Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#55626 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Uzdrzani su uglavnom ZI. Za ovo je glasala opozicija plus 2-3 ZI.
A kroolj je na pocetku rasprave odmah rekao ko je baja i da nece uplatiti pare bez obzira sta vijece odluci. Isto tako je u toku rasprave rekao da ce dati duplo ako ga se ubijedi kako ce to pomoci. I javno pokazuje da je on jedina osoba koja odlucuje sta se i koliko iz budzeta placa, bez obzira na odluke vijeca, pa se nadam da ce se i tuzilastvo time pozabaviti.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5099
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#55627 Re: Zeničani

Post by anex »

Gdje se može izvaditi potvrda o vakcinaciji osim u ambulanti?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#55629 Re: Zeničani

Post by phillie »

Srecom ovog kod Kaknja nikad nisam susreo (bar koliko znam). Ni ostale nisam vidjao, ali vozio sam u granicama dozvoljenog.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55630 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Kaže jaran da se pojavio novi dug Celika prema drzavi, od 2 miliona?

Je li istina? :o

Jebalo majku, do kada ce isplivavati novi dugovi??

Nadam se da ovo nije tacno... :-) :cry: :cry:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55631 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kikibombona wrote: 19/11/2021 00:28 Kaže jaran da se pojavio novi dug Celika prema drzavi, od 2 miliona?

Je li istina? :o

Jebalo majku, do kada ce isplivavati novi dugovi??

Nadam se da ovo nije tacno... :-) :cry: :cry:
Ne kaze jaran nego si pročitao na ss.ba gdje si do jucer pisao sa nickom Valencia o velikoj ljubavi prema Čeliku.a sada indirektno ovdje napominjes da se novi dug pojavio iz 2015 godine kako bi u citaoce ove teme ponukao na to da razmisljaju samo dug raste, da je upravu tvoj šef i da Čelik treba ugasiti.

Naravno nisi spomenuo da grad duguje po nalogu tvog sefa Čeliku preko 200 000 KM i da to pravi ogromne probleme.

Nisi naveo da KIM Jong kaze da nece postovati odluke vijeća koje ne donijelo odluku da se rebalansom uplate Čeliku njegova sredstva.

I ne znam kako ti nije vise ofirno svaki post pocinjati rekao mi jaran , rekla mi tetka, amidza iz toplane drug od cure, komšija itd.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55632 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Nivelacija wrote: 19/11/2021 02:17
Kikibombona wrote: 19/11/2021 00:28 Kaže jaran da se pojavio novi dug Celika prema drzavi, od 2 miliona?

Je li istina? :o

Jebalo majku, do kada ce isplivavati novi dugovi??

Nadam se da ovo nije tacno... :-) :cry: :cry:
Ne kaze jaran nego si pročitao na ss.ba gdje si do jucer pisao sa nickom Valencia o velikoj ljubavi prema Čeliku.a sada indirektno ovdje napominjes da se novi dug pojavio iz 2015 godine kako bi u citaoce ove teme ponukao na to da razmisljaju samo dug raste, da je upravu tvoj šef i da Čelik treba ugasiti.

Naravno nisi spomenuo da grad duguje po nalogu tvog sefa Čeliku preko 200 000 KM i da to pravi ogromne probleme.

Nisi naveo da KIM Jong kaze da nece postovati odluke vijeća koje ne donijelo odluku da se rebalansom uplate Čeliku njegova sredstva.

I ne znam kako ti nije vise ofirno svaki post pocinjati rekao mi jaran , rekla mi tetka, amidza iz toplane drug od cure, komšija itd.
E vala neka si ga istukao 😁😁😁. Imaš pivo od mene
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55633 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Jaran nije upravu jer se ne radi o novom dugu vec se radi o dugu koji je klub transparentno prikazao ranije i obavijestio javnost jos prije godinu i vise da su u procesu procedure (ne mogu se sjetiti da li se radi o zalbi poreznoj ili slucaju na sudu) i radnje kojim se osporava tacnost prikazanog duga. Porezna je navodno odgovorila negativno (prema onom sto je Fudo jucer iznio uz svoj spin) a sada se ide dalje s tim procesom.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#55634 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Nivelacija wrote: 19/11/2021 02:17
Kikibombona wrote: 19/11/2021 00:28 Kaže jaran da se pojavio novi dug Celika prema drzavi, od 2 miliona?

Je li istina? :o

Jebalo majku, do kada ce isplivavati novi dugovi??

Nadam se da ovo nije tacno... :-) :cry: :cry:
Ne kaze jaran nego si pročitao na ss.ba gdje si do jucer pisao sa nickom Valencia o velikoj ljubavi prema Čeliku.a sada indirektno ovdje napominjes da se novi dug pojavio iz 2015 godine kako bi u citaoce ove teme ponukao na to da razmisljaju samo dug raste, da je upravu tvoj šef i da Čelik treba ugasiti.

Naravno nisi spomenuo da grad duguje po nalogu tvog sefa Čeliku preko 200 000 KM i da to pravi ogromne probleme.

Nisi naveo da KIM Jong kaze da nece postovati odluke vijeća koje ne donijelo odluku da se rebalansom uplate Čeliku njegova sredstva.

I ne znam kako ti nije vise ofirno svaki post pocinjati rekao mi jaran , rekla mi tetka, amidza iz toplane drug od cure, komšija itd.
E svaka ti čast majstore!!!
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#55635 Re: Zeničani

Post by nKrkan »

Imal u Bajri šta osim roštilja ,npr gulaš?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55636 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

kupis sebi junetine i napravis gulas jebo te on :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55637 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

nKrkan wrote: 19/11/2021 15:05 Imal u Bajri šta osim roštilja ,npr gulaš?
Jel mora biti u Bajri for some reason :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55638 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 19/11/2021 13:17 Jaran nije upravu jer se ne radi o novom dugu vec se radi o dugu koji je klub transparentno prikazao ranije i obavijestio javnost jos prije godinu i vise da su u procesu procedure (ne mogu se sjetiti da li se radi o zalbi poreznoj ili slucaju na sudu) i radnje kojim se osporava tacnost prikazanog duga. Porezna je navodno odgovorila negativno (prema onom sto je Fudo jucer iznio uz svoj spin) a sada se ide dalje s tim procesom.
Nemam pojma, nemam zeludac a ni volje da gledam sjednice gradskog vijeca. Nije mislio da se radi o novom dugu vec o dugu koji ni njemu a ni meni do sada nije bio poznat. Mislio sam da je kompletan dug prema poreznoj obuhvacen reprogramom. Otkud sad ovaj dug, za koji je period?

Evo, nasao sam, detaljno objasnjenje :thumbup:

https://nkcelik.ba/informacija-u-vezi-d ... ravi-fbih/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55639 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Imam info da je stara toplana konacno ugasena i da radi samo nova.

Kakvo je grijanje danas?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#55640 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Nivelacija wrote: 14/11/2021 19:11 13% veca plata + 1000 KM 13 plata svima u decembru + veci regres u maju..

Znaci prosjecna plata na iducem presjeku poreske uprave prvi put preko 1000 KM u Zenici.

Morao je i sindikat malo popustiti ali se nadam energetskoj stabilnosti uskoro( iducih 12 mjeseci) kako bi se islo u novi zahtjev za novo povecanje od 20%.

Tako i sindikat misli.

Nadam se da ce ovo dignuti malo standard jer nije malo kada 2400 ljudi dobije ipak znacajnije povecanje plate.

Prosjecan radnik koji ima i nocne ode u decembru preko 2000 KM :mrgreen:

Jimmy hoces mi biti drug :lol:
10 posto do Nove, a od januara još 5 posto.

Jbt, 10. decembar pada na petak :lol: kakav suicid ću počinit u ZeeSu :evil:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55641 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kikibombona wrote: 21/11/2021 10:59 Imam info da je stara toplana konacno ugasena i da radi samo nova.

Kakvo je grijanje danas?
Kod mene slabo. Evo grijalica ukljucena.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55642 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

channel10 wrote: 21/11/2021 11:46
Kikibombona wrote: 21/11/2021 10:59 Imam info da je stara toplana konacno ugasena i da radi samo nova.

Kakvo je grijanje danas?
Kod mene slabo. Evo grijalica ukljucena.
Treba ispratiti u narednih 10-ak dana. Ako se stanje ne popravi, jedina opcija su protesti.

Mittal nastoji sto manje potrositi plina, moguce je da su se preracunali sa kalukalcijama. Al to je njihov problem, ugovor moraju postovati...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55643 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Jimmy McNulty wrote: 21/11/2021 11:01
Nivelacija wrote: 14/11/2021 19:11 13% veca plata + 1000 KM 13 plata svima u decembru + veci regres u maju..

Znaci prosjecna plata na iducem presjeku poreske uprave prvi put preko 1000 KM u Zenici.

Morao je i sindikat malo popustiti ali se nadam energetskoj stabilnosti uskoro( iducih 12 mjeseci) kako bi se islo u novi zahtjev za novo povecanje od 20%.

Tako i sindikat misli.

Nadam se da ce ovo dignuti malo standard jer nije malo kada 2400 ljudi dobije ipak znacajnije povecanje plate.

Prosjecan radnik koji ima i nocne ode u decembru preko 2000 KM :mrgreen:

Jimmy hoces mi biti drug :lol:
10 posto do Nove, a od januara još 5 posto.

Jbt, 10. decembar pada na petak :lol: kakav suicid ću počinit u ZeeSu :evil:
Džimi, ja sam te podržavao kad si bio nezaposlen, zovi u ZS. :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55644 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kikibombona wrote: 21/11/2021 12:01
channel10 wrote: 21/11/2021 11:46

Kod mene slabo. Evo grijalica ukljucena.
Treba ispratiti u narednih 10-ak dana. Ako se stanje ne popravi, jedina opcija su protesti.

Mittal nastoji sto manje potrositi plina, moguce je da su se preracunali sa kalukalcijama. Al to je njihov problem, ugovor moraju postovati...
Nema nista od toga. Narod ce sve istrpiti i niko se nece pobuniti.

Mittal, Grijanje I gradonacelnik ce na sve mogu nacine pokusati smanjiti period od 7 godina koji su sami donijeli, a u vezi iste cijene grijanja tokom tog perioda.

Nivelisanje ce odraditi na nacin da ce umanjiti grijanje dok su cijene plina visoke, tako da cemo imati grijanje u skladu sa trenutnom cijenom plina.

Nakon odredjenog perioda, kad istekne period od minus 7 godina i kad povise cijene grijanja, tada ce narod poceti napustati ovaj vid grijanja i preci na nesto drugo.

Realno, lik je lopov jbg(gradonacelnik) jer cim mu se ugroze prihodi, odnosno ulaz, on je spreman na sve pa i vodjenje firme u stecaj samo da je skine sa sebe.
Cim sam ugrozi poslovanje svoje firme onda ide poskupljenje usluge da se to dovede u red i tu se vidi da ga boli qrc za bilo kim osim za sebe. Nikakav on nije ekonomski mag...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55645 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

channel10 wrote: 21/11/2021 12:31Nema nista od toga. Narod ce sve istrpiti i niko se nece pobuniti.

Mittal, Grijanje I gradonacelnik ce na sve mogu nacine pokusati smanjiti period od 7 godina koji su sami donijeli, a u vezi iste cijene grijanja tokom tog perioda.

Nivelisanje ce odraditi na nacin da ce umanjiti grijanje dok su cijene plina visoke, tako da cemo imati grijanje u skladu sa trenutnom cijenom plina.

Nakon odredjenog perioda, kad istekne period od minus 7 godina i kad povise cijene grijanja, tada ce narod poceti napustati ovaj vid grijanja i preci na nesto drugo.

Realno, lik je lopov jbg(gradonacelnik) jer cim mu se ugroze prihodi, odnosno ulaz, on je spreman na sve pa i vodjenje firme u stecaj samo da je skine sa sebe.
Cim sam ugrozi poslovanje svoje firme onda ide poskupljenje usluge da se to dovede u red i tu se vidi da ga boli qrc za bilo kim osim za sebe. Nikakav on nije ekonomski mag...
Kasumovic je potpisao odlican ugovor sa Mittalom, najbolji za Zenicu od rata naovamo. Mittal je dnevno u staroj toplani, u zimskom periodu, przio izmedju 400 i 500 tona uglja dnevno. Ne treba govoriti kakva je to katastrofa za nasa pluca. Uz to, stara toplana je bila gotova, na korak od potpunog raspada i trajnog gasenja.

Dakle, za mala ulaganja grad je dobio novu toplanu. Da je mi sami pravimo koštala bi 50+ miliona uz brutalne cijene prirodnog plina sto bi bilo neizdrživo za grad i gradjane.

Ovako imamo novu toplanu i odlican ugovor na 7 godina. Valjda ova drzava ima kakvu takvu vladu i sudove da se pobrinu za interese grada i gradjana ako vec gradonacelnik ne bude htio... Ili, valjda u ovom gradu ima jedna pametna glava koja ce uciniti sto je potrebno da se ugovor postuje. Ako nema niko pametan i dobronamjeran, onda bolje da nas nema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55646 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Prva dva pasusa apsulutnu su nebitna. U trecem spominjes ugovor koji je odlican.

Eh sad kako je odlican kad evo grijalica radi? Nemoj ga braniti Tita ti...

Sve je tacno u prva dva pasusa, ali to je apsloutno nebitno u cijeloj ovoj prici. Najbitnije je da li je rijeseno grijanje i da li su korisnici zadovoljni.
Svi znamo kakav je trenutno odgovor. Sta ce biti u narednim danima, mjesecima i godinama, to cemo vidjeti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55647 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

channel10 wrote: 21/11/2021 12:52Prva dva pasusa apsulutnu su nebitna. U trecem spominjes ugovor koji je odlican.

Eh sad kako je odlican kad evo grijalica radi? Nemoj ga braniti Tita ti...

Sve je tacno u prva dva pasusa, ali to je apsloutno nebitno u cijeloj ovoj prici. Najbitnije je da li je rijeseno grijanje i da li su korisnici zadovoljni.
Svi znamo kakav je trenutno odgovor. Sta ce biti u narednim danima, mjesecima i godinama, to cemo vidjeti.
Boli Kasumovica racku je li Amiru u stanu 17 ili 23 stepena. On je jebeni milioner, njegove perspektive su drugacije. A svima nam je poznato da se radi o SDA okotu, tako da samo budala moze od njega ocekivati ocinsku brigu za gradjane Zenice.

Pogledaj sta je uradio sa vodom, poskupio skoro duplo. Boli ga lijevo jaje sto mnogima u Zenici znaci 10km, njemu ne predstavlja nista. A vidjeli smo koliko je ljudi izaslo na proteste, izmedju 8 i 9. Nisu se cak pojavili ni SDA-ovci sa ove teme.

Ako u ovom gradu i drzavi nikome nije stalo da se Zenicani ne smrznu, ukljucujuci same Zenicane, onda neka crknemo. Mittal ce sigurno stediti dok ne osjete pritisak. Vidis kako su ih radnici natjerali na povecanje cijene rada. Oni to od sebe ne bi dali u narednih 20 godina.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55648 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Sve to znamo, ali nemamo nista od toga sto znamo.

Rezultat je da imas novi kotao, ali da i dalje nemas grijanja.

Tako ce biti i u buducnosti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55649 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

channel10 wrote: 21/11/2021 13:17Sve to znamo, ali nemamo nista od toga sto znamo.

Rezultat je da imas novi kotao, ali da i dalje nemas grijanja.

Tako ce biti i u buducnosti.
Rezultat je da nema 400 tona uglja dnevno sto je korisno za sve nas, a narocito za malu djecu. I rezultat je sto ce nova toplana biti neuporedivo pouzdanija kada se sve ugajguli, sa rijetkim ispadima.

A to hocemo li imati 17 ili 23 stepena u sobama zavisi od nas samih. Niti su banditiski politicari, niti indijski izrabljivaci narocito poznati po brizi o ljudima.

Vise Mehta voli ustediti 2 miliona nego mase guzice. A Kasumovic se svakako grije na pelet ili struju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55650 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Opet ti Fuada branis...

Ne zavisi od nas kolika ce biti temperatura u stanovima nego od njih jer je to njihova obaveza. Nemoj spina majke ti.
Post Reply