Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kakvo ba dopunjavanje :-) :roll: za sta sluzi alternator??
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dosla struja, reaguj k'o munja...
mali_balon
Posts: 14565
Joined: 12/09/2012 09:57

#37929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

NediM17 wrote: 06/11/2021 14:58
mali_balon wrote: 06/11/2021 13:59 Rucna samo uz i niz brdo na ravnom nikad i zimi nikad....uz brdo kretanje vazda rucna nikad lamela.....evo sad kiju vozam haman 2 mjeseca tek neki dan skontah da ima hill assist.....
Cudan je taj hill assist, ne moze ga vozac aktivirati, nego on odluci zavisno od brda kad ce se aktivirati, tako da se ja u njega ne uzdam.
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 06/11/2021 15:22 Dosla struja, reaguj k'o munja...
jel doso plin? :lol:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 06/11/2021 15:19 Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
A ti vozas stalno duge relacije ustv, ne treba tebi nista. Bacio bi 60-70km.. Kad crkne crkne..
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/11/2021 15:26
NediM17 wrote: 06/11/2021 15:22 Dosla struja, reaguj k'o munja...
jel doso plin? :lol:
Plina nije falilo, ali bojler neupotrebljiv bez struje, dosla tek jutros nakon skoro 24h.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 06/11/2021 15:28
bez struje, dosla tek jutros nakon skoro 24h.
slicno i vamo,nestalo jucer oko 10...tek danas u pola 12 dosla...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

avijon wrote: 06/11/2021 15:27
black_adrian wrote: 06/11/2021 15:19 Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
A ti vozas stalno duge relacije ustv, ne treba tebi nista. Bacio bi 60-70km.. Kad crkne crkne..
:thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da ne bude kleme male, sto ste me izdale? :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#37936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

NediM17 wrote: 06/11/2021 14:58 Cudan je taj hill assist, ne moze ga vozac aktivirati, nego on odluci zavisno od brda kad ce se aktivirati, tako da se ja u njega ne uzdam.
Imam i ja slično iskustvo sa raznim autima. Nekad uhvati, nekad ne. A ja lično ne volim ni najmanji nagib kad mi klizi auto. "Vaganje" kvačila je nešto najgore što se može svjesno raditi autu....dobro je to znati, ali veoma loša praksa.
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#37937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

mali_balon wrote: 06/11/2021 15:23
NediM17 wrote: 06/11/2021 14:58

Cudan je taj hill assist, ne moze ga vozac aktivirati, nego on odluci zavisno od brda kad ce se aktivirati, tako da se ja u njega ne uzdam.
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
meni se hill assist pokazao kao odlicna stvar, drzi kao rucna, popusti na dodavanje gasa taman kad treba.
u pocetku malo suhveli, hoce li drzati i koliko dugo. ali nikad nikakav problem sa njim
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#37938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Gori mi zuta sijalica za temperaturu otkako je upaljeno auto i nije se ugasila tokom voznje
Nemam indikatora kolko se zagrijava motor da pratim to da vidim jel se pregrijava
Upali se danas tokom voznje dok je grijanje radilo i kad smanji grijanje na 15° tako se i ugasila i maloprije opet palim auto i upali se zuta i ostade tokom voznje upaljena
Sta za prvu pomoc uradit
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#37939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Imas li rashladne tecnosti dovoljno?
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#37940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Dosipala se voda prije jedno 3 mjeseca, radila je doduse klima puno jer je bilo vruce pa nezz jel to moglo potrosit, to planiram ujutro provjerit prvo
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

mali_balon wrote: 06/11/2021 15:23
NediM17 wrote: 06/11/2021 14:58

Cudan je taj hill assist, ne moze ga vozac aktivirati, nego on odluci zavisno od brda kad ce se aktivirati, tako da se ja u njega ne uzdam.
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#37942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Kod mene na golfu ako je na auto, lampica od rucne ima zelenu i crvenu boju
I svaki put kad se stane zelena lampica aktivan hold, bez obzira da li je uzbrdica ili ravnica

A ima starijih sistema da te pricuva samo 2s nakon sto pustis kocnicu
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

preludezalude wrote: 06/11/2021 17:35
mali_balon wrote: 06/11/2021 15:23
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.
Uvijek sam vezan, stvar navike još od '96.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

TLOP wrote: 06/11/2021 17:29 Dosipala se voda prije jedno 3 mjeseca, radila je doduse klima puno jer je bilo vruce pa nezz jel to moglo potrosit, to planiram ujutro provjerit prvo
Ni'dje veze jedno s drugim.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

mk ultra wrote: 06/11/2021 17:37 Kod mene na golfu ako je na auto, lampica od rucne ima zelenu i crvenu boju
I svaki put kad se stane zelena lampica aktivan hold, bez obzira da li je uzbrdica ili ravnica

A ima starijih sistema da te pricuva samo 2s nakon sto pustis kocnicu
Nisam siguran ali mislim da su to 2 razlicita sistema...hill asist i hill stop. Mozda se varam ali...
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Bitango, kako prodje sa ovim poplavama? Ti si ono na Otesu?
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#37947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

preludezalude wrote: 06/11/2021 17:43
mk ultra wrote: 06/11/2021 17:37 Kod mene na golfu ako je na auto, lampica od rucne ima zelenu i crvenu boju
I svaki put kad se stane zelena lampica aktivan hold, bez obzira da li je uzbrdica ili ravnica

A ima starijih sistema da te pricuva samo 2s nakon sto pustis kocnicu
Nisam siguran ali mislim da su to 2 razlicita sistema...hill asist i hill stop. Mozda se varam ali...
Moguce, znam da je na ovoj starijoj platformi jedno, na ovoj novijoj drugacije
mali_balon
Posts: 14565
Joined: 12/09/2012 09:57

#37948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

preludezalude wrote: 06/11/2021 17:35
mali_balon wrote: 06/11/2021 15:23
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.
Vazda vezan, nema to veze jbga fabricki ima HAC nema dugmeta nema lampice, znam samo da treba biti malo veci nagib da se aktivira....drzi nekoliki sekundi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote: 06/11/2021 17:45 Bitango, kako prodje sa ovim poplavama? Ti si ono na Otesu?
ja sam jedno 500m od zgrada ,dobro je ,nije nas ovaj put dohvatilo kao 2014. :thumbup:
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#37950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

NediM17 wrote: 06/11/2021 17:42
TLOP wrote: 06/11/2021 17:29 Dosipala se voda prije jedno 3 mjeseca, radila je doduse klima puno jer je bilo vruce pa nezz jel to moglo potrosit, to planiram ujutro provjerit prvo
Ni'dje veze jedno s drugim.
Pa dobro, ja da znam toliko ne bi ovdje bilo pitanje, ne znam na kojem principu radi klima, grijanje, sta trosi sta, nije me nikad posebno zanimalo
Samo kontam prije nego odvucem mehanicaru prvo vidjet jel ko imao slicno iskustvo da ne vucem auto za svaku sitnicu mehanicaru ako je nesto bezvezno
Znam da forumasi ne mogu sve znat al ima stvari koje mogu prvo probat da vidim hocel pomoc
Post Reply