Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3551 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Dinostula wrote: 24/10/2021 23:12
vicious wrote: 24/10/2021 22:55
Bodul jeste majstor s loptom i to je nesporno. Ali taj tip igrača koji ne trči i ništa ne radi defanzivno je ostao negdje u 70-im godinama prošlog stoljeća, u ovom današnjem fudbalu nema šta da traži. Može u ovoj našoj ligi možda da prolazi protiv slabijih protivnika, ali čak i ovdje je protiv ekipa koje igraju brže i sa većim intenzitetom on prosto igrač manje.
Mi trazimo problem u covjeku koji je do sada najvise konkretno uradio.Sta bi trebali onda reci za ostatak ekipe ? Da li je Stojcev isto tako bio trkac ? Eto imas Kobiljara koji u stilu Mesija predje petoricu pa onda fuli dvije 100% sanse.Momak ne zna ni dodati niti dati gol.Nama treba ofanzivni vezni ko Rahmanovic ali hajde nadji igraca takvog kvaliteta koji ce truhnuti kod nas par godina.Bodul je igrac poteza i nije tu da bude atleticar.Svaka ekipa ima jednog ili dvojicu tanjirdzija ne mogu svi biti Djokakovic ili Sabanovic.Sablic ako ostane do kraja prvenstva bojim se da necemo otici ni u evropu.
Zalosno je da se mora toliki tekst napisati o necemu sto je ocigledno.

Moj Dino, ja bih njih razumio sto kritiziraju Bodula da smo mi neki Dinamo Zagreb...nego mi trazimo Bodulu mane...eeeej mi, gdje igra skoro ko hoce.
User avatar
vicious
Posts: 7670
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3552 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vicious »

Dinostula wrote: 24/10/2021 23:46
vicious wrote: 24/10/2021 23:21
Ma ne trazimo problem u njemu, on je samo dio problema.
A vjeruj mi, Stojčev je za njega bio maratonac. :D
Da ostatak ekipe funkcioniše, vjerovatno se to ne bi toliko primjećivalo, ali ovako ne ide nikako. Ne može danas niko sebi priuštiti taj luksuz da dvojica šetkaju naprijed. Jedan i nekako, ali dvojica ne.
Dzeko citavu karijeru presetao ja tog lika nisam vidio da je potrcao u zivotu.Neko treba da odgovara za losu fizicku spremu a to je Sablic i niko drugi.Sad da li je samo losa fizicka sprema,los trener ili los kvalitet igraca to ko je strucan neka analizira i sto prije reaguje.Misllim da Sablic grijesi da mu Ahmetovic igra prvu postavu a Cmiljanic i Bagaric stalno na klupi.Cmiljanic je dosta agilan bio do sada.Takodje mali Ramic koji je najvise pokazao od omladinaca grije klupu da bi Kapic morao da igra,cirkus zivi.
Sve tačno 100%.
Merso nažalost više ne može, ni meni nije jasno što ga u zadnje forsira.
A bolje smo izgledali kad su 3-4 ova omladinca bila na terenu nego sad.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3553 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

vicious wrote: 24/10/2021 23:59
Dinostula wrote: 24/10/2021 23:46

Dzeko citavu karijeru presetao ja tog lika nisam vidio da je potrcao u zivotu.Neko treba da odgovara za losu fizicku spremu a to je Sablic i niko drugi.Sad da li je samo losa fizicka sprema,los trener ili los kvalitet igraca to ko je strucan neka analizira i sto prije reaguje.Misllim da Sablic grijesi da mu Ahmetovic igra prvu postavu a Cmiljanic i Bagaric stalno na klupi.Cmiljanic je dosta agilan bio do sada.Takodje mali Ramic koji je najvise pokazao od omladinaca grije klupu da bi Kapic morao da igra,cirkus zivi.
Sve tačno 100%.
Merso nažalost više ne može, ni meni nije jasno što ga u zadnje forsira.
A bolje smo izgledali kad su 3-4 ova omladinca bila na terenu nego sad.
Krste i Ahmet su morali dobiti samo po 1 godinu ugovora i da udju 15 min pred kraj cisto rekreativno.A kod nas Sablic izgleda odlucio da gradi igru na Ahmetovicu u 37 godini.Ne znam gdje sam procitao da je Sablic samo 2 utakmice do sada izveo isti sastav a sve ostalo je mijesao do maksimuma.Pa kako ce se uigrati kad vise niko ziv ne zna ko nam je prva postava.
last mohicans
Posts: 18285
Joined: 09/08/2012 23:19

#3554 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ma sve je u trci i zamislima trenera. Da mi imamo kuveta, izrodilo bi se nešto više. Nikako ne mogu svariti kako ih je uopšte doveo na ovaj nivo fizičke spreme, bolje reci zapustao. Mi sasvim solidan roster imamo, rekao bih i više od toga, ali totalno pogubljenog trenera. Još jedna stvar ide tome u prilog, njegove promjene kadra u posljednje vrijeme, pa i zamjene u zadnjoj utakmici. Vidi i on da ne ide, vrti,pokušava, ali slabo fajde. Sad trazi alibi u pripremama nakon 3 mjeseca prvenstva i dvije reprezentativne pauze. Sto mi je :-)
Drago mi je da je Mirvic jos tu, da izbliza sve vidi. Na kraju krajeva, ne vjerujem da je išta imao sa njegovim dovođenjem. Je li jos 4 kola imaju do kraja, znači 21 kolo i kup. Sasvim dovoljno da se vidi zna li ili ne zna. Kulale su neke priče da Faruk pregovara za direktora, ne znam koliko ima.istine u tome, onda Mirzu za trenera. Ja ne vidim neko bolje rješenje.
Da se slozim s činjenicom da smo sa Kurdicem, Trakom i Ramicem djelovali poslozenije i zaista je za analize kako smo to mi gori kako su nam se svi priključili. Mi smo u nekim utakmicama sa ovom mladezi na misice nešto postigli. Sad mrljavo, anemično,bezidejno, neuigrano, nekompaktno, do sutra nabrajati.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3555 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

last mohicans wrote: 25/10/2021 00:19 Ma sve je u trci i zamislima trenera. Da mi imamo kuveta, izrodilo bi se nešto više. Nikako ne mogu svariti kako ih je uopšte doveo na ovaj nivo fizičke spreme, bolje reci zapustao. Mi sasvim solidan roster imamo, rekao bih i više od toga, ali totalno pogubljenog trenera. Još jedna stvar ide tome u prilog, njegove promjene kadra u posljednje vrijeme, pa i zamjene u zadnjoj utakmici. Vidi i on da ne ide, vrti,pokušava, ali slabo fajde. Sad trazi alibi u pripremama nakon 3 mjeseca prvenstva i dvije reprezentativne pauze. Sto mi je :-)
Drago mi je da je Mirvic jos tu, da izbliza sve vidi. Na kraju krajeva, ne vjerujem da je išta imao sa njegovim dovođenjem. Je li jos 4 kola imaju do kraja, znači 21 kolo i kup. Sasvim dovoljno da se vidi zna li ili ne zna. Kulale su neke priče da Faruk pregovara za direktora, ne znam koliko ima.istine u tome, onda Mirzu za trenera. Ja ne vidim neko bolje rješenje.
Da se slozim s činjenicom da smo sa Kurdicem, Trakom i Ramicem djelovali poslozenije i zaista je za analize kako smo to mi gori kako su nam se svi priključili. Mi smo u nekim utakmicama sa ovom mladezi na misice nešto postigli. Sad mrljavo, anemično,bezidejno, neuigrano, nekompaktno, do sutra nabrajati.
Sad je zavrsilo 14 kolo imas jos 5 kola i kup utakmicu.Mislim da se igra 19 kola u polusezoni.
last mohicans
Posts: 18285
Joined: 09/08/2012 23:19

#3556 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Dinostula wrote: 25/10/2021 00:35
last mohicans wrote: 25/10/2021 00:19 Ma sve je u trci i zamislima trenera. Da mi imamo kuveta, izrodilo bi se nešto više. Nikako ne mogu svariti kako ih je uopšte doveo na ovaj nivo fizičke spreme, bolje reci zapustao. Mi sasvim solidan roster imamo, rekao bih i više od toga, ali totalno pogubljenog trenera. Još jedna stvar ide tome u prilog, njegove promjene kadra u posljednje vrijeme, pa i zamjene u zadnjoj utakmici. Vidi i on da ne ide, vrti,pokušava, ali slabo fajde. Sad trazi alibi u pripremama nakon 3 mjeseca prvenstva i dvije reprezentativne pauze. Sto mi je :-)
Drago mi je da je Mirvic jos tu, da izbliza sve vidi. Na kraju krajeva, ne vjerujem da je išta imao sa njegovim dovođenjem. Je li jos 4 kola imaju do kraja, znači 21 kolo i kup. Sasvim dovoljno da se vidi zna li ili ne zna. Kulale su neke priče da Faruk pregovara za direktora, ne znam koliko ima.istine u tome, onda Mirzu za trenera. Ja ne vidim neko bolje rješenje.
Da se slozim s činjenicom da smo sa Kurdicem, Trakom i Ramicem djelovali poslozenije i zaista je za analize kako smo to mi gori kako su nam se svi priključili. Mi smo u nekim utakmicama sa ovom mladezi na misice nešto postigli. Sad mrljavo, anemično,bezidejno, neuigrano, nekompaktno, do sutra nabrajati.
Sad je zavrsilo 14 kolo imas jos 5 kola i kup utakmicu.Mislim da se igra 19 kola u polusezoni.
Pročitao sam ranije onu statistiku u 17 utakmica i učinak Sablica, gori i od Jesicevog. Vjerovatno u svim takmičenjima, pa sam pogrijesio misleci da je samo u ligi.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3557 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Grean wrote: 24/10/2021 22:24
strong69 wrote: 24/10/2021 21:01

Počeli ste. Čudi me, dugo je i trajalo. Sto se prije pomirite sa tim da vama niko ne valja to bolje za sve.
Dobro, cudno je da je poceo traziti dva krila, hajde za bekove i nekako a do juce je govorio da ima dobar sastav.

Bilo je doduse i pogresnih poteza u ovom prelaznom. Recimo dovodjenje Bodula i odlazak Mustedanagica, sta je bio cilj? Malom se prebacivalo da je spor, da ne trci a sta onda reci za Bodula? Meni ni u jednom segmentu on nije napredak u odnosu na Zinedina, cak moze se reci nazadak. Doduse ne znaju se detalji zasto je otisao jer tad su ostajali samo oni koji su bili spremni prepoloviti platu.
Lik nije imao ekipu na raspolaganju do 8. kola. Kakva je da je. Pola ekipe nije imalo pravo nastupa. Niti ih je mogao uigrati.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3558 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

Fun fact, poslije duple smo imali strajk, falilo pola ekipe, zavrsili prvi.
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#3559 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

strong69 wrote: 25/10/2021 14:27
Grean wrote: 24/10/2021 22:24

Dobro, cudno je da je poceo traziti dva krila, hajde za bekove i nekako a do juce je govorio da ima dobar sastav.

Bilo je doduse i pogresnih poteza u ovom prelaznom. Recimo dovodjenje Bodula i odlazak Mustedanagica, sta je bio cilj? Malom se prebacivalo da je spor, da ne trci a sta onda reci za Bodula? Meni ni u jednom segmentu on nije napredak u odnosu na Zinedina, cak moze se reci nazadak. Doduse ne znaju se detalji zasto je otisao jer tad su ostajali samo oni koji su bili spremni prepoloviti platu.
Lik nije imao ekipu na raspolaganju do 8. kola. Kakva je da je. Pola ekipe nije imalo pravo nastupa. Niti ih je mogao uigrati.
Do 8. kola sa nekompletnom ekipom osvojili 14 bodova.
Kad smo se kompletirali u narednih 6 kola osvojili 7 bodova
:cry:
al-em
Posts: 3174
Joined: 01/03/2014 00:26

#3560 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by al-em »

Bolje smo igrali bez stranaca i sabljića na klupi.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#3561 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Igraci su cijele pripreme i pocetak sezone odradili po principu ne mogu me tako malo platiti koliko ja mogu malo trenirati i to nam se jos uvijek obija o glavu. Plus igraci koji nisu bili u konkirenciji zbog licenci koji su mozda nesto i radili ali nemaju dovoljno utakmica.
Sto se tice uprave i ocekivao sam da ce odstupiti cim klub udje u mirnije vode. Ipak treba cijeniti pozitivne stvari koje su uradili i nisu ostavili klub na cjedilu u turbulentnom periodu.
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3562 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

last mohicans
Posts: 18285
Joined: 09/08/2012 23:19

#3563 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Je li se ovo Potura vraca na scenu? Lijepo je vidjeti.
Image
Image
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3564 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/sport/legende-i-poz ... /211025145

Fazlagić, Musemići, Hadžibegić, par sadašnjih igrača, itd. :thumbup:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/vijec ... /211025144

Vijećnica sa grbom. :-D
User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#3565 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Kulturno i gospodski kako i dolikuje nasem klubu :thumbup:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3566 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

Gledaj ti historije i igraca. Kakva gromada od kluba.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3567 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Fakat, vratilo Poturu u prvi plan. Smiješi se opet pozicija direktorska u klubu. Bilo kako bilo, gospodsko slavlje, svaka čast. Da je elemente ovakve ozbiljne organizacije usadit i u trenere, igrače i stručni štab
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3568 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Revolucionar ★ wrote: 25/10/2021 22:24 Fakat, vratilo Poturu u prvi plan. Smiješi se opet pozicija direktorska u klubu. Bilo kako bilo, gospodsko slavlje, svaka čast. Da je elemente ovakve ozbiljne organizacije usadit i u trenere, igrače i stručni štab
Ma kakva crna direktorska pozicija tu je jer je žensko mora se ispuniti kvota. :D
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3569 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Registarska oznaka »

last mohicans wrote: 25/10/2021 00:19 Ma sve je u trci i zamislima trenera. Da mi imamo kuveta, izrodilo bi se nešto više. Nikako ne mogu svariti kako ih je uopšte doveo na ovaj nivo fizičke spreme, bolje reci zapustao. Mi sasvim solidan roster imamo, rekao bih i više od toga, ali totalno pogubljenog trenera. Još jedna stvar ide tome u prilog, njegove promjene kadra u posljednje vrijeme, pa i zamjene u zadnjoj utakmici. Vidi i on da ne ide, vrti,pokušava, ali slabo fajde. Sad trazi alibi u pripremama nakon 3 mjeseca prvenstva i dvije reprezentativne pauze. Sto mi je :-)
Drago mi je da je Mirvic jos tu, da izbliza sve vidi. Na kraju krajeva, ne vjerujem da je išta imao sa njegovim dovođenjem. Je li jos 4 kola imaju do kraja, znači 21 kolo i kup. Sasvim dovoljno da se vidi zna li ili ne zna. Kulale su neke priče da Faruk pregovara za direktora, ne znam koliko ima.istine u tome, onda Mirzu za trenera. Ja ne vidim neko bolje rješenje.
Da se slozim s činjenicom da smo sa Kurdicem, Trakom i Ramicem djelovali poslozenije i zaista je za analize kako smo to mi gori kako su nam se svi priključili. Mi smo u nekim utakmicama sa ovom mladezi na misice nešto postigli. Sad mrljavo, anemično,bezidejno, neuigrano, nekompaktno, do sutra nabrajati.
Pa jel vi znate da nismo prosli pripreme, nismo otisli nigdje, nismo odigrali prijateljske utakmice.

Jel vi stvarno mislite da se u toku sezone mogu uraditi pripreme, ono sto se nije uradilo prije pocetka sezone?

Nismo imali para, dugovi, nemogucnost licenciranja igraca da ti igraju i jos plus milion problema, a vi sad kad su stigle pare zelite odmah da mi proigramo?

Kako, bez priprema? Kako bez prijateljskih utakmica? Kako?

Losi smo, ako neki trener ima opravdanje za lose rezultate, onda je to sigurno Sablic.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3570 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

De ba, o cemu ti?!
Koliko to pripreme traju, tri mjeseca?! Ili jbg ne mogu uvjezbati par pasova bez 15 dana Antalije?!
Nema frajer opravdanje! Mozda je on elokventan i nacitan ali ocito mu fali nesto da to prenese na teren. Svi igraci su mu bili tu za uvjezbavanje a ne vjerujem vala da mu je neko branio da org prijateljske.
Makar u ovoj zadnjoj rep pauzi da ima zelje mogao je igrati sa Famosom u Butmiru, al' ga ba nije briga.
Ma cak bi mu se i progledalo da se makar nesto u ekipi vidi. Volja ili zelja ili kondicija, neki plan, prvih 11, bilo kakav napredak... nista frajer nije uspostavio. Odvest ce nas propast, vec smo gotovo ispali iz borbe za titulu, jos treba ostanemo bez evrope.
Adobeg
Posts: 1119
Joined: 24/02/2020 18:20

#3571 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Adobeg »

Meni nije jasno kako neki mogu braniti Gorana, covjek 14 kola rotira tim i ne zna dobitnu kombinaciju,i zrinski je ostao bez 60 posto kadra od prosle sezone,pa djeluju uigrani,ne moze biti opravdanje neigranje nekih prinova,ne mogu ih nazvati pojacanjem.
last mohicans
Posts: 18285
Joined: 09/08/2012 23:19

#3572 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ma kakve kurčeve pripreme,mozes ih kao neki argument navesti prvi, pa eto i drugi mjesec, a sad 4ti mjesec traje prvenstvo uz dvije reprezentativne pauze. O čemu pričamo? Dovoljno da uigras djecu, a ne profesionalce. Desetine treninga proslo i skoro 20 utakmica odigrano. Sasvim dovoljno vremena da se vidi ko kosi a ko vodu nosi. Pa lik hladno izjavi da neke pozicije škripe, a mi bolje izgledali s skrpljenom ekipom iz akademije nego sa famoznim pojačanjima. Očit primjer jesu rotacije iz utakmice u utakmicu da ne zna sta radi i da mu nisu jasni makar prvih 9-10 igrača koji trebaju igrati svaku ovisno o povredama i kartonima. Pitanje za ove branioce očajne igre sa Sablicem, da li su loši igrači koji su došli i bi li činili prevaga u drugim ekipama? Kapić, Kobiljar, Bagaric, Bodul,Lazic,Ševelj, pa i Cmiljanic koji je od ranije tu kao i Fanimo? Njima trebaju pripreme da bi pokazali sta znaju?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3573 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Evo opaska sa oPsajda....


:(
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3574 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Tuzno. Zalosno. Bijedno. Za plakati majke mi.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3575 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

:bih:
Pitar sa Kariba wrote: 26/10/2021 14:14 Evo opaska sa oPsajda....


:(
Nisu prosli kompletne pripreme.
Post Reply