studiorum_tuzlaensis wrote: ↑11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.
Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM
Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36326 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#36327 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda mu se desilo da mu se zaglavio zahrđali klip koji je zamjenom pločica vraćen unutra.black_adrian wrote: ↑11/08/2021 23:01studiorum_tuzlaensis wrote: ↑11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.
Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM
Jedino što smrdi u toj priči je majstor.![]()
- N.N.
- Posts: 3553
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#36328 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#36329 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuo sam legendu da pojedini motori imaju tako obicaj da tresu na odredjenoj kilometrazi. Meni je treslo 120-140 (dalje nisam smio davati gas jer mi je izgledalo kao da ce se raspasti auto), ali kad sam stavio ljetne gume (tad bio na zimskim) i na 140 ne trese nesto posebno.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36330 Re: Pitamo Mehanicare ?
provjeri prvo tlak guma i same gume da nisu prenapuhane ili udarene.... provjeri jesu li dotegnuti tockovi kako treba...
ako je ave uredu tu provjeri liftove na trapovima sa mehanicarom koji ce dici auto.....
provjeriti centriranost tocka na glavcini
moguce takodjer da ima lufta na soljama poluosovine
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#36331 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel vibrira komplet školjka ili samo plastika unutra? Rezonancija
Prebacii u stepen brzine niže ili više na 115 km/h, pa ako prestane onda je to.
Moguće je kad odu ležajevi motora da se takve stvari dešavaju na tačno određenim obrtajima, auto zaoscilira.
Da je nešto u trapu, imao bi ti puno više simptoma već na 60 kmh.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#36332 Re: Pitamo Mehanicare ?
gume nisu dobro balansirane
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36333 Re: Pitamo Mehanicare ?
Postoji li opcija reparacije klijesta..hiiamjasko wrote: ↑11/08/2021 22:45 Pozdrav ekipa,
pokvarila su mi se zadnja lijeva kociona klijesta u passata b6 1.9 tdi 2007 godina. ( Prekljucer mjenjao plocice, nakon voznje kod zadnjeg lijevog tocka se osjeti uzasan smrad i diskovi su vreli )
Malo sam gledao cijene po piku i pronasao sam nova klijesta sa motoricem za 260 KM. ( najskuplja na pik-u)
Moj mehanicar tvrdi da nova kociona klijesta kostaju 450 KM + ruke a polovna 150 KM + ruke.
Posto se ne razumijem puno u te stvari htio sam zamoliti da mi neko kaze da li su cijene mog mehanicara uredu ili me ipak zakida ?
Unaprijed se zahvaljujem
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#36335 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bukvalno ...evo ja radio neki dan reparaciju zadnje lijeve ... Gumice 40 km , plocice 80 km ( disk nije otisao ) , ruke 60 km .... a moze se i jeftinije proci ako se uzmu normalno jeftinije plocice , a i ruke se mogu naci jeftinije ...STARx wrote: ↑12/08/2021 02:12Postoji li opcija reparacije klijesta..hiiamjasko wrote: ↑11/08/2021 22:45 Pozdrav ekipa,
pokvarila su mi se zadnja lijeva kociona klijesta u passata b6 1.9 tdi 2007 godina. ( Prekljucer mjenjao plocice, nakon voznje kod zadnjeg lijevog tocka se osjeti uzasan smrad i diskovi su vreli )
Malo sam gledao cijene po piku i pronasao sam nova klijesta sa motoricem za 260 KM. ( najskuplja na pik-u)
Moj mehanicar tvrdi da nova kociona klijesta kostaju 450 KM + ruke a polovna 150 KM + ruke.
Posto se ne razumijem puno u te stvari htio sam zamoliti da mi neko kaze da li su cijene mog mehanicara uredu ili me ipak zakida ?
Unaprijed se zahvaljujem
A evo ovde imas repariana kod ovog lika ...
https://www.olx.ba/profil/adoj1990
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36336 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hah kako slicna klijesta kao i kod mehanickog mehanizma, samo umjesto sajle motoric. Ako je klip 38 mm...
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36338 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mora kad čovjek radi na +40 u radionici i ispod auta. Oznoji se čovjek.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.
Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM
Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
-
Aequus
- Posts: 242
- Joined: 04/05/2019 11:55
#36339 Re: Pitamo Mehanicare ?
@RagibUzoriti
@konektovan
Hvala obojici

@konektovan
Hvala obojici
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#36341 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dzabalama.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36342 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozel se sta sredit da ne gledam tu instrumentalku.. 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36345 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja da pozelim dobrodoslicu alfi i omegi ovog kako podforuma tako i foruma. Jedan jedini i neponovljivi - @bitanga_sa_otesa
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36346 Re: Pitamo Mehanicare ?
cvajtanga dominator
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36347 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dzaba.
Ja za 80 KM ne bih gledao u taj dizajn dok skidam volan....
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36348 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto je predobro, pouzdano, jeftino za odrzavanje....ovi što rade presvlačenje, žmire...RagibUzoriti wrote: ↑13/08/2021 07:45Dzaba.
Ja za 80 KM ne bih gledao u taj dizajn dok skidam volan....
![]()
![]()
![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36350 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sinoć vidim nekog špicu za volanom A7, Norveške table, jesi li ti ragibe??? 

