Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#47701 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by shandrprcSA »

Sanabija wrote: 18/10/2021 13:34
hadzinicasa wrote: 18/10/2021 13:25
ovo opet neka divlja zivotinja? <3
Na posljednjoj slici definitivno nije :-D
Koljenica je od jelena, rižoto sa golubovima grivnjašima, od kojih je i supa i malo zimnice dodatne, vrijeme bilo da dižem bašču :-D
a gdje je bokalic? :oops:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47702 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

shandrprcSA wrote: 18/10/2021 17:32
Sanabija wrote: 18/10/2021 13:34

Na posljednjoj slici definitivno nije :-D
Koljenica je od jelena, rižoto sa golubovima grivnjašima, od kojih je i supa i malo zimnice dodatne, vrijeme bilo da dižem bašču :-D
a gdje je bokalic? :oops:
Image

Evo, pa proberi :-D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#47703 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by mO k3 »

sherbett wrote: 18/10/2021 19:58 Na ovu temu ne treba zalazit
Vidi nje .... stas poplavila ?
User avatar
dzejkej
Posts: 775
Joined: 16/03/2011 16:17

#47704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dzejkej »

BarbaDue wrote: 17/10/2021 00:51 Kad sam prvi put probao nisam ni znao za takvu kombinaciju pa sam pitao kako su tako dobre krastavice, e onda su mi rekli u čemu je fora. :-D
poletila, kupila, da me sta ne promasi a da je dobro za pojest' :D
solo su ljutkaste, kontam sta je ovo :roll: .
e uz calcone idu odlicno. bas, bas dobra kombinacija.
nice :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47705 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

BarbaDue wrote: 18/10/2021 11:39
exliberal-ex wrote: 18/10/2021 02:02 Meni ruska salata pala na pamet i napravih je al umalo neotcvikarih pola prsta, nesto sa gospojom brbljam i sekunda nepaznje kad sam sjekao krompir...
Zbog nje ćeš i glavu zijaniti :mrgreen:
Dodju nam glave prije ili kasnije ... :run:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22793
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

Sanabija wrote: 18/10/2021 17:42
shandrprcSA wrote: 18/10/2021 17:32

a gdje je bokalic? :oops:
Image

Evo, pa proberi :-D
Solidna biblioteka :)
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Sanabija wrote: 18/10/2021 17:42
shandrprcSA wrote: 18/10/2021 17:32

a gdje je bokalic? :oops:
Image

Evo, pa proberi :-D
E ovo mi se najviše sviđa😂
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

U pripremi....

Image

Hljeb jutros zavrsio, jos uvijek mlak..

Image
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47710 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

Pravi Valter wrote: 19/10/2021 18:27 Image
Image
Sta je ovo ´vako dobro :shock:

:-D :thumbup:
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#47711 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Pravi Valter »

Tuna na kukuruzi i sjemenkama :-D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

dzejkej wrote: 19/10/2021 12:50
BarbaDue wrote: 17/10/2021 00:51 Kad sam prvi put probao nisam ni znao za takvu kombinaciju pa sam pitao kako su tako dobre krastavice, e onda su mi rekli u čemu je fora. :-D
poletila, kupila, da me sta ne promasi a da je dobro za pojest' :D
solo su ljutkaste, kontam sta je ovo :roll: .
e uz calcone idu odlicno. bas, bas dobra kombinacija.
nice :thumbup:
Nema na čemu i drugi put :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

exliberal-ex wrote: 19/10/2021 15:06
BarbaDue wrote: 18/10/2021 11:39

Zbog nje ćeš i glavu zijaniti :mrgreen:
Dodju nam glave prije ili kasnije ... :run:
Od nečeg moramo krepati :mrgreen:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47714 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Pravi Valter wrote: 19/10/2021 18:27 Image
Image
Ekstra! Bravo
User avatar
banjaluka078
Posts: 13219
Joined: 16/01/2007 23:38

#47715 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Pravi Valter wrote: 19/10/2021 22:27 Tuna na kukuruzi i sjemenkama :-D
Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima! :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47716 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Image

Jabukovača uz kafu :-D
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#47717 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Pravi Valter »

banjaluka078 wrote: 20/10/2021 11:16
Pravi Valter wrote: 19/10/2021 22:27 Tuna na kukuruzi i sjemenkama :-D
Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima! :)
Sanabija hvala :)
Banjaluka078, znas kako vec to ide u odokativnoj varijanti :)
Uglavnom, cca pola kile tune u komadu dobro uvaljati u domacu kukuruzu i neke sjemenke koje ti se svidjaju. Moze i neko drugo brasno tipa heljde, pira i sl. Malo nauljiti tunu da bolje primi sve. Zagrijana tava, ne prejaka vatra i okretati sa svih strana ravnomjerno. Zaista nije tesko a perfektno ukusno.
Pole krompira su iz rerne pecene sa brodom za veci uzitak
Na kraju maslinovo i eto ga :D
User avatar
banjaluka078
Posts: 13219
Joined: 16/01/2007 23:38

#47718 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Hvala. :) Probaću prvom prilikom.
suspect_zero
Posts: 28000
Joined: 11/10/2008 21:45

#47719 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno :) 👏

Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan :oops: ....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako) :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47720 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

suspect_zero wrote: 21/10/2021 19:26 Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno :) 👏

Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan :oops: ....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako) :D
250g putera, 250g pavlake, 100 g secera, prasak za pecivo, malo soli I ca 700g brasna... Tijesto dobro izradi I ostavi pola sata u frizider I onda napravi kiflice filuj cime volis. Peci na 170 °C oko 20 minuta gledaj da ostanu svijetle... Eto bRez jajeta
suspect_zero
Posts: 28000
Joined: 11/10/2008 21:45

#47721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

immuno wrote: 21/10/2021 22:48
suspect_zero wrote: 21/10/2021 19:26 Sve vam je plaho, da vas ne nabrajam pojedinačno :) 👏

Treba mi recept za tijesto (kiflice, peciva..) al da nije kad se ohlade k'o hljeb...ono da dišu i sutradan :oops: ....i da u tijesto ne ide jaje (ne volim mu šmek nikako) :D
250g putera, 250g pavlake, 100 g secera, prasak za pecivo, malo soli I ca 700g brasna... Tijesto dobro izradi I ostavi pola sata u frizider I onda napravi kiflice filuj cime volis. Peci na 170 °C oko 20 minuta gledaj da ostanu svijetle... Eto bRez jajeta
Hvala punoooooo :kiss:
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti :-? ....i može li se smanjiti količina putera, da ne budu premasne?

Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?

Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde :oops:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

suspect_zero wrote: 22/10/2021 00:56
immuno wrote: 21/10/2021 22:48

250g putera, 250g pavlake, 100 g secera, prasak za pecivo, malo soli I ca 700g brasna... Tijesto dobro izradi I ostavi pola sata u frizider I onda napravi kiflice filuj cime volis. Peci na 170 °C oko 20 minuta gledaj da ostanu svijetle... Eto bRez jajeta
Hvala punoooooo :kiss:
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti :-? ....i može li se smanjiti količina putera, da ne budu premasne?

Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?

Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde :oops:
Ovo su kao slatke, evo slane
1kg brasna, soli, germa, 2supene kasike secera, 400ml mlakog mlijeka I 200ml ulja, tijesto dobro izraditi ostaviti da nadodje, premijesiti I praviti kiflice, peci na 180°C oko 20-25 minuta. Ako ti ostane kiflica bilo slanih bilo slatki obavezno ih ili zamotaj u krpu, stolnjak il sta vec imas zato ili kutiju ili kesu😊
suspect_zero
Posts: 28000
Joined: 11/10/2008 21:45

#47723 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Immuno hvala, pravim za vikend🤗😀
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

Pravi Valter wrote: 20/10/2021 14:12
banjaluka078 wrote: 20/10/2021 11:16

Odlično! Koliko čega, na koliko, kako pečeno...? Sve me zanima! :)
Sanabija hvala :)
Banjaluka078, znas kako vec to ide u odokativnoj varijanti :)
Uglavnom, cca pola kile tune u komadu dobro uvaljati u domacu kukuruzu i neke sjemenke koje ti se svidjaju. Moze i neko drugo brasno tipa heljde, pira i sl. Malo nauljiti tunu da bolje primi sve. Zagrijana tava, ne prejaka vatra i okretati sa svih strana ravnomjerno. Zaista nije tesko a perfektno ukusno.
Pole krompira su iz rerne pecene sa brodom za veci uzitak
Na kraju maslinovo i eto ga :D
:thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

immuno wrote: 22/10/2021 10:07
suspect_zero wrote: 22/10/2021 00:56

Hvala punoooooo :kiss:
A pošto više volimo slane, hoće li biti puno 100 gr. šećera?....ili se to ne osjeti :-? ....i može li se smanjiti količina putera, da ne budu premasne?

Postupak je ono klasika, pomiješam mokre sastojke i onda dodajem suhe?

Baš nikako da mi pođu za rukom neke a da kad se ohlade ili sutradan ne budu hljebaste, tvrde :oops:
Ovo su kao slatke, evo slane
1kg brasna, soli, germa, 2supene kasike secera, 400ml mlakog mlijeka I 200ml ulja, tijesto dobro izraditi ostaviti da nadodje, premijesiti I praviti kiflice, peci na 180°C oko 20-25 minuta. Ako ti ostane kiflica bilo slanih bilo slatki obavezno ih ili zamotaj u krpu, stolnjak il sta vec imas zato ili kutiju ili kesu😊
Svi su ti recepti tu negdje, varijacije na temu, pravila ljetos kad su djeca bila i super su ali nisam bas zadovoljna tj nije to to sto bih ja željela. Nekako “dave” u grlu :lol:

Ne znam u čemu je caka, čitala sam recepte za ove francuske brioche, drugačija im je tekstura a sastav skoro isti ko naše kifle . Možda je caka u onom “tijesto dobro izraditi “ ? Heleneise :) @suspect_zero , javi kakvo ispadne pa da i ja pravim , recepti od @immuno su obično uspješni :thumbup:
Post Reply