Traze atest za svaku prepravku. Preostri su, slijepo slijede pravila..Naslovnica wrote: ↑28/07/2021 18:15Gledao sam ovo za sjedišta.
Čovjeku se poderala prednja sjedišta, presvukao ih, nisu skroz ista naprijed i nazad, oborili ga.
Mislim da zbog toga ni u Švicarskoj ne bi bio oboren.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36026 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36027 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadam se da ovo neće biti slučaj i kod nas, bar što se tiče boje presvlaka.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36028 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad, a mozda ni tad. Koliko se dugo najavljivala eko norma, obaranja, prepadanje.. Postovalo se prvih par dana, kasnije po starom. Prolaze auta s neispravnim sistemom za kocenje, kapa mu tecnost iz crijeva radniku po faci. Koliko bolikurCanstvo vlada dodje s neispravnim svjetlima, prodje.. Mi smo nepismen narod, nas ovo ne moze zahvatit. Nikad. 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasi samo ako namirisu lovu od tih atesta gotovi smoSTARx wrote: ↑28/07/2021 18:32 Nikad, a mozda ni tad. Koliko se dugo najavljivala eko norma, obaranja, prepadanje.. Postovalo se prvih par dana, kasnije po starom. Prolaze auta s neispravnim sistemom za kocenje, kapa mu tecnost iz crijeva radniku po faci. Koliko bolikurCanstvo vlada dodje s neispravnim svjetlima, prodje.. Mi smo nepismen narod, nas ovo ne moze zahvatit. Nikad.![]()
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36030 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bit ce za folije. Nisam detaljno citao. Ako ne uvedu da se atest moze dobiti za vec postavljene folije, nacekat ce se da im iste skinem i stavim neke njihove. Nek kupe spravu za mjerenje prolaznosti svjetla, pa na osnovnu tih ocitanja daju prolaznost ili obaranje. To bih vec platio.JavierBosnia wrote: ↑28/07/2021 19:02Nasi samo ako namirisu lovu od tih atesta gotovi smoSTARx wrote: ↑28/07/2021 18:32 Nikad, a mozda ni tad. Koliko se dugo najavljivala eko norma, obaranja, prepadanje.. Postovalo se prvih par dana, kasnije po starom. Prolaze auta s neispravnim sistemom za kocenje, kapa mu tecnost iz crijeva radniku po faci. Koliko bolikurCanstvo vlada dodje s neispravnim svjetlima, prodje.. Mi smo nepismen narod, nas ovo ne moze zahvatit. Nikad.![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36031 Re: Pitamo Mehanicare ?
nikako da skontam kakve to veze ima sa ispravnoscu auta,joj debila majko mila...glavno je da se pozivaju na zakon i nasi i njihovi a drzave disfunkcionalne
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36032 Re: Pitamo Mehanicare ?
to nije tehnicki pregled nego reketarenje "po zakonu" sto bi reko brankovic
najbolje bi bilo posudit sjediste od nekog napakovat pa skinut opet i vratit posudjivacu
najbolje bi bilo posudit sjediste od nekog napakovat pa skinut opet i vratit posudjivacu
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#36033 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Balkanu se uvijek ide iz krajnosti u krajnost.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36034 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda je stavio svjećice umjesto grijača. U tom slučaju ne čudi što neće da upali.
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Baterija u kljucu da je prazna, automobi.bi opet upalio.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#36036 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledam video mislim ona SAT emisija.. Lik ima Audi 2016 godina, kupio ga novog u Srbiji. Nije prosao tehnicki jer ima xenone a nema prskalice (fabricki nista nije on dirao) dobio atest od proizvođača da ta svijetla tako rade, dobio potvrdu od Porsche Srbija da je takav homologiran u Srbiji i da je kupljen takav... nista, lik ne moze da registruje auto 
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36037 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, gledao sam. Mislim da je Audi 2017.Qler wrote: ↑29/07/2021 07:04 Gledam video mislim ona SAT emisija.. Lik ima Audi 2016 godina, kupio ga novog u Srbiji. Nije prosao tehnicki jer ima xenone a nema prskalice (fabricki nista nije on dirao) dobio atest od proizvođača da ta svijetla tako rade, dobio potvrdu od Porsche Srbija da je takav homologiran u Srbiji i da je kupljen takav... nista, lik ne moze da registruje auto![]()
Po tim nekakvim njihovim propisima, ako ima preko 2k lumena mora imati prskalice za farove, a ako nema prskalice - pada na tehničkom. Iako čovjek ima papire od Porschea Srbija da je auto prošlo homologaciju i kupljeno novo iz salona u Srbiji.
Ona samo sliježe ramenima.
Stojadin i G2 prođu bez problema.
Nevjerovatno.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36038 Re: Pitamo Mehanicare ?
S jedne strane, postoje nacionalne regulacije koje proizvođač mora da ispunjava ili ne može prodati auto (koje se ne bi moglo registrovati jer ne prolazi tehnički pregled). Na primjer, u USA u gepeku mora biti mehanizam za otvaranje iznutra ako gepek ima neku minimalnu zapreminu.Qler wrote: ↑29/07/2021 07:04 Gledam video mislim ona SAT emisija.. Lik ima Audi 2016 godina, kupio ga novog u Srbiji. Nije prosao tehnicki jer ima xenone a nema prskalice (fabricki nista nije on dirao) dobio atest od proizvođača da ta svijetla tako rade, dobio potvrdu od Porsche Srbija da je takav homologiran u Srbiji i da je kupljen takav... nista, lik ne moze da registruje auto![]()
S druge strane, u Srbiji su neke regulative idiotske a primjena još idiotskija. Šta reći ako je istina da auto nije prošlo tehnički pregled zbog toga što je jedno sjedište presvučeno (zbog oštećenja) a boja se malo razlikuje od originalne? Na koji način ta izmjena automobil čini manje sigurnim na cesti?
I ovo za xenone je idiotizam. Ako je proizvođač predvidio da prskalice nisu potrebne i ako su njemački inženjeri procijenili da to neće uticati na vidljivost i bezbjednost automobila, šta tamo neki tehnički pregled u Srbiji pametuje? Neki automehaničar sa (u najboljem slučaju) tri razreda srednje škole pametniji je i više zna od Audijevih inženjera? How yes no!
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36039 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ono, nepuštanje Audija iz 2017. (u fabričkom stanju) a puštanje stojadina iz 1982. i Golfa iz 1983. ( u sam Bog zna kakvom stanju) uveliko doprinosi bezbjednosti drumskog saobraćaja u Srbiji, logično.Naslovnica wrote: ↑29/07/2021 07:59Da, gledao sam. Mislim da je Audi 2017.Qler wrote: ↑29/07/2021 07:04 Gledam video mislim ona SAT emisija.. Lik ima Audi 2016 godina, kupio ga novog u Srbiji. Nije prosao tehnicki jer ima xenone a nema prskalice (fabricki nista nije on dirao) dobio atest od proizvođača da ta svijetla tako rade, dobio potvrdu od Porsche Srbija da je takav homologiran u Srbiji i da je kupljen takav... nista, lik ne moze da registruje auto![]()
![]()
Po tim nekakvim njihovim propisima, ako ima preko 2k lumena mora imati prskalice za farove, a ako nema prskalice - pada na tehničkom. Iako čovjek ima papire od Porschea Srbija da je auto prošlo homologaciju i kupljeno novo iz salona u Srbiji.
Ona samo sliježe ramenima.
Stojadin i G2 prođu bez problema.
Nevjerovatno.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#36040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sto neko rece, legalno reketarenje...
Sad imas oglase po stranicama, raja iznajmljuje katalizatore za tehnicki
Sad imas oglase po stranicama, raja iznajmljuje katalizatore za tehnicki
-
187qrcina
- Posts: 45
- Joined: 03/10/2020 10:46
#36041 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav svima. Planiram kupiti lagunu II 1.9dci restajling ili ona prije nije mi toliko bitno, jedino sam u dilemi da li verziju motora sa 74 kw ili 88.. vozilo mi se stvarno svidja ali svi kazu da je to uzas od auta i da ga treba izbjegavati..
Zanimaju me iskustva iz prve ruke, hvala unaprijed.
Zanimaju me iskustva iz prve ruke, hvala unaprijed.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36042 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36044 Re: Pitamo Mehanicare ?
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#36045 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne kontam zašto su prskalice bitne za vozilo sa većom jačinom svjetlosti, valjda je bitnije da ih ima auto sa slabijim svjetlima?
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#36046 Re: Pitamo Mehanicare ?
poenta je da su xenon svjetla, sa tim pragom svjetla, i takvi dolaze iz fabrike sa prskalicama... e sad sto njihov zakon nije predvidio matrix led i slicna svjetla tu nastaje problem jer oni nemaju prskalice
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#36047 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razumijem ja to, ali, pored toga, nema nikakve logike u tome da auto sa boljim svjetlima mora imati prskalice, takvima prskalice i ne trebaju.azdralovic wrote: ↑29/07/2021 13:18poenta je da su xenon svjetla, sa tim pragom svjetla, i takvi dolaze iz fabrike sa prskalicama... e sad sto njihov zakon nije predvidio matrix led i slicna svjetla tu nastaje problem jer oni nemaju prskalice
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi jedno pitanje, ford escort benzin 98 godiste, auto trzne kad se ubaci u rikverc, pri ostalim brzinama ne, u cem bi mogo problem bit, prije nije trzo, lagano ude al trzne
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36049 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nosac motora, mjenjaca.. ?
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja sam svjez vozac, ne kuzim se bas u mehaniku, vozim auto od opasnog punca koji nije tu, pagledam sta sam vec uspio unistit

