Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
STARx wrote: ↑28/07/2021 17:12
Obaraju ako si presvuko volan, tapacirung, nebo, sjediste. Obaraju sve, nema izuzetaka. Kod nas to nece nikad biti.
Gledao sam ovo za sjedišta.
Čovjeku se poderala prednja sjedišta, presvukao ih, nisu skroz ista naprijed i nazad, oborili ga.
Mislim da zbog toga ni u Švicarskoj ne bi bio oboren.
Ljudi stavljaju i presvlake preko sjedista. I onda prilikom sudara, umjesto vazdusnog jastuka, izleti ti čuna od crnca...
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 14:42
Ma ja sam svjez vozac, ne kuzim se bas u mehaniku, vozim auto od opasnog punca koji nije tu, pagledam sta sam vec uspio unistit
To je potrosni materijal, unisti ga vrijeme.. Posto si svjez vozac, ne bih ti savjetovo da testiras sam nosace Nek ti neko pregleda. Stariji je to model, vjerujem da idu mehanicki-gumeni nosaci, nisu uljni. Oni su mozda 50-60km..
I pitanjce jos jedno vozim cca svojih 50-60 kmh okolo po slavoniji sve je bilo u redu, pri vracanju kuci primjetim temperatura rashladne tekucine u crvenom stanem sa strane ugasim auto ona padne mislim super upalim auto opet u crveno, ugasim pricekam cca 20 min upalim opt u crveno odgegam se kuc cca par sto metara ugasim kola u dvoristu i sta sad, nisam nista otvaro dok je vruc motor, moguce da je ponestalo antifriza?
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 14:53
I pitanjce jos jedno vozim cca svojih 50-60 kmh okolo po slavoniji sve je bilo u redu, pri vracanju kuci primjetim temperatura rashladne tekucine u crvenom stanem sa strane ugasim auto ona padne mislim super upalim auto opet u crveno, ugasim pricekam cca 20 min upalim opt u crveno odgegam se kuc cca par sto metara ugasim kola u dvoristu i sta sad, nisam nista otvaro dok je vruc motor, moguce da je ponestalo antifriza?
Svasta je moguce.. Ne otvaraj nista dok je vreo motor, da ne bi pisao po drugim temama. Kad se ohladi odvrni cep i vidi ima li uopste rashladne tecnosti. Ne mozes se tako vozati u autu koje nabija temperaturu. Vozi u servis, da te punac ne bi odlezo.
Naslovnica wrote: ↑28/07/2021 18:15
Gledao sam ovo za sjedišta.
Čovjeku se poderala prednja sjedišta, presvukao ih, nisu skroz ista naprijed i nazad, oborili ga.
Mislim da zbog toga ni u Švicarskoj ne bi bio oboren.
Ljudi stavljaju i presvlake preko sjedista. I onda prilikom sudara, umjesto vazdusnog jastuka, izleti ti čuna od crnca...
Eto zato obaraju
Nema te presvlake koja ce zaustaviti jastuk..a vecina ih napravi presvlake koje su prilagodjene tome..
Kupio sam sipao antifriz bilo ga je skoro nista, provozo se temperatura je normalna ko i prije, kolko se cesto to mora dosipavat?? ima cca 2 mjeseca da je punac nasipo, ne kuzim sta onda pise zamjena rashladne tecnosti svakih par godina vtff??
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 16:14
Kupio sam sipao antifriz bilo ga je skoro nista, provozo se temperatura je normalna ko i prije, kolko se cesto to mora dosipavat?? ima cca 2 mjeseca da je punac nasipo, ne kuzim sta onda pise zamjena rashladne tecnosti svakih par godina vtff??
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 16:14
Kupio sam sipao antifriz bilo ga je skoro nista, provozo se temperatura je normalna ko i prije, kolko se cesto to mora dosipavat?? ima cca 2 mjeseca da je punac nasipo, ne kuzim sta onda pise zamjena rashladne tecnosti svakih par godina vtff??
Jedno je mijenjati, a jedno dosipati jer negdje curi. Kako koji proizvodjac preporucuje, kod nekoga je 10godina, kod nekoga 2-5..
Auto je bio na tehnickom prije cca 3 mjeseca kad se iso registrirat, ponavljam nov sam u voznji, vozim po skolskom jedino izbacio sam drzanje kvacila u brzini na semaforu kocim brzinama, kad mi se ne da izbacim iz brzine i kocim do semafora, voznja 1,2,3,4 do cca 70 max 80 di nije grad, 5 ni ne koristim, jel moguce da nekad motor opteretim pa da zato trosi vise tekucine ili to nema veze?? To kocenje brzinama do semafora mi djeluje koda mucim motor iako prikocim da spustim obrtaje pa u manjuv otpustam lagano kvacilo a nekad sam kvavilo u ler i kocnicom do zaustavljanja
Last edited by Marinkica on 30/07/2021 16:33, edited 1 time in total.
Nazalost da, ak nisi drzo i brzini donji si bio, npr u 4 idem otpustam gas prikocim kvacilo u 3 otpustam kvacilo pa u 2 otpustam kvacilo i zaustavim se u drugoj, onda u prvu i cekam dok krenem, , tak su nas u skoli ucili, ja pito instruktora jese tak trosi kvacilo kaze on zanemarivo
Last edited by Marinkica on 30/07/2021 16:38, edited 2 times in total.
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 16:30
Auto je bio na tehnickom prije cca 3 mjeseca kad se iso registrirat, ponavljam nov sam u voznji, vozim po skolskom jedino izbacio sam drzanje kvacila u brzini na semaforu kocim brzinama, kad mi se ne da izbacim iz brzine i kocim do semafora, voznja 1,2,3,4 do cca 70 max 80 di nije grad, 5 ni ne koristim, jel moguce da nekad motor opteretim pa da zato trosi vise tekucine ili to nema veze?? To kocenje brzinama do semafora mi djeluje koda mucim motor iako prikocim da spustim obrtaje pa u manjuv otpustam lagano kvacilo a nekad sam kvavilo u ler i kocnicom do zaustavljanja
Mozda je i do vrucine, zedan pa mu treba vise vode.
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 16:33
Nazalost da, ak nisi drzo i brzini donji si bio, npr u 4 idem otpustam gas prikocim kvacilo u 3 otpustam kvacilo pa u 2 otpustam kvacilo i zaustavim se u drugoj, onda u prvu i cekam dok krenem, , tak su nas u skoli ucili, ja pito instruktora jese tak trosi kvacilo kaze on zanemarivo
Mene je indtruktor učio da na semaforu (ili bilo kad kad čekam priliku za uključenje na glavni put) mjenjač držim u neutralnoj poziciji, tj. izbacim iz brzine. Na kraju, čemu nepotrebno zamarati lijevu nogu? U prvu se ubaci za sekundu i kreneš.
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 16:33
Nazalost da, ak nisi drzo i brzini donji si bio, npr u 4 idem otpustam gas prikocim kvacilo u 3 otpustam kvacilo pa u 2 otpustam kvacilo i zaustavim se u drugoj, onda u prvu i cekam dok krenem, , tak su nas u skoli ucili, ja pito instruktora jese tak trosi kvacilo kaze on zanemarivo
Mene je indtruktor učio da na semaforu (ili bilo kad kad čekam priliku za uključenje na glavni put) mjenjač držim u neutralnoj poziciji, tj. izbacim iz brzine. Na kraju, čemu nepotrebno zamarati lijevu nogu? U prvu se ubaci za sekundu i kreneš.
adnan899 wrote: ↑30/07/2021 20:43
Pozdrav
Osvetljenje od tablice mi je upalo unutra nekako danas sam primjetio na autu kako ga izvuci?
napravi pozeljno duzu kuku od bakrene zice ili bilo kakve da je savitljiva a cvrsta i pecaj kroz rupu dok ne osjetis tezinu kad osjetis povlaci prema napolju
Marinkica wrote: ↑30/07/2021 14:42
Ma ja sam svjez vozac, ne kuzim se bas u mehaniku, vozim auto od opasnog punca koji nije tu, pagledam sta sam vec uspio unistit
bolje ti sebi kupi dobar par ususnih debelih papuca
Sporaci na vidiku. Potegnite jos rucnu, obe ruke na volan i samo pravo gledajte.
Zašto misliš da će vozač koji na semaforu izbaci iz brzine biti sporać? Ne jednom sam gasio auto dok čekam na pružnom prelazu u Podlugovima (gdje se zna podugo čekati) - ugasim auto, ubacim u prvu i zategnem ručnu. I pored toga krenem prije vozača koji je cijelo vrijeme čekao u leru. Za dvije do tri sekunde se može izbaciti iz brzine, upaliti auto, ubaciti u brzinu, spustiti ručnu i krenuti. Recimo, treći sam u redu i čim vidim da se rampa diže izbacujem iz brzine, palim auto, ubacujem u prvu i spuštam ručnu. Prije nego što ovaj ispred krene ja sam spreman da krenem za njim.