Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

studiorum_tuzlaensis wrote: 11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.

Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM



Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
:thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#36327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

black_adrian wrote: 11/08/2021 23:01
studiorum_tuzlaensis wrote: 11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.

Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM



Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
:thumbup:
Možda mu se desilo da mu se zaglavio zahrđali klip koji je zamjenom pločica vraćen unutra.
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#36328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by N.N. »

Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#36329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
Cuo sam legendu da pojedini motori imaju tako obicaj da tresu na odredjenoj kilometrazi. Meni je treslo 120-140 (dalje nisam smio davati gas jer mi je izgledalo kao da ce se raspasti auto), ali kad sam stavio ljetne gume (tad bio na zimskim) i na 140 ne trese nesto posebno.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
provjeri prvo tlak guma i same gume da nisu prenapuhane ili udarene.... provjeri jesu li dotegnuti tockovi kako treba...

ako je ave uredu tu provjeri liftove na trapovima sa mehanicarom koji ce dici auto.....

provjeriti centriranost tocka na glavcini

moguce takodjer da ima lufta na soljama poluosovine
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#36331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
Jel vibrira komplet školjka ili samo plastika unutra? Rezonancija :D

Prebacii u stepen brzine niže ili više na 115 km/h, pa ako prestane onda je to.

Moguće je kad odu ležajevi motora da se takve stvari dešavaju na tačno određenim obrtajima, auto zaoscilira. :D

Da je nešto u trapu, imao bi ti puno više simptoma već na 60 kmh. :)
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

gume nisu dobro balansirane
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

hiiamjasko wrote: 11/08/2021 22:45 Pozdrav ekipa,

pokvarila su mi se zadnja lijeva kociona klijesta u passata b6 1.9 tdi 2007 godina. ( Prekljucer mjenjao plocice, nakon voznje kod zadnjeg lijevog tocka se osjeti uzasan smrad i diskovi su vreli )

Malo sam gledao cijene po piku i pronasao sam nova klijesta sa motoricem za 260 KM. ( najskuplja na pik-u)

Moj mehanicar tvrdi da nova kociona klijesta kostaju 450 KM + ruke a polovna 150 KM + ruke.

Posto se ne razumijem puno u te stvari htio sam zamoliti da mi neko kaze da li su cijene mog mehanicara uredu ili me ipak zakida ?

Unaprijed se zahvaljujem
Postoji li opcija reparacije klijesta..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
Puno stvari :D stabilizatori, nosaci motora, mjenjaca, gume, optika trapa
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#36335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

STARx wrote: 12/08/2021 02:12
hiiamjasko wrote: 11/08/2021 22:45 Pozdrav ekipa,

pokvarila su mi se zadnja lijeva kociona klijesta u passata b6 1.9 tdi 2007 godina. ( Prekljucer mjenjao plocice, nakon voznje kod zadnjeg lijevog tocka se osjeti uzasan smrad i diskovi su vreli )

Malo sam gledao cijene po piku i pronasao sam nova klijesta sa motoricem za 260 KM. ( najskuplja na pik-u)

Moj mehanicar tvrdi da nova kociona klijesta kostaju 450 KM + ruke a polovna 150 KM + ruke.

Posto se ne razumijem puno u te stvari htio sam zamoliti da mi neko kaze da li su cijene mog mehanicara uredu ili me ipak zakida ?

Unaprijed se zahvaljujem
Postoji li opcija reparacije klijesta..
Bukvalno ...evo ja radio neki dan reparaciju zadnje lijeve ... Gumice 40 km , plocice 80 km ( disk nije otisao ) , ruke 60 km .... a moze se i jeftinije proci ako se uzmu normalno jeftinije plocice , a i ruke se mogu naci jeftinije ...

A evo ovde imas repariana kod ovog lika ...

https://www.olx.ba/profil/adoj1990
User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#36336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Hah kako slicna klijesta kao i kod mehanickog mehanizma, samo umjesto sajle motoric. Ako je klip 38 mm...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
Loš balans. :)
User avatar
Laplace
Posts: 14700
Joined: 19/11/2012 18:37

#36338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

studiorum_tuzlaensis wrote: 11/08/2021 22:48 De malo presaberi tok događaja.

Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM



Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
Mora kad čovjek radi na +40 u radionici i ispod auta. Oznoji se čovjek.
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#36339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

@RagibUzoriti
@konektovan

Hvala obojici :sax: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Aequus wrote: 12/08/2021 13:44 @RagibUzoriti
@konektovan

Hvala obojici :sax: :thumbup:
Ovo je kostalo 40 KM... :mrgreen:

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8708
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#36341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Dzabalama.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Mozel se sta sredit da ne gledam tu instrumentalku.. :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:lol:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#36344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by axe22 »

N.N. wrote: 11/08/2021 23:08 Auto na brzini 110 do 120 km se trese...kontam raspad :mrgreen:
Cim predje na 120 i vise, sve normala ide...
I ispod brzine od 110 km ide normala.
Sta moze da bude, diskovi ili koji klinac :)
u 99% slucajeva bude balans guma.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Ja da pozelim dobrodoslicu alfi i omegi ovog kako podforuma tako i foruma. Jedan jedini i neponovljivi - @bitanga_sa_otesa
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#36346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

cvajtanga dominator
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

konektovan wrote: 12/08/2021 14:09
Aequus wrote: 12/08/2021 13:44 @RagibUzoriti
@konektovan

Hvala obojici :sax: :thumbup:
Ovo je kostalo 40 KM... :mrgreen:

Image
Dzaba.

Ja za 80 KM ne bih gledao u taj dizajn dok skidam volan....


:lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

RagibUzoriti wrote: 13/08/2021 07:45
konektovan wrote: 12/08/2021 14:09

Ovo je kostalo 40 KM... :mrgreen:

Image
Dzaba.

Ja za 80 KM ne bih gledao u taj dizajn dok skidam volan....


:lol: :lol: :lol:
Auto je predobro, pouzdano, jeftino za odrzavanje....ovi što rade presvlačenje, žmire... :mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sinoć vidim nekog špicu za volanom A7, Norveške table, jesi li ti ragibe??? :mrgreen:
Post Reply