Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#476 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Pitaj normalne ljude, isto ce ti reci. Ljude s kojima zelis suzivot.
- motachjointa
- Posts: 856
- Joined: 27/06/2007 00:49
#477 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
- JohnnyS
- Posts: 17464
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#478 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
hadzinicasa wrote: ↑23/07/2021 12:16ti vjerovatno govoris o brojevima kad uporedjujes. definicija genocida pociva na namjeri a i nacinu.Satrap_Darije wrote: ↑23/07/2021 12:13
Ovisi.
Ako se uspoređuje sa holokaustom i sa genocidom nad Armencima, Tutsijima u Ruandi. Onda nije.
Ako se uspoređuje sa onim što se desilo Jezidima u Iraku onda je, pod uvjetom da se i to nad Jezidima smatra genocidom.
Neka druga vremena, neki drugi standardi.
ne znam sta zelis reci s ovim - druga vremena, drugi standardi?
Prije par stotina godina je bio standard silovati sve poražene žene, a sve preživjele muškarce i djecu prodati u roblje. Danas je to ratni zločin.
Saveznici sravnili pola njemačke sa zemljom, a Rusi silovali sve što su stigli, pa čak i u Beogradu, nikom ništa, danas bi sve to bilo smatrano ratnim zločinima.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#479 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
samo polagahnomotachjointa wrote: ↑23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
-
Novak20
- Posts: 15235
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
- Satrap_Darije
- Posts: 473
- Joined: 03/11/2020 13:43
- Location: Rijeka, Hrvatska
#481 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:11, edited 1 time in total.
-
DonieBrasco
- Posts: 20072
- Joined: 31/08/2016 16:09
#482 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Sta kaze Dragan Covic na ovo, da li je bio UZP, koga je ono od šestorke nagradio ?
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#483 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Svasta. Kako moze biti tzv ako je u ustavu? Ako ti ne postujes ustav, kako onda ocekivati od njihA da postuju "nametnutu odluku"?motachjointa wrote: ↑23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#484 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Pa osuđen je po komandnoj odgovornosti da Mundžose nije sprječio u cipelarenju četničko-agresorskih vojnika.
Ako ICTY to kaže ko sam ja da govorim drugačije. Dakle kriv je.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#485 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.Satrap_Darije wrote: ↑23/07/2021 12:18Ne znam.hadzinicasa wrote: ↑23/07/2021 12:16
ti vjerovatno govoris o brojevima kad uporedjujes. definicija genocida pociva na namjeri.
nisu drugi standardi.
Meni to sve nekako mutno djeluje.
Ako se npr. kaže da je u BiH genocid napravljen samo u Srebrenici i nigdje drugdje je li to znači da u Prijedoru i Tomašici nije bilo nekakve namjere?
Zato su valjda brojevi i bitni.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#486 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
pocetak kraja nacionalnih stranaka... ako nema druge i trece strane da laprda o zlocinima nema ni sa bosnjacke strane isto ovih koji brane bosnjake od anamo onih... i tako u krug... ovo se je odmah moralo donjet poslije rata, sve bi sad bilo drugacije, nebi bilo ni sda ni hdz ni snsd... bili bi al marginalne stranke...Naslovnica wrote: ↑23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
-
Benjo34
- Posts: 2208
- Joined: 21/01/2018 00:49
#487 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Da mi je otac rahmetli, ako je kriv za bilo kakav zločin, ne smije se glorifikovati i svakog ko ga glorifikuje bi poslao na robiju.
- Haris.ba
- Posts: 35284
- Joined: 08/09/2005 20:08
#488 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Nije ni Hitler osudjen. Mogli bi komotno i Hitlera nacrtati.Satrap_Darije wrote: ↑23/07/2021 12:21
Milošević nije osuđen.
Ja da vodim Rep. Srpsku bi sve Mladićeve murale premazao i stavio Slobine.![]()
Isto i sa ulicama.
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#489 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Eto, @pici misli da je to početak kraja nacionalnih stranaka.pici wrote: ↑23/07/2021 12:25pocetak kraja nacionalnih stranaka... ako nema druge i trece strane da laprda o zlocinima nema ni sa bosnjacke strane isto ovih koji brane bosnjake od anamo onih... i tako u krug... ovo se je odmah moralo donjet poslije rata, sve bi sad bilo drugacije, nebi bilo ni sda ni hdz ni snsd... bili bi al marginalne stranke...Naslovnica wrote: ↑23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
Šta drugi misle?
Većina komentariše sa ushićenjem i odobravanjem, ali niko da me prosvijetli i uputi šta tačno možemo očekivati?!
- Satrap_Darije
- Posts: 473
- Joined: 03/11/2020 13:43
- Location: Rijeka, Hrvatska
#490 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:12, edited 1 time in total.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#491 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
nekako mi se cini da bi mogao s malo vise pijeteta govoriti o tome.Satrap_Darije wrote: ↑23/07/2021 12:29Ali ima tu i jedna druga stvar.hadzinicasa wrote: ↑23/07/2021 12:24
znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
Ako je ono klanje oko Srebrenice nekakav standard za genocid, tj. da je bio samo u jednoj općini, to onda znači da su Njemci počinili tisuće genocida nad Židovima, Turci stotine genocida nad Armencima, Hutu desetke genocida nad Tutsijima itd.
Znači: jedna općina - jedan genocid.
Nije mi to baš logično al ajde.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#492 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Ma ja samo lijepi merhamet i rahat patnjamotachjointa wrote: ↑23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#493 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Bošnjama zabrana negiranja genocida.
Hrvatima izborni.
Srbima kurčina.
Tako to rade inače USA.
Hrvatima izborni.
Srbima kurčina.
Tako to rade inače USA.
-
Tipicoti
- Posts: 2159
- Joined: 11/12/2012 01:40
- Location: Tu i tamo
#494 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Dok se objavi u Službenom listu, on ce negirati. Jos dan-dva.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#495 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Ovaj Zakon stupa na snagu osam dana od dana objave na službenoj internetskoj stranici Ureda visokog predstavnika ili jedan dan od dana objave u “Službenom glasniku Bosne i Hercegovine”.
Taman kad ode stupa na snagu. Schmidte ti se boci s time ja ode.
Taman kad ode stupa na snagu. Schmidte ti se boci s time ja ode.
- Satrap_Darije
- Posts: 473
- Joined: 03/11/2020 13:43
- Location: Rijeka, Hrvatska
#496 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:12, edited 1 time in total.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
breuer
- Posts: 7880
- Joined: 06/07/2009 15:44
- shbc
- Posts: 3770
- Joined: 20/07/2012 12:13
#499 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Ja negdje procitah da stupa na snagu odmahLogin77777 wrote: ↑23/07/2021 12:33 Ovaj Zakon stupa na snagu osam dana od dana objave na službenoj internetskoj stranici Ureda visokog predstavnika ili jedan dan od dana objave u “Službenom glasniku Bosne i Hercegovine”.
Taman kad ode stupa na snagu. Schmidte ti se boci s time ja ode.![]()
-
Hektorijan
- Posts: 229
- Joined: 21/11/2019 22:48
#500 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma
Presuđeno je samo za tu jednu opštinu, ali van svake sumnje, ono što je političko i vojno vodstvo bosanskih srba (potpomognuto od strane režima tadašnje srbije i crne gore) učinilo Bošnjacima od Bosanskog Novog do Trebinja se ne može okarakterizirati drugačije nego - genocid.Satrap_Darije wrote: ↑23/07/2021 12:29Ali ima tu i jedna druga stvar.hadzinicasa wrote: ↑23/07/2021 12:24
znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
Ako je ono klanje oko Srebrenice nekakav standard za genocid, tj. da je bio samo u jednoj općini, to onda znači da su Njemci počinili tisuće genocida nad Židovima, Turci stotine genocida nad Armencima, Hutu desetke genocida nad Tutsijima itd.
Znači: jedna općina - jedan genocid.
Nije mi to baš logično al ajde.
Sve je minuciozno isplanirano i sprovedeno.
A kada smo kod visokog predstavnika i OHR, oni su dio dejtonskog sporazuma. Naravno da bi svi voljeli da ih nema, ali ih ima i biti će ih sve dok bosanski srbi opstruiraju sprovođenje dejtonskog sporazuma u potpunosti.

