Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47551 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Sanabija wrote: 19/09/2021 22:31
Zoya wrote: 19/09/2021 17:59
I ta je dekoracija jestiva, jel? :zoka: Kako neko moze biti tako spretan. Za mene je ovo, ne znam, ne bih nikad ništa mogla od ovoga da napravim, osim onog šlaga :-?
Samo treba voljeti ono što radiš.. Ovo je bilo za djevojku od sestrića... volim ih obadvoje, pa nije teško... Uopšte... malo rahatlokuma, šećera tijesta i mašte i to je to
Razumijem te u potpunosti. Sve što se srcem radi, ne može da ne valja.
Meni je uskoro rođendan, pa eto :trep:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#47552 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zizi505 »

Sanabija wrote: 19/09/2021 22:05 Image

Ovo je na brzinu: kuhana pa zapecena plećka na somborkama i luku, sa ruzmarinom i majčinom dušicom :)
Mljac
Još zasladiti sa onom ti odličnom tortom.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#47553 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Loo »

Koja dobra hrana :shock: :thumbup:
Sve poguzija do poguzije :D
trenutno kuhanje 0 poena
Image

da mi je sta na kasiku :( ..sanjam o djuvecu

A ovo je terapija
Image
Last edited by Loo on 21/09/2021 02:02, edited 2 times in total.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#47554 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Loo »

...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#47555 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Guadalajara »

Loo wrote: 21/09/2021 01:48 Koja dobra hrana :shock: :thumbup:
Sve poguzija do poguzije :D
trenutno kuhanje 0 poena
Image

da mi je sta na kasiku :( ..sanjam o djuvecu

A ovo je terapija
Image
:D :-D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#47556 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by pakica_ »

Image

:koluta:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47557 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

Bas ste se raskuhali, sve bolje od boljeg :thumbup:

Meni na um pala vrilica , pomiješala heljde, ne znam prestat copati :lol:

Pored gratin od cikorije, endivija kako li se već zovu i pohovane pureće snicle , al ja samo po vrilicu

Image

Image
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47558 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

vazi wrote: 21/09/2021 15:20 Bas ste se raskuhali, sve bolje od boljeg :thumbup:

Meni na um pala vrilica , pomiješala heljde, ne znam prestat copati :lol:

Pored gratin od cikorije, endivija kako li se već zovu i pohovane pureće snicle , al ja samo po vrilicu

Image

Image
Šta je vrilica? To nešto kiselo? Ili možda slatko?
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47559 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

Zoya wrote: 21/09/2021 23:35
vazi wrote: 21/09/2021 15:20 Bas ste se raskuhali, sve bolje od boljeg :thumbup:

Meni na um pala vrilica , pomiješala heljde, ne znam prestat copati :lol:

Pored gratin od cikorije, endivija kako li se već zovu i pohovane pureće snicle , al ja samo po vrilicu

Šta je vrilica? To nešto kiselo? Ili možda slatko?
Slano zoyice :kiss:

Zamijesi se tijesto ključarima vodom pa rastanku na dobro pouljenoj tepsiji, nakon pečenja zalije mlijekom i kajmakom, može i malo putera .
Ja stavim i sjemenki i pomiješam sa heljdinim , integralnim i običnim brašnom.

Starinsko jelo i ja sam ga otkrila na yt

User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47560 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Zoya wrote: 20/09/2021 21:26
Sanabija wrote: 19/09/2021 22:31

Samo treba voljeti ono što radiš.. Ovo je bilo za djevojku od sestrića... volim ih obadvoje, pa nije teško... Uopšte... malo rahatlokuma, šećera tijesta i mašte i to je to
Razumijem te u potpunosti. Sve što se srcem radi, ne može da ne valja.
Meni je uskoro rođendan, pa eto :trep:
:-D Dogovorićemo se
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47561 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

'Ranio vas amidža jeste se raspucali :) Ma bravo svi!

Nešto prohladno a okasnih s posla pa mi naumpade ovo brzinsko "gravce na tavce"

Image
Image
Image
Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 65074
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47562 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Čuj brzinski? Zar grah može brzinski? :mrgreen:
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#47563 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by okanomalo »

moze, :-D iz konzerve.
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47564 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

BarbaDue wrote: 23/09/2021 08:42 Čuj brzinski? Zar grah može brzinski? :mrgreen:
Bas iz konzerve, kako rece okano :-D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65074
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47565 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Sanabija wrote: 23/09/2021 10:10
BarbaDue wrote: 23/09/2021 08:42 Čuj brzinski? Zar grah može brzinski? :mrgreen:
Bas iz konzerve, kako rece okano :-D
Prihvatam :mrgreen:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47566 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

vazi wrote: 22/09/2021 09:06
Zoya wrote: 21/09/2021 23:35

Šta je vrilica? To nešto kiselo? Ili možda slatko?
Slano zoyice :kiss:

Zamijesi se tijesto ključarima vodom pa rastanku na dobro pouljenoj tepsiji, nakon pečenja zalije mlijekom i kajmakom, može i malo putera .
Ja stavim i sjemenki i pomiješam sa heljdinim , integralnim i običnim brašnom.

Starinsko jelo i ja sam ga otkrila na yt

Na rastanku :D :kiss: Može se dakle i kašikom jesti 😍
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47567 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

Zoya wrote: 23/09/2021 21:37
vazi wrote: 22/09/2021 09:06

Slano zoyice :kiss:

Zamijesi se tijesto ključarima vodom pa rastanku na dobro pouljenoj tepsiji, nakon pečenja zalije mlijekom i kajmakom, može i malo putera .
Ja stavim i sjemenki i pomiješam sa heljdinim , integralnim i običnim brašnom.

Starinsko jelo i ja sam ga otkrila na yt

Na rastanku :D :kiss: Može se dakle i kašikom jesti 😍
:lol:

Kad « pametni” telefoni sami ispravljaju :thumbup:

Kljucalom vodom pa rastanji …

Ne može bas kasikom, bude to ko neki tanki, jako ukusan izljevak mada mislim da ga ne treba praviti bas cesto.

Ja se divim generacijama koje su nas prethodile na maštovitosti i uspjehu da od 2-3 ista sastojka kuhaju različita jela.

Ugodan dan @zoya :kiss:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47568 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

Proslava prelijepog vremena napolju…

Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#47570 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by pakica_ »

Image
Jeste da izgleda k'o... Da ne kazem sta, tobe jarabi, ali je njami :D
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#47572 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by AtillaS »

Blago tvom mužu. 😄
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47573 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Image
Čoko pita
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#47574 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Tea lana wrote: 25/09/2021 16:07 Image
Čoko pita
Meni izgleda kao riža zapečena, đe ti je ovdje čokolada?
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47575 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Imagee
suspect_zero wrote: 25/09/2021 16:42
Tea lana wrote: 25/09/2021 16:07 Image
Čoko pita
Meni izgleda kao riža zapečena, đe ti je ovdje čokolada?
U sredini je cokolada.
Pita se jos hladi pa nemam trenutno vlastiti presjek.
Post Reply