I onda u ponedeljak 1000 ljudi protiv TC-a.
Aktuelnosti: FK Sarajevo
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- ZonFon
- Posts: 2276
- Joined: 17/11/2013 01:58
#2751 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
- Analiticarr
- Posts: 2005
- Joined: 15/02/2019 23:24
#2752 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Polako braco. Ne mogu se svi ovi nagomilani problemi rijesiti preko noci. Strpite se malo. Gospodin Tan nam stvara probleme ali mislim da cemo na kraju ipak slaviti 
-
caros
- Posts: 1513
- Joined: 16/03/2012 19:05
#2753 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Nije da nisi u pravu. Mnogo ljudi je potrošeno da bi se došlo do onoga 2014. godine i onda su se na to sve popišali razni kantardžići i velići, dakle domaći izdajnici.Karikaturist wrote: ↑16/07/2021 17:47 Ma hajde ba, niko vise nije lud da gubi bilo sta zbog fudbala.
Prije 10 godina ljudi su davali sve - i pare, i slobodu, i zdravlje za FKS. Cisto sumnjam da ikoga od vas vise toliko brine. Ohladis vremenom, druge stvari te okupiraju. Tuzno jer je Klub imao priliku da bude ozbiljan bar u okruzenju ali nije i nece ni biti bar dok je ova bliza generacija u pitanju. Kad pokrepemo nece biti vise ni bitno.
Mahalastina, bolesna ambicija, zavist, licni interesi, novac - sve je to iznad Kluba, nazalost.
Proslo je vrijeme Haseta i drugih, toga nema niti ce vise biti.
30 godina Klub tavori u mulju. Niti imas stadion, niti omladinsku skolu, niti trening centar, niti neke zapazene rezultate, niti iole poznate igrace.
Kriticne mase vise nema, da pokrene nesto, da napravi inicijativu, bilo sta. Sad mogu raditi sta hoce otpora cisto sumnjam da moze biti.
I taj Z.V. koji se eto spominje je bio preznacakan lik za grupu i nekrunisani predvodnik Hz za kojeg se nikad ne bi reklo da ce ispasti to sto je ispao - veliko nista.
Ipak, još uvijek iz te generacije ima ljudi koji su tu i koji su se spremni izboriti sa ovim kukoljem.
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#2754 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
ako ništa, nakon ispadanja legle su plate za februar i mart
Last edited by yasaq on 16/07/2021 18:44, edited 1 time in total.
-
gold'n'brown
- Posts: 1960
- Joined: 20/02/2007 16:20
#2755 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Ma realno i sto se tice infrastrukture akademije, uradjeni su tereni, neki montazni objekat i to je to. Tamo stosta jos nedostaje, ali eto nije da nista nije ostalo.Grean wrote: ↑16/07/2021 13:08Jedino sto je ostalo vrijedno je prvo kamp pa tek onda titule. Za dugove ne znam jesu li manji, isti, to ostaje da se vidi.gold'n'brown wrote: ↑16/07/2021 11:41 I sada da sve ispadne kako treba, izmire se dugovi, dodju neke pare u klub, mi smo ponovo na pocetku. Za nekih 8 godina prije koliko je Tan usao u klub mi nismo napravili nikakav iskorak. Osvojile se neke titule, ali bez nekog boosta po pitanju prvog tima ili akademije. I mi smo sada opet u situaciji da imamo neke dugove, nadati se da to nije ni priblizno onome kao kada je prvi put Tan ulazio u klub. Ispada da smo za ovih 8 godina uspjeli konzervirati klub, spasiti ga od gasenja i ostaviti sansu za neki novi pocetak. A meni je, pravo da kazem, puna neka stvar novih pocetaka.
A sto se tice investitora, ja ne vidim da je iko od njih za neka ulaganja u infrastrukturu, pa da mozemo reci nakon par godina da ce makar ostati moderan stadion Sarajevu. Tu treba neko sa ozbiljnjim parama, al ko ce vidjeti svoju korist u ulaganju, a ne sto cemo mu mi biti fina igracka. Meni djeluje da ovaj Mirvic je tu mozda iz razloga sto ga Tan poznaje, a sa nasih je prostora, pa mozda ima malo bolji uvid u jezik i mentalitet. Ali daleko od toga da covjek djeluje kao ozbiljan investitor. Vise kao mozda covjek od Tanovog povjerenja.
Last edited by gold'n'brown on 16/07/2021 18:44, edited 1 time in total.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79546
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
- Logovan
- Posts: 102750
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#2759 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
to je to otprilike kad se podvuće crta i dobre informacije o Namu i lovi koju ustvari nije on slao nego ustvari grupacija odnosno iz budžeta njihove akademijeF&N wrote: ↑16/07/2021 16:36Prema info koje ja imam, a mislim da su poprilicno "na izvoru", Svadja kod Tana i Nama je nastala jos od momenta preuzimanja kluba i onih protesta. Tan nije htio da plati plate od momenta dogovora, a Nam je rekao "ja cu placati od momenta kad se zavrsi sva papirologija" i to je bilo nekad krajem jula i bile su sporne te plate od aprila do juna, i onda je Tan poslao samo da se smire igraci i odu na pripreme.
Tada je odnos snaga bio Nam + VIn grupacija 60 % Tan 30% ostali 10%.
Nakon toga i dalje je bilo nesuglasica između Tana i "Nama" oko toga treba li Tan snositi 30% troskova kluba.
Nam je manjinski vlasnik u dijelu koji su kontrolisali vijetnamci. Veci dio je imala Vin grupacija tj. PVF akadeimija iz Vijetnama. Vlasnik ove gruapacije je neki milijared iz Vijetnama koji je ono haman ispod predsjednika i do njega doci je nemoguce. Po imovini on i Tan su tu negdje nisam siguran ko je jaci.
Nam je bio isturen, on je imao odredjen procenat vlasnickih prava ali veci dio toga je imao Vin group.
Njima Sarajevo nije bilo ni u peti peta od kako je krenula ekonomija. Jednostavno su poceli da trpe gubitke a Nam nije sam imao dovoljno para da snosi sve troskove.
Cak i na relaciji Vin Gruop i Nam je doslo do nesuglasica oko FK Sarajevo.
I sve ovo vrijeme Nam i Vijetnam su samo govorili bice poslat cemo vam pare saljemo vam, ne mozemo sad ne da drzava, trazimo rjesenja a pare nisu dolazile u klub.
Prosle godine Nam i Tan prave dogovor i Nam odlucuje da posalje neke pare klubu a da mu Tan zauzrvat prepise 30% udjela sto je Tan i uradio.
Kljuc vecine problema u klubu je neslanje para od strane Vijetnama. Klub se od ljeta prosle godine finansirao iskljucivo parama zaradjenim od evrope i sponzora. Ovo od zime pa do sada smo prezivjeli zahvaljujuci prodaji Rahmana i Tatara. Zbog problema s parama je i Benjo navalio da ide, su igraci bili nezadovoljni na proljece itd... Da je pola od onog sto je obecao Nam ispostovao, vjerujem da bi titulu uzeli.
Uglavnom ovo bi sad trebala biti pravo dobra prica sa Ismirom i Tanom. Znaju se duze. Radili su skupa na projektima.
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#2760 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Ima novih lica u trening kampu !!! 
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
- Logovan
- Posts: 102750
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#2762 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Dvojica iz Afrike stigli na probu.
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#2763 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
dva crnca na probi !!!
sa Mehanovićem se pregovara uveliko
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9156
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#2764 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Hvala Bogu nesto pozitivno iz kluba.Neka rjesavaju sa poreznom, sta se zajebavaju?! Neka naprave reprogam i registruju igrace.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#2765 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
- Logovan
- Posts: 102750
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
Sarajlijaaa
- Posts: 28
- Joined: 25/12/2019 17:47
#2768 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Vidi "pitara" ismijavaju Ismira. Jest', isti ko Ceric, a lik hladno kupio 30% udia kluba, a Ceric predsjednik najobicniji bio
Istina je za 2 crnca, kao i za plate
Kontaktiran je Jasmin Buric
Crnkica jebe to sto se s Husicem idalje dogovara za slobodne papire, ako ih dobije vjerovatno ce doci kod nas
Istina je za 2 crnca, kao i za plate
Kontaktiran je Jasmin Buric
Crnkica jebe to sto se s Husicem idalje dogovara za slobodne papire, ako ih dobije vjerovatno ce doci kod nas
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#2769 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
24 sata poslije napokon sam smogao snage da otvorim ovu temu. Jebem ga, nije nam prvi put da ovako kiksamo, valjda ce biti bolje...
- Analiticarr
- Posts: 2005
- Joined: 15/02/2019 23:24
#2770 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
- Analiticarr
- Posts: 2005
- Joined: 15/02/2019 23:24
#2771 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Dobro si napisao "pitara''Sarajlijaaa wrote: ↑17/07/2021 00:05 Vidi "pitara" ismijavaju Ismira. Jest', isti ko Ceric, a lik hladno kupio 30% udia kluba, a Ceric predsjednik najobicniji bio
Istina je za 2 crnca, kao i za plate
Kontaktiran je Jasmin Buric
Crnkica jebe to sto se s Husicem idalje dogovara za slobodne papire, ako ih dobije vjerovatno ce doci kod nas
-
breba
#2772 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Sta bi bilo da poreske institucije BiH, SAD i Vijetnama malo zagrebu ispod površine.
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
-
breba
#2774 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Sitna riba Gandalfe, kojoj je i tih 40 miliona troška na papiru dovoljno da "operu" zaradu na porezuGandalfSivi wrote: ↑17/07/2021 03:19Ko ce bolan na nama pare prati? Vrijedi fond osam milijardi, znaci ovdje se ulozilo 0.05%...
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#2775 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
ne mogu ja sve iznositi, hajde i ti nešto napiši.Analiticarr wrote: ↑17/07/2021 03:00Zasto ne napises ko je dao novce za pojacanja? Ili ti to nisu rekli?![]()
![]()
