Nije zdravo gledati ovu temu, majke mi, ogladni se brzo.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- Riddle
- Posts: 8505
- Joined: 28/01/2011 20:20
- Location: Safe Lane
#47426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Nije zdravo gledati ovu temu, majke mi, ogladni se brzo.
-
statixx
- Posts: 9834
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#47427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Odlicno, pretpostavljam da si pekao preko 20 minuta i zato probaj da mozzarellu stavis pred kraj, zadnjih desetak minuta. Ima puno bolji ukus.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47431 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Digla_da_kreci wrote: ↑30/08/2021 20:15Ma moze, naravno. Da se osjeti razlika, to sigurno, ali nije losa. Samo treba koricu dobro napraviti da se ne raspada.
Radila sam je po ovom receptu i nema greske: https://www.youtube.com/watch?v=XaCYSX5WE5M
meni ce da dodje na red lazanja od cvekle
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
zucchini umjesto paste


- SaraFina
- Posts: 24421
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- SaraFina
- Posts: 24421
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#47439 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@vazi 
@zizi505 super!
Danas koljenica, očišćena od kostiju i krompir. Spavaš li mirno @zlo zlo ha?

@zizi505 super!
Danas koljenica, očišćena od kostiju i krompir. Spavaš li mirno @zlo zlo ha?

- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47440 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Nismo odavno koljenicu, jesmo neki dan jagnjece koljenice i isto tako krompirica , salata, poslje bohtili i varili …
Danas ratatouille, neka varijanta djuveca i jagnjeci vrat
Edit: bas gdje je hercegovka, dugo je nema, garant se još brcka po moretu

Last edited by vazi on 04/09/2021 12:58, edited 1 time in total.
- SaraFina
- Posts: 24421
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#47441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Dobro izgleda ti sve to. A ne znam gdje je zloćka. Sigurno na moru. Uživa u ljetu.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#47442 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Kako sam ga stukao...jedva disem sad


- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Uredilo se, nema šta, svaka čast
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47444 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Veli jedan prastari ciko iz Lukomira:
Postoje 3 stvari na svijetu:
Bog
Covjek
I meso!
#mimesozderi
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47445 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Danas - cufte u saftu. Serijal iz cetiri nastavka:
Priprema mesa:

Priprema safta:

Suzivot/sljubljivanje komponenti na tihoj vatrici:

Voila:


Priprema mesa:

Priprema safta:

Suzivot/sljubljivanje komponenti na tihoj vatrici:

Voila:

-
Becky7
- Posts: 883
- Joined: 25/11/2017 16:31
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hadzince sta si stavljala u meso, lijepo izgleda I nisu se raskuhali 
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#47448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Ništa brže nije moglo.
Inače ujutro sve pripremim (ogulim krompir, ostavim u Tupperware zdjeli zatvoreno, meso mariniram, čak i tepsiju u kojoj ću peći), kad dodjem samo složim i u rernu.
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47450 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Prirodne zacine: crvenu papriku, sol, biber, chilli i po zelji ostalo - stavila malo kukurme i bosiljka i lasiku prezle i malo kljucale vode da poveze.
Fol je preprziti ih sa strana na jakoj vatri da se zatvore i ne iscuri socnost iz njih ne trebaju biti do kraja pecene unutra i onda uvaliti u saft koji se uprzi prethodno kao pasta pa dodati vrele vode
Last edited by hadzinicasa on 06/09/2021 19:13, edited 1 time in total.











