/2021 22:56

#65932 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by Mu_mala Mu »

Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#65933 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by Seawolf »

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#65934 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by hadzinicasa »

kucamo na vrata zaboravljenih asova... :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#65935 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by hadzinicasa »

User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65936 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »

User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65937 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#65938 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by hadzinicasa »

https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021

znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#65939 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 24/11/2021 12:03 https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021

znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
:thumbup:

sad si mi opet aktivirala mahalaški instinkt vezano za tvoje godište :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#65940 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by hadzinicasa »

no_sikiriki wrote: 24/11/2021 12:06
hadzinicasa wrote: 24/11/2021 12:03 https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021

znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
:thumbup:

sad si mi opet aktivirala mahalaški instinkt vezano za tvoje godište :lol:
many have tried... :D
mlada sam tElom i duhom 8-)
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65941 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »



Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#65942 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by no_sikiriki »

dale cooper wrote: 24/11/2021 12:21

Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.
yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah" :lol: :lol:
njihove pjesme nikad neće zastariti.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65943 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »

no_sikiriki wrote: 24/11/2021 12:28
dale cooper wrote: 24/11/2021 12:21

Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.
yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah" :lol: :lol:
njihove pjesme nikad neće zastariti.
Mama ti je bila u pravu. :-D Iako Freddie nije bio baš religiozan. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#65944 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: 24/11/2021 12:31
no_sikiriki wrote: 24/11/2021 12:28

yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah" :lol: :lol:
njihove pjesme nikad neće zastariti.
Mama ti je bila u pravu. :-D Iako Freddie nije bio baš religiozan. :D
on the topic:


@no_sikiriki

komentar ispod
The kings of rock
Performing a religious song
In the Jazz album
That contains opera too!
:lol:
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#65945 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 24/11/2021 12:33
dale cooper wrote: 24/11/2021 12:31

Mama ti je bila u pravu. :-D Iako Freddie nije bio baš religiozan. :D
on the topic:


@no_sikiriki
wow, cool Mustafa :D

znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krscan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
Last edited by no_sikiriki on 24/11/2021 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65946 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by dale cooper »

no_sikiriki wrote: 24/11/2021 12:39

wow, cool Mustafa :D

znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krcan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
Da, zoroastrizam. Mislio sam na ime i ovo ostalo. Rođen je u Zanzibaru, ali roditelji vuku korijene iz Irana.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#65947 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by no_sikiriki »

dale cooper wrote: 24/11/2021 12:43
no_sikiriki wrote: 24/11/2021 12:39

wow, cool Mustafa :D

znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krcan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
Da, zoroastrizam. Mislio sam na ime i ovo ostalo. Rođen je u Zanzibaru, ali roditelji vuku korijene iz Irana.
ma da, ali mojoj mami je bilo of vital importance to sto je on kao musliman, pa mi je to uvijek bilo šega. Jer njen argument je bio da mora biti musliman ako se zove Faruk. Kasnije je skontala da mozes biti Hasan i krscan :D
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#65948 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by no_sikiriki »

User avatar
MujkicHaris
Posts: 1601
Joined: 02/10/2010 08:34

#65949 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by MujkicHaris »

User avatar
MujkicHaris
Posts: 1601
Joined: 02/10/2010 08:34

#65950 Re: Sta trenutno slusate IV

Post by MujkicHaris »

Locked