Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4825
Joined: 04/04/2015 22:17

#37976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Ako je pukla glava max kvar je 500km ne moze vise biti za 1.5 dci da ga jebes
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Kako se vadi prekidac svjetala na Passatu 6 2010.? Gledao sam nesto po internetu, al nije niti jedan nacin uspio pa rekoh da sta ne slomim.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

black_adrian wrote: 07/11/2021 15:32 Kako se vadi prekidac svjetala na Passatu 6 2010.? Gledao sam nesto po internetu, al nije niti jedan nacin uspio pa rekoh da sta ne slomim.
mislim da se okrene na poziciju i malo udesno i samo povuces sebi
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 07/11/2021 15:32 Kako se vadi prekidac svjetala na Passatu 6 2010.? Gledao sam nesto po internetu, al nije niti jedan nacin uspio pa rekoh da sta ne slomim.
https://workshop-manuals.com/volkswagen ... nd_repair/

Slobodno pritisni ja ga nekad koljenom slučajno nabijem unutra :lol:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Ko je fikro imamovic ? Kakva je ovo sekta po fbu, ni babu rodjenog ne bi vako hvalili
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#37981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirsek »

avijon wrote: 07/11/2021 16:57 Ko je fikro imamovic ? Kakva je ovo sekta po fbu, ni babu rodjenog ne bi vako hvalili
I ja gledam, fakat ga stalno hvale. Treba provjeriti jel istih 10-20 ljudi ili ima i drugih.. :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/11/2021 15:50 mislim da se okrene na poziciju i malo udesno i samo povuces sebi
avijon wrote: 07/11/2021 15:59 https://workshop-manuals.com/volkswagen ... nd_repair/

Slobodno pritisni ja ga nekad koljenom slučajno nabijem unutra :lol:
e hvala vam :D :thumbup:

ma napukla mi ona plastika okolo pa da zamijenim ide mi na živce što vidim tu pukotinu po noći...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Voda u gepeku, sta raditi, od cega krenuti?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 20:34 Voda u gepeku, sta raditi, od cega krenuti?
stavi vanjski keder ko nekad na stojadinima :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#37985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 20:34 Voda u gepeku, sta raditi, od cega krenuti?
Spužva i kupi vodu.

Ili ti ulazi preko kedera, ili preko štopki.
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#37986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Truba »

Ko ne zna za fikru imamovica
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Black swan wrote: 07/11/2021 22:31 Ko ne zna za fikru imamovica
ex. travar, al ne ljekovitih čajeva :D
možda je doš'o tobe..
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#37988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Dobio je dakle prosirenje uma toliko da ga svi sad fale
last mohicans
Posts: 18290
Joined: 09/08/2012 23:19

#37989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 20:34 Voda u gepeku, sta raditi, od cega krenuti?
Koje auto?
User avatar
nepass1
Posts: 14693
Joined: 06/07/2017 07:35

#37990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

530i wrote: 06/11/2021 13:09 Koristim ručnu za svako parkiranje, osim u vlastitoj garaži. Zimi treba pripaziti kad je mokro, a preko noći stegne dobar minus. Osim toga nema nekih problema ako se redovno koristi ručna. Ako služi za ukras onda su svi problemi mogući. Baš me interesuje kako ovi što izbjegavaju ručnu kreću u brdu.
Kad radis po kovacima, vratniku, mihrivodama ustelis se toliko da zaboravis na rucnu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

last mohicans wrote: 07/11/2021 23:21
_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 20:34 Voda u gepeku, sta raditi, od cega krenuti?
Koje auto?
Image
last mohicans
Posts: 18290
Joined: 09/08/2012 23:19

#37992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 00:05
last mohicans wrote: 07/11/2021 23:21

Koje auto?
Image
Joj Bato :mrgreen: , pa đe ćeš Forda. Ja imao problem na Octaviji i dugo rješavao. Najprije našao na štopkama da se pomalo sliva. Međutim,nije bilo primarno mjesto. Moraš poskidati sav tapacirung, ući u gepek, da neko drugi polijeva šlaufom. Nece to odmah izbiti. Keder moze biti, ali vrlo često nije. Elem, te štopke sam pojačao posebnim silikonom iznutra i tu je prestalo. Opet se pojavljivalo. Onda sam googlao,googlao i našao da može voda ulaziti na ventilaciji ispod branika. Ta ventilacija služi svrsi kad se vrata otvaraju i zatvaraju. Na njoj imaju male gumene klapne. Kad vrata zalupis,one klapnu. Ja to htio komplet izbaciti, silikonirati. Rekli mi ljudi da ne smijem,jer moze napraviti neki disbalanas s zatvaranjem vrata i gepeka. Ni sad ne znam zašto služi i je li to tako. Na velikim kišama kao ovim prethodnim voda se sliva niz branik i prolazi između branika i blatobrana, udari na tu ventilaciju i lagano se provlači, potom se slijeva u desni ugao gepeka i kad pređe jednu limenu pregradu od 2cm ide pravo u mjesto za rezervnu gumu. Ja sam tu znao naci do pola vode. Probaj, nadam se da ce pomoci, ako bude kao kod mene slučaj. Jah, spoj branika i blatobrana sam s vana silikonirao bezbojnim, da voda ne ide na tu ventilaciju.
Evo na slici, isti problem sam imao.
Image
User avatar
programerAnel
Posts: 271
Joined: 28/02/2018 08:05

#37993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by programerAnel »

Laplace wrote: 05/11/2021 11:06
programerAnel wrote: 05/11/2021 08:27

Rano je donositi zaključke na osnovu jedne doze, prepustit ću drugim stručnjacima iz ove oblasti da daju dijagnozu.
Dvije doze su primljene, druga u avgustu. Neka zakašnjela reakcija?
Sudeći po komentarima na društvenim mrežama od strane vrsnih stručnjaka iz ove oblasti, to može biti preuranjena reakcija. Prave reakcije se očekuju tek nakon 27 mjeseci. A moguće je i činjenica da kinezi nisu predvidjeli zračenje iz čipa na određene modele , o kom modelu se radi te da li je isti dostupan u Kini ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

last mohicans wrote: 08/11/2021 00:29
_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 00:05

Image
Joj Bato :mrgreen: , pa đe ćeš Forda.
Nije moj :P nego od dame sa kojom imam blizinu :per: :lol:

Hvala druze na iscrpnom odgovoru. Nema mi druge nego zaduzit slauf i pratit :cry:
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#37995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2021 00:05
last mohicans wrote: 07/11/2021 23:21

Koje auto?
Image
Skinuti zadnji branik, štopke, tapacirung, šlauf u ruke i prskaj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ja sranja u pm.... :run:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

programerAnel wrote: 08/11/2021 07:41
Laplace wrote: 05/11/2021 11:06

Dvije doze su primljene, druga u avgustu. Neka zakašnjela reakcija?
Sudeći po komentarima na društvenim mrežama od strane vrsnih stručnjaka iz ove oblasti, to može biti preuranjena reakcija. Prave reakcije se očekuju tek nakon 27 mjeseci. A moguće je i činjenica da kinezi nisu predvidjeli zračenje iz čipa na određene modele , o kom modelu se radi te da li je isti dostupan u Kini ?
Prema "stručLJacima", sve je nuspojava vakcina tako da nema šta tu da se čeka.
adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#37998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adnan899 »

Preporuka gdje uzeti celicne felge u Sarajevu?
Trazim vec duze vrijeme nmg naci trebaju mi 15

Hvala
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Drug, pun PiK čeličnih 15-ki.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

adnan899 wrote: 08/11/2021 18:03 Preporuka gdje uzeti celicne felge u Sarajevu?
Trazim vec duze vrijeme nmg naci trebaju mi 15

Hvala
Na piku. Autootpad Ilma npr.
Post Reply