Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#451 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by pici »

512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:05 Važi li i za Rasima Delića ?
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
hos odma novaka u cuzu da strpas :mrgreen: ... dze ce ti dusa
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#452 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by un1ted »

512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:05 Važi li i za Rasima Delića ?
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
Sah mat.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#453 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Osim_13 »

Zeleni most wrote: 23/07/2021 12:02 Image

:?

Ovaj traži guzici čepa ..
Pa tek će se sad iz četniteta negirati genocid, štaviše, očekujem sad još gnusnije izjave ne samo njega već čitavog vrha četniteta pa sve do najmanjeg seljaka sa Romanije tražeći reakciju i izazivajući kavgu.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#454 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:05 Važi li i za Rasima Delića ?
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
Jeste. Što pitaš ?
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#455 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by 512MB »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:09
512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
Jeste. Što pitaš ?
Ništa onako, drago mi je da smo istog mišljenja :D
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#456 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

pici wrote: 23/07/2021 12:07
512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
hos odma novaka u cuzu da strpas :mrgreen: ... dze ce ti dusa
Ove izmjene zakona govore i o osuđenim ratnim zločincima. Jedan od njih je i Rasim Delić. Ako me sjećanje dobro služi.
prelivoda
Posts: 539
Joined: 30/07/2013 13:17

#457 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by prelivoda »

Može svako lajati, ali, ali, treba možda jednoga dana trknuti do FBiH, a država dugo pamti.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#458 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by pici »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:09
512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
Jeste. Što pitaš ?
a UZP?... Rasim Delic je osudjen u mrskom Haagu i kriv je po pitanju obezglavljivanja srpskih vojnika od strane odreda mudzahir tj njihovog ne kaznjavanja... znaci kriv je za ratni zlocin. UZP?
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#459 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

512MB wrote: 23/07/2021 12:10
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:09

Jeste. Što pitaš ?
Ništa onako, drago mi je da smo istog mišljenja :D
Jesmo li istog mišljenja oko Rasima Delića ?
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#460 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:09
512MB wrote: 23/07/2021 12:06
Da li se desio Genocid u Srebrenici?
Jeste. Što pitaš ?
Last edited by Satrap_Darije on 22/07/2022 09:36, edited 2 times in total.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#461 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Saka »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:05 Važi li i za Rasima Delića ?
Što ne bi važilo. Delić osim što je presuđeni ratni zločinac je i korumpirani odvratni ljigavac, nabijem i njega i onog ko ga je postavio da figurira kao nazovi komandant.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#462 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Naslovnica »

Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#463 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by JohnnyS »

512MB wrote: 23/07/2021 12:02 Smijuli bosanski Hrvati sada podržati Dodika? Da čujemo Čovketa :mrgreen:

Treba mudro ponoviti riječi dobrog Alije: to nije naš rat
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#464 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

Naslovnica wrote: 23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
Negirati će se i dalje.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#465 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Naslovnica »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:14
Naslovnica wrote: 23/07/2021 12:13 Hajde da zamislimo da niko više neće negirati genocid i veličati ratne zločince, shodno ovom zakonu.
Šta to konkretno može značiti na terenu, šta možemo očekivati, kakvu konkretno opipljivu promjenu za živote stanovnika BiH?!
Ono, od korupcije, preko lopovluka do ukidanja entiteta, itd?!
Negirati će se i dalje.
Pa evo, ja kažem da krenemo od pretpostavke da neće. Kakve se konkretno promjene mogu očekivati?!
Last edited by Naslovnica on 23/07/2021 12:15, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#466 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by hadzinicasa »

slusam maloprije na N1 Dodika
oj.
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#467 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

....
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:12, edited 2 times in total.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#468 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by 512MB »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:13
512MB wrote: 23/07/2021 12:10
Ništa onako, drago mi je da smo istog mišljenja :D
Jesmo li istog mišljenja oko Rasima Delića ?
Ne znam, kakvog si ti?
Last edited by 512MB on 23/07/2021 12:16, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#469 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

JohnnyS wrote: 23/07/2021 12:14
512MB wrote: 23/07/2021 12:02 Smijuli bosanski Hrvati sada podržati Dodika? Da čujemo Čovketa :mrgreen:

Treba mudro ponoviti riječi dobrog Alije: to nije naš rat
:thumbup:

Tako nekako. Bošnjaci su otvorili drugi front prema malo tvrđem protivniku.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#470 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by hadzinicasa »

Satrap_Darije wrote: 23/07/2021 12:13
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:09

Jeste. Što pitaš ?
Ovisi.

Ako se uspoređuje sa holokaustom i sa genocidom nad Armencima, Tutsijima u Ruandi. Onda nije.

Ako se uspoređuje sa onim što se desilo Jezidima u Iraku onda je, pod uvjetom da se i to nad Jezidima smatra genocidom.

Neka druga vremena, neki drugi standardi.
ti vjerovatno govoris o brojevima kad uporedjujes. definicija genocida pociva na namjeri a i nacinu.
ne znam sta zelis reci s ovim - druga vremena, drugi standardi?
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#471 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

512MB wrote: 23/07/2021 12:16
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:13

Jesmo li istog mišljenja oko Rasima Delića ?
Ne znam, kavog si ti?
Što se praviš mutav. Odgovori na jednostavno pitanje. Je li Rasim ratni zločinac ili nije ?
Tko javno odobri, porekne, grubo umanji ili pokuša opravdati zločin genocida, zločin protiv čovječnosti ili ratni zločin utvrđen pravomoćnom presudom
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#472 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Satrap_Darije »

...
Last edited by Satrap_Darije on 24/01/2022 01:13, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#473 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by un1ted »

Novak20 wrote: 23/07/2021 12:17 Je li Rasim ratni zločinac ili nije ?
Ako je osuđen, jeste.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#474 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by pici »

ovo mozemo zahvaliti jedino Bajdenu i njegovoj administraciji, koji su dali zeleno svjetlo na ovaj zakon, bez podrske amerike mogli bi qurcu svirat...




ovom covjeku se mora spomenik dici u sred sarajva... :thumbup: :bih:
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#475 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novak20 »

un1ted wrote: 23/07/2021 12:18
Novak20 wrote: 23/07/2021 12:17 Je li Rasim ratni zločinac ili nije ?
Ako je osuđen, jeste.
Tebe nisam pitao. Ne zamjeri.
Post Reply