Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52626 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nisu losi za promjenu, ali mi se ne svidja biber koji se osjeti u tim cevapima.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#52627 Re: Zeničani

Post by scarr »

channel10 wrote: 13/07/2021 14:21 Nisu losi za promjenu, ali mi se ne svidja biber koji se osjeti u tim cevapima.
Jesi probao šiš ćevap u tandemu?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52628 Re: Zeničani

Post by channel10 »

isto biber...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#52629 Re: Zeničani

Post by phillie »

gentoo wrote: 13/07/2021 13:36 Mentalitet Zenice je "ih jarane, ja da ti placam marku kad imaju vapace iz picola dostava besplatna" ili tako nesto.. Selo
Tako sam i ja jarane mislio kad sam cuo da ce Korpa doci u Ze. Tipa: "Nece se oni hljeba najesti ovdje" ali...imam kolegu koji radi sa njima i on je jako zadovoljan. Po njegovim rijecima, kada su pocinjali bilo ih je 10. Sada vec ubacuju jos kurira (da li su u medjuvremenu neki napustili, ne znam).
Vidim da sire asortiman parnera, pa nisu samo cevabzinice u opticaju, ima i apoteka, vocara, slasticarne... Misljenja sam da trebaju "ganjati" ove bez dostave :D
Na pocetku, kad im je jos cijena dostave bila promotivna (cini mi se 1 KM za cijeli reon Grada), prica mi, znao sam odnijeti kutiju cigara (iz duhanprometa kod Bege) u Ricice. :-)

A sto se tice zavrtanja na kusuru, ja sam to rijesio placanjem karticom...kurir nema dodira sa tvojim parama. Tipujes ga ako hoces preko aplikacije i to je to.

PS. Jbg, ako Korpa u Zivinicama opstane, a u Zenici ne, onda mozemo kolektivno da proglasimo bankrot (bez ikakve namjere da ponizavam Zivinice).
Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem
:thumbup: Idealan posao za 20-25 populaciju, pa cak i stariju, koja se mozda nije jos snasla za posao, a u snazi su. Imas mogucnost da biras sebi satnicu kad ces raditi, ali vjerovatno je i to mnogima problem (jer kako ce na bazen, kako ce na fuka, kako ce propustiti ligu prvaka...) i onda ce cudimo sto sve propada oko nas...
Last edited by phillie on 13/07/2021 15:06, edited 1 time in total.
UPSIDEDOWN
Posts: 5
Joined: 14/06/2021 10:50

#52630 Re: Zeničani

Post by UPSIDEDOWN »

scarr wrote: 13/07/2021 11:57 Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
Najbolja pita u Zenici je na Meokušnicama "Bosanski burek" , kakva Lađana i Pita Shop..
User avatar
dembele
Posts: 4163
Joined: 19/06/2014 09:15

#52631 Re: Zeničani

Post by dembele »

Dani sač na Odmutu između Ekora i zelenare, odlične pite.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52632 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

phillie wrote: 13/07/2021 14:42 :thumbup: Idealan posao za 20-25 populaciju, pa cak i stariju, koja se mozda nije jos snasla za posao, a u snazi su. Imas mogucnost da biras sebi satnicu kad ces raditi, ali vjerovatno je i to mnogima problem (jer kako ce na bazen, kako ce na fuka, kako ce propustiti ligu prvaka...) i onda ce cudimo sto sve propada oko nas...
U tim godinama ja bih to s pjesmom radio. To je maltene sinekura za nosanje namejstaja, betonske šute u kantama od jupola, gajbi, zemljanih radova, rada na recepciji hotela, sto sam svojevremeno radio. I tad mi je vecina govorila da sam budala, bolje malo bazen, malo carsija ofo ono :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52633 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Casual's wrote: 13/07/2021 13:23 Fazon je što svi restorani/fast food imaju i džabnu dostavu. Onaj iz Kinga će ti dostaviti pomfrit u Arnaute.
Meni je taj iz Kinga jednom u pola deset navečer u Sebuje donio platu mesa i piva i cigara 😀

Ali to mi se sviđa kod njih, naruči jedan sednvič u Babino, dostavit će ga besplatno.

Ćevapi najbolji u Tandemu i kod Seje Pruscanovica.

Posla danas ima... ali kakvog...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52634 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Meni su cevapi kod mog Mefe najbolji.... Uzimalo se dugo kod pasalica, sfuserio je sve zivo... Kod seje lepina ko podgrijan truleks nis posebno u pikolu je beton sve al zadimljen prpstor.....kod beslica odem al beslicevi su se pokupili ko cvarak..... Kod mefe uzimam meso u stotinama maraka :thumbup:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52635 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2021 13:13 Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem :-)
Tek su počeli, sve ih je vise.

Ja narucujem.

Dok se uhodaju. Dok narod cuje...


Ali da se ne lazemo Zeničani imaju najlošiji poduzetnicki duh u drzavi a najveci potencijal.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52636 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 13/07/2021 07:54
belfy wrote: 13/07/2021 01:15

onaj ko cevape przi na tavi bi trebao sutjeti ili biti spaljen na rostilju. probaj bajrin i na rostilj baciti pa napisi sta se desava. sada samo zamisljam kako odes negdje pojesti sta sa rostilja, a oni ti kazu "cek samo da tavu podgrijemo" ili "morat cete sacekati tava nam je trenutacno puna"...

pricao mi je jedan prijatelj - krenemo mi da organizujemo rostilj, a odmah pita bitno: ko nosi resetku, ko tavu, a ko ulje? :lol:

Nisi shvatio poentu decko.. a po razmisljanju nisi ni kakav kuhar niti znas kako razlicito meso funkcionise na razlicitim temperaturama (i vremenu izlozenosti istoj..). Poenta je bila u kvalitetu i sastavu a ne ko, dje, kad i sta przi a da bi to znao i vidio nije dovoljno samo da na jakoj vatri sa supljom podlogom spalis iste za 2 min i prevrnes :wink:
e, hvala za ovo decko. ja kuham samo nekih 30+ godina sto sebi, sto drugima, tako da je moguce da nisam na tvom nivou. samo, kako olako zakljuci da niti znam kuhati, niti kako se meso ponasa (valjda si to mislio pod funkcionise) kod kuhanja/przenja i nacin na koji ja spremam rostilj?

i nisam bas siguran ko nije shvatio poentu. ja sam se samo nasalio na to gdje svi ocjenjuju cevape sa rostilja uleti neko i kaze "e, da vidite kako to na tavi..." svakom njegovo svakako. ako uzivas u Bajrinim cevapima pravljenim u tavi to je sasvim ok. o ukusima se ne raspravlja.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#52637 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Znam da je korpa imala problema kad je dolazila u ze jer nisu mogli da dogovore restorane. Niko nije htio pristati cim kazu da uzimaju procenat od narudzbe. Mislim sa u sarajevu uzimaju 15-25%, a da u ze nisu pristajali ni za ispod 10%. To je donekle i razumljivo jer je nekima tolika marza, ali opet je to porazna cinjenica.
Takodjer znam da je tuzla poderala, tj da su veliko iznenadjenje za korpu jer ima bas puno posla. Mostar je ispod prosjeka.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#52638 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

UPSIDEDOWN wrote: 13/07/2021 15:04
scarr wrote: 13/07/2021 11:57 Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
Najbolja pita u Zenici je na Meokušnicama "Bosanski burek" , kakva Lađana i Pita Shop..
Slažem se, a odmah iza Ekinović.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52639 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ekinovic i sareni burek najjaci na dunjaluku :thumbup:
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#52640 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Ja sam najviše volio Bešlića, ali eto i do mene dolaze priče o padu kvalitete, Sejo vrlo dobar slatkast ćevap, Piccolo vrlo dobar. Ovo ostalo nije za moju ukus iako sam probao npr Merdanović vazdušasto meso (neko je govorio o sodi bikarboni ili nesto tako se stavlja da ćevap bude takav), King ok loša lepina, Tandem nisam fan. E da i ja sam jedan od onih koji je volio Rasimove ćevape i suhu lepinu.
Što se tiče pite Lađana je za mene prevara, omjer tijesta i fila nije propocionalan, osjećam se prevareno kada to nije makar u omjeru 50:50, pita shop isti fazon.
Ekinović mi je dobar, ovo ostalo ne znam kako kad, generalno sam razočaran kvalitetom pite u Zenici, jebiga studiralo se po šeheru pa mi je kriteriji za pitu malo skočio :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52641 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Jes grad taman, fakat ne radi 1/3 sijalica po gradu.
I mostovi polovicno. Da je barem rjesio ovaj grad i osvjetlio za ovih 5 godina.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52642 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Kod Ekinovica je samo fazon sto naprave ujutro pa sve nestane do 12, sirnica vrela mu je sto posto najbolja u gradu cak i sire. Kad se nema vremena pica u A&M-u. Najbolja pica iz pekare sigurno, i imaju predobre kroasane ma da im one slatke kifle šiju sve. Najbolje pecivo……..
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52643 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

AM je bio strasna pica prije jedno 10/15g... sad je karna.... doduse tijesto je fantasticno ako konzument odluci da mu je pecivo dosta bez puno nekih dodataka :lol:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52644 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

oruzana_pobuna wrote: 13/07/2021 22:33 AM je bio strasna pica prije jedno 10/15g... sad je karna.... doduse tijesto je fantasticno ako konzument odluci da mu je pecivo dosta bez puno nekih dodataka :lol:
Nemoj zezati poslije Mlinara najjaca pekara ubjedljivo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52645 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

A rekaBu iz Lindapeka u 3 ujutro? halucinacije od njega dobit..ahahaah.

AM je bio cudo tamo nekad 2004. kad se tek pojavio i kad smo uvidjeli da pekara nije samo šiptarska kifla i slanac :lol:

Baj d vej radi li Parna pekara (za ovu mladjariju-iza zgrade Borca gdje je DM u centru grada). Tu su bile glavne kifle krajem 90tih. Sjecam se ko da je jutros bilo idem po kifle, pa cu u skolu, a na walkmanu kasetasu slusam Ricky Martin Shake your bon bon :lol:
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52646 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Radi Parna i dalje...
Ja se tu sjecam nekog sendvica od pola metra haman :mrgreen:
I sada znam navratiti da uzmem Bavarski ljebac :thumbup:
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#52647 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Kad će gastro ponuda burgera, sendviča, priloga, sosova i salata u Zenici odskočiti? Svaki menu svakog fast fooda je kao jaje jajetu, isti, hamburger, chikenburger, topli sendvič duguljasti, hot dog, pržena kobasica i to je to...Kad će neko odskočiti i otvoriti nešto novo. Igrom slučaja bio sam neki dan u Beogradu i posjetio Burger festival. Kakve sam probao sendviče, burgere i priloge zavrtilo mi se u glavi, american style otkida sve. Čak pojedini imaju svoja originalna peciva a ne ona generička iz pekare. U Zenici samo ketchup, majoneza, eventualno negdje senf i onaj bijeli sos što je onomad imao Jumbo...
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52648 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Mlinar meni nista posebno, jedino im dobra reklama. Pizza po izgledu je ona zamrznuta pa ispecena kupovna, gnjecava, slana i debela. Ovo ostalo okej pecivo sa visnjom ali nista vise od toga. Od Mlinara bas gotivim primorski hljeb kada odem na more, da takav ima u Zenici jeo bi ga samog. A sto se tice opcenito fast foodova u Zenici jednostavno prave ono sto prolazi. Zaobilaze nas svi jer nam je kupovna moc jaka kao u Nambiji. Ne mozemo ocekivati da nam dodje KFC, Mcdonalds ili neki veci lanac kad ljudi ne daju marke sa pecivo. Nama je nas jedan jedini Fast Fudo obecao McDonalds XD Do dan danas nisam cuo glupljeg obecanja………
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52649 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bolonjeze wrote: 13/07/2021 23:42 Kad će gastro ponuda burgera, sendviča, priloga, sosova i salata u Zenici odskočiti? Svaki menu svakog fast fooda je kao jaje jajetu, isti, hamburger, chikenburger, topli sendvič duguljasti, hot dog, pržena kobasica i to je to...Kad će neko odskočiti i otvoriti nešto novo. Igrom slučaja bio sam neki dan u Beogradu i posjetio Burger festival. Kakve sam probao sendviče, burgere i priloge zavrtilo mi se u glavi, american style otkida sve. Čak pojedini imaju svoja originalna peciva a ne ona generička iz pekare. U Zenici samo ketchup, majoneza, eventualno negdje senf i onaj bijeli sos što je onomad imao Jumbo...
Kad bude klijentele za to.

Kome da pravis te burgere kad je raji hambaš iz Velme skup?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2545
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#52650 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

withpeace wrote: 13/07/2021 22:26 Kod Ekinovica je samo fazon sto naprave ujutro pa sve nestane do 12, sirnica vrela mu je sto posto najbolja u gradu cak i sire. Kad se nema vremena pica u A&M-u. Najbolja pica iz pekare sigurno, i imaju predobre kroasane ma da im one slatke kifle šiju sve. Najbolje pecivo……..
A do kad je zapravo radno vrijeme Ekinovica? do 12 kao sto kazes ili?
Tu sam jedno vrijeme mjesec dana skoro svako jutro jeo jer se tako zatrefila situacija, brutalne su sve pite koje pravi, ali ja sam dolazio ujutru u pola 9.
Last edited by cenecimoveocino on 14/07/2021 00:09, edited 2 times in total.
Post Reply