Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55476 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Da spomenemo kako je na muzici za ovaj film radila i naša Larisa Buro. Čuje se kako pjeva u traileru. :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55477 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Distortion wrote: 08/11/2021 18:46 Pita kod Ekija na Mokusnicama je odlicna, jest da se vecinom radi po narudzbi telefonski za ponijet ali je primjer kako onaj ko pravi ne fuseri i pravi pitu sa merakom.
Tradicija. Vidio si mu na zidu obrtnicu iz Kraljevine SHS.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55478 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

phillie wrote: 08/11/2021 15:50
_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 15:48

Kvantitet ih je pojeo izgleda. Dok su imali 1 radnju bili su top topova. Barem meni. A "pekav" sam na hranu poprilcno.
Dje u Sa ima fina pita, al da je "uz nogu" :D
U Sarajevu nema greške što se pite tiče. Ja još uvijek nisam lošu pojeo, a probao sam u 7-8 pitara. Ljudi znaju napraviti pitu i tu sva priča završava.
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55479 Re: Zeničani

Post by addiction »

Najbolja pita u Zenici koju sam do sad probao je bila kod Ekinovica prije par godina, naisao ujutru i bio haos gladan. Do dan danas bolju sirnicu nisam jeo. A najgoru definitivno u Evropi isto tako prije par godina, po prvom zagrizu i okusu vegete sam znao o cemu je rijec te nikad vise nisam kod njih ni pojeo a i nemam namjeru.
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55480 Re: Zeničani

Post by addiction »

Image

Mitall i Mozzart :mrgreen:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55481 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

addiction wrote: 08/11/2021 20:55 Image

Mitall i Mozzart :mrgreen:
Malo li je :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55482 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jesu li barem skupili dovoljno love za prelazak u visi rang naredne sezone, jer ova je gotova?

EDIT: Je li naredni visi rang Prva liga FBIH-a?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55483 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

channel10 wrote: 08/11/2021 21:12 Jesu li barem skupili dovoljno love za prelazak u visi rang naredne sezone, jer ova je gotova?

EDIT: Je li naredni visi rang Prva liga FBIH-a?
Kakvo ti je grijanje?

Čelik lovu ne skuplja za veci rang nego i dalje vraća dugove iz proslosti koje su napravile kriminalne uprave.

Tako da ce se ostati jos jedna godina vjerovatno u ovom rangu pogotovo sto je Fudo oteo novce od Čelika ( poslovnih prostora) i sto Čelik jedini klub koji je dobio 0 KM od raspodjele 850 000 sredstava za sport.

Nakon iduce sezone se napada prva liga federacije i onda veliki povratak u PLBIH.

Ono sto je dobro je nevjerovatan rast podrske Čeliku kroz 12 igrač, vjerni navijač, sponzori itd..
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55484 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

ako dotad bude premier lige sa cetaljem na celu
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55485 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Grijanje nije lose, ali s obzirom na temperaturu vani i ne bi trebalo biti lose. Vidjecemo kad temperature padnu ispod nishtice.

Znaci 2023. u ljeto bi trebali igrati Prvu ligu. Jbg, ali sta se moze.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55486 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

oruzana_pobuna wrote: 08/11/2021 21:39 ako dotad bude premier lige sa cetaljem na celu
Valjda ga SIPA uhapsi yebemu miša, svaki zločinac na kraju plati za svoja djela, valjda necemo čekati jos tri godine da ga se skine.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#55487 Re: Zeničani

Post by Distortion »

_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 19:35
Distortion wrote: 08/11/2021 18:46 Pita kod Ekija na Mokusnicama je odlicna, jest da se vecinom radi po narudzbi telefonski za ponijet ali je primjer kako onaj ko pravi ne fuseri i pravi pitu sa merakom.
Tradicija. Vidio si mu na zidu obrtnicu iz Kraljevine SHS.
Drži do kvalitete, nece da pravi svasta i ne fušeri. Ono je pita po mom ukusu, nije masna, ima šmek koji se traži. Šteta što nema veći kapacitet da pravi i dostavlja. Problem je sto moras na vrijeme narucit da rezervises jer je nema u svakom trenutku na stanju dovoljno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55488 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Distortion wrote: 08/11/2021 23:15
_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 19:35

Tradicija. Vidio si mu na zidu obrtnicu iz Kraljevine SHS.
Drži do kvalitete, nece da pravi svasta i ne fušeri. Ono je pita po mom ukusu, nije masna, ima šmek koji se traži. Šteta što nema veći kapacitet da pravi i dostavlja. Problem je sto moras na vrijeme narucit da rezervises jer je nema u svakom trenutku na stanju dovoljno.
Ako poveca kapacitet ode kvalitet. Sareni burek se proda prije nego se ispece. Nisam neki gurman i ne volim jesti, tj. ne uzivam u hrani, ali kilu tog sarenog bureka razduzim hladno :D :run:
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 188
Joined: 07/09/2008 00:57

#55489 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

Kod mene danas mlaki radijatori. Jučer već nisu bili "vrući" radijatori kao npr. do neki dan. :cry:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55490 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Mamma Mia! wrote: 09/11/2021 12:05 Kod mene danas mlaki radijatori. Jučer već nisu bili "vrući" radijatori kao npr. do neki dan. :cry:
Stalo je grijanje skroz ured, gore nego kad bude topli režim..
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#55491 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Mittal i Grijanje još uvijek nisu potpisali ugovor.
Navodno Mittal čeka cijenu električne energije.
Pa zato vjerovatno Grijanje naručuje manje količine toplote, u slučaju da bude poskupljenja prema njima.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55492 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



:bih:
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#55493 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ovo je za derneka. Bravo upravo!
Daft Haruki
Posts: 333
Joined: 05/04/2019 14:18

#55494 Re: Zeničani

Post by Daft Haruki »

Nivelacija wrote: 07/11/2021 20:44 Image
Sve muslimi,duma,misa Selam alejk,Bog ti pomogo i smece u rijeku. Kaee sucur Allahu pa imamo nasu drzavu slobodnu gdje smo rahat od dusmana.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55495 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Tokom sastanka, gradonačelnik i saradnici su infromisani kako će u slučaju da dođe do štrajka isporuka toplotne energije biti prekinuta, a projekat "Toplana Zenica" obustavljen.

Gledaj ti čime se cigan iz Indije služi..Ucjenom obustave grijanja cijelom gradu.

Evo zasto je toplana najveci promašaj.

Pusit ga moras Indijcu.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55496 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Radnicima isto stižu prijetnje sa svih strana, od toga da će morati zatvorit ako se ne otkaže štrajk pa do toga da svako ko bude štrajkovao neće dobit dnevnicu taj dan i tjera ih se da potpišu izjave hoće li radit tokom štrajka ili odbijaju.
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#55497 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Znal se ista za onaj most u raspotocju/drivusi kad ce biti gotov i pusten
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55498 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nivelacija wrote: 10/11/2021 16:38 Tokom sastanka, gradonačelnik i saradnici su infromisani kako će u slučaju da dođe do štrajka isporuka toplotne energije biti prekinuta, a projekat "Toplana Zenica" obustavljen.

Gledaj ti čime se cigan iz Indije služi..Ucjenom obustave grijanja cijelom gradu.

Evo zasto je toplana najveci promašaj.

Pusit ga moras Indijcu.
A gdje zivi indijac? Je li jos u kineskom ili je u onoj Agicevoj zgradi na Odmutu?

Padne mrak...Ako je u kineskom, valja mu proci pored tolikih komsija :oops: .
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5100
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#55499 Re: Zeničani

Post by anex »

Samo u mraku safatat i nalupat.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55500 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa je li iko kome je neko blizak preminuo na malina respiratorima prebio Fikreta Hodzica?

Je li ga iko hrakno na ulici?

Jest al u qrtzu.
Post Reply