Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#53851 Re: Zeničani

Post by dystopia »

Da skrenemo malo sa teme hrane, za koliko se može iznajmiti neka garsonjera u Zenici? Nije lokacija od presudnog značaja, samo da nije 30km od Zenice. Znači sva zenička naselja dolaze u obzir.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53852 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 29/08/2021 13:29 Ne zajebavajte, Bata je 24-karatni Zeničan. :D
Kako vole da klevetju :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53853 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

dystopia wrote: 29/08/2021 13:34 Da skrenemo malo sa teme hrane, za koliko se može iznajmiti neka garsonjera u Zenici? Nije lokacija od presudnog značaja, samo da nije 30km od Zenice. Znači sva zenička naselja dolaze u obzir.
Za cca. 150-200 KM plus režije.

https://www.olx.ba/artikal/43661138/sta ... cu-zenica/
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53854 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

ExNihilo wrote: 29/08/2021 14:17
dystopia wrote: 29/08/2021 13:34 Da skrenemo malo sa teme hrane, za koliko se može iznajmiti neka garsonjera u Zenici? Nije lokacija od presudnog značaja, samo da nije 30km od Zenice. Znači sva zenička naselja dolaze u obzir.
Za cca. 150-200 KM plus režije.

https://www.olx.ba/artikal/43661138/sta ... cu-zenica/
Kvadrata 11, veca ćelija u KPZ. 180 KM.

Garsonjere idu 200-250 preko 20-25kvadrata.

Jednosobni 250-300+..
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#53855 Re: Zeničani

Post by dystopia »

I meni čudno 11 kvadrata :/ Ja mislila greška
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53856 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Sydnor wrote: 29/08/2021 12:46
Crni cvijet wrote: 29/08/2021 11:20

To ne znam, samo se u vrilicu razumijem :lol:

A isla sam i ja u Krcmu i meni se dopada. Doduse ja i nesto ne izlazim navecer toliko, draze su mi dnevne kafe. Tu mi je fin onaj kafic na bulevaru, mislim da se mozda i zove Bulevar, pa Bordo, pa gore Veni cini mi se. Za dnevnu je ok i Spirit...

Bila sam nedavno, igrom slucaja, navecer u Pasazu i bilo je ok.
Joj sorry ja kontao da citiram Sanjarka, a ne tebe.

Šta je Veni i gdje je?
Bordo mi je ok ljeti, Bulevar nisam bio a znam gdje je, Pasaž ok...

Ma ove godine sam 2 do 3 puta navečer izašao... I to bilo je ZS pa Gatto, ZS pa Avanti :lol: i ZS pa ako nije bio Backstage kad je bio onaj DJ Soul :mrgreen:

Ko da mi je 300, a ne 30. :D
Mali objekat kraj kruznog kod Pharmacia apoteke u Sarajevskoj. Kao neki kafic mada nude i hranu ponesto, cini mi se. Onako, OK za popit kafu, narocito ljeti. S tim da je moj kriterij bas tako penzionerski :D da nije guzva, buka, razbijene soljice itd.

A kako je korona pocela i sama sam odustala od izlazaka navecer. Guzva, ventilacija nula, skuceni prostori... Zato mi se svidja prostor u Rocku, makar ima covjek metar prostora za sebe.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#53857 Re: Zeničani

Post by seoBIH »

Mogli bi se vas dvoje i upoznati
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53858 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

seoBIH wrote: 29/08/2021 16:01 Mogli bi se vas dvoje i upoznati
To ćemo ostavit kad završimo u staračkom domu :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53859 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Sydnor wrote: 29/08/2021 10:08
Crni cvijet wrote: 29/08/2021 09:39 Kako sam sad gladna... Vrilica moze uvijek.
Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
Nije jedno te isto. Baba je s krompirom i brasnom, a vrilica samo sa brasnom.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53860 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

evo vam zenicka baba ilitiga sarajevska kljukusa :D a vrilicu je vec neko postavljao na prethodnim stranicama. I ja je volim. :-D

Image
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53861 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Izgleda fantastično :thumbup:
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53862 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Kontam, da nije previse vrilice na temi. Cetvrta stranica se puni. Onda skontam bolje i vrilica nego Fudo i eto. Neka vas :kiss:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53863 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 16:39 evo vam zenicka baba ilitiga sarajevska kljukusa :D a vrilicu je vec neko postavljao na prethodnim stranicama. I ja je volim. :-D

Image
:thumbup:

Dobro izgleda baba. Da li je sa krompirom ili bundevom?
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53864 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 16:39 evo vam zenicka baba ilitiga sarajevska kljukusa :D a vrilicu je vec neko postavljao na prethodnim stranicama. I ja je volim. :-D

Image
Auuuuuuu, svaka čast 🥰
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53865 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Hvala momci. Sa krompirom je, jasta. Od bundeve moze samo bundevaca. :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53866 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 18:15 Hvala momci. Sa krompirom je, jasta. Od bundeve moze samo bundevaca. :D
Tikvenjaca!!! :D
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#53867 Re: Zeničani

Post by withpeace »

apsidejzi wrote: 29/08/2021 23:55
Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 18:15 Hvala momci. Sa krompirom je, jasta. Od bundeve moze samo bundevaca. :D
Tikvenjaca!!! :D
Meni nema nista jace od hladne tikvenjace.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53868 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 16:39 evo vam zenicka baba ilitiga sarajevska kljukusa :D a vrilicu je vec neko postavljao na prethodnim stranicama. I ja je volim. :-D

Image
Kljukusa nije baba, nego je baba sa bijelim lukom, ko sto burek za mene nije burek ako nema luka u njemu, ako je bez luka onda je mesopita. :zoka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53869 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

withpeace wrote: 30/08/2021 02:02
apsidejzi wrote: 29/08/2021 23:55
Tikvenjaca!!! :D
Meni nema nista jace od hladne tikvenjace.
Jos uz to salata, evo ide mi vec voda na usta, jer i onako nisam vecerao.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53870 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Sanjarko wrote: 30/08/2021 03:21
withpeace wrote: 30/08/2021 02:02

Meni nema nista jace od hladne tikvenjace.
Jos uz to salata, evo ide mi vec voda na usta, jer i onako nisam vecerao.
Sve Sanjarko, a ne spava se u 3:20...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53871 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 10:03
Sanjarko wrote: 30/08/2021 03:21

Jos uz to salata, evo ide mi vec voda na usta, jer i onako nisam vecerao.
Sve Sanjarko, a ne spava se u 3:20...
Spavam svaki cas. Legao sinoc kod sestre od 8 do 10 spavao, dosli kuci oko pola 11, pojeo bananu, legao prije 11 bez vecere, ustao oko 2 jutros, bio budan do pola 6 ujutro, legao i spavao do pola 9 jutros. Govorim da imam mozda narkolepsiju.

A Sanjarko je od Sanjar, onaj koji sanja, onaj koji ima snove, bio nick prije Vizionar. :zoka:
User avatar
gentoo
Posts: 4587
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#53872 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Imate li kakvih majstora za laminat.. ?
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53873 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Sanjarko wrote: 30/08/2021 10:45
kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 10:03

Sve Sanjarko, a ne spava se u 3:20...
Spavam svaki cas. Legao sinoc kod sestre od 8 do 10 spavao, dosli kuci oko pola 11, pojeo bananu, legao prije 11 bez vecere, ustao oko 2 jutros, bio budan do pola 6 ujutro, legao i spavao do pola 9 jutros. Govorim da imam mozda narkolepsiju.

A Sanjarko je od Sanjar, onaj koji sanja, onaj koji ima snove, bio nick prije Vizionar. :zoka:
Nemaš narkolepsiju nego je vrijeme samo za spavanja. I ja sam prespavao vikend, da nije Čelik igrao u subotu ne bih ustajao iz kreveta. I isto se budim ako ne veceram, inventura u frizideru u pola 3...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53874 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 12:57
Sanjarko wrote: 30/08/2021 10:45

Spavam svaki cas. Legao sinoc kod sestre od 8 do 10 spavao, dosli kuci oko pola 11, pojeo bananu, legao prije 11 bez vecere, ustao oko 2 jutros, bio budan do pola 6 ujutro, legao i spavao do pola 9 jutros. Govorim da imam mozda narkolepsiju.

A Sanjarko je od Sanjar, onaj koji sanja, onaj koji ima snove, bio nick prije Vizionar. :zoka:
Nemaš narkolepsiju nego je vrijeme samo za spavanja. I ja sam prespavao vikend, da nije Čelik igrao u subotu ne bih ustajao iz kreveta. I isto se budim ako ne veceram, inventura u frizideru u pola 3...
Spavam svako 3-4 maksimalno 5 sati, po isto toliko citav dan, i opet stalno pospan. Prije bi legao u 2, 3, 4 ujutru, a ustajao bi u isto vrijeme vecinom u podne. Spavao od 8-16 sati dnevno, nekad cak 20, i opet pospan. Godinama mi bi nocni ritam, ali prije oko 2 godine mozda i malo vise ga uspio obrnut. Pomjerao kasno spavanje navece danima sve rano ujutro i preko dana dok ga nisam pomjerio na 21/22 sata. Sad vecinom legnem oko 23, rijetko budem budan do 24/1 sata.

Bolje sad, aktivniji sam.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#53875 Re: Zeničani

Post by withpeace »

E kad smo vec kod ovih laminata, ocajnicki trazim majstora za restauraciju parketa pa ako neko zna neka napise.
Post Reply