Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post Reply
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#476 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by un1ted »

Pitaj normalne ljude, isto ce ti reci. Ljude s kojima zelis suzivot.
User avatar
motachjointa
Posts: 856
Joined: 27/06/2007 00:49

#477 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by motachjointa »

koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
User avatar
JohnnyS
Posts: 17464
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#478 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by JohnnyS »

hadzinicasa wrote: 23/07/2021 12:16
Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:13

Ovisi.

Ako se uspoređuje sa holokaustom i sa genocidom nad Armencima, Tutsijima u Ruandi. Onda nije.

Ako se uspoređuje sa onim što se desilo Jezidima u Iraku onda je, pod uvjetom da se i to nad Jezidima smatra genocidom.

Neka druga vremena, neki drugi standardi.
ti vjerovatno govoris o brojevima kad uporedjujes. definicija genocida pociva na namjeri a i nacinu.
ne znam sta zelis reci s ovim - druga vremena, drugi standardi?

Prije par stotina godina je bio standard silovati sve poražene žene, a sve preživjele muškarce i djecu prodati u roblje. Danas je to ratni zločin.

Saveznici sravnili pola njemačke sa zemljom, a Rusi silovali sve što su stigli, pa čak i u Beogradu, nikom ništa, danas bi sve to bilo smatrano ratnim zločinima.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#479 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by mk ultra »

motachjointa wrote: 23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
samo polagahno
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#480 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

un1ted wrote: 23/07/2021 12:20 Pitaj normalne ljude, isto ce ti reci. Ljude s kojima zelis suzivot.
Takve nemam potrebu pitati.
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#481 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:11, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#482 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Sta kaze Dragan Covic na ovo, da li je bio UZP, koga je ono od šestorke nagradio ?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#483 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by un1ted »

motachjointa wrote: 23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
Svasta. Kako moze biti tzv ako je u ustavu? Ako ti ne postujes ustav, kako onda ocekivati od njihA da postuju "nametnutu odluku"?
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#484 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by 512MB »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:17
512MB wrote: 23/07/2021 12:16
Ne znam, kavog si ti?
Što se praviš mutav. Odgovori na jednostavno pitanje. Je li Rasim ratni zločinac ili nije ?
Tko javno odobri, porekne, grubo umanji ili pokuša opravdati zločin genocida, zločin protiv čovječnosti ili ratni zločin utvrđen pravomoćnom presudom
Pa osuđen je po komandnoj odgovornosti da Mundžose nije sprječio u cipelarenju četničko-agresorskih vojnika.

Ako ICTY to kaže ko sam ja da govorim drugačije. Dakle kriv je.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#485 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by hadzinicasa »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:18
hadzinicasa wrote: 23/07/2021 12:16

ti vjerovatno govoris o brojevima kad uporedjujes. definicija genocida pociva na namjeri.
nisu drugi standardi.
Ne znam.

Meni to sve nekako mutno djeluje.

Ako se npr. kaže da je u BiH genocid napravljen samo u Srebrenici i nigdje drugdje je li to znači da u Prijedoru i Tomašici nije bilo nekakve namjere?

Zato su valjda brojevi i bitni.
znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#486 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by pici »

Naslovnica wrote: 23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
pocetak kraja nacionalnih stranaka... ako nema druge i trece strane da laprda o zlocinima nema ni sa bosnjacke strane isto ovih koji brane bosnjake od anamo onih... i tako u krug... ovo se je odmah moralo donjet poslije rata, sve bi sad bilo drugacije, nebi bilo ni sda ni hdz ni snsd... bili bi al marginalne stranke...
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#487 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Benjo34 »

Da mi je otac rahmetli, ako je kriv za bilo kakav zločin, ne smije se glorifikovati i svakog ko ga glorifikuje bi poslao na robiju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35284
Joined: 08/09/2005 20:08

#488 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Haris.ba »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:21

Milošević nije osuđen.

Ja da vodim Rep. Srpsku bi sve Mladićeve murale premazao i stavio Slobine. :D

Isto i sa ulicama.
Nije ni Hitler osudjen. Mogli bi komotno i Hitlera nacrtati. :bih:
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#489 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Naslovnica »

pici wrote: 23/07/2021 12:25
Naslovnica wrote: 23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
pocetak kraja nacionalnih stranaka... ako nema druge i trece strane da laprda o zlocinima nema ni sa bosnjacke strane isto ovih koji brane bosnjake od anamo onih... i tako u krug... ovo se je odmah moralo donjet poslije rata, sve bi sad bilo drugacije, nebi bilo ni sda ni hdz ni snsd... bili bi al marginalne stranke...
Eto, @pici misli da je to početak kraja nacionalnih stranaka.
Šta drugi misle?
Većina komentariše sa ushićenjem i odobravanjem, ali niko da me prosvijetli i uputi šta tačno možemo očekivati?!
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#490 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:12, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#491 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by hadzinicasa »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:29
hadzinicasa wrote: 23/07/2021 12:24

znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
Ali ima tu i jedna druga stvar.
Ako je ono klanje oko Srebrenice nekakav standard za genocid, tj. da je bio samo u jednoj općini, to onda znači da su Njemci počinili tisuće genocida nad Židovima, Turci stotine genocida nad Armencima, Hutu desetke genocida nad Tutsijima itd.

Znači: jedna općina - jedan genocid.

Nije mi to baš logično al ajde.
nekako mi se cini da bi mogao s malo vise pijeteta govoriti o tome.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#492 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by xoklix »

motachjointa wrote: 23/07/2021 12:20 koliko god podržavao nije ovo dobro, tek slijedi teferic i cirkus iz tzv rs, nema sanse da ce ovo da se postuje...
Ma ja samo lijepi merhamet i rahat patnja :-)
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#493 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by 512MB »

Bošnjama zabrana negiranja genocida.

Hrvatima izborni.

Srbima kurčina.

Tako to rade inače USA.
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#494 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Tipicoti »

Osim_13 wrote: 23/07/2021 12:08
Zeleni most wrote: 23/07/2021 12:02 Image

:?

Ovaj traži guzici čepa ..
Pa tek će se sad iz četniteta negirati genocid, štaviše, očekujem sad još gnusnije izjave ne samo njega već čitavog vrha četniteta pa sve do najmanjeg seljaka sa Romanije tražeći reakciju i izazivajući kavgu.
Dok se objavi u Službenom listu, on ce negirati. Jos dan-dva.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#495 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

Ovaj Zakon stupa na snagu osam dana od dana objave na službenoj internetskoj stranici Ureda visokog predstavnika ili jedan dan od dana objave u “Službenom glasniku Bosne i Hercegovine”.

Taman kad ode stupa na snagu. Schmidte ti se boci s time ja ode. :mrgreen:
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#496 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:12, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#497 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by mk ultra »

512MB wrote: 23/07/2021 12:32 Bošnjama zabrana negiranja genocida.

Hrvatima izborni.

Srbima kurčina.

Tako to rade inače USA.
pa ako će to da nas dogodine uvede u EU, prihvaćam :bih:
breuer
Posts: 7880
Joined: 06/07/2009 15:44

#498 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by breuer »

mk ultra wrote: 23/07/2021 12:35
512MB wrote: 23/07/2021 12:32 Bošnjama zabrana negiranja genocida.

Hrvatima izborni.

Srbima kurčina.

Tako to rade inače USA.
pa ako će to da nas dogodine uvede u EU, prihvaćam :bih:
hoće hoće
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#499 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by shbc »

Login77777 wrote: 23/07/2021 12:33 Ovaj Zakon stupa na snagu osam dana od dana objave na službenoj internetskoj stranici Ureda visokog predstavnika ili jedan dan od dana objave u “Službenom glasniku Bosne i Hercegovine”.

Taman kad ode stupa na snagu. Schmidte ti se boci s time ja ode. :mrgreen:
Ja negdje procitah da stupa na snagu odmah
Hektorijan
Posts: 229
Joined: 21/11/2019 22:48

#500 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Hektorijan »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:29
hadzinicasa wrote: 23/07/2021 12:24

znaci da tuzilastvo nije uspjelo dokazati. genocid je tesko dokazati.
ovo sto ja pominjem je frivolna definicija.
Ali ima tu i jedna druga stvar.
Ako je ono klanje oko Srebrenice nekakav standard za genocid, tj. da je bio samo u jednoj općini, to onda znači da su Njemci počinili tisuće genocida nad Židovima, Turci stotine genocida nad Armencima, Hutu desetke genocida nad Tutsijima itd.

Znači: jedna općina - jedan genocid.

Nije mi to baš logično al ajde.
Presuđeno je samo za tu jednu opštinu, ali van svake sumnje, ono što je političko i vojno vodstvo bosanskih srba (potpomognuto od strane režima tadašnje srbije i crne gore) učinilo Bošnjacima od Bosanskog Novog do Trebinja se ne može okarakterizirati drugačije nego - genocid.


Sve je minuciozno isplanirano i sprovedeno.

A kada smo kod visokog predstavnika i OHR, oni su dio dejtonskog sporazuma. Naravno da bi svi voljeli da ih nema, ali ih ima i biti će ih sve dok bosanski srbi opstruiraju sprovođenje dejtonskog sporazuma u potpunosti.
Post Reply