Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Treba mi opet par savjeta..

1. Preporuka za kvalitetne metlice brisača, ove su počele sekundicu mrljati pa da metnem nove. Gdje kupiti i koju marku? Dimenzije ne znam, koje god idu na Passata 6.

2. Ima li ko da polira šoferšajbe? Kamen mi zapao za brisač na proljeće i napravio neprimjetnu parnicu duž hoda brisača na vozačevoj strani, ali meni to smeta i hoću da odradim.

3. Kad vi mijenjate antifriz? Koliko često treba to raditi? Ne gubi, ne curi, niti bilo šta nego jednostavno bih preventivno to uradio ako je potrebno.

Hvala!
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Evo nakon nekog vremena kako sam montirao ove retrovizore da iznesem recenziju, možda nekome pomogne.

Sve je odlično, po noći, po danu, kiši, suncu, kad ti duga upali neko ne smeta ništa, sunce isto kad blješti ne bode u oči. Što je najvažnije, čvrsto stoje, nije se staklo sasulo kao prije što je bio slučaj :D Daljina isto tako, za procjene u prestrojavanju, parkiranju, preticanju odlično sve.

Hvala EasyMan još jednom na preporuci.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#37828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

black_adrian wrote: 04/11/2021 13:19 Treba mi opet par savjeta..

1. Preporuka za kvalitetne metlice brisača, ove su počele sekundicu mrljati pa da metnem nove. Gdje kupiti i koju marku? Dimenzije ne znam, koje god idu na Passata 6.

2. Ima li ko da polira šoferšajbe? Kamen mi zapao za brisač na proljeće i napravio neprimjetnu parnicu duž hoda brisača na vozačevoj strani, ali meni to smeta i hoću da odradim.

3. Kad vi mijenjate antifriz? Koliko često treba to raditi? Ne gubi, ne curi, niti bilo šta nego jednostavno bih preventivno to uradio ako je potrebno.

Hvala!
1. BOSCH Aerotwin zakon, definitivno MENI najbolji koje sam probao, jesu skuplji, al' vrijede svake marke.

2. Firma 'Autostakla Pit-box - Tuzla'

3. Antifriz po pravilu bi trebalo mjenjati svake max 3 godine.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

vjeshalica wrote: 04/11/2021 12:55 Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana :lol:
Sarajevo lokacija
skf, sachs, meyle, lemforder, bilstein et npr. Simimpex, skoljic, delta dbr, euromotorio, trgomat. Pitaj redom :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#37830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

a Ležaj trade na Stupu? :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51461
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kalea, sincro, dallas...malagić, specijalisti za ležaj. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

brazzo19 wrote: 03/11/2021 22:33 Al ne zeza me nista ljudi osim sto bude ta poruka kada mi automatski prebaci svjetla :D nisam recimo primjetio da vozim a mrak je da mi nije automatski upalio kratka i osvjetlio kabinu :D
Pojačaj muziku. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#37833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

liaar wrote: 04/11/2021 13:10
vjeshalica wrote: 04/11/2021 12:55 Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana :lol:
Sarajevo lokacija
Provjeri Simimpex, Školjića i Škoru. Lihvari iz Motorexa naplaćuju duplo u većini slučajeva.
:thumbup:
Izbjegla bi svakako Truljolrex, blizu mi je Simimpex preko granice
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

emotivac wrote: 04/11/2021 13:28 1. BOSCH Aerotwin zakon, definitivno MENI najbolji koje sam probao, jesu skuplji, al' vrijede svake marke.

2. Firma 'Autostakla Pit-box - Tuzla'

3. Antifriz po pravilu bi trebalo mjenjati svake max 3 godine.
Hvala ti. Onda ću sve odraditi to, nije mi ni Tuzla daleko, često putujem pa ću nekad zakazati termin.

Znaš li gdje ima naručiti ove Bosch Aerotwin ili kupiti u Sarajevu?
User avatar
programerAnel
Posts: 271
Joined: 28/02/2018 08:05

#37836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by programerAnel »

Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
Jesi li možda vakcinisan fajzerom ?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
Negdje ti pušta gorivo, nije to dobro. Vidi u pragovima i duboko u blatobranima ima li.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#37838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

black_adrian wrote: 04/11/2021 13:23
EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Evo nakon nekog vremena kako sam montirao ove retrovizore da iznesem recenziju, možda nekome pomogne.

Sve je odlično, po noći, po danu, kiši, suncu, kad ti duga upali neko ne smeta ništa, sunce isto kad blješti ne bode u oči. Što je najvažnije, čvrsto stoje, nije se staklo sasulo kao prije što je bio slučaj :D Daljina isto tako, za procjene u prestrojavanju, parkiranju, preticanju odlično sve.

Hvala EasyMan još jednom na preporuci.
Nista drug, drago mi je da si zadovoljan. :thumbup:
zigson
Posts: 4821
Joined: 04/04/2015 22:17

#37839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
Lose gorivo, trebao si preci sigurno 720 bez da spada na pola. Promijeni puNpu.


@black_adrian rijesi li ti ikad zamajac bgt
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#37840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 04/11/2021 15:43
Znaš li gdje ima naručiti ove Bosch Aerotwin ili kupiti u Sarajevu?
Ja sam uzimao Simimpex Bosch Aerotwin
Za poliranje stakla imas u Sarajevu Lubura potrazi na instagramu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

programerAnel wrote: 04/11/2021 15:52
Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
Jesi li možda vakcinisan fajzerom ?
Ne, Sinopharm. Misliš da je to nuspojava?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/11/2021 17:16
Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
:lol: :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

zigson wrote: 04/11/2021 16:47 @black_adrian rijesi li ti ikad zamajac bgt
Proučio mu prije 10 dana Jasin i evo ne trese do sad ništa, znači spas je u vjeri :D

Nisam ništa još gledao, zadnjih mjesec sam konstantno na cesti i jedva da išta stignem, u decembru bi trebalo da se to rastereti malo oko posla. Al fakat ne trese zadnjih 15 dana kako sam pročitao na nekom forumu hrvatskom da se "zaprlja" i da treba krenut par puta u drugoj. Ja krenuo 3-4 puta u drugoj i od tad ne trese :lol:
JavierBosnia wrote: 04/11/2021 17:14 Ja sam uzimao Simimpex Bosch Aerotwin
Za poliranje stakla imas u Sarajevu Lubura potrazi na instagramu
E super onda, kupit ću i to usput kad odem do Simimpexa po aditiv :thumbup:
Pitat ću i njih, lakše mi je to odradit u Sarajevu onda kad uhvatim vremena.
User avatar
programerAnel
Posts: 271
Joined: 28/02/2018 08:05

#37845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by programerAnel »

Laplace wrote: 04/11/2021 17:18
programerAnel wrote: 04/11/2021 15:52

Jesi li možda vakcinisan fajzerom ?
Ne, Sinopharm. Misliš da je to nuspojava?
Rano je donositi zaključke na osnovu jedne doze, prepustit ću drugim stručnjacima iz ove oblasti da daju dijagnozu.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Laplace wrote: 04/11/2021 15:32 Neki dan sam nasuo pun rezervoar goriva i prešao oko 520 km i već mi kazaljka spala skoro na pola. Do čega bi moglo biti?
Ja nasuo tecnost za pranje vjetrobranskog stakla i dalje mi pokazuje da moze 450 km preci nakon 2 dana vozanja...

Jos ova slabija tecnost, do minus 18 stepeni...

Image
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

programerAnel wrote: 05/11/2021 08:27
Laplace wrote: 04/11/2021 17:18

Ne, Sinopharm. Misliš da je to nuspojava?
Rano je donositi zaključke na osnovu jedne doze, prepustit ću drugim stručnjacima iz ove oblasti da daju dijagnozu.
Dvije doze su primljene, druga u avgustu. Neka zakašnjela reakcija?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#37848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Boli nas qurac koliko vam auta trose
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#37849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

:D :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8676
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#37850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

zna li se sta nam je sa kolegom forumasem? koliko procitah, kod njega je bas belaj sa ovom vodurinom :roll:
Post Reply