Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53501 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Merdanovici godisnji do tridesetog. Ipak ne stigoh na vrijeme probati tu ponudu :D

Dajte nekih ideja gdje/sta? Da ne bude samo politika...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53502 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:12 Merdanovici godisnji do tridesetog. Ipak ne stigoh na vrijeme probati tu ponudu :D

Dajte nekih ideja gdje/sta? Da ne bude samo politika...
Jesi se vakcinisala :D ? nema reda :lol:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53503 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Bobi wrote: 21/08/2021 17:14
Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:12 Merdanovici godisnji do tridesetog. Ipak ne stigoh na vrijeme probati tu ponudu :D

Dajte nekih ideja gdje/sta? Da ne bude samo politika...
Jesi se vakcinisala :D ? nema reda :lol:
Jesam, bas pred redove, AZ gang :D pretpostavljam da si i ti?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53504 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:21
Bobi wrote: 21/08/2021 17:14

Jesi se vakcinisala :D ? nema reda :lol:
Jesam, bas pred redove, AZ gang :D pretpostavljam da si i ti?
:skoljka: nagovaraju me :lol: mozda vidim batinu dragu :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53505 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 21/08/2021 17:07
_BataZiv_0809 wrote: 21/08/2021 16:59

Info ti je tacan :D draga mi tu radi :P
Moram da vidim :lol: , sad si me ubijedio :lol: .
Reci da sam te ja poslo :D
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53506 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Bobi wrote: 21/08/2021 17:26
Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:21

Jesam, bas pred redove, AZ gang :D pretpostavljam da si i ti?
:skoljka: nagovaraju me :lol: mozda vidim batinu dragu :lol:
Samo ne govori da te je on poslao :lol:
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53507 Re: Zeničani

Post by doff »

Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:12 Merdanovici godisnji do tridesetog. Ipak ne stigoh na vrijeme probati tu ponudu :D

Dajte nekih ideja gdje/sta? Da ne bude samo politika...
Piše da su na godišnjem do 30.8. a ja sinoć normalna jeo tamo.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#53508 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

doff wrote: 21/08/2021 18:18
Crni cvijet wrote: 21/08/2021 17:12 Merdanovici godisnji do tridesetog. Ipak ne stigoh na vrijeme probati tu ponudu :D

Dajte nekih ideja gdje/sta? Da ne bude samo politika...
Piše da su na godišnjem do 30.8. a ja sinoć normalna jeo tamo.
i ja sam gore jeo nema pet dana - predvecer.

mozda im je samo prva smjena zatvoreno (?)
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53509 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

doff wrote: 21/08/2021 15:12 Eto Fudo nije organizacija a lik Grad razori. Boli me ona stvar jel organizacija ili pojedinac kakvim ga smatras, al devastirao je Grad. Taj pojedinac lagano ubacio suprugu i poče se širiti, ubacio inicijativu, vidiš da gradi infrastrukturu a ti ga i dalje smatras nebitnim pojedincem.

Druže, procjenjuješ ga, i to se grdno varaš. On ima pečat Grada, vrlo bitna stvar. Ima ljude oko sebe, kao kancer se širi i pored toga raspolaže budžetom od cca 50-60 mil. KM. Pored svega toga, ti ga smatras nebitnim. Aferim druže.
Fudo je na nivou SDA 2000-te. Jos uvijek nije pustio pipke u potpunosti al se siri kao kancer.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53511 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Image


Strašan posao danas, nekoliko desetina tona manje smeča je u Zenici..svaka čast svima.

Fali kanti, korpi, kontejnera smradu Vakufski naruci sa Albom zajedno.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53512 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Žalosno je da ljudi koji su placeni da to urade nisu nista uradili. Koliko Alba ima zaposlenih, 500? Zar nisu oni mogli jedan dan odvojiti da korito rijeke očiste ili se boje vode ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53513 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

:roll: Ma i Alba je od potpisa novog sa gradom prosle godine postala goli qrac, sigurni su 15-20 godina sa ugovorom i sad se mogu zajebavati..nevezano za korita rijeke jer to nije njihova nadleznost..Migrant nikad nije trebao sa njima ugovor potpisivati bez dooobro poboljšane usluge a ona je 5 x losija nego prije 5 godina kada si gradom mogao vidjeti 5 onih usisivaca da ciste ulice. Sad goli qrac cak i duplo manje sedmicno smece voze..
Daft Haruki
Posts: 333
Joined: 05/04/2019 14:18

#53514 Re: Zeničani

Post by Daft Haruki »

Ljudi moji nemoze mi uglavu nikako ali bas nikako da posten covjek,koji radi za prosjek glasa za lopova i dadne svoje pare i svoju buducnost u ruke da raspolaze lopovcini koji se nakacio na budet,na mutne radnje stekao enormno bogastvo i sirotinja dode i glasa za njega.Nevezano kako mu je ime.
I da nekom oci treba otvarati i objasnjavati.
Ili je ovo neka sadomazo nacija.
Je. bite me ,ubite me al nemogu skontat da jos sto godina prode.
Et mozda sam ja 2% sto nas ima ili sam glupan ili sta ja ne kontam.ZASTO . Koja je logika Halo provjereni lopov uhljebnik bez politike nebi imo za ggrahai ti mu dajes budet grada i ocekujes sta?
Znaci evo procesljaj mu laicki imovinu i reci otkud mu.
Pa j. bem ti rezon i obraz i da se ko ne naljuti. Kako mozes . Dajte ljudi nemojtevonda selame ,pomos bogove,dume i ostalo prakticirat. I nemojte mi glumiti ljudske velicine . Saucesnik si druze . Jel sjedis na usima,jel ne vidis sta.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53515 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:02 Ljudi moji nemoze mi uglavu nikako ali bas nikako da posten covjek,koji radi za prosjek glasa za lopova i dadne svoje pare i svoju buducnost u ruke da raspolaze lopovcini koji se nakacio na budet,na mutne radnje stekao enormno bogastvo i sirotinja dode i glasa za njega.Nevezano kako mu je ime.
I da nekom oci treba otvarati i objasnjavati.
Ili je ovo neka sadomazo nacija.
Je. bite me ,ubite me al nemogu skontat da jos sto godina prode.
Et mozda sam ja 2% sto nas ima ili sam glupan ili sta ja ne kontam.ZASTO . Koja je logika Halo provjereni lopov uhljebnik bez politike nebi imo za ggrahai ti mu dajes budet grada i ocekujes sta?
Znaci evo procesljaj mu laicki imovinu i reci otkud mu.
Pa j. bem ti rezon i obraz i da se ko ne naljuti. Kako mozes . Dajte ljudi nemojtevonda selame ,pomos bogove,dume i ostalo prakticirat. I nemojte mi glumiti ljudske velicine . Saucesnik si druze . Jel sjedis na usima,jel ne vidis sta.
Za koga ces glasati 2022. na kantonalnom, entitetskom i drzavnom nivou?
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#53516 Re: Zeničani

Post by RandomAndCasual »

Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:02 Ljudi moji nemoze mi uglavu nikako ali bas nikako da posten covjek,koji radi za prosjek glasa za lopova i dadne svoje pare i svoju buducnost u ruke da raspolaze lopovcini koji se nakacio na budet,na mutne radnje stekao enormno bogastvo i sirotinja dode i glasa za njega.Nevezano kako mu je ime.
I da nekom oci treba otvarati i objasnjavati.
Ili je ovo neka sadomazo nacija.
Je. bite me ,ubite me al nemogu skontat da jos sto godina prode.
Et mozda sam ja 2% sto nas ima ili sam glupan ili sta ja ne kontam.ZASTO . Koja je logika Halo provjereni lopov uhljebnik bez politike nebi imo za ggrahai ti mu dajes budet grada i ocekujes sta?
Znaci evo procesljaj mu laicki imovinu i reci otkud mu.
Pa j. bem ti rezon i obraz i da se ko ne naljuti. Kako mozes . Dajte ljudi nemojtevonda selame ,pomos bogove,dume i ostalo prakticirat. I nemojte mi glumiti ljudske velicine . Saucesnik si druze . Jel sjedis na usima,jel ne vidis sta.
Ljudi u Zenici za lopove pljackashe i kriminal e glasaju od rata pa nadalje. I u BiH generalno.

Ako ti do sada nije to uslo u glavu, nece nikad, prestani se opterecivat.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53517 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kikibombona wrote: 22/08/2021 10:07
Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:02 Ljudi moji nemoze mi uglavu nikako ali bas nikako da posten covjek,koji radi za prosjek glasa za lopova i dadne svoje pare i svoju buducnost u ruke da raspolaze lopovcini koji se nakacio na budet,na mutne radnje stekao enormno bogastvo i sirotinja dode i glasa za njega.Nevezano kako mu je ime.
I da nekom oci treba otvarati i objasnjavati.
Ili je ovo neka sadomazo nacija.
Je. bite me ,ubite me al nemogu skontat da jos sto godina prode.
Et mozda sam ja 2% sto nas ima ili sam glupan ili sta ja ne kontam.ZASTO . Koja je logika Halo provjereni lopov uhljebnik bez politike nebi imo za ggrahai ti mu dajes budet grada i ocekujes sta?
Znaci evo procesljaj mu laicki imovinu i reci otkud mu.
Pa j. bem ti rezon i obraz i da se ko ne naljuti. Kako mozes . Dajte ljudi nemojtevonda selame ,pomos bogove,dume i ostalo prakticirat. I nemojte mi glumiti ljudske velicine . Saucesnik si druze . Jel sjedis na usima,jel ne vidis sta.
Za koga ces glasati 2022. na kantonalnom, entitetskom i drzavnom nivou?
Imas temu o izborima,.Federaciji , Drzavi, SDA..Zar ne vidis naziv teme Zeničani.
Daft Haruki
Posts: 333
Joined: 05/04/2019 14:18

#53518 Re: Zeničani

Post by Daft Haruki »

Kikibombona wrote: 22/08/2021 10:07
Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:02 Ljudi moji nemoze mi uglavu nikako ali bas nikako da posten covjek,koji radi za prosjek glasa za lopova i dadne svoje pare i svoju buducnost u ruke da raspolaze lopovcini koji se nakacio na budet,na mutne radnje stekao enormno bogastvo i sirotinja dode i glasa za njega.Nevezano kako mu je ime.
I da nekom oci treba otvarati i objasnjavati.
Ili je ovo neka sadomazo nacija.
Je. bite me ,ubite me al nemogu skontat da jos sto godina prode.
Et mozda sam ja 2% sto nas ima ili sam glupan ili sta ja ne kontam.ZASTO . Koja je logika Halo provjereni lopov uhljebnik bez politike nebi imo za ggrahai ti mu dajes budet grada i ocekujes sta?
Znaci evo procesljaj mu laicki imovinu i reci otkud mu.
Pa j. bem ti rezon i obraz i da se ko ne naljuti. Kako mozes . Dajte ljudi nemojtevonda selame ,pomos bogove,dume i ostalo prakticirat. I nemojte mi glumiti ljudske velicine . Saucesnik si druze . Jel sjedis na usima,jel ne vidis sta.
Za koga ces glasati 2022. na kantonalnom, entitetskom i drzavnom nivou?
Kiki druze nije protiv tebe licno. Ja tebe cijenim vjerovao ili ne . Da nas je vise takvih u Ze grad bi bio bolji. Ne zamjerim nikome tj svako ima pravo da glasa za koga misli ali ubjeden sam da ne treba glasati za nekoga samo da bi bio protiv . I prica sto prosipaju po forumu. Ako glasas za ovog ti neposredno glasas za glavnog baju jer kao on je njegov igrac itd..
Tom pricom se gubi poenta i svrha izbora.
Misljenja sam da uvjek glasam za opoziciju i da svake cetri godine u BiH ovakoj kakva je treba novu vlast izabrati upravo danemaju vremena puno za pokrasti .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53519 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jednog dana svi skontamo da svijetom oduvijek upravljaju lopuze i losi ljudi. Katkad dobri ljudi i zasjednu u fotelje ali iz njih ili ekspresno pobjegnu ili bivaju sklonjeni ili se i sami uhvate u kolo sa lopuzama.

Ideja da svijetom upravlja vrlina je vjerovatno umrla kad i rimski car Marko Aurelije.

Kad to shvatimo, prestaneno traziti idealne i moralne ljude, nego trazimo modus kako saradjivati sa lopuzama. Jer sa lopuzama se sve moze dogovoriti uz pravi pristup, kao sto je nedavno pisao @apsidejzi
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53520 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:42
Kikibombona wrote: 22/08/2021 10:07

Za koga ces glasati 2022. na kantonalnom, entitetskom i drzavnom nivou?
Kiki druze nije protiv tebe licno. Ja tebe cijenim vjerovao ili ne . Da nas je vise takvih u Ze grad bi bio bolji. Ne zamjerim nikome tj svako ima pravo da glasa za koga misli ali ubjeden sam da ne treba glasati za nekoga samo da bi bio protiv . I prica sto prosipaju po forumu. Ako glasas za ovog ti neposredno glasas za glavnog baju jer kao on je njegov igrac itd..
Tom pricom se gubi poenta i svrha izbora.
Misljenja sam da uvjek glasam za opoziciju i da svake cetri godine u BiH ovakoj kakva je treba novu vlast izabrati upravo danemaju vremena puno za pokrasti .
U krugu rodbine i prijatelja nemam nijednog politicara.

Prvi put sam glasao sa 26-28 godina jer sam imao stav da su svi ista govna. U medjuvremenu je glava pocela beharti, shvatih da smo mi kao kolektiv/narod govna. Ne moze valjati politika ako ne valja narod.

E tako, dodjoh do spoznaje da treba glasati za najmanje losu opciju od onih koje imaju realnu sansu ostvariti dobar rezultat. Napredak od 2 ili 5% je dobar napredak. Neke velike promjene preko noci se jednostavno ne mogu desiti.

I na kraju se postavlja pitanje, za koga glasati?

Ova tema je pljuvacka, niko ne afirmise nijednu politiku, sve se svodi na pljuvanje. Nije higijenski da samo pljujemo. To nas nigdje nece odvesti.

Zato sam te pitao ko je tvoj izbor, mozda imas dobar prijedlog za mene i druge forumase.
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53521 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Bobi wrote: 21/08/2021 21:05 Žalosno je da ljudi koji su placeni da to urade nisu nista uradili. Koliko Alba ima zaposlenih, 500? Zar nisu oni mogli jedan dan odvojiti da korito rijeke očiste ili se boje vode ?
Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće :)
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53522 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Nivelacija wrote: 21/08/2021 20:57 Image

Image


Strašan posao danas, nekoliko desetina tona manje smeča je u Zenici..svaka čast svima.

Fali kanti, korpi, kontejnera smradu Vakufski naruci sa Albom zajedno.
Na klixu vijest o ovome prikazuje samo slike seljaka kako ciste neka brda. Nema ovih gradskih slika. Sto li? Ko je slao slike?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53523 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Kikibombona wrote: 22/08/2021 10:55
Daft Haruki wrote: 22/08/2021 10:42
Kiki druze nije protiv tebe licno. Ja tebe cijenim vjerovao ili ne . Da nas je vise takvih u Ze grad bi bio bolji. Ne zamjerim nikome tj svako ima pravo da glasa za koga misli ali ubjeden sam da ne treba glasati za nekoga samo da bi bio protiv . I prica sto prosipaju po forumu. Ako glasas za ovog ti neposredno glasas za glavnog baju jer kao on je njegov igrac itd..
Tom pricom se gubi poenta i svrha izbora.
Misljenja sam da uvjek glasam za opoziciju i da svake cetri godine u BiH ovakoj kakva je treba novu vlast izabrati upravo danemaju vremena puno za pokrasti .
U krugu rodbine i prijatelja nemam nijednog politicara.

Prvi put sam glasao sa 26-28 godina jer sam imao stav da su svi ista govna. U medjuvremenu je glava pocela beharti, shvatih da smo mi kao kolektiv/narod govna. Ne moze valjati politika ako ne valja narod.

E tako, dodjoh do spoznaje da treba glasati za najmanje losu opciju od onih koje imaju realnu sansu ostvariti dobar rezultat. Napredak od 2 ili 5% je dobar napredak. Neke velike promjene preko noci se jednostavno ne mogu desiti.

I na kraju se postavlja pitanje, za koga glasati?

Ova tema je pljuvacka, niko ne afirmise nijednu politiku, sve se svodi na pljuvanje. Nije higijenski da samo pljujemo. To nas nigdje nece odvesti.

Zato sam te pitao ko je tvoj izbor, mozda imas dobar prijedlog za mene i druge forumase.
Po meni boldirano je srž problema.

https://www.preporod.com/index.php/duho ... g-naroda-1

Sve dok se mi, kao što si rekao, kao kolektiv/narod ne promijenimo, nema napretka.
Bošnjaci su se totalno pogubili i podijelili - vlast po svaku cijenu.
Pa tako nas ovi sa kantona kažnjavaju jer nismo glasali za njih.
A kao narod nismo ni zaslužili bolje. Teško ćeš naći poštena čovjeka.
Kada kupuješ auto - vrati kilometražu, gleda da ti uvali kopiju pod original... i tako dalje da ne nabrajam.

Dok se ne popravimo MI - nema nam nam napretka.
A MI se možemo popraviti - pod prisilom :D samo nam treba uređena država.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53524 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

:-?

Znam da zvuci nestvarno, nerealno ali slike su tu, nije fotošop...

U Radakovu, nakon rekonstrukcije ulice, nestala pjesacka staza, ivičnjaci, rasvjeta i bus stajalište.

:run:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#53525 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

-Chesterfield- wrote: 22/08/2021 11:55
Kikibombona wrote: 22/08/2021 10:55

U krugu rodbine i prijatelja nemam nijednog politicara.

Prvi put sam glasao sa 26-28 godina jer sam imao stav da su svi ista govna. U medjuvremenu je glava pocela beharti, shvatih da smo mi kao kolektiv/narod govna. Ne moze valjati politika ako ne valja narod.

E tako, dodjoh do spoznaje da treba glasati za najmanje losu opciju od onih koje imaju realnu sansu ostvariti dobar rezultat. Napredak od 2 ili 5% je dobar napredak. Neke velike promjene preko noci se jednostavno ne mogu desiti.

I na kraju se postavlja pitanje, za koga glasati?

Ova tema je pljuvacka, niko ne afirmise nijednu politiku, sve se svodi na pljuvanje. Nije higijenski da samo pljujemo. To nas nigdje nece odvesti.

Zato sam te pitao ko je tvoj izbor, mozda imas dobar prijedlog za mene i druge forumase.
Po meni boldirano je srž problema.

https://www.preporod.com/index.php/duho ... g-naroda-1

Sve dok se mi, kao što si rekao, kao kolektiv/narod ne promijenimo, nema napretka.
Bošnjaci su se totalno pogubili i podijelili - vlast po svaku cijenu.
Pa tako nas ovi sa kantona kažnjavaju jer nismo glasali za njih.
A kao narod nismo ni zaslužili bolje. Teško ćeš naći poštena čovjeka.
Kada kupuješ auto - vrati kilometražu, gleda da ti uvali kopiju pod original... i tako dalje da ne nabrajam.

Dok se ne popravimo MI - nema nam nam napretka.
A MI se možemo popraviti - pod prisilom :D samo nam treba uređena država.
cim si ti to sveo na Bosnjaci ovo Bosnjaci ono

nema hajra od toga - to je matrica na kojoj vladajuce trojstvo dobija izbore

a ova formulacija ti je fenomenalna

"ovi nas sa kantona kaznjavaju sto nismo glasali za njih" pa onda "al mi smo to (kaznjavanje) zasluzili"

mislim (?) wtf

jel to poziv kao na ponovno okupljanje u nacionalni tor (?)

kao "mozemo se popraviti" al samo "pod prisilom"

to opet kao u redu je sto nas handre sa kantona jer smo iskocili iz nacionalnog tora

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve u svemu jako ti je interesantan ovaj post
Post Reply