a gdje je bokalic?
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47702 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- dzejkej
- Posts: 775
- Joined: 16/03/2011 16:17
#47704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
poletila, kupila, da me sta ne promasi a da je dobro za pojest'
solo su ljutkaste, kontam sta je ovo
e uz calcone idu odlicno. bas, bas dobra kombinacija.
nice
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#47705 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Dodju nam glave prije ili kasnije ...BarbaDue wrote: ↑18/10/2021 11:39Zbog nje ćeš i glavu zijanitiexliberal-ex wrote: ↑18/10/2021 02:02 Meni ruska salata pala na pamet i napravih je al umalo neotcvikarih pola prsta, nesto sa gospojom brbljam i sekunda nepaznje kad sam sjekao krompir...![]()
- GandalfSivi
- Posts: 22793
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#47706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
-
Tea lana
- Posts: 523
- Joined: 28/10/2008 08:19
#47707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
-
Pravi Valter
- Posts: 353
- Joined: 22/12/2011 09:38
- Contact:
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#47709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
U pripremi....

Hljeb jutros zavrsio, jos uvijek mlak..


Hljeb jutros zavrsio, jos uvijek mlak..

- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
-
Pravi Valter
- Posts: 353
- Joined: 22/12/2011 09:38
- Contact:
#47711 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Tuna na kukuruzi i sjemenkama 
- BarbaDue
- Posts: 65076
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#47712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- BarbaDue
- Posts: 65076
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#47713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Od nečeg moramo krepati
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- banjaluka078
- Posts: 13219
- Joined: 16/01/2007 23:38
#47715 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima!
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47716 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Jabukovača uz kafu
-
Pravi Valter
- Posts: 353
- Joined: 22/12/2011 09:38
- Contact:
#47717 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Sanabija hvalabanjaluka078 wrote: ↑20/10/2021 11:16Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima!![]()
Banjaluka078, znas kako vec to ide u odokativnoj varijanti
Uglavnom, cca pola kile tune u komadu dobro uvaljati u domacu kukuruzu i neke sjemenke koje ti se svidjaju. Moze i neko drugo brasno tipa heljde, pira i sl. Malo nauljiti tunu da bolje primi sve. Zagrijana tava, ne prejaka vatra i okretati sa svih strana ravnomjerno. Zaista nije tesko a perfektno ukusno.
Pole krompira su iz rerne pecene sa brodom za veci uzitak
Na kraju maslinovo i eto ga
- banjaluka078
- Posts: 13219
- Joined: 16/01/2007 23:38
#47718 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hvala.
Probaću prvom prilikom.
-
suspect_zero
- Posts: 28000
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47719 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno

Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan
....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako) 
Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47720 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
250g putera, 250g pavlake, 100 g secera, prasak za pecivo, malo soli I ca 700g brasna... Tijesto dobro izradi I ostavi pola sata u frizider I onda napravi kiflice filuj cime volis. Peci na 170 °C oko 20 minuta gledaj da ostanu svijetle... Eto bRez jajetasuspect_zero wrote: ↑21/10/2021 19:26 Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno![]()
Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako)
![]()
-
suspect_zero
- Posts: 28000
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hvala punooooooimmuno wrote: ↑21/10/2021 22:48250g putera, 250g pavlake, 100 g secera, prasak za pecivo, malo soli I ca 700g brasna... Tijesto dobro izradi I ostavi pola sata u frizider I onda napravi kiflice filuj cime volis. Peci na 170 °C oko 20 minuta gledaj da ostanu svijetle... Eto bRez jajetasuspect_zero wrote: ↑21/10/2021 19:26 Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno![]()
Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako)
![]()
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti
Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?
Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ovo su kao slatke, evo slanesuspect_zero wrote: ↑22/10/2021 00:56Hvala punoooooo![]()
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti....i može li se smanjiti količina putera, da ne budu premasne?
Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?
Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde![]()
1kg brasna, soli, germa, 2supene kasike secera, 400ml mlakog mlijeka I 200ml ulja, tijesto dobro izraditi ostaviti da nadodje, premijesiti I praviti kiflice, peci na 180°C oko 20-25 minuta. Ako ti ostane kiflica bilo slanih bilo slatki obavezno ih ili zamotaj u krpu, stolnjak il sta vec imas zato ili kutiju ili kesu
-
suspect_zero
- Posts: 28000
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47723 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Immuno hvala, pravim za vikend

- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Pravi Valter wrote: ↑20/10/2021 14:12Sanabija hvalabanjaluka078 wrote: ↑20/10/2021 11:16
Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima!![]()
![]()
Banjaluka078, znas kako vec to ide u odokativnoj varijanti
Uglavnom, cca pola kile tune u komadu dobro uvaljati u domacu kukuruzu i neke sjemenke koje ti se svidjaju. Moze i neko drugo brasno tipa heljde, pira i sl. Malo nauljiti tunu da bolje primi sve. Zagrijana tava, ne prejaka vatra i okretati sa svih strana ravnomjerno. Zaista nije tesko a perfektno ukusno.
Pole krompira su iz rerne pecene sa brodom za veci uzitak
Na kraju maslinovo i eto ga![]()
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Svi su ti recepti tu negdje, varijacije na temu, pravila ljetos kad su djeca bila i super su ali nisam bas zadovoljna tj nije to to sto bih ja željela. Nekako “dave” u grluimmuno wrote: ↑22/10/2021 10:07Ovo su kao slatke, evo slanesuspect_zero wrote: ↑22/10/2021 00:56
Hvala punoooooo![]()
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti....i može li se smanjiti količina putera, da ne budu premasne?
Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?
Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde![]()
1kg brasna, soli, germa, 2supene kasike secera, 400ml mlakog mlijeka I 200ml ulja, tijesto dobro izraditi ostaviti da nadodje, premijesiti I praviti kiflice, peci na 180°C oko 20-25 minuta. Ako ti ostane kiflica bilo slanih bilo slatki obavezno ih ili zamotaj u krpu, stolnjak il sta vec imas zato ili kutiju ili kesu![]()
Ne znam u čemu je caka, čitala sam recepte za ove francuske brioche, drugačija im je tekstura a sastav skoro isti ko naše kifle . Možda je caka u onom “tijesto dobro izraditi “ ? Heleneise



