Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4501 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Hakiz wrote: 29/09/2021 23:41
deogest wrote: 29/09/2021 23:31

Tesko da ces ti ikakav CV znat napisat cim nisi u toku sa stvari koja je aktuelna zadnjih 5 godina. Cak su hrvati tako isli 2014-15 malo prije odluke o ukidanju radnih dozvola.
Ali, fakat, daj te linkove i tako ćeš pokazati da SaraFina griješi i da su tvoje tvrdnje tačne. A i pomoći ćeš ljudima koji bi se rado prijavili.
Opisao sam kako treba da se napravi, sto zaista nije tesko, cak ne moras ni CV napravit nekad, ispunis samo osnovne podatke, da li je teil zeit ili full. Ko god hoce nek ukuca na google mcdonalds de karriere i otvori ti se mapa gdje biras grad i onda ides na poziciju za koju apliciras, sto je Mitarbeiter u restoranu. To je i najniza. I to je to. Minut posla.

Ja se ovdje ibretim kako je moguce da ljudi u 2021 to ne znaju da naprave, kao i to da McD zaposljava sve zivo, tamo radi 60 % nasih ljudi u Njemackoj. Cak na ovoj stranici i na pdfu viza za njemacku na ovom forumu imas iskustva ljudi koji tamo rade. Blago nama :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4502 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

deogest wrote: 29/09/2021 23:56
Hakiz wrote: 29/09/2021 23:41

Ali, fakat, daj te linkove i tako ćeš pokazati da SaraFina griješi i da su tvoje tvrdnje tačne. A i pomoći ćeš ljudima koji bi se rado prijavili.
Opisao sam kako treba da se napravi, sto zaista nije tesko, cak ne moras ni CV napravit nekad, ispunis samo osnovne podatke, da li je teil zeit ili full. Ko god hoce nek ukuca na google mcdonalds de karriere i otvori ti se mapa gdje biras grad i onda ides na poziciju za koju apliciras, sto je Mitarbeiter u restoranu. To je i najniza. I to je to. Minut posla.

Ja se ovdje ibretim kako je moguce da ljudi u 2021 to ne znaju da naprave, kao i to da McD zaposljava sve zivo, tamo radi 60 % nasih ljudi u Njemackoj. Cak na ovoj stranici i na pdfu viza za njemacku na ovom forumu imas iskustva ljudi koji tamo rade. Blago nama :-)
Da sumiramo
Apliciraš za poziciju na stranici, bez prijave boravka i radne i boravišne dozvole? I bez znanja njemačkog i radnog iskustva? Kao radnnik u prodaji Ili kuhinji u MD? Kad te prime, srede vizu, smjestaj i hranu.. 20 dana odradis i promijeniš poslodavca? napustiš ih i gotovo.

Dobro oni ikako postoje. Kad su toliko glupi. Kako li su postali „vodeća svjetska franšiza“ brze hrane. Iskreno me zanima.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#4503 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 29/09/2021 23:56
Hakiz wrote: 29/09/2021 23:43

Svejedno je rade li direktno zaposleni od aerodroma ili outsourcing.
Nije svejedno. Čišćenje je takodjer posao gdje postoje i nijanse u satnicama. Ne mozeš ti perača prozora specijaliziranog za kupole i visoki platforme platiti kao nekog ko gura kantu i mopa krpom neki Biro sa WC-om. Ili čovjeka koji vozi mašinu i odradjuje podove po ogromnim halama. Znaš koliko on kvadrata za sat opere? To je ručno nemoguce napraviti. To je ono mimo uobičajnih poslova čišćenja a u zracnim lukama se radi svakodnevno.
Sad karikiraš, a dobro znaš na šta sam mislio.

Nema veze, neću se naduravati.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#4504 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

deogest wrote: 29/09/2021 23:56
Hakiz wrote: 29/09/2021 23:41

Ali, fakat, daj te linkove i tako ćeš pokazati da SaraFina griješi i da su tvoje tvrdnje tačne. A i pomoći ćeš ljudima koji bi se rado prijavili.
Opisao sam kako treba da se napravi, sto zaista nije tesko, cak ne moras ni CV napravit nekad, ispunis samo osnovne podatke, da li je teil zeit ili full. Ko god hoce nek ukuca na google mcdonalds de karriere i otvori ti se mapa gdje biras grad i onda ides na poziciju za koju apliciras, sto je Mitarbeiter u restoranu. To je i najniza. I to je to. Minut posla.

Ja se ovdje ibretim kako je moguce da ljudi u 2021 to ne znaju da naprave, kao i to da McD zaposljava sve zivo, tamo radi 60 % nasih ljudi u Njemackoj. Cak na ovoj stranici i na pdfu viza za njemacku na ovom forumu imas iskustva ljudi koji tamo rade. Blago nama :-)
Nije majka Muju ružila što se kockao, nego što se vadio.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4505 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

Hakiz wrote: 30/09/2021 00:29
SaraFina wrote: 29/09/2021 23:56

Nije svejedno. Čišćenje je takodjer posao gdje postoje i nijanse u satnicama. Ne mozeš ti perača prozora specijaliziranog za kupole i visoki platforme platiti kao nekog ko gura kantu i mopa krpom neki Biro sa WC-om. Ili čovjeka koji vozi mašinu i odradjuje podove po ogromnim halama. Znaš koliko on kvadrata za sat opere? To je ručno nemoguce napraviti. To je ono mimo uobičajnih poslova čišćenja a u zracnim lukama se radi svakodnevno.
Sad karikiraš, a dobro znaš na šta sam mislio.

Nema veze, neću se naduravati.
Ne karikam. Ozbiljno ti kazem da su satnice za čišćenje zracnih luka vise nego dobre. Nisu to uobičajni i jednostavno poslovi čišćenja, odnosno većina nije. Plus to se danonoćno odrzava. A sve preko 20:00 plaća se 50% dodatno, a nakon 12:00 100%. Normalno radno vrijeme se računa od 06:00 do 20:00. Postoji kolektivni ugovor.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#4506 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 30/09/2021 00:38
Hakiz wrote: 30/09/2021 00:29

Sad karikiraš, a dobro znaš na šta sam mislio.

Nema veze, neću se naduravati.
Ne karikam. Ozbiljno ti kazem da su satnice za čišćenje zracnih luka vise nego dobre. Nisu to uobičajni i jednostavno poslovi čišćenja, odnosno većina nije. Plus to se danonoćno odrzava. A sve preko 20:00 plaća se 50% dodatno, a nakon 12:00 100%. Normalno radno vrijeme se računa od 06:00 do 20:00. Postoji kolektivni ugovor.
Kakve to ima veze sa onim šta sam napisao, da bi mi bilo logično da i za takve poslove poslodavac obezbijedi boravak radnicima jer ih neko mora raditi, domicilno stanovništvo neće jer im je "ispod časti", a imigranti da bi ih radile moraju imati mjesto za spavanje i da se odmore, jedu, seru, okupaju se itd.

Plata ne mora govoriti istinu o složenosti poslova. Moj drug je otišao prije 2000. u SAD-u. Prvo je radio kao radnik čistoće, ono, pravi smetljar, a poslije kao pomoćni radnik, bukvalno prao govna. Radeći te poslove na sjeveru, zaradio je toliko da je otišao na jug, otvorio svoju firmu i zaposlio nekoliko Amerikanaca. Naime, radeći te poslove, osim plate, imao je i dva dodatka, jedan na "skupoću" zbog cijena u gradu u kojem ih je radio, a drugi "na sramotu" zbog posla koji je radio. Bukvalno su se ti poslovi smatrali tako ponižavajućim da su radnici dobijali dodatak na platu da im se "poniženje" ublaži.

Sad je gazda, ima svoju firmu i kaže da je veoma zadovoljan.

Tako da visoka plata ne znači automatski da radiš sofisticirane, komplikovane i odgovorne poslove.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4507 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

Hakiz wrote: 30/09/2021 00:49
SaraFina wrote: 30/09/2021 00:38

Ne karikam. Ozbiljno ti kazem da su satnice za čišćenje zracnih luka vise nego dobre. Nisu to uobičajni i jednostavno poslovi čišćenja, odnosno većina nije. Plus to se danonoćno odrzava. A sve preko 20:00 plaća se 50% dodatno, a nakon 12:00 100%. Normalno radno vrijeme se računa od 06:00 do 20:00. Postoji kolektivni ugovor.
Kakve to ima veze sa onim šta sam napisao, da bi mi bilo logično da i za takve poslove poslodavac obezbijedi boravak radnicima jer ih neko mora raditi, domicilno stanovništvo neće jer im je "ispod časti", a imigranti da bi ih radile moraju imati mjesto za spavanje i da se odmore, jedu, seru, okupaju se itd.

Plata ne mora govoriti istinu o složenosti poslova. Moj drug je otišao prije 2000. u SAD-u. Prvo je radio kao radnik čistoće, ono, pravi smetljar, a poslije kao pomoćni radnik, bukvalno prao govna. Radeći te poslove na sjeveru, zaradio je toliko da je otišao na jug, otvorio svoju firmu i zaposlio nekoliko Amerikanaca. Naime, radeći te poslove, osim plate, imao je i dva dodatka, jedan na "skupoću" zbog cijena u gradu u kojem ih je radio, a drugi "na sramotu" zbog posla koji je radio. Bukvalno su se ti poslovi smatrali tako ponižavajućim da su radnici dobijali dodatak na platu da im se "poniženje" ublaži.

Sad je gazda, ima svoju firmu i kaže da je veoma zadovoljan.

Tako da visoka plata ne znači automatski da radiš sofisticirane, komplikovane i odgovorne poslove.
Kako nema veze? Govorili smo o tim najnizim satnicama i lik je pominjao da je nemoguće stan plaćati i prezivjeti u Minhenu recimo sa 1100 eura koje zaradi radnik u McD. Onda si ti pomenuo i radnike u čišćenju u zracnim lukama. Aludirajuću da su podplaćeni takodjer i da te ne bi čudilo da i njima obezbijede takve beneficije. Je li ok do te tacke? Doslovno si rekao „ne znam za McD…ali..
Ne znam za Mek, ali na aerodromima u Minhenu i Frankfurtu kao čistače(ice) ne možeš vidjeti Evropljanina, pogotovo poavokosog i plavookog. Možeš ove naše Balkanoidne face. Pa, kako takvi poslovi moraju da se rade, a domoroci ih neće, da bi ih došlje radile moraju negdje boraviti. Logično mi je da se i za te "niske" poslove obezbjeđuje smještaj. U suprotnom bi bili usrani aerodromi Mitteleuropskih prijestolnica.

Što ne smiju dozvoliti sebi, zar ne?
Ja sam ti onda argumentirala da ljudi specijalizirani za odredjene vrste poslova u čišćenju imaju više nego solidne satnice plus dodatke (50%, 100%) jer se zračne luke odrzavaju 24 sata.
Poslodavac je radniku duzan obezbijediti satnicu po KV i dodatke shodno poslu, udaljenosti od mjesta stanovanja i sl. Ostalo su sve beneficije. A zna se dobro kome se beneficije pruzaju. Je li tako?

Za smetljare odnosno gradsku čistoću, (Odvoz smeća) po gradovima vrijede drugi principi. Tu je masa Austrijanaca. I tu se moze zaposliti samo stranac sa drzavljanstvom. Oni imaju super plaće i dodatke. Čak i na „ sramotu“. To je u vezi tvog druga. No ta vrsta odvoz smeca i cišcenje u A i Nj nisu povezane.

A za tu zadnju recenicu.. Nemam pojma kako je izvuce kao zakljucak.

Laku noc.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#4508 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 29/09/2021 23:21
Guadalajara wrote: 29/09/2021 21:54
Dobro je koliko god da imaš. Ima masu onih sa 60-70-80% nemaju ništa. Još neće niko da ih zaposli.
Ako je sve regularno, moraju imati. I ja sam je dobio regularnim putem. Ne sa "2 svjedoka", nego postoje i očevici događaja i sva dokumentacija, od ljekarske intervencije na ratištu do komisija i revizija. Zaposlio me takođe nije niko štelom. I dok je nalaženje posla individualno, neko ima i sreće a neko ne, invalidnina je druga priča. Ako je neko invalid "regularno", mora imati invalidninu. Naravno, uvijek postoje izuzeci, ali oni su rijetki. Više ima ljudi koji dobijaju invalidnine, a ne bi trebali imati pravo na njih, nego onih koji su "legalni invalidi", a ne dobijaju ih.

Ali, to je druga tema.
U porodici imam jedan takav primjer i ništa ne prima već čeka da se usvoji ovaj prijedlog zakona. :-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#4509 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Guadalajara »

Black swan wrote: 29/09/2021 21:58
Treba to borcima omoguciti
Zasluzili su

Ruzno je reci ali muski krace zive trebaju ranije u mirovine
Čekaju da pomru pa da im ništa ne isplate.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#4510 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 30/09/2021 01:05
Hakiz wrote: 30/09/2021 00:49

Kakve to ima veze sa onim šta sam napisao, da bi mi bilo logično da i za takve poslove poslodavac obezbijedi boravak radnicima jer ih neko mora raditi, domicilno stanovništvo neće jer im je "ispod časti", a imigranti da bi ih radile moraju imati mjesto za spavanje i da se odmore, jedu, seru, okupaju se itd.

Plata ne mora govoriti istinu o složenosti poslova. Moj drug je otišao prije 2000. u SAD-u. Prvo je radio kao radnik čistoće, ono, pravi smetljar, a poslije kao pomoćni radnik, bukvalno prao govna. Radeći te poslove na sjeveru, zaradio je toliko da je otišao na jug, otvorio svoju firmu i zaposlio nekoliko Amerikanaca. Naime, radeći te poslove, osim plate, imao je i dva dodatka, jedan na "skupoću" zbog cijena u gradu u kojem ih je radio, a drugi "na sramotu" zbog posla koji je radio. Bukvalno su se ti poslovi smatrali tako ponižavajućim da su radnici dobijali dodatak na platu da im se "poniženje" ublaži.

Sad je gazda, ima svoju firmu i kaže da je veoma zadovoljan.

Tako da visoka plata ne znači automatski da radiš sofisticirane, komplikovane i odgovorne poslove.
Kako nema veze? Govorili smo o tim najnizim satnicama i lik je pominjao da je nemoguće stan plaćati i prezivjeti u Minhenu recimo sa 1100 eura koje zaradi radnik u McD. Onda si ti pomenuo i radnike u čišćenju u zracnim lukama. Aludirajuću da su podplaćeni takodjer i da te ne bi čudilo da i njima obezbijede takve beneficije. Je li ok do te tacke? Doslovno si rekao „ne znam za McD…ali..
Ne znam za Mek, ali na aerodromima u Minhenu i Frankfurtu kao čistače(ice) ne možeš vidjeti Evropljanina, pogotovo poavokosog i plavookog. Možeš ove naše Balkanoidne face. Pa, kako takvi poslovi moraju da se rade, a domoroci ih neće, da bi ih došlje radile moraju negdje boraviti. Logično mi je da se i za te "niske" poslove obezbjeđuje smještaj. U suprotnom bi bili usrani aerodromi Mitteleuropskih prijestolnica.

Što ne smiju dozvoliti sebi, zar ne?
Ja sam ti onda argumentirala da ljudi specijalizirani za odredjene vrste poslova u čišćenju imaju više nego solidne satnice plus dodatke (50%, 100%) jer se zračne luke odrzavaju 24 sata.
Poslodavac je radniku duzan obezbijediti satnicu po KV i dodatke shodno poslu, udaljenosti od mjesta stanovanja i sl. Ostalo su sve beneficije. A zna se dobro kome se beneficije pruzaju. Je li tako?

Za smetljare odnosno gradsku čistoću, (Odvoz smeća) po gradovima vrijede drugi principi. Tu je masa Austrijanaca. I tu se moze zaposliti samo stranac sa drzavljanstvom. Oni imaju super plaće i dodatke. Čak i na „ sramotu“. To je u vezi tvog druga. No ta vrsta odvoz smeca i cišcenje u A i Nj nisu povezane.

A za tu zadnju recenicu.. Nemam pojma kako je izvuce kao zakljucak.

Laku noc.
Ti i ja pričamo o potpuno različitim stvarima.

Nema veze.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#4511 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 30/09/2021 01:55
Black swan wrote: 29/09/2021 21:58
Treba to borcima omoguciti
Zasluzili su

Ruzno je reci ali muski krace zive trebaju ranije u mirovine
Čekaju da pomru pa da im ništa ne isplate.
Kao oni prijedlozi da se odlazak u penziju pomjeri na kasnije, recimo sa 65 na 67. Da bi barem dvije godine ljudi bili bliže smrti i da bi države barem dvije godine kraće isplaćivale penzije.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#4512 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 30/09/2021 03:08
Guadalajara wrote: 30/09/2021 01:55
Čekaju da pomru pa da im ništa ne isplate.
Kao oni prijedlozi da se odlazak u penziju pomjeri na kasnije, recimo sa 65 na 67. Da bi barem dvije godine ljudi bili bliže smrti i da bi države barem dvije godine kraće isplaćivale penzije.
Aha. Minimum 10k po jednom penzioneru. 1000 penzionera 10 miliona...
snijeg_led
Posts: 6776
Joined: 08/12/2019 21:35

#4513 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by snijeg_led »

Guadalajara wrote: 30/09/2021 03:29
Hakiz wrote: 30/09/2021 03:08

Kao oni prijedlozi da se odlazak u penziju pomjeri na kasnije, recimo sa 65 na 67. Da bi barem dvije godine ljudi bili bliže smrti i da bi države barem dvije godine kraće isplaćivale penzije.
Aha. Minimum 10k po jednom penzioneru. 1000 penzionera 10 miliona...
Sto se ti sekiras za penziju :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#4514 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Guadalajara »

snijeg_led wrote: 30/09/2021 04:02
Guadalajara wrote: 30/09/2021 03:29
Aha. Minimum 10k po jednom penzioneru. 1000 penzionera 10 miliona...
Sto se ti sekiras za penziju :D
Ne sikiram se. Razgovaramo. :-?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4515 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moonca »

Hakiz wrote: 30/09/2021 03:08 Kao oni prijedlozi da se odlazak u penziju pomjeri na kasnije, recimo sa 65 na 67. Da bi barem dvije godine ljudi bili bliže smrti i da bi države barem dvije godine kraće isplaćivale penzije.
:lol: jao teorije....
..kako danasnji radnici rade.. ravno je penzionerskom zivotu... tempu.... :-) mogu tako i do 75...
mali_balon
Posts: 11585
Joined: 12/09/2012 09:57

#4516 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Hakiz wrote: 30/09/2021 02:56
SaraFina wrote: 30/09/2021 01:05

Kako nema veze? Govorili smo o tim najnizim satnicama i lik je pominjao da je nemoguće stan plaćati i prezivjeti u Minhenu recimo sa 1100 eura koje zaradi radnik u McD. Onda si ti pomenuo i radnike u čišćenju u zracnim lukama. Aludirajuću da su podplaćeni takodjer i da te ne bi čudilo da i njima obezbijede takve beneficije. Je li ok do te tacke? Doslovno si rekao „ne znam za McD…ali..



Ja sam ti onda argumentirala da ljudi specijalizirani za odredjene vrste poslova u čišćenju imaju više nego solidne satnice plus dodatke (50%, 100%) jer se zračne luke odrzavaju 24 sata.
Poslodavac je radniku duzan obezbijediti satnicu po KV i dodatke shodno poslu, udaljenosti od mjesta stanovanja i sl. Ostalo su sve beneficije. A zna se dobro kome se beneficije pruzaju. Je li tako?

Za smetljare odnosno gradsku čistoću, (Odvoz smeća) po gradovima vrijede drugi principi. Tu je masa Austrijanaca. I tu se moze zaposliti samo stranac sa drzavljanstvom. Oni imaju super plaće i dodatke. Čak i na „ sramotu“. To je u vezi tvog druga. No ta vrsta odvoz smeca i cišcenje u A i Nj nisu povezane.

A za tu zadnju recenicu.. Nemam pojma kako je izvuce kao zakljucak.

Laku noc.
Ti i ja pričamo o potpuno različitim stvarima.

Nema veze.
Pricate vi isto samo sara vise cjepidlaci i hoce da nacrta a tebi smeta kad ti neko crta.....malo tolerancije s obje strane i rijsen problem.....ali i dalje nikom ne pomazete

I da dodam kada se prica o smjestju treba objasniti kakav je to smjestaj....nije to smjestaj tipa sobice u centru blizu posla koji dijelis sa mozda 1 ili 2 osobe......pirje sobica u najjeftimijem dijelu grada treba ti 1h do posla i sobicu dijelis sa samuleom iz etijopije, alijem iz pakistana i jurijem iz bjelorusije....i takve 3 sobice i kuhinja u jednom stanu......ali ko moze strpi se 2 3 mjeseca, godinu i pici se dalje.....sve manje je svaba koje rade i te malo "cistije i normalnije" poslove......
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4517 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

SaraFina wrote: 30/09/2021 00:07
deogest wrote: 29/09/2021 23:56

Opisao sam kako treba da se napravi, sto zaista nije tesko, cak ne moras ni CV napravit nekad, ispunis samo osnovne podatke, da li je teil zeit ili full. Ko god hoce nek ukuca na google mcdonalds de karriere i otvori ti se mapa gdje biras grad i onda ides na poziciju za koju apliciras, sto je Mitarbeiter u restoranu. To je i najniza. I to je to. Minut posla.

Ja se ovdje ibretim kako je moguce da ljudi u 2021 to ne znaju da naprave, kao i to da McD zaposljava sve zivo, tamo radi 60 % nasih ljudi u Njemackoj. Cak na ovoj stranici i na pdfu viza za njemacku na ovom forumu imas iskustva ljudi koji tamo rade. Blago nama :-)
Da sumiramo
Apliciraš za poziciju na stranici, bez prijave boravka i radne i boravišne dozvole? I bez znanja njemačkog i radnog iskustva? Kao radnnik u prodaji Ili kuhinji u MD? Kad te prime, srede vizu, smjestaj i hranu.. 20 dana odradis i promijeniš poslodavca? napustiš ih i gotovo.

Dobro oni ikako postoje. Kad su toliko glupi. Kako li su postali „vodeća svjetska franšiza“ brze hrane. Iskreno me zanima.
Da upravo je tako, vjerovala ti ili ne. To su poslovi koje niko od nijemaca i Eu gradjana nece i ne mora da radi. On s putovnicom ode u prvi butik i krene sutra radit!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4518 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

mali_balon wrote: 30/09/2021 05:20
Hakiz wrote: 30/09/2021 02:56

Ti i ja pričamo o potpuno različitim stvarima.

Nema veze.
Pricate vi isto samo sara vise cjepidlaci i hoce da nacrta a tebi smeta kad ti neko crta.....malo tolerancije s obje strane i rijsen problem.....ali i dalje nikom ne pomazete

I da dodam kada se prica o smjestju treba objasniti kakav je to smjestaj....nije to smjestaj tipa sobice u centru blizu posla koji dijelis sa mozda 1 ili 2 osobe......pirje sobica u najjeftimijem dijelu grada treba ti 1h do posla i sobicu dijelis sa samuleom iz etijopije, alijem iz pakistana i jurijem iz bjelorusije....i takve 3 sobice i kuhinja u jednom stanu......ali ko moze strpi se 2 3 mjeseca, godinu i pici se dalje.....sve manje je svaba koje rade i te malo "cistije i normalnije" poslove......
Pa znam da ne pomažem. No bila sam voljna napisati CV ljudima da se zaposle u McD i odu, ali kolega ne postavi linkove.

Za smještaj dobro opisano. No koliko znam većinom se nudi građevinskim radnicima. (željezo, tesari, zidari) i sl.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4519 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

SaraFina wrote: 30/09/2021 11:55
mali_balon wrote: 30/09/2021 05:20

Pricate vi isto samo sara vise cjepidlaci i hoce da nacrta a tebi smeta kad ti neko crta.....malo tolerancije s obje strane i rijsen problem.....ali i dalje nikom ne pomazete

I da dodam kada se prica o smjestju treba objasniti kakav je to smjestaj....nije to smjestaj tipa sobice u centru blizu posla koji dijelis sa mozda 1 ili 2 osobe......pirje sobica u najjeftimijem dijelu grada treba ti 1h do posla i sobicu dijelis sa samuleom iz etijopije, alijem iz pakistana i jurijem iz bjelorusije....i takve 3 sobice i kuhinja u jednom stanu......ali ko moze strpi se 2 3 mjeseca, godinu i pici se dalje.....sve manje je svaba koje rade i te malo "cistije i normalnije" poslove......
Pa znam da ne pomažem. No bila sam voljna napisati CV ljudima da se zaposle u McD i odu, ali kolega ne postavi linkove.

Za smještaj dobro opisano. No koliko znam većinom se nudi građevinskim radnicima. (željezo, tesari, zidari) i sl.
Evo ti da ne bude da palamudim, konkretno za Minhen

https://mcdonalds.csod.com/ux/ats/caree ... cdonalds#1

Samo za uzi krug Minhena ima 65 pozicija, i to samo za poziciju u restoranu. Za svaki moguci, cak i manji gradic imas pozicije, traze se u svakom trenutku, ima voll zeit, teil zeit i nebenjob. Ne treba nikakav jezik, ti ko da nikad nisi vidjela ko radi tamo.

Smjestaj se nudi za ljude koji nemaju, ali te stave sa vise ljudi, dobijes sobu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4520 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

deogest wrote: 30/09/2021 12:04
SaraFina wrote: 30/09/2021 11:55

Pa znam da ne pomažem. No bila sam voljna napisati CV ljudima da se zaposle u McD i odu, ali kolega ne postavi linkove.

Za smještaj dobro opisano. No koliko znam većinom se nudi građevinskim radnicima. (željezo, tesari, zidari) i sl.
Evo ti da ne bude da palamudim, konkretno za Minhen

https://mcdonalds.csod.com/ux/ats/caree ... cdonalds#1

Samo za uzi krug Minhena ima 65 pozicija, i to samo za poziciju u restoranu. Za svaki moguci, cak i manji gradic imas pozicije, traze se u svakom trenutku, ima voll zeit, teil zeit i nebenjob. Ne treba nikakav jezik, ti ko da nikad nisi vidjela ko radi tamo.

Smjestaj se nudi za ljude koji nemaju, ali te stave sa vise ljudi, dobijes sobu.
Ja kad kliknem na link meni izlazi ovo :

Image

Ja sam tebi tražila link od posla iz McD, gdje jasno piše da za poziciju prodaje i rada u kuhinji, mogu aplicirati ljudi bez prebivališta i radne dozvole u Njemačkoj. (Treće zemlje) Da uz plaću redovnu imaju smještaj i hranu. Kopiraj mi jednu takvu poziciju od tih 65 oko Minhena. Prvu koju vidiš.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4521 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Boze sacuvaj zene :lol: :lol:

Nije ni cudo sto nam je Torabi ispipao zene i uzeo pare.

To dobijes u mailu, pita te za smjestaj da li imate, ako ne Mek vam ponudi. Nece ti pisat to nikad niti na jednom konkursu ikad, ali se moze prijaviti bilo ko za te poslove. Jel sad jasnije?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4522 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

E bas sam maksuz sada pitao burazera gore da mi provjeri za McD ovo sto uporno tvrdis! Baš me zanima je li to tako ili samo serendaš po forumu!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4523 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

deogest wrote: 30/09/2021 12:18 Boze sacuvaj zene :lol: :lol:

Nije ni cudo sto nam je Torabi ispipao zene i uzeo pare.

To dobijes u mailu, pita te za smjestaj da li imate, ako ne Mek vam ponudi. Nece ti pisat to nikad niti na jednom konkursu ikad, ali se moze prijaviti bilo ko za te poslove. Jel sad jasnije?
Ja bi ti prijateljski preporučila da ne ideš dalje.
User avatar
Truba
Posts: 82853
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4524 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Pa mozda imaju uhodane sheme sa firmama koje nude sobe i jeftin smjestaj
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4525 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Lajavikrelac wrote: 30/09/2021 12:25 E bas sam maksuz sada pitao burazera gore da mi provjeri za McD ovo sto uporno tvrdis! Baš me zanima je li to tako ili samo serendaš po forumu!

Pitaj, mogu ti poslat fejs od ljudi koji su tu radili ili jos rade, pa nek ti potvrde. Za DHL je slicno, samo sto vecinom zovu u Njemacku da dodjes jedan dan i vidis posao, pa ako ti odgovara onda potpises ugovor.
Post Reply