Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37826 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba mi opet par savjeta..
1. Preporuka za kvalitetne metlice brisača, ove su počele sekundicu mrljati pa da metnem nove. Gdje kupiti i koju marku? Dimenzije ne znam, koje god idu na Passata 6.
2. Ima li ko da polira šoferšajbe? Kamen mi zapao za brisač na proljeće i napravio neprimjetnu parnicu duž hoda brisača na vozačevoj strani, ali meni to smeta i hoću da odradim.
3. Kad vi mijenjate antifriz? Koliko često treba to raditi? Ne gubi, ne curi, niti bilo šta nego jednostavno bih preventivno to uradio ako je potrebno.
Hvala!
1. Preporuka za kvalitetne metlice brisača, ove su počele sekundicu mrljati pa da metnem nove. Gdje kupiti i koju marku? Dimenzije ne znam, koje god idu na Passata 6.
2. Ima li ko da polira šoferšajbe? Kamen mi zapao za brisač na proljeće i napravio neprimjetnu parnicu duž hoda brisača na vozačevoj strani, ali meni to smeta i hoću da odradim.
3. Kad vi mijenjate antifriz? Koliko često treba to raditi? Ne gubi, ne curi, niti bilo šta nego jednostavno bih preventivno to uradio ako je potrebno.
Hvala!
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo nakon nekog vremena kako sam montirao ove retrovizore da iznesem recenziju, možda nekome pomogne.EasyMan wrote: ↑03/09/2021 22:07
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.
https://www.facebook.com/retrovizori/
Sve je odlično, po noći, po danu, kiši, suncu, kad ti duga upali neko ne smeta ništa, sunce isto kad blješti ne bode u oči. Što je najvažnije, čvrsto stoje, nije se staklo sasulo kao prije što je bio slučaj
Hvala EasyMan još jednom na preporuci.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#37828 Re: Pitamo Mehanicare ?
1. BOSCH Aerotwin zakon, definitivno MENI najbolji koje sam probao, jesu skuplji, al' vrijede svake marke.black_adrian wrote: ↑04/11/2021 13:19 Treba mi opet par savjeta..
1. Preporuka za kvalitetne metlice brisača, ove su počele sekundicu mrljati pa da metnem nove. Gdje kupiti i koju marku? Dimenzije ne znam, koje god idu na Passata 6.
2. Ima li ko da polira šoferšajbe? Kamen mi zapao za brisač na proljeće i napravio neprimjetnu parnicu duž hoda brisača na vozačevoj strani, ali meni to smeta i hoću da odradim.
3. Kad vi mijenjate antifriz? Koliko često treba to raditi? Ne gubi, ne curi, niti bilo šta nego jednostavno bih preventivno to uradio ako je potrebno.
Hvala!
2. Firma 'Autostakla Pit-box - Tuzla'
3. Antifriz po pravilu bi trebalo mjenjati svake max 3 godine.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37829 Re: Pitamo Mehanicare ?
skf, sachs, meyle, lemforder, bilstein et npr. Simimpex, skoljic, delta dbr, euromotorio, trgomat. Pitaj redomvjeshalica wrote: ↑04/11/2021 12:55 Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana![]()
Sarajevo lokacija
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#37830 Re: Pitamo Mehanicare ?
a Ležaj trade na Stupu? 
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#37831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kalea, sincro, dallas...malagić, specijalisti za ležaj. 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#37833 Re: Pitamo Mehanicare ?
liaar wrote: ↑04/11/2021 13:10Provjeri Simimpex, Školjića i Škoru. Lihvari iz Motorexa naplaćuju duplo u većini slučajeva.vjeshalica wrote: ↑04/11/2021 12:55 Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana![]()
Sarajevo lokacija
Izbjegla bi svakako Truljolrex, blizu mi je Simimpex preko granice
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37835 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ti. Onda ću sve odraditi to, nije mi ni Tuzla daleko, često putujem pa ću nekad zakazati termin.
Znaš li gdje ima naručiti ove Bosch Aerotwin ili kupiti u Sarajevu?
- programerAnel
- Posts: 271
- Joined: 28/02/2018 08:05
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#37838 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista drug, drago mi je da si zadovoljan.black_adrian wrote: ↑04/11/2021 13:23Evo nakon nekog vremena kako sam montirao ove retrovizore da iznesem recenziju, možda nekome pomogne.EasyMan wrote: ↑03/09/2021 22:07
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.
https://www.facebook.com/retrovizori/
Sve je odlično, po noći, po danu, kiši, suncu, kad ti duga upali neko ne smeta ništa, sunce isto kad blješti ne bode u oči. Što je najvažnije, čvrsto stoje, nije se staklo sasulo kao prije što je bio slučajDaljina isto tako, za procjene u prestrojavanju, parkiranju, preticanju odlično sve.
Hvala EasyMan još jednom na preporuci.
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#37840 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam uzimao Simimpex Bosch Aerotwinblack_adrian wrote: ↑04/11/2021 15:43
Znaš li gdje ima naručiti ove Bosch Aerotwin ili kupiti u Sarajevu?
Za poliranje stakla imas u Sarajevu Lubura potrazi na instagramu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37842 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne, Sinopharm. Misliš da je to nuspojava?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#37843 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37844 Re: Pitamo Mehanicare ?
Proučio mu prije 10 dana Jasin i evo ne trese do sad ništa, znači spas je u vjeri
Nisam ništa još gledao, zadnjih mjesec sam konstantno na cesti i jedva da išta stignem, u decembru bi trebalo da se to rastereti malo oko posla. Al fakat ne trese zadnjih 15 dana kako sam pročitao na nekom forumu hrvatskom da se "zaprlja" i da treba krenut par puta u drugoj. Ja krenuo 3-4 puta u drugoj i od tad ne trese
E super onda, kupit ću i to usput kad odem do Simimpexa po aditivJavierBosnia wrote: ↑04/11/2021 17:14 Ja sam uzimao Simimpex Bosch Aerotwin
Za poliranje stakla imas u Sarajevu Lubura potrazi na instagramu
Pitat ću i njih, lakše mi je to odradit u Sarajevu onda kad uhvatim vremena.
- programerAnel
- Posts: 271
- Joined: 28/02/2018 08:05
#37845 Re: Pitamo Mehanicare ?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#37846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nasuo tecnost za pranje vjetrobranskog stakla i dalje mi pokazuje da moze 450 km preci nakon 2 dana vozanja...
Jos ova slabija tecnost, do minus 18 stepeni...

- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dvije doze su primljene, druga u avgustu. Neka zakašnjela reakcija?programerAnel wrote: ↑05/11/2021 08:27Rano je donositi zaključke na osnovu jedne doze, prepustit ću drugim stručnjacima iz ove oblasti da daju dijagnozu.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#37848 Re: Pitamo Mehanicare ?
Boli nas qurac koliko vam auta trose
- Filter
- Posts: 8676
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#37850 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna li se sta nam je sa kolegom forumasem? koliko procitah, kod njega je bas belaj sa ovom vodurinom 
