Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#36651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

Leon16v wrote: 04/09/2021 17:01 Treba mi jedna procjena mehaničara. Da li su ovi diskovi odradili svoje :-D

Image
Meni izgledaju kao novi, jer ovi rubovi na krajevima se sjaje.
Ja kupio auto (ne znam kada su mijenjani diskovi) i još su isti diskovi. Prešao sam 100000 km.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07 Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Zvao prvo ovog što mi je Evolution poslao, na stranici nađoh broj telefona. Javim se čovjeku kaže pogrešan broj.

Nazovem i Halida, evo prije 15min mi odradio sve. Lijevo mi se klackalo bilo pa sam ja to nešto za prvu pomoć pričvrstio flasterom iz prve pomoći :lol:

Uglavnom, prezadovoljan uslugom, 40KM sve. Imao je grijače, nisam ni znao :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36653 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

vjeshalica wrote: 04/09/2021 17:34
EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07

Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Sta znaci nema razlike od orginala?
Jel isto udaljava odraz kao originalno?
Identicno kao original. Na 3 auta sam radio kod njega i svaki put top kvalitet i usluga. Zovu se nesto kao konkavna ili konveksna ogledala, ista daljina kao original, ista zakrivljenost itd...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Baš tako, odlično je. Samo da se naviknem na retrovizor bez flastera u šupljinama :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36655 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

black_adrian wrote: 04/09/2021 18:17
EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07 Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Zvao prvo ovog što mi je Evolution poslao, na stranici nađoh broj telefona. Javim se čovjeku kaže pogrešan broj.

Nazovem i Halida, evo prije 15min mi odradio sve. Lijevo mi se klackalo bilo pa sam ja to nešto za prvu pomoć pričvrstio flasterom iz prve pomoći :lol:

Uglavnom, prezadovoljan uslugom, 40KM sve. Imao je grijače, nisam ni znao :lol:
Extra!

Ne bih ga preporucio da nisam siguran u kvalitet i uslugu, stvarno sam tezak na preporuci.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#36656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Sad kreno da prsnem po sofersajbi malo tecnosti kad ono mlaz 5 cm izlazi iz onih mlaznica..i stade za 5 sec.

Kontam nema vode, dospem do vrha kad opet isto.
Nazad ide ok.

Sta bi moglo biti?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Začepito....
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#36658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

black_adrian wrote: 04/09/2021 19:45 Baš tako, odlično je. Samo da se naviknem na retrovizor bez flastera u šupljinama :lol:
Treslo ti se ogledalo jer nije uklopljeno do kraja, ili jednostavno je neko skidao/ pokusao skinuti pa je slomio jednu od zabica.

Dobro ga pritisni prema unutra pa vidi hoce li opet tresti.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

kabal1337 wrote: 05/09/2021 12:26 Treslo ti se ogledalo jer nije uklopljeno do kraja, ili jednostavno je neko skidao/ pokusao skinuti pa je slomio jednu od zabica.

Dobro ga pritisni prema unutra pa vidi hoce li opet tresti.
Jest, i on kaže da je neko ljepilom pričvršćivao pa zato je i otpalo desno. A lijevo je on završio sve. Probao sam ga jučer na AP 130-140, ne trese. Prije krene tresti pri 80ak km/h. Nek sam i to završio, kanim se od maja mjeseca uradit to lijevo ogledalo kod nekog hahaha.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#36660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Qwerty1234 wrote: 04/09/2021 19:47 Sad kreno da prsnem po sofersajbi malo tecnosti kad ono mlaz 5 cm izlazi iz onih mlaznica..i stade za 5 sec.

Kontam nema vode, dospem do vrha kad opet isto.
Nazad ide ok.

Sta bi moglo biti?
Nema sta drugo nego prostata :D

Ma zacepilo se nesto garant. Mozda ce samo ocepiti s vremenom
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#36661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 05/09/2021 17:42
Qwerty1234 wrote: 04/09/2021 19:47 Sad kreno da prsnem po sofersajbi malo tecnosti kad ono mlaz 5 cm izlazi iz onih mlaznica..i stade za 5 sec.

Kontam nema vode, dospem do vrha kad opet isto.
Nazad ide ok.

Sta bi moglo biti?
Nema sta drugo nego prostata :D

Ma zacepilo se nesto garant. Mozda ce samo ocepiti s vremenom
Možda mu se zaledila voda u cijevima? :D
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#36662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Laplace wrote: 05/09/2021 18:34
Romeo 80 wrote: 05/09/2021 17:42

Nema sta drugo nego prostata :D

Ma zacepilo se nesto garant. Mozda ce samo ocepiti s vremenom
Možda mu se zaledila voda u cijevima? :D

Prskao 5 minuta i procepi, zasad ok :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

-Chesterfield- wrote: 04/09/2021 18:12
Leon16v wrote: 04/09/2021 17:01 Treba mi jedna procjena mehaničara. Da li su ovi diskovi odradili svoje :-D

Image
Meni izgledaju kao novi, jer ovi rubovi na krajevima se sjaje.
Ja kupio auto (ne znam kada su mijenjani diskovi) i još su isti diskovi. Prešao sam 100000 km.
Ja sam mislio da su mi diskovi slabi, jer prošle sedmice radio tehnički i izašao sa tehničkog kočnice kao nove nakon što je on oštro kočio na onim valjcima, ali nakon dva-tri dana vožnje nekako isto ko da ta oštrina kočenja popusti, iako auto koči normalno nije oštro. Da nije možda zrak u sistemu?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#36664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Pogledaj zadnje kocnice
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

kabal1337 wrote: 05/09/2021 19:12 Pogledaj zadnje kocnice
Nazad su doboši
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36666 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Možda ti je kočiono ulje za zamjenu. Najčešće je taj subjektivni osjećaj posljedica slabe sile kočenja na zadnjim točkovima. Probaj ujutro prije voznje nagaziti kočnicu dobro jako. Obično pomogne da neko vrijeme imaš brz odziv i na zadnjim točkovima.
Svakako pregledaj pakne jesu li za zamjenu.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Preporuke za zatamnjivanje stakala? Ne treba mi neka super hiper kvaliteta, nego neka solidna srednja kvaliteta sa istom takvom cijenom. Hoću da uradim zadnja bočna stakla i sve iza njih, naprijed neću dirati ništa za sad. Čisto radi zaštite od sunca za putnike nazad, a i ljepše će auto izgledat.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

stavi kesu za smece preko okvira vrata.... marka

kad te palicija ustavi ti svuces i dovdjento
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 06/09/2021 06:26 Preporuke za zatamnjivanje stakala? Ne treba mi neka super hiper kvaliteta, nego neka solidna srednja kvaliteta sa istom takvom cijenom. Hoću da uradim zadnja bočna stakla i sve iza njih, naprijed neću dirati ništa za sad. Čisto radi zaštite od sunca za putnike nazad, a i ljepše će auto izgledat.
Ili uradi kako treba ili nemoj nikako. To je moj savjet. Kad sagledas sve, nije to skupo.
Blackglass ili CAC autofolije, Emin folije. Svi rade sa Llumarom, sad ne znam jesu li poceli ugradjivati naljepnice da ugradjuju certificirane folije jer ce zakonom to biti obavezno.

Nemoj se dovest u situaciju da nocu zbog lose folije ne vidis nista, da se pocne guliti, da imas mjehurica i sl. A i zastita od sunca kod jeftinih folija je bezveze
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

To ako nije prefektno urađeno, bolje ne radi jer će ti loš materijal i loša izvedba drastično smanjiti vrijednost vozila, plus što papanski izgleda.
A uskoro i dodatne troškove napraviti.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Meni nakon 11 godina pojavili se mjehurici na zadnjoj šoferšajbi, lumar folije, uradjene u CAC foliji..
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#36672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 06/09/2021 09:58 To ako nije prefektno urađeno, bolje ne radi jer će ti loš materijal i loša izvedba drastično smanjiti vrijednost vozila, plus što papanski izgleda.
A uskoro i dodatne troškove napraviti.
Da, taman posla da mu loše uradi pa da mu auto bude kao Kia.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

JavierBosnia wrote: 06/09/2021 09:52 Ili uradi kako treba ili nemoj nikako. To je moj savjet. Kad sagledas sve, nije to skupo.
Blackglass ili CAC autofolije, Emin folije. Svi rade sa Llumarom, sad ne znam jesu li poceli ugradjivati naljepnice da ugradjuju certificirane folije jer ce zakonom to biti obavezno.

Nemoj se dovest u situaciju da nocu zbog lose folije ne vidis nista, da se pocne guliti, da imas mjehurica i sl. A i zastita od sunca kod jeftinih folija je bezveze
E hvala ti, vidio sam sad Blackglass da izdaju te certificirane Llumar folije, nije puno. Oko 200KM za karavana za ovo što ja hoću.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pijačar se kaže.. :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

hvala na komplimentu :lol:

može i lubeničar..
Post Reply