Ta pizza pa onda Spagetti od tikvica na ja, nedo bog gladovat morala bihDigla_da_kreci wrote: ↑27/08/2021 14:15Nisam ni ja najsretnija okusom, ali ko je na zdravijem rezimu prehrane, sasvim solidna je zamjena. Podloga je malo izazovna za napraviti da se ne raspada al eto nek sam probala![]()
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47376 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- BarbaDue
- Posts: 65071
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#47377 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Moja Orada je doživjela fishcid

Ali svejedno, kasnije je pojedena u slast
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47378 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Kolač sa malinama, neuspio 
Maline bile zaleđene, tipujem da je to bio problem.
Razmutiću kakav šlag odozgo, šta fali.

Maline bile zaleđene, tipujem da je to bio problem.
Razmutiću kakav šlag odozgo, šta fali.

- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47379 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
A jeste, u receptu stajalo da ide sezonsko voće.
Ja sam imala samo zaleđene maline, ali nisam sačekala da se ocjede pa "propale".
Nema veze, preukusno je.
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47381 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.
E taj dio je meni i sjebao izgled kolača, jer je komšinica kojoj sam pravila insistirala na tom koraku, a ja sam znala da će propast jer su maline bile vlažne.
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
#47383 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
I sta na kraju kad se ispece,bacis u kantudystopia wrote: ↑29/08/2021 16:28Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47384 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
ja, dosadna insana
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47385 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Jest, mikserom umiksaš žumance i šećer, a odvojeno bjelanke u snijeg. Kasnije kad ih sastaviš, polaho umješaš kašikom, da ostane smjesa prozračna.sherbett wrote: ↑29/08/2021 16:33Samo malodystopia wrote: ↑29/08/2021 16:28
Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.
E taj dio je meni i sjebao izgled kolača, jer je komšinica kojoj sam pravila insistirala na tom koraku, a ja sam znala da će propast jer su maline bile vlažne.
Uspinas znaci umiksati mikserom?
Odvojene bjelanjke umiksam u snijeg?
Ja tajo radim onaj od jogurta, da pobacam vocke, najcesce visnje, u smjesu kolaca izlivenog u protvan
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
#47386 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
pa ti rece da ti nije uspio a dajes ovoj recept
ne zna se ko je gori ti il ona
ne zna se ko je gori ti il ona
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47387 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Pa nije recept ništa kriv.
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
- dystopia
- Posts: 1337
- Joined: 26/10/2020 12:16
- Location: Utopia
#47389 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Tako je Mirko Genijalčino.
- preselio na ahiret
- Posts: 2739
- Joined: 21/05/2021 01:40
- Location: prvi saf
#47390 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
nema na cemu,uzivaj prasence
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#47392 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ispunih obecanje sebi da cu kuhati 


- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47394 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
+1immuno wrote: ↑27/08/2021 14:27Ta pizza pa onda Spagetti od tikvica na ja, nedo bog gladovat morala bihDigla_da_kreci wrote: ↑27/08/2021 14:15
Nisam ni ja najsretnija okusom, ali ko je na zdravijem rezimu prehrane, sasvim solidna je zamjena. Podloga je malo izazovna za napraviti da se ne raspada al eto nek sam probala![]()
![]()
- jeza u ledja
- Posts: 50678
- Joined: 29/12/2005 01:20
#47395 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Vidi se da si preselio u MD.
Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina.
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#47396 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Lazes da nisi skontao ovo do sada? Ubi te politika.jeza u ledja wrote: ↑30/08/2021 15:09Vidi se da si preselio u MD.![]()
Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina.![]()
I da, ima razlog zasto MD ima krabu na zastavi
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47397 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Uheee sto nisi blize, supeeer ovaj " sahancic"GandalfSivi wrote: ↑30/08/2021 16:23Lazes da nisi skontao ovo do sada? Ubi te politika.jeza u ledja wrote: ↑30/08/2021 15:09
Vidi se da si preselio u MD.![]()
Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina.![]()
I da, ima razlog zasto MD ima krabu na zastavi![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47398 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47399 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
studiorum_tuzlaensis wrote: ↑26/08/2021 20:14 Meso od juče i mali somun iz pekare Malta. Klasicna delicija.
free photo host

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19






