Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52601 Re: Zeničani

Post by gentoo »

belfy wrote: 13/07/2021 01:15
gentoo wrote: 12/07/2021 16:27 Sta fali Bajri..? :| i dalje su najbolji IMO. Jedini cevap koji i kad ga na tavi przis ne promjeni oblik,boju, smisao.. (dakle nema toliko smeca i masnoca)
onaj ko cevape przi na tavi bi trebao sutjeti ili biti spaljen na rostilju. probaj bajrin i na rostilj baciti pa napisi sta se desava. sada samo zamisljam kako odes negdje pojesti sta sa rostilja, a oni ti kazu "cek samo da tavu podgrijemo" ili "morat cete sacekati tava nam je trenutacno puna"...

pricao mi je jedan prijatelj - krenemo mi da organizujemo rostilj, a odmah pita bitno: ko nosi resetku, ko tavu, a ko ulje? :lol:

Nisi shvatio poentu decko.. a po razmisljanju nisi ni kakav kuhar niti znas kako razlicito meso funkcionise na razlicitim temperaturama (i vremenu izlozenosti istoj..). Poenta je bila u kvalitetu i sastavu a ne ko, dje, kad i sta przi a da bi to znao i vidio nije dovoljno samo da na jakoj vatri sa supljom podlogom spalis iste za 2 min i prevrnes :wink:
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#52602 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#52603 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

c_g wrote: 13/07/2021 08:36 Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Restoran u Crkvicama je urađen na novo i sad izgleda baš moćno…
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#52604 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Ja koliko znam to su djeca njegova preuzela poodavno, da li kcerka i sin, ne znam tacno. I negdje sam nacuo da je medju njima bilo nekih nesuglasica oko koncepta. Ali generalno, oni moraju evoluirati sa uslugom, a dobra hrana mora biti osnova. Propadali su i veci od rasima, ukoliko se ne prilagode trzistu. Kod njih definitivno nisu pare u pitanju nego samo ideja i realizacija.
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#52605 Re: Zeničani

Post by scarr »

c_g wrote: 13/07/2021 08:36 Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Jest najbolji al u kurcu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52606 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

-Chesterfield- wrote: 13/07/2021 01:06 Pite su mi najbolje kod Lađane. Ali kolegama količinski malo kod Lađane, odnosno skupe im.
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili :(

Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran :lol: uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.

Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.

McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#52607 Re: Zeničani

Post by scarr »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2021 11:16
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili :(

Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran :lol: uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.

Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.

McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
Probaj mantije u lađani, prijatno sam se iznenadio. Inače jedem samo sirnicu u lađani, što se nje tiče nema bolje u čaršiji 100%. A burek mi je premasan, mantije iznenađujuće malo masne i pravo ukusne.

Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52608 Re: Zeničani

Post by withpeace »

scarr wrote: 13/07/2021 11:57
_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2021 11:16
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili :(

Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran :lol: uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.

Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.

McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
Probaj mantije u lađani, prijatno sam se iznenadio. Inače jedem samo sirnicu u lađani, što se nje tiče nema bolje u čaršiji 100%. A burek mi je premasan, mantije iznenađujuće malo masne i pravo ukusne.

Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
Pita shop da dobre su im pite, nisu jos kao u Ladjani ali dobre su inace gazda drzi i onaj kao burger king do klasa a nisam siguran mislim sa cak drzi i klas. Dostava na elektricnom trotinetu :)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52609 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Je l' iko narucivao preko Korpe? (u Zenici mislim :mrgreen: )
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52610 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Vise puta.. Utisak je da imaju 4-5 dostavljaca ukupno.. Sistem nekad zakaze, ili jedna od karika u sistemu pa tipa dodje hladno ili kasni jer je ili kurir dobio kasno obavijest da ide u restoran ili obratno.. Par puta se desilo da kurir dodje slucajno ili namjerno bez mogucnosti da vrati kusur pa si "primoran" da mu das 0.5Km ili 1Km (iako ja uglavnom dam baksis preko aplikacije i ne svidja mi se takav nacin zavrtanja..)

Dostava je 1KM ako je preko nekog iznosa.. ako je ispod 6-7KM zna biti i 1.5KM iako si nekad 200-300m daleko od restorana.

Uglavnom, mislim da bi mogli i da se povuku.. dodaju nove restorane ali ne funkcionise to u gradu poput Zenice.. mentalitet :D
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52611 Re: Zeničani

Post by gentoo »

c_g wrote: 13/07/2021 08:36 Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Smanji se jer se masnoca istopi u ulje.. meso se moze zmanjiti do 20% ali 70% ako se smanji znaci da je 70% smeca bilo u njemu ;-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52612 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#52613 Re: Zeničani

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2021 13:13 Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem :-)
:?

Stvarno?

Mi u posljednje vrijeme kad hocemo naruciti, automatski idemo preko korpe, a cesce Glovo. Nije ni to precesto, nekoliko puta mjesecno, jer vise i izlazimo kako je ljeto.

I dovoljno je proci gradom da se vidi da korpa i glovo ubise od posla, jer apsolutno svaki put kad izadjem na ulicu vidim dostavljace na biciklima, a koliko ih jos covjek ne primjeti u autima.

Jes Sarajevo vece, ali nije toliko vece...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52614 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Fazon je što svi restorani/fast food imaju i džabnu dostavu. Onaj iz Kinga će ti dostaviti pomfrit u Arnaute.
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#52615 Re: Zeničani

Post by scarr »

Casual's wrote: 13/07/2021 13:23 Fazon je što svi restorani/fast food imaju i džabnu dostavu. Onaj iz Kinga će ti dostaviti pomfrit u Arnaute.
U 23:30 :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52616 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 13/07/2021 13:20
:?

Stvarno?

Mi u posljednje vrijeme kad hocemo naruciti, automatski idemo preko korpe, a cesce Glovo. Nije ni to precesto, nekoliko puta mjesecno, jer vise i izlazimo kako je ljeto.

I dovoljno je proci gradom da se vidi da korpa i glovo ubise od posla, jer apsolutno svaki put kad izadjem na ulicu vidim dostavljace na biciklima, a koliko ih jos covjek ne primjeti u autima.

Jes Sarajevo vece, ali nije toliko vece...
Ne da ubise, razvaljuju posao. Glovu je haman uspjelo ovo silovanje reklamom :run:

Jest Sarajevo vece 3 puta po stanovnistvu, ali to bi u ovoj matematici znacilo da je 15 dostavljaca u cijelom gradu, a toliko ih sretnes za 5 minuta voznje. Dakle ili nije jos zazivjelo u Zenici ili to niko nece da radi. Treceg nema.
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52617 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Mentalitet Zenice je "ih jarane, ja da ti placam marku kad imaju vapace iz picola dostava besplatna" ili tako nesto.. Selo
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52618 Re: Zeničani

Post by channel10 »

scarr wrote: 13/07/2021 11:11
c_g wrote: 13/07/2021 08:36 Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Jest najbolji al u kurcu
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).

Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52619 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ko drzi cevabdzinicu, nacionalni restoran i proizvodnju?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52620 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2021 13:44 Ko drzi cevabdzinicu, nacionalni restoran i proizvodnju?
Valjda Nasir. Nisam sto posto siguran.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52621 Re: Zeničani

Post by anex »

Jel dobio iko poziv za vakcinaciju, sad u petak?

EDIT: Nema šanse da mi iko kaže da su cevapi kod salcina dobri...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#52622 Re: Zeničani

Post by Naslovnica »

Nivelacija wrote: 12/07/2021 22:29 Licno meni je ovo top 3 cevapi

Sejo Prušcanovic
Beslic
Merdanovici ( ovdje najbolje sudzukice u vasioni)
Ako je Sejo ona rupčaga u centru što se uđe nekako sa šetališta, tu sam ušao jednom i nikada više u životu.
Ćevapi su bili OK, usluga loše, čekali 20 minuta na 10 ćevapa, a je bilo toliko zadimljeno od pušačkog dima da sam počeo kašljati i da su me oči počele štipati.
Fuj.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52623 Re: Zeničani

Post by channel10 »

anex wrote: 13/07/2021 13:50 Jel dobio iko poziv za vakcinaciju, sad u petak?

EDIT: Nema šanse da mi iko kaže da su cevapi kod salcina dobri...
Sljedece rostiljanje kupi manje pakovanje(400 gr) pa ih uporedi sa tim drugim koje kupis, pa javi ovdje kako je proslo.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52624 Re: Zeničani

Post by anex »

Kupovao sam svaki put te njegove cevape zato sto su dobri bili.

Ali, ja ovdje govorim o usluzi, cistoci i cevapima u restoranu...a ne o tim pakovanjima.
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#52625 Re: Zeničani

Post by scarr »

channel10 wrote: 13/07/2021 14:09
anex wrote: 13/07/2021 13:50 Jel dobio iko poziv za vakcinaciju, sad u petak?

EDIT: Nema šanse da mi iko kaže da su cevapi kod salcina dobri...
Sljedece rostiljanje kupi manje pakovanje(400 gr) pa ih uporedi sa tim drugim koje kupis, pa javi ovdje kako je proslo.
Druze tandem je izmislio ćevap za salcina
Post Reply