Sta trenutno slusate IV
Moderator: _BataZiv_0809
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#65934 Re: Sta trenutno slusate IV
kucamo na vrata zaboravljenih asova... 
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#65938 Re: Sta trenutno slusate IV
https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021
znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
-
no_sikiriki
- Posts: 24476
- Joined: 11/12/2012 13:21
#65939 Re: Sta trenutno slusate IV
hadzinicasa wrote: ↑24/11/2021 12:03 https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021
znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
sad si mi opet aktivirala mahalaški instinkt vezano za tvoje godište
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#65940 Re: Sta trenutno slusate IV
many have tried...no_sikiriki wrote: ↑24/11/2021 12:06hadzinicasa wrote: ↑24/11/2021 12:03 https://www.klix.ba/magazin/muzika/navr ... /211124021
znam tacno gdje sam bila i sta sam radila kad su javili da je umro.
![]()
sad si mi opet aktivirala mahalaški instinkt vezano za tvoje godište![]()
mlada sam tElom i duhom
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#65941 Re: Sta trenutno slusate IV
Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.
-
no_sikiriki
- Posts: 24476
- Joined: 11/12/2012 13:21
#65942 Re: Sta trenutno slusate IV
yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah"dale cooper wrote: ↑24/11/2021 12:21
Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.
njihove pjesme nikad neće zastariti.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#65943 Re: Sta trenutno slusate IV
Mama ti je bila u pravu.no_sikiriki wrote: ↑24/11/2021 12:28yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah"dale cooper wrote: ↑24/11/2021 12:21
Da...sjećam se tih dana. Pakao je počinjao u našem okruženju. Sjećam se da je na vijestima bilo objavljeno njegovo pismo javnosti
u kojem obavještava da je smrtno bolestan. Sljedećeg dana je umro. Queen su uz Zeppeline bili jedan od formativnih rock bendova
sa kojima me otac upoznao. Sjećam se i onog sjajnog koncerta nekoliko mjeseci poslije na Wembleyu u Fredijevu čast.
Nema više ovakvih, većih od života, rock frontmena. Izumrla vrsta nažalost.![]()
njihove pjesme nikad neće zastariti.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#65944 Re: Sta trenutno slusate IV
on the topic:dale cooper wrote: ↑24/11/2021 12:31Mama ti je bila u pravu.no_sikiriki wrote: ↑24/11/2021 12:28
yup. moja mama ih je baš volila, i konstantno nas sviju uvjeravala da je Freddie "musliman, jer je Iranac koji se zapravo zove Faruk i pjeva bismillah"![]()
njihove pjesme nikad neće zastariti.Iako Freddie nije bio baš religiozan.
![]()
@no_sikiriki
komentar ispod
The kings of rock
Performing a religious song
In the Jazz album
That contains opera too!
-
no_sikiriki
- Posts: 24476
- Joined: 11/12/2012 13:21
#65945 Re: Sta trenutno slusate IV
wow, cool Mustafa
znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krscan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
Last edited by no_sikiriki on 24/11/2021 12:45, edited 1 time in total.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#65946 Re: Sta trenutno slusate IV
Da, zoroastrizam. Mislio sam na ime i ovo ostalo. Rođen je u Zanzibaru, ali roditelji vuku korijene iz Irana.no_sikiriki wrote: ↑24/11/2021 12:39
wow, cool Mustafa![]()
znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krcan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
-
no_sikiriki
- Posts: 24476
- Joined: 11/12/2012 13:21
#65947 Re: Sta trenutno slusate IV
ma da, ali mojoj mami je bilo of vital importance to sto je on kao musliman, pa mi je to uvijek bilo šega. Jer njen argument je bio da mora biti musliman ako se zove Faruk. Kasnije je skontala da mozes biti Hasan i krscandale cooper wrote: ↑24/11/2021 12:43Da, zoroastrizam. Mislio sam na ime i ovo ostalo. Rođen je u Zanzibaru, ali roditelji vuku korijene iz Irana.no_sikiriki wrote: ↑24/11/2021 12:39
wow, cool Mustafa![]()
znam da se zvao Faruk, ali koliko sam ja upoznata nije musliman bio, navodno je zoroastrizam bila njegova religija. iako sam ja pogresno procijenila da je bio krcan jer imam u glavi da sam ga nekad vidjela sa krstom oko vrata.
