Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47351 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote: 26/08/2021 00:16
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:37

A ovaj kajmak? Pet kantica ponesem u tudjinu 😁
‘ta me ba prozivas, davno pobjegoh iz Evrope :) Nego, nevezano, naletih ovdje da sam sebi javno obecam da ce se naci vremena (mora) u sljedece dvije sedmice za kakvog kvalitetnog kuhanja…

Pa se javim, eto obecah…
Čekamo da vidimo šta ćeš iskemijati. A ja mislila ti na Korčuli. Pa rekoh da te prozovem. Ono nigdje nikog. 😎
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22775
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47352 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote: 26/08/2021 15:14
GandalfSivi wrote: 26/08/2021 00:16

‘ta me ba prozivas, davno pobjegoh iz Evrope :) Nego, nevezano, naletih ovdje da sam sebi javno obecam da ce se naci vremena (mora) u sljedece dvije sedmice za kakvog kvalitetnog kuhanja…

Pa se javim, eto obecah…
Čekamo da vidimo šta ćeš iskemijati. A ja mislila ti na Korčuli. Pa rekoh da te prozovem. Ono nigdje nikog. 😎
That’s so a month ago :)

Otidji na dan u Prizbu, super plaza ima, beach bar isto odlican, a odmah pored ima i grill bar (pored marine) solidnu rakiju sluze (ispod stola), reci gazdarici (Admira) da sam te ja poslao, pripazit ce te :)
User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47353 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote: 26/08/2021 15:35
SaraFina wrote: 26/08/2021 15:14

Čekamo da vidimo šta ćeš iskemijati. A ja mislila ti na Korčuli. Pa rekoh da te prozovem. Ono nigdje nikog. 😎
That’s so a month ago :)

Otidji na dan u Prizbu, super plaza ima, beach bar isto odlican, a odmah pored ima i grill bar (pored marine) solidnu rakiju sluze (ispod stola), reci gazdarici (Admira) da sam te ja poslao, pripazit ce te :)
Gandalfova rođaka iz Šehera? Pripazi me rekao je 😎
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22775
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47354 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

To, to :) Reci onaj kulturni momak sa tetovazom Sarajeva :)
User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47355 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote: 26/08/2021 16:23 To, to :) Reci onaj kulturni momak sa tetovazom Sarajeva :)
Gdje ti je ta tetovaža? Nemoj da me Admira za kosu dočepa i pita otkud ja znam za tetovažu. Dakle, koje područje? 🙄 Jednom si ti mene nagovorio za bojkot HR proizvoda temu. 300 stranica sam se borila. I još tema aktivna.
User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#47356 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Orada stigla na ledu iz Tribunja, ostalo se ubralo oko kuće. :)

Image

Image

Image

Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47357 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 18:20 Orada stigla na ledu iz Tribunja, ostalo se ubralo oko kuće. :)

Image

Image

Image

Image
Draga banjaluka gdje ti je to oko kuce izgleda super slatko I zdravo 🥰
User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#47358 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

immuno wrote: 26/08/2021 18:39
Draga banjaluka gdje ti je to oko kuce izgleda super slatko I zdravo 🥰
Ne bi se reklo da je 20 minuta lagane šetnje od centra BL. Koristimo svaki metar oko kuće, što za baštu, što za voćke. Sad hoću saditi borovnice, a više nemam gdje, pa ću u velike saksije. Maline imam, poneku kupinu, jagode, aronija prvi rod dala, puno grožđa, nešto jabuka, krušaka, smokve, višnje.
U bašti paradajz, krastavac, paprika, patlidžan, mrkva, peršun, raštika...

Pravo selo u prvoj zoni. :)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47359 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 18:44
immuno wrote: 26/08/2021 18:39
Draga banjaluka gdje ti je to oko kuce izgleda super slatko I zdravo 🥰
Ne bi se reklo da je 20 minuta lagane šetnje od centra BL. Koristimo svaki metar oko kuće, što za baštu, što za voćke. Sad hoću saditi borovnice, a više nemam gdje, pa ću u velike saksije. Maline imam, poneku kupinu, jagode, aronija prvi rod dala, puno grožđa, nešto jabuka, krušaka, smokve, višnje.
U bašti paradajz, krastavac, paprika, patlidžan, mrkva, peršun, raštika...

Pravo selo u prvoj zoni. :)
Respekt 👏👏
User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#47360 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

immuno wrote: 26/08/2021 18:49
Respekt 👏👏
Hvala. :) Pune ruke posla, ali kakvo je zadovoljstvo ubrati svoje i pojesti...nema cijenu. :)
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#47361 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Meso od juče i mali somun iz pekare Malta. Klasicna delicija.

Image
free photo host
User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47362 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

@banjaluka078 odlično.

@studiorum_tuzlaensis 👌

Rolovana teletina. Bilo je i dodataka. Ali mora se slika isjeći. 🤪

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47363 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

samsonsam wrote: 21/08/2021 17:13 gljive punjene kozjim sirom i medom :gladna:

Image

zatim quiche tipa ocisti frizider :mrgreen:

Image

Image
Brate slatki... :-D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47364 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
Najdraža definitivno! Bravo!
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47365 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Digla_da_kreci wrote: 22/08/2021 20:55
suspect_zero wrote: 22/08/2021 17:59 Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
:thumbup:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47366 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Digla_da_kreci wrote: 23/08/2021 00:15 a bilo je i jabukovace... sto duze stoji u frizideru, sve je bolja. Takav mi je dozivljaj sa svim agdali kolacima.
Image
Divna, al ni slagana nije lošija :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47367 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 18:20 Orada stigla na ledu iz Tribunja, ostalo se ubralo oko kuće. :)

Image

Image

Image

Image
Svaka cast, ništa ljepše nego iz svoje bašte
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47368 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

studiorum_tuzlaensis wrote: 26/08/2021 20:14 Meso od juče i mali somun iz pekare Malta. Klasicna delicija.

Image
free photo host
Super!
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47369 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

SaraFina wrote: 26/08/2021 20:32



Rolovana teletina. Bilo je i dodataka. Ali mora se slika isjeći. 🤪

Image
Ekstra Saro!
User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47370 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Sanabija wrote: 27/08/2021 10:44
SaraFina wrote: 26/08/2021 20:32



Rolovana teletina. Bilo je i dodataka. Ali mora se slika isjeći. 🤪

Image
Ekstra Saro!
Jesi nam ti šta kuhao? Ili je za vikend planirano? Mogla bi i navratiti 😊
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47371 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

SaraFina wrote: 27/08/2021 10:45
Sanabija wrote: 27/08/2021 10:44

Ekstra Saro!
Jesi nam ti šta kuhao? Ili je za vikend planirano? Mogla bi i navratiti 😊
Do polovine avgusta jesam :) ima negdje
Potrudicemo se za vikend, bujrum
User avatar
SaraFina
Posts: 24398
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47372 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Sanabija wrote: 27/08/2021 10:46
SaraFina wrote: 27/08/2021 10:45

Jesi nam ti šta kuhao? Ili je za vikend planirano? Mogla bi i navratiti 😊
Do polovine avgusta jesam :) ima negdje
Potrudicemo se za vikend, bujrum
:kiss:
Hvala. Postavi obavezno.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47373 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

Pizza od karfiola :oops:
Sad kad me gurmani napadnu :run: :lol:

Image

Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47374 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 11:00 Pizza od karfiola :oops:
Sad kad me gurmani napadnu :run: :lol:

Image

Image
Probala I... I neznam ☹️ nije moja
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47375 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

immuno wrote: 27/08/2021 14:05 Probala I... I neznam ☹️ nije moja
Nisam ni ja najsretnija okusom, ali ko je na zdravijem rezimu prehrane, sasvim solidna je zamjena. Podloga je malo izazovna za napraviti da se ne raspada al eto nek sam probala :-D
Post Reply