Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Muskarci voze bez volana, podlaktica ko u popaja
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Koga preporucujete za nabavku dijelova, novih naravno? Treba mi set kvacila i zamajac za starijeg mercedesa, jel znate kolko kosta otprilike?
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#36628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

TLOP wrote: 01/09/2021 00:07 Koga preporucujete za nabavku dijelova, novih naravno? Treba mi set kvacila i zamajac za starijeg mercedesa, jel znate kolko kosta otprilike?

Sandor, simimpex
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#36629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Free Spirit »

TLOP wrote: 01/09/2021 00:07 Koga preporucujete za nabavku dijelova, novih naravno? Treba mi set kvacila i zamajac za starijeg mercedesa, jel znate kolko kosta otprilike?
Spomenuše Sandora i simimpex, ja lično imam i pozitivna iskustva sa Euromotorio (haman uvijek dobijem 20% popusta), i uzimao već par puta stvari iz Delta shop-a (Dobrinja).
Ja obično nazovem sve redom, provjerim cijene i kupim gdje je najbrže dostupno i najpovoljnije. Svi će ti brzo javiti cijenu, potrebno im je da znaju model, godište i o kojem se motoru radi.
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Jel LUK dobar? Imam ponudu 950, zasad najjeftiniji
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ako nisi stoka, valjace ti
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

TLOP wrote: 01/09/2021 13:11 Jel LUK dobar? Imam ponudu 950, zasad najjeftiniji
Sta je tako skupo ako je stariji mercedes u pitanju koji pretpostavljam nema zamajac?

Koje je auto i koji motor?
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#36633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

TLOP wrote: 01/09/2021 00:07 Koga preporucujete za nabavku dijelova, novih naravno? Treba mi set kvacila i zamajac za starijeg mercedesa, jel znate kolko kosta otprilike?
imas ovog na stupu kod binga....szakal ovako nekako.......pogledaj i tamo
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Optimist wrote: 01/09/2021 13:58
TLOP wrote: 01/09/2021 13:11 Jel LUK dobar? Imam ponudu 950, zasad najjeftiniji
Sta je tako skupo ako je stariji mercedes u pitanju koji pretpostavljam nema zamajac?

Koje je auto i koji motor?
ma ima zamajac. A klasa stara
vjeshalica wrote: 01/09/2021 13:55 Ako nisi stoka, valjace ti
Daleko od toga,po gradu uglavnom vozam, pokusavam da ne ubijam auto nekom divljom voznjom
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#36635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

a/b klasa prve generacije ima samo set sa plivajucim, cijena tako oko 1000 ili malo preko kad sve mijenjas, slicno je i sa opelima, slaba zastupljenost i potraznja kod nas
ima evo i conversion kit na fiksni al cijena ko i u ovog, borg beck HKF1027
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Otpade mi danas staklo sa retrovizora. Koja je solucija i ko to dobro radi u Sarajevu?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

zahvaljujem :thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

black_adrian wrote: 03/09/2021 20:48 Otpade mi danas staklo sa retrovizora. Koja je solucija i ko to dobro radi u Sarajevu?
zamahn malo vise vratima :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Baš tako je bilo, suvozač izađe i zatvori vrata, kad se sasu ogledalo dole.. od danas naplaćujem ko krhne vratima, valjda navikli na dvojke il nove dacije pa im ostalo u refleksima :lol:

jedva sam u garažu parkirao bez retrovizora, a do kuće se stroge desne trake držao hahahaha....
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

nemam pojma Bgm.. ima ja mislim. otpalo je samo staklo i ostala crna podloga, vidi se ljepilo ono..
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

black_adrian wrote: 03/09/2021 20:48 Otpade mi danas staklo sa retrovizora. Koja je solucija i ko to dobro radi u Sarajevu?
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Last edited by EasyMan on 03/09/2021 22:10, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#36644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ima li za tamica? :mrgreen:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 03/09/2021 22:09 Ima li za tamica? :mrgreen:
Ima ima :D

A ima i jedan komplet retrovizor od tamica, ostao mi na sofersajbi prosle godine :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07
black_adrian wrote: 03/09/2021 20:48 Otpade mi danas staklo sa retrovizora. Koja je solucija i ko to dobro radi u Sarajevu?
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
e hvala.. nazvat ću i halida
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Treba mi jedna procjena mehaničara. Da li su ovi diskovi odradili svoje :-D

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Na osnovu slike ce ti sigurno neko uspjeti procijeniti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

EasyMan wrote: 03/09/2021 22:07
black_adrian wrote: 03/09/2021 20:48 Otpade mi danas staklo sa retrovizora. Koja je solucija i ko to dobro radi u Sarajevu?
Imas na fejsu retrovizorska ogledala, covjek se zove Halid. Dolazi na adresu i napravi ogledalo i postavi za 15 minuta. Jako dobro i kvalitetno radi. Nema razlike od originala.

https://www.facebook.com/retrovizori/
Sta znaci nema razlike od orginala?
Jel isto udaljava odraz kao originalno?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#36650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Leon16v wrote: 04/09/2021 17:01 Treba mi jedna procjena mehaničara. Da li su ovi diskovi odradili svoje :-D

Image
Ako bas zelis po propisu, na disku pise minimalna dozviljena debljina, izmjeris I ako je tanji zamjenis ako nije nove plocice I vozi do slijedece zamjene plocica.
Post Reply