Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
gentoo wrote: ↑12/07/2021 16:27
Sta fali Bajri..? i dalje su najbolji IMO. Jedini cevap koji i kad ga na tavi przis ne promjeni oblik,boju, smisao.. (dakle nema toliko smeca i masnoca)
onaj ko cevape przi na tavi bi trebao sutjeti ili biti spaljen na rostilju. probaj bajrin i na rostilj baciti pa napisi sta se desava. sada samo zamisljam kako odes negdje pojesti sta sa rostilja, a oni ti kazu "cek samo da tavu podgrijemo" ili "morat cete sacekati tava nam je trenutacno puna"...
pricao mi je jedan prijatelj - krenemo mi da organizujemo rostilj, a odmah pita bitno: ko nosi resetku, ko tavu, a ko ulje?
Nisi shvatio poentu decko.. a po razmisljanju nisi ni kakav kuhar niti znas kako razlicito meso funkcionise na razlicitim temperaturama (i vremenu izlozenosti istoj..). Poenta je bila u kvalitetu i sastavu a ne ko, dje, kad i sta przi a da bi to znao i vidio nije dovoljno samo da na jakoj vatri sa supljom podlogom spalis iste za 2 min i prevrnes
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
c_g wrote: ↑13/07/2021 08:36
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Restoran u Crkvicama je urađen na novo i sad izgleda baš moćno…
Ja koliko znam to su djeca njegova preuzela poodavno, da li kcerka i sin, ne znam tacno. I negdje sam nacuo da je medju njima bilo nekih nesuglasica oko koncepta. Ali generalno, oni moraju evoluirati sa uslugom, a dobra hrana mora biti osnova. Propadali su i veci od rasima, ukoliko se ne prilagode trzistu. Kod njih definitivno nisu pare u pitanju nego samo ideja i realizacija.
c_g wrote: ↑13/07/2021 08:36
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
-Chesterfield- wrote: ↑13/07/2021 01:06
Pite su mi najbolje kod Lađane. Ali kolegama količinski malo kod Lađane, odnosno skupe im.
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili
Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.
Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.
McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
_BataZiv_0809 wrote: ↑13/07/2021 11:16
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili
Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.
Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.
McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
Probaj mantije u lađani, prijatno sam se iznenadio. Inače jedem samo sirnicu u lađani, što se nje tiče nema bolje u čaršiji 100%. A burek mi je premasan, mantije iznenađujuće malo masne i pravo ukusne.
Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
_BataZiv_0809 wrote: ↑13/07/2021 11:16
Godinama sam kod njih jeo i redovno u povratku kuci prvo u Ladjanu svratim, ali izgleda da su se pokvarili
Zadnja dva puta i draga i ja smo imali takve mucnine i tegobe da to nije normalno. Prvi put kontam nije do pite, nesto sam drugo pojeo, a i bio sam mamuran uzmem drugi put ista stvar. Ulje ili masnoca, nesto su zajebali oko toga, meni je zeludac na to osjetljiv.
Vjerovatno danak sirenju na jos jednu poslovnicu i neuspjesan pokusaj u Sarajevu.
McMilano je ok, Sedin i Mikela su vrijedni momci, ali im je bolja hrana bila u Monaku. Kako ih ofirno otjerase iz Monaka kad se sjetim ahhahaha.
Probaj mantije u lađani, prijatno sam se iznenadio. Inače jedem samo sirnicu u lađani, što se nje tiče nema bolje u čaršiji 100%. A burek mi je premasan, mantije iznenađujuće malo masne i pravo ukusne.
Da li je neko jeo pitu onom pita shopu, u Masarykovoj? Poslije pekare Klas.
Pita shop da dobre su im pite, nisu jos kao u Ladjani ali dobre su inace gazda drzi i onaj kao burger king do klasa a nisam siguran mislim sa cak drzi i klas. Dostava na elektricnom trotinetu
Vise puta.. Utisak je da imaju 4-5 dostavljaca ukupno.. Sistem nekad zakaze, ili jedna od karika u sistemu pa tipa dodje hladno ili kasni jer je ili kurir dobio kasno obavijest da ide u restoran ili obratno.. Par puta se desilo da kurir dodje slucajno ili namjerno bez mogucnosti da vrati kusur pa si "primoran" da mu das 0.5Km ili 1Km (iako ja uglavnom dam baksis preko aplikacije i ne svidja mi se takav nacin zavrtanja..)
Dostava je 1KM ako je preko nekog iznosa.. ako je ispod 6-7KM zna biti i 1.5KM iako si nekad 200-300m daleko od restorana.
Uglavnom, mislim da bi mogli i da se povuku.. dodaju nove restorane ali ne funkcionise to u gradu poput Zenice.. mentalitet
c_g wrote: ↑13/07/2021 08:36
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Smanji se jer se masnoca istopi u ulje.. meso se moze zmanjiti do 20% ali 70% ako se smanji znaci da je 70% smeca bilo u njemu
Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem
_BataZiv_0809 wrote: ↑13/07/2021 13:13
Dobra ilustracija poduzetnickog duha kod nas. 4-5 dostavljaca na grad od preko 100 milja stanovnika. A fino se moze zaraditi, plus radis koliko ti zelis. Bolje od tacne milion puta. Ali radje lezi hljebe da te jedem
Stvarno?
Mi u posljednje vrijeme kad hocemo naruciti, automatski idemo preko korpe, a cesce Glovo. Nije ni to precesto, nekoliko puta mjesecno, jer vise i izlazimo kako je ljeto.
I dovoljno je proci gradom da se vidi da korpa i glovo ubise od posla, jer apsolutno svaki put kad izadjem na ulicu vidim dostavljace na biciklima, a koliko ih jos covjek ne primjeti u autima.
Mi u posljednje vrijeme kad hocemo naruciti, automatski idemo preko korpe, a cesce Glovo. Nije ni to precesto, nekoliko puta mjesecno, jer vise i izlazimo kako je ljeto.
I dovoljno je proci gradom da se vidi da korpa i glovo ubise od posla, jer apsolutno svaki put kad izadjem na ulicu vidim dostavljace na biciklima, a koliko ih jos covjek ne primjeti u autima.
Jes Sarajevo vece, ali nije toliko vece...
Ne da ubise, razvaljuju posao. Glovu je haman uspjelo ovo silovanje reklamom
Jest Sarajevo vece 3 puta po stanovnistvu, ali to bi u ovoj matematici znacilo da je 15 dostavljaca u cijelom gradu, a toliko ih sretnes za 5 minuta voznje. Dakle ili nije jos zazivjelo u Zenici ili to niko nece da radi. Treceg nema.
c_g wrote: ↑13/07/2021 08:36
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Jest najbolji al u kurcu
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).
Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
Nivelacija wrote: ↑12/07/2021 22:29
Licno meni je ovo top 3 cevapi
Sejo Prušcanovic
Beslic
Merdanovici ( ovdje najbolje sudzukice u vasioni)
Ako je Sejo ona rupčaga u centru što se uđe nekako sa šetališta, tu sam ušao jednom i nikada više u životu.
Ćevapi su bili OK, usluga loše, čekali 20 minuta na 10 ćevapa, a je bilo toliko zadimljeno od pušačkog dima da sam počeo kašljati i da su me oči počele štipati.
Fuj.