Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#2751 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

last mohicans wrote: 16/07/2021 17:53 Kako nema otpora,bilo je sinoc par puta Uprava napolje!
I onda u ponedeljak 1000 ljudi protiv TC-a.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#2752 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Polako braco. Ne mogu se svi ovi nagomilani problemi rijesiti preko noci. Strpite se malo. Gospodin Tan nam stvara probleme ali mislim da cemo na kraju ipak slaviti :thumbup:
caros
Posts: 1513
Joined: 16/03/2012 19:05

#2753 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by caros »

Karikaturist wrote: 16/07/2021 17:47 Ma hajde ba, niko vise nije lud da gubi bilo sta zbog fudbala.
Prije 10 godina ljudi su davali sve - i pare, i slobodu, i zdravlje za FKS. Cisto sumnjam da ikoga od vas vise toliko brine. Ohladis vremenom, druge stvari te okupiraju. Tuzno jer je Klub imao priliku da bude ozbiljan bar u okruzenju ali nije i nece ni biti bar dok je ova bliza generacija u pitanju. Kad pokrepemo nece biti vise ni bitno.
Mahalastina, bolesna ambicija, zavist, licni interesi, novac - sve je to iznad Kluba, nazalost.
Proslo je vrijeme Haseta i drugih, toga nema niti ce vise biti.
30 godina Klub tavori u mulju. Niti imas stadion, niti omladinsku skolu, niti trening centar, niti neke zapazene rezultate, niti iole poznate igrace.

Kriticne mase vise nema, da pokrene nesto, da napravi inicijativu, bilo sta. Sad mogu raditi sta hoce otpora cisto sumnjam da moze biti.

I taj Z.V. koji se eto spominje je bio preznacakan lik za grupu i nekrunisani predvodnik Hz za kojeg se nikad ne bi reklo da ce ispasti to sto je ispao - veliko nista.
Nije da nisi u pravu. Mnogo ljudi je potrošeno da bi se došlo do onoga 2014. godine i onda su se na to sve popišali razni kantardžići i velići, dakle domaći izdajnici.

Ipak, još uvijek iz te generacije ima ljudi koji su tu i koji su se spremni izboriti sa ovim kukoljem.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2754 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

ako ništa, nakon ispadanja legle su plate za februar i mart
Last edited by yasaq on 16/07/2021 18:44, edited 1 time in total.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#2755 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Grean wrote: 16/07/2021 13:08
gold'n'brown wrote: 16/07/2021 11:41 I sada da sve ispadne kako treba, izmire se dugovi, dodju neke pare u klub, mi smo ponovo na pocetku. Za nekih 8 godina prije koliko je Tan usao u klub mi nismo napravili nikakav iskorak. Osvojile se neke titule, ali bez nekog boosta po pitanju prvog tima ili akademije. I mi smo sada opet u situaciji da imamo neke dugove, nadati se da to nije ni priblizno onome kao kada je prvi put Tan ulazio u klub. Ispada da smo za ovih 8 godina uspjeli konzervirati klub, spasiti ga od gasenja i ostaviti sansu za neki novi pocetak. A meni je, pravo da kazem, puna neka stvar novih pocetaka.
A sto se tice investitora, ja ne vidim da je iko od njih za neka ulaganja u infrastrukturu, pa da mozemo reci nakon par godina da ce makar ostati moderan stadion Sarajevu. Tu treba neko sa ozbiljnjim parama, al ko ce vidjeti svoju korist u ulaganju, a ne sto cemo mu mi biti fina igracka. Meni djeluje da ovaj Mirvic je tu mozda iz razloga sto ga Tan poznaje, a sa nasih je prostora, pa mozda ima malo bolji uvid u jezik i mentalitet. Ali daleko od toga da covjek djeluje kao ozbiljan investitor. Vise kao mozda covjek od Tanovog povjerenja.
Jedino sto je ostalo vrijedno je prvo kamp pa tek onda titule. Za dugove ne znam jesu li manji, isti, to ostaje da se vidi.
Ma realno i sto se tice infrastrukture akademije, uradjeni su tereni, neki montazni objekat i to je to. Tamo stosta jos nedostaje, ali eto nije da nista nije ostalo.
Last edited by gold'n'brown on 16/07/2021 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2756 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

yasaq wrote: 16/07/2021 18:44 ako ništa, nakon ispadanja legle su plate za februar i mart
sreća nije skoro august :mrgreen:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2757 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Velkoski wrote: 16/07/2021 18:44
yasaq wrote: 16/07/2021 18:44 ako ništa, nakon ispadanja legle su plate za februar i mart
sreća nije skoro august :mrgreen:
sreća :mrgreen:

S ovom upravom i direktoricom ništa se neće promjeniti. I dalje idemo u dubiozu da ne znam ko dođe za investitora.
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2758 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

yasaq wrote: 16/07/2021 18:44 ako ništa, nakon ispadanja legle su plate za februar i mart
Konačno, joj čemu se ja radujem haha :(

Bagarić :thumbup:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2759 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

F&N wrote: 16/07/2021 16:36
yasaq wrote: 16/07/2021 16:22 Nam je između ostalog otišao jer ga je Tan naguzio, bio je dogovor da Nam pokriva 10 a Tan 2 plate godišnje, međutim, Tan ni jednu nije dao za ove tri godine i to je 6 plata što se kasni svima.
Prema info koje ja imam, a mislim da su poprilicno "na izvoru", Svadja kod Tana i Nama je nastala jos od momenta preuzimanja kluba i onih protesta. Tan nije htio da plati plate od momenta dogovora, a Nam je rekao "ja cu placati od momenta kad se zavrsi sva papirologija" i to je bilo nekad krajem jula i bile su sporne te plate od aprila do juna, i onda je Tan poslao samo da se smire igraci i odu na pripreme.
Tada je odnos snaga bio Nam + VIn grupacija 60 % Tan 30% ostali 10%.

Nakon toga i dalje je bilo nesuglasica između Tana i "Nama" oko toga treba li Tan snositi 30% troskova kluba.

Nam je manjinski vlasnik u dijelu koji su kontrolisali vijetnamci. Veci dio je imala Vin grupacija tj. PVF akadeimija iz Vijetnama. Vlasnik ove gruapacije je neki milijared iz Vijetnama koji je ono haman ispod predsjednika i do njega doci je nemoguce. Po imovini on i Tan su tu negdje nisam siguran ko je jaci.
Nam je bio isturen, on je imao odredjen procenat vlasnickih prava ali veci dio toga je imao Vin group.
Njima Sarajevo nije bilo ni u peti peta od kako je krenula ekonomija. Jednostavno su poceli da trpe gubitke a Nam nije sam imao dovoljno para da snosi sve troskove.
Cak i na relaciji Vin Gruop i Nam je doslo do nesuglasica oko FK Sarajevo.

I sve ovo vrijeme Nam i Vijetnam su samo govorili bice poslat cemo vam pare saljemo vam, ne mozemo sad ne da drzava, trazimo rjesenja a pare nisu dolazile u klub.

Prosle godine Nam i Tan prave dogovor i Nam odlucuje da posalje neke pare klubu a da mu Tan zauzrvat prepise 30% udjela sto je Tan i uradio.



Kljuc vecine problema u klubu je neslanje para od strane Vijetnama. Klub se od ljeta prosle godine finansirao iskljucivo parama zaradjenim od evrope i sponzora. Ovo od zime pa do sada smo prezivjeli zahvaljujuci prodaji Rahmana i Tatara. Zbog problema s parama je i Benjo navalio da ide, su igraci bili nezadovoljni na proljece itd... Da je pola od onog sto je obecao Nam ispostovao, vjerujem da bi titulu uzeli.

Uglavnom ovo bi sad trebala biti pravo dobra prica sa Ismirom i Tanom. Znaju se duze. Radili su skupa na projektima.
to je to otprilike kad se podvuće crta i dobre informacije o Namu i lovi koju ustvari nije on slao nego ustvari grupacija odnosno iz budžeta njihove akademije
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2760 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Ima novih lica u trening kampu !!! :bih:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2761 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

yasaq wrote: 16/07/2021 21:53 Ima novih lica u trening kampu !!! :bih:
Znamo za Bagarica, pucaj dalje ako ima jos
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2762 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 16/07/2021 21:57
yasaq wrote: 16/07/2021 21:53 Ima novih lica u trening kampu !!! :bih:
Znamo za Bagarica, pucaj dalje ako ima jos
Dvojica iz Afrike stigli na probu.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2763 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Raigor Stonehoof wrote: 16/07/2021 21:57
yasaq wrote: 16/07/2021 21:53 Ima novih lica u trening kampu !!! :bih:
Znamo za Bagarica, pucaj dalje ako ima jos


dva crnca na probi !!!

sa Mehanovićem se pregovara uveliko
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9156
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2764 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Hvala Bogu nesto pozitivno iz kluba.Neka rjesavaju sa poreznom, sta se zajebavaju?! Neka naprave reprogam i registruju igrace.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#2765 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

yasaq wrote: 16/07/2021 22:08
Raigor Stonehoof wrote: 16/07/2021 21:57

Znamo za Bagarica, pucaj dalje ako ima jos


dva crnca na probi !!!

sa Mehanovićem se pregovara uveliko
Jel to onaj iz Borca? Zar on nije kod Sisoje?
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2766 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

tovarish wrote: 16/07/2021 23:20
yasaq wrote: 16/07/2021 22:08



dva crnca na probi !!!

sa Mehanovićem se pregovara uveliko
Jel to onaj iz Borca? Zar on nije kod Sisoje?
To je napadac, Elvis Mehanovic. Pregovaramo sa Mirzadom.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#2767 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Logovan wrote: 16/07/2021 23:25
tovarish wrote: 16/07/2021 23:20

Jel to onaj iz Borca? Zar on nije kod Sisoje?
To je napadac, Elvis Mehanovic. Pregovaramo sa Mirzadom.
Ahaaaaa. Ok. :thumbup:
Sarajlijaaa
Posts: 28
Joined: 25/12/2019 17:47

#2768 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Sarajlijaaa »

Vidi "pitara" ismijavaju Ismira. Jest', isti ko Ceric, a lik hladno kupio 30% udia kluba, a Ceric predsjednik najobicniji bio
Istina je za 2 crnca, kao i za plate
Kontaktiran je Jasmin Buric
Crnkica jebe to sto se s Husicem idalje dogovara za slobodne papire, ako ih dobije vjerovatno ce doci kod nas
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2769 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

24 sata poslije napokon sam smogao snage da otvorim ovu temu. Jebem ga, nije nam prvi put da ovako kiksamo, valjda ce biti bolje...
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#2770 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

yasaq wrote: 16/07/2021 22:08
Raigor Stonehoof wrote: 16/07/2021 21:57

Znamo za Bagarica, pucaj dalje ako ima jos


dva crnca na probi !!!

sa Mehanovićem se pregovara uveliko
Zasto ne napises ko je dao novce za pojacanja? Ili ti to nisu rekli? :-D :bih:
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#2771 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Sarajlijaaa wrote: 17/07/2021 00:05 Vidi "pitara" ismijavaju Ismira. Jest', isti ko Ceric, a lik hladno kupio 30% udia kluba, a Ceric predsjednik najobicniji bio
Istina je za 2 crnca, kao i za plate
Kontaktiran je Jasmin Buric
Crnkica jebe to sto se s Husicem idalje dogovara za slobodne papire, ako ih dobije vjerovatno ce doci kod nas
Dobro si napisao "pitara'' :thumbup:
breba

#2772 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by breba »

Sta bi bilo da poreske institucije BiH, SAD i Vijetnama malo zagrebu ispod površine.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2773 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

breba wrote: 17/07/2021 03:17 Sta bi bilo da poreske institucije BiH, SAD i Vijetnama malo zagrebu ispod površine.
Ko ce bolan na nama pare prati? Vrijedi fond osam milijardi, znaci ovdje se ulozilo 0.05%...
breba

#2774 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by breba »

GandalfSivi wrote: 17/07/2021 03:19
breba wrote: 17/07/2021 03:17 Sta bi bilo da poreske institucije BiH, SAD i Vijetnama malo zagrebu ispod površine.
Ko ce bolan na nama pare prati? Vrijedi fond osam milijardi, znaci ovdje se ulozilo 0.05%...
Sitna riba Gandalfe, kojoj je i tih 40 miliona troška na papiru dovoljno da "operu" zaradu na porezu :oops:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2775 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Analiticarr wrote: 17/07/2021 03:00
yasaq wrote: 16/07/2021 22:08



dva crnca na probi !!!

sa Mehanovićem se pregovara uveliko
Zasto ne napises ko je dao novce za pojacanja? Ili ti to nisu rekli? :-D :bih:
ne mogu ja sve iznositi, hajde i ti nešto napiši.
Post Reply