Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37926 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37927 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakvo ba dopunjavanje
za sta sluzi alternator??
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37928 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dosla struja, reaguj k'o munja...
-
mali_balon
- Posts: 14565
- Joined: 12/09/2012 09:57
#37929 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....NediM17 wrote: ↑06/11/2021 14:58Cudan je taj hill assist, ne moze ga vozac aktivirati, nego on odluci zavisno od brda kad ce se aktivirati, tako da se ja u njega ne uzdam.mali_balon wrote: ↑06/11/2021 13:59 Rucna samo uz i niz brdo na ravnom nikad i zimi nikad....uz brdo kretanje vazda rucna nikad lamela.....evo sad kiju vozam haman 2 mjeseca tek neki dan skontah da ima hill assist.....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37931 Re: Pitamo Mehanicare ?
A ti vozas stalno duge relacije ustv, ne treba tebi nista. Bacio bi 60-70km.. Kad crkne crkne..black_adrian wrote: ↑06/11/2021 15:19 Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37932 Re: Pitamo Mehanicare ?
Plina nije falilo, ali bojler neupotrebljiv bez struje, dosla tek jutros nakon skoro 24h.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37934 Re: Pitamo Mehanicare ?
avijon wrote: ↑06/11/2021 15:27A ti vozas stalno duge relacije ustv, ne treba tebi nista. Bacio bi 60-70km.. Kad crkne crkne..black_adrian wrote: ↑06/11/2021 15:19 Ima li potrebe ako i dalje pali kako treba il da počnem dopunjavat kad se "zakašlje"?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37935 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da ne bude kleme male, sto ste me izdale? 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#37936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam i ja slično iskustvo sa raznim autima. Nekad uhvati, nekad ne. A ja lično ne volim ni najmanji nagib kad mi klizi auto. "Vaganje" kvačila je nešto najgore što se može svjesno raditi autu....dobro je to znati, ali veoma loša praksa.
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#37937 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni se hill assist pokazao kao odlicna stvar, drzi kao rucna, popusti na dodavanje gasa taman kad treba.mali_balon wrote: ↑06/11/2021 15:23Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
u pocetku malo suhveli, hoce li drzati i koliko dugo. ali nikad nikakav problem sa njim
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#37938 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gori mi zuta sijalica za temperaturu otkako je upaljeno auto i nije se ugasila tokom voznje
Nemam indikatora kolko se zagrijava motor da pratim to da vidim jel se pregrijava
Upali se danas tokom voznje dok je grijanje radilo i kad smanji grijanje na 15° tako se i ugasila i maloprije opet palim auto i upali se zuta i ostade tokom voznje upaljena
Sta za prvu pomoc uradit
Nemam indikatora kolko se zagrijava motor da pratim to da vidim jel se pregrijava
Upali se danas tokom voznje dok je grijanje radilo i kad smanji grijanje na 15° tako se i ugasila i maloprije opet palim auto i upali se zuta i ostade tokom voznje upaljena
Sta za prvu pomoc uradit
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#37939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas li rashladne tecnosti dovoljno?
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#37940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dosipala se voda prije jedno 3 mjeseca, radila je doduse klima puno jer je bilo vruce pa nezz jel to moglo potrosit, to planiram ujutro provjerit prvo
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#37941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.mali_balon wrote: ↑06/11/2021 15:23Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#37942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene na golfu ako je na auto, lampica od rucne ima zelenu i crvenu boju
I svaki put kad se stane zelena lampica aktivan hold, bez obzira da li je uzbrdica ili ravnica
A ima starijih sistema da te pricuva samo 2s nakon sto pustis kocnicu
I svaki put kad se stane zelena lampica aktivan hold, bez obzira da li je uzbrdica ili ravnica
A ima starijih sistema da te pricuva samo 2s nakon sto pustis kocnicu
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uvijek sam vezan, stvar navike još od '96.preludezalude wrote: ↑06/11/2021 17:35Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.mali_balon wrote: ↑06/11/2021 15:23
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#37945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam siguran ali mislim da su to 2 razlicita sistema...hill asist i hill stop. Mozda se varam ali...
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#37946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bitango, kako prodje sa ovim poplavama? Ti si ono na Otesu?
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#37947 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce, znam da je na ovoj starijoj platformi jedno, na ovoj novijoj drugacijepreludezalude wrote: ↑06/11/2021 17:43Nisam siguran ali mislim da su to 2 razlicita sistema...hill asist i hill stop. Mozda se varam ali...
-
mali_balon
- Posts: 14565
- Joined: 12/09/2012 09:57
#37948 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vazda vezan, nema to veze jbga fabricki ima HAC nema dugmeta nema lampice, znam samo da treba biti malo veci nagib da se aktivira....drzi nekoliki sekundipreludezalude wrote: ↑06/11/2021 17:35Mozda treba biti pojas vezan da bi on radio non stop automatski. Na Tiguanu je tako.mali_balon wrote: ↑06/11/2021 15:23
Upravo, evo nekoliko dana pokusavam kako se aktivira, koliko sam skonti mora biti malo veca uzbrdica i nema zvucnog signala ni zasta, nit na displeju sta pise...sto kazes jbga naviko sam uz rucnu....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37949 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam jedno 500m od zgrada ,dobro je ,nije nas ovaj put dohvatilo kao 2014.
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#37950 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa dobro, ja da znam toliko ne bi ovdje bilo pitanje, ne znam na kojem principu radi klima, grijanje, sta trosi sta, nije me nikad posebno zanimalo
Samo kontam prije nego odvucem mehanicaru prvo vidjet jel ko imao slicno iskustvo da ne vucem auto za svaku sitnicu mehanicaru ako je nesto bezvezno
Znam da forumasi ne mogu sve znat al ima stvari koje mogu prvo probat da vidim hocel pomoc
