Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47376 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 14:15
immuno wrote: 27/08/2021 14:05 Probala I... I neznam ☹️ nije moja
Nisam ni ja najsretnija okusom, ali ko je na zdravijem rezimu prehrane, sasvim solidna je zamjena. Podloga je malo izazovna za napraviti da se ne raspada al eto nek sam probala :-D
Ta pizza pa onda Spagetti od tikvica na ja, nedo bog gladovat morala bih 😂
User avatar
BarbaDue
Posts: 65069
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47377 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Image
Moja Orada je doživjela fishcid :mrgreen: :oops:

Image
Ali svejedno, kasnije je pojedena u slast :-D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47378 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

Kolač sa malinama, neuspio :lol:
Maline bile zaleđene, tipujem da je to bio problem.

Razmutiću kakav šlag odozgo, šta fali.
Image
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47379 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

sherbett wrote: 29/08/2021 15:48 Jel to isti kolac u oba protvana?
Smrznuto voce je dobro ostaviti preko noci se se iscijedi i otopi
A onda u sok stavis gustin i napravis odizgor slatki pokrov
A jeste, u receptu stajalo da ide sezonsko voće.
Ja sam imala samo zaleđene maline, ali nisam sačekala da se ocjede pa "propale".

Nema veze, preukusno je.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47380 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

sherbett wrote: 29/08/2021 16:09
dystopia wrote: 29/08/2021 16:00

A jeste, u receptu stajalo da ide sezonsko voće.
Ja sam imala samo zaleđene maline, ali nisam sačekala da se ocjede pa "propale".

Nema veze, preukusno je.
Daj recept :mrgreen:
Ja volim te kombinacije kiselo slatko cokoladno
prasence :lol:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47381 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

sherbett wrote: 29/08/2021 16:09
dystopia wrote: 29/08/2021 16:00

A jeste, u receptu stajalo da ide sezonsko voće.
Ja sam imala samo zaleđene maline, ali nisam sačekala da se ocjede pa "propale".

Nema veze, preukusno je.
Daj recept :mrgreen:
Ja volim te kombinacije kiselo slatko cokoladno
Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.

E taj dio je meni i sjebao izgled kolača, jer je komšinica kojoj sam pravila insistirala na tom koraku, a ja sam znala da će propast jer su maline bile vlažne.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47382 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 29/08/2021 16:28 jer su maline bile vlažne.
:lol: :lol: :lol:

napalile se maline sto ce zavrsit u kolacu
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47383 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 29/08/2021 16:28
sherbett wrote: 29/08/2021 16:09
Daj recept :mrgreen:
Ja volim te kombinacije kiselo slatko cokoladno
Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.
I sta na kraju kad se ispece,bacis u kantu :?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47384 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

ja, dosadna insana
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47385 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

sherbett wrote: 29/08/2021 16:33
dystopia wrote: 29/08/2021 16:28

Ušpinaš 4 žumanca sa 250gr šećera, ušlagaš odvojeno bjelanca u šlag. U žumanca dodaš 6 kašika mlijeka, 150gr brašna, prašak za pecivo i sezonsko voće. Onda sastaviš sa bjelancima. Pečeš 25 min na 250 stepeni, a 5 minuta pred kraj pečenja izvadiš i dodaš po vrhu još voća.

E taj dio je meni i sjebao izgled kolača, jer je komšinica kojoj sam pravila insistirala na tom koraku, a ja sam znala da će propast jer su maline bile vlažne.
Samo malo :lol:
Uspinas znaci umiksati mikserom?
Odvojene bjelanjke umiksam u snijeg?

Ja tajo radim onaj od jogurta, da pobacam vocke, najcesce visnje, u smjesu kolaca izlivenog u protvan
Jest, mikserom umiksaš žumance i šećer, a odvojeno bjelanke u snijeg. Kasnije kad ih sastaviš, polaho umješaš kašikom, da ostane smjesa prozračna.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47386 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

pa ti rece da ti nije uspio a dajes ovoj recept :lol:

ne zna se ko je gori ti il ona :D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47387 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

Pa nije recept ništa kriv.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47388 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 29/08/2021 16:36 Pa nije recept ništa kriv.
nije kriva si ti sto si smotana :lol:

ni kolac napravit ne znas a jednostavno da bi ga covjek mogo zatvorenih ociju napravit
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47389 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 29/08/2021 16:38
dystopia wrote: 29/08/2021 16:36 Pa nije recept ništa kriv.
nije kriva si ti sto si smotana :lol:
Tako je Mirko Genijalčino.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#47390 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by preselio na ahiret »

sherbett wrote: 29/08/2021 16:37
dystopia wrote: 29/08/2021 16:34

Jest, mikserom umiksaš žumance i šećer, a odvojeno bjelanke u snijeg. Kasnije kad ih sastaviš, polaho umješaš kašikom, da ostane smjesa prozračna.
Da, snijeg se umjesa lagano da se ne istopi
E bas ti hvala :-D
nema na cemu,uzivaj prasence :lol:
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#47391 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Hame_ »

Image

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22777
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47392 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

Ispunih obecanje sebi da cu kuhati :)

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47393 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

GandalfSivi wrote: 30/08/2021 00:31 Ispunih obecanje sebi da cu kuhati :)

Image
daaaaaaaaaaaaj!

:gladna:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47394 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 27/08/2021 14:27
Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 14:15

Nisam ni ja najsretnija okusom, ali ko je na zdravijem rezimu prehrane, sasvim solidna je zamjena. Podloga je malo izazovna za napraviti da se ne raspada al eto nek sam probala :-D
Ta pizza pa onda Spagetti od tikvica na ja, nedo bog gladovat morala bih 😂
+1
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50677
Joined: 29/12/2005 01:20

#47395 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 30/08/2021 00:31 Ispunih obecanje sebi da cu kuhati :)

Image
Vidi se da si preselio u MD. :D

Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina. :oops:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22777
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47396 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 30/08/2021 15:09
GandalfSivi wrote: 30/08/2021 00:31 Ispunih obecanje sebi da cu kuhati :)

Image
Vidi se da si preselio u MD. :D

Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina. :oops:
Lazes da nisi skontao ovo do sada? Ubi te politika.

I da, ima razlog zasto MD ima krabu na zastavi :)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47397 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

GandalfSivi wrote: 30/08/2021 16:23
jeza u ledja wrote: 30/08/2021 15:09

Vidi se da si preselio u MD. :D

Ih, da sam samo upratio ovu temu svih ovih godina. :oops:
Lazes da nisi skontao ovo do sada? Ubi te politika.

I da, ima razlog zasto MD ima krabu na zastavi :)
Uheee sto nisi blize, supeeer ovaj " sahancic" 😂👍👍👍👍
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47398 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 18:20 Orada stigla na ledu iz Tribunja, ostalo se ubralo oko kuće. :)

Image

Image

Image

Image
:thumbup: sve boljeg od boljeg :thumbup: ...i ekstra bodovi za domace :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47399 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

studiorum_tuzlaensis wrote: 26/08/2021 20:14 Meso od juče i mali somun iz pekare Malta. Klasicna delicija.

Image
free photo host
:thumbup:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47400 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

SaraFina wrote: 26/08/2021 20:32
Rolovana teletina. Bilo je i dodataka. Ali mora se slika isjeći. 🤪

Image
:thumbup: lijepo,nema sta :thumbup:
Post Reply