Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5099
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52576 Re: Zeničani

Post by anex »

Jbg, nisam odavno jeo kod njih i danas me nešto privuklo...
Al bolje da nije..neće više nikad.

Bajra i meni dobar.
King isto tako...šta ja znam.
Picolo nije loš.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#52577 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Jucer sam bas jeo Beslic(bazen), meni su bili sasvik ok, vala nemam nikakvu kritiku. Nekad ranije prije godinu sam jeo bili su katastrofa.
Popravili su se, lepina sasvim ok, luka dovoljno, sve u svemu 8.5-9/10 bar za moj ukus. Piccolo kod Ladane isto neki dan, 9-9.5/10 ocjena.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52578 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Fini su i kod Merdanovica.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52579 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ma ja malo za promjenu sjeo u ovaj novi McD na trgu rudara, nije lose.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52580 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

anex wrote: 12/07/2021 11:06 Od starog dobrog Salčina, samo ime osta....

Danas u Crkvicama, oko 9:15h narucio desetku.
Na sto je došla u 9:45h.
Na stolu nema osnovnog, pa zamolim momka da donese biber so...

Solnica masna, cijedi....
Bibera nema nikako a ove "tečnosti", bože sačuvaj.
To je nešto zapeklo oko poklopca...masne flašice...

Meso = guma, ona zimska continental 17"
Žvakat se ne može, a viljuskom presijeć da ne govorim.

Lepina od prije tri dana, suuha...

Razočarao sam se....

Image
Jebemu mater ovo je bas Tuzno vidjeti, ko je glavni i odgovorni, ko vodi ovo sve sada nakon smrti?

Jel moguce takva nezainteresiranost, aljkavost itd. Fuj
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#52581 Re: Zeničani

Post by Naslovnica »

anex wrote: 12/07/2021 11:06 Od starog dobrog Salčina, samo ime osta....

Danas u Crkvicama, oko 9:15h narucio desetku.
Na sto je došla u 9:45h.
Na stolu nema osnovnog, pa zamolim momka da donese biber so...

Solnica masna, cijedi....
Bibera nema nikako a ove "tečnosti", bože sačuvaj.
To je nešto zapeklo oko poklopca...masne flašice...

Meso = guma, ona zimska continental 17"
Žvakat se ne može, a viljuskom presijeć da ne govorim.

Lepina od prije tri dana, suuha...

Razočarao sam se....

Image
Mene je od Salčinovića otjerao peksinluk i usluga.
Hrana mi je vazda bila ukusna, nikada nisam imao primjedbi.
Ali prljavština, peksinluk i katastrofalno loši konobari učinili su svoje. Nisam tamo jeo ima sigurno dvije godine, a blizu sam poslom.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#52582 Re: Zeničani

Post by phillie »

Salcinovicev restoran u Crkvicama je opao kvalitetom ima duzi niz godina, jos dok je rahmetli Rasim bio ziv. zbog cega je to, ne znam. Nije da nemaju posla, ali vjerovatno ta "transformacija" da postanu studenska menza je bila presudna. Konobari valjda navikli na studentariju, pa i nemaju neki nivo ophodjenja prema drugim gostima (mozda ce neko pomisliti da sam snob, al jbm mu ne ocekujem od konobara iz restorana da mi pridje i pita "Sta's ti?" ).
Sto se tice cevapa u zadnje vrijeme najcesce jedem i narucujem kod Beslica. Piccolo mi znaju biti pomasni, Merdanovic je isto dobar, Pruscanovic standardan.
Za dorucak sam se nesto navadio na Korzo sendvic (Korzo food, zgrada prostora, gdje Raiffheisenov bankomat bio), ali samo za ponijeti, ili jesti napolju. Unutra zna biti bas zagusljivo.

Zna li neko gdje ima pojesti dobra piletina u sosu od gljiva :D :D :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#52583 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Nedavno nazvala salcinovic da narucim pitu
Kazem zdravo imate li tikvenjace,dosla bih uzet
Kaze momak bit ce u pola deset, dodji, prijatno
Reko pa cekaj nisam rekla koliko cu
Kaze haj bona požuri imam ja jos posla :lol: :-)

A unutra brisu sve istim trulexom iz '92
Ulojilo se sve
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52584 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

I onda kad takvi propadnu kuknjava nema narod para, nece niko da kupuje, kmeeee
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52585 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Samo bajra pajdo, salcinovic = prevara vec duzi vremenski period. Iskreno, nezz kako se vise iko i zajebe i naruci tu cevape :-)
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5099
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52586 Re: Zeničani

Post by anex »

Ma eto ja danas nešto svratio...usput mi bilo a i neka nostalgija me safatala....al mislim da što sam jeo kod njih jeo sam...
Što kažeš zajeb'o sam se....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52587 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

phillie wrote: 12/07/2021 20:02 Konobari valjda navikli na studentariju, pa i nemaju neki nivo ophodjenja prema drugim gostima (mozda ce neko pomisliti da sam snob, al jbm mu ne ocekujem od konobara iz restorana da mi pridje i pita "Sta's ti?" ).
Fkt, i prema mladom i prema starom se isto ophode. Mene stid bilo za njih zadnji put kad sam sa majkom sjedio :-) kaze im zena, nasla sam ubudjalu krisku hljeba na stolici, kaze njoj frajer-NEMOJTE ZEZAT :lol:

Doduse ne mogu se bolje ophoditi kad ne znaju jer su teske seljacine (bar kad sam ja zadnji put nekad 2009.)
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#52588 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Samo brojte cevape kod Beslica, nekoliko puta doslo manje po jedan ili dva komada :D. Ako ne kazes naplate ono sto si narucio a ne sto si dobio. Prvi put slucajno skontali da fali, od tada brojim cevape :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52589 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Licno meni je ovo top 3 cevapi

Sejo Prušcanovic
Beslic
Merdanovici ( ovdje najbolje sudzukice u vasioni)
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52590 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zaboravio sam Merdanovica, dobar dobar.

Pruscanovic, Merdanovic, Picolo Londza.

Beslic, svojoj neni ukro' 100 milja a da meni ne podvali cevap. Sikter ba :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52591 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Klasicne seoske sjecikese i konjokradice...
User avatar
likce
Posts: 1047
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#52592 Re: Zeničani

Post by likce »

Veceras je bio tronozac na brkica pumpi na brodi, miliciju nisam uopste vidio al je radar bio postavljen.

Edit, fudo sipu ga, daj celiku pare sto si potpisao i pocni se baviti stvarnim i realnim problemima a ne populistickim jebo te most koji ne vodi nigdje, 10 puta ga objavljuje i on saliven a most nije u funkciji. Mars bagro
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52593 Re: Zeničani

Post by belfy »

oruzana_pobuna wrote: 12/07/2021 12:32 Postavili gubari radar u radakovu kod tandema pa eto
nemoj zajebavati da radar opet samo postene snima, a seljacine ne. pizda materina gubarima koji su ga postavili a i radaru svakako... jos sada izostavili lezece pa se lakse umornom radniku zahebat u procjeni koliko je ogranicenje u naseljenom mjestu. sta im reci nego - picke! pajel!
Last edited by belfy on 13/07/2021 01:06, edited 1 time in total.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#52594 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Danas s posla naručio od ovih,

Image



Dođe i Pepsi gratis.
Pite su mi najbolje kod Lađane. Ali kolegama količinski malo kod Lađane, odnosno skupe im.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52595 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

belfy wrote: 13/07/2021 01:04
oruzana_pobuna wrote: 12/07/2021 12:32 Postavili gubari radar u radakovu kod tandema pa eto
nemoj zajebavati da radar opet samo postene snima, a seljacine ne. pizda materina gubarima koji su ga postavili a i radaru svakako... jos sada izostavili lezece pa se lakse umornom radniku zahebat u procjeni koliko je ogranicenje u naseljenom mjestu. sta im reci nego - picke! pajel!
pokusaj malo bolje - uzmi jos 12 sati da smislis stas rec - neka - da malo mozak kalibriras :thumbup:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52596 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 12/07/2021 16:27 Sta fali Bajri..? :| i dalje su najbolji IMO. Jedini cevap koji i kad ga na tavi przis ne promjeni oblik,boju, smisao.. (dakle nema toliko smeca i masnoca)
onaj ko cevape przi na tavi bi trebao sutjeti ili biti spaljen na rostilju. probaj bajrin i na rostilj baciti pa napisi sta se desava. sada samo zamisljam kako odes negdje pojesti sta sa rostilja, a oni ti kazu "cek samo da tavu podgrijemo" ili "morat cete sacekati tava nam je trenutacno puna"...

pricao mi je jedan prijatelj - krenemo mi da organizujemo rostilj, a odmah pita bitno: ko nosi resetku, ko tavu, a ko ulje? :lol:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52597 Re: Zeničani

Post by belfy »

oruzana_pobuna wrote: 13/07/2021 01:12
belfy wrote: 13/07/2021 01:04

nemoj zajebavati da radar opet samo postene snima, a seljacine ne. pizda materina gubarima koji su ga postavili a i radaru svakako... jos sada izostavili lezece pa se lakse umornom radniku zahebat u procjeni koliko je ogranicenje u naseljenom mjestu. sta im reci nego - picke! pajel!
pokusaj malo bolje - uzmi jos 12 sati da smislis stas rec - neka - da malo mozak kalibriras :thumbup:
nismo svi na forumu 24h dnevno, ali mogu razumjeti da ti je to tesko shvatiti. nego, ti pazi da umoran sa posla ne zaboravis gasati 12km/h preko ogranicenja. ja ako se javim i nakon 12h sve ok, cak i pozeljno rekao bih, ali tebi nece pasati da ides toliko preko ogranicenja jer te neko moze pomijesati sa seljacinama i bahatim sinovima guzonja, a to ne valja. pogotovo jer znamo da je digitalni policajac supak. jel tako?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52598 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

belfy wrote: 13/07/2021 01:20
oruzana_pobuna wrote: 13/07/2021 01:12

pokusaj malo bolje - uzmi jos 12 sati da smislis stas rec - neka - da malo mozak kalibriras :thumbup:
nismo svi na forumu 24h dnevno, ali mogu razumjeti da ti je to tesko shvatiti. nego, ti pazi da umoran sa posla ne zaboravis gasati 12km/h preko ogranicenja. ja ako se javim i nakon 12h sve ok, cak i pozeljno rekao bih, ali tebi nece pasati da ides toliko preko ogranicenja jer te neko moze pomijesati sa seljacinama i bahatim sinovima guzonja, a to ne valja. pogotovo jer znamo da je digitalni policajac supak. jel tako?
svakaćas jarane kako je u mupu - ministarstvu uhljebljenih poslova? plata slaba al redovna štaš neka....biće akobogda inšala mašala selam morel se dogovorit cvaja i to a more bit bidne jedno 7 8 hiljada maraka pa se dobije i poso payel? kad si taki fin primiće te svakaćas babo mama neko već će pogurat.... samo reci da imas kolac na ispod gasa do šeset da moš ić i oma ćete primit u muhljup, eto poyyy
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52599 Re: Zeničani

Post by belfy »

oruzana_pobuna wrote: 13/07/2021 01:58
belfy wrote: 13/07/2021 01:20

nismo svi na forumu 24h dnevno, ali mogu razumjeti da ti je to tesko shvatiti. nego, ti pazi da umoran sa posla ne zaboravis gasati 12km/h preko ogranicenja. ja ako se javim i nakon 12h sve ok, cak i pozeljno rekao bih, ali tebi nece pasati da ides toliko preko ogranicenja jer te neko moze pomijesati sa seljacinama i bahatim sinovima guzonja, a to ne valja. pogotovo jer znamo da je digitalni policajac supak. jel tako?
svakaćas jarane kako je u mupu - ministarstvu uhljebljenih poslova? plata slaba al redovna štaš neka....biće akobogda inšala mašala selam morel se dogovorit cvaja i to a more bit bidne jedno 7 8 hiljada maraka pa se dobije i poso payel? kad si taki fin primiće te svakaćas babo mama neko već će pogurat.... samo reci da imas kolac na ispod gasa do šeset da moš ić i oma ćete primit u muhljup, eto poyyy
cuj mene proziva za uhljeba. :lol: moras malo vise iscitati forum...

dobro, dosta komedije na tvoj racun jer si novi i ne znam sa kim pricam. izvinjavam se ako sam pretjerao. gdje radis i jesi li koji sport trenirao u Zenici?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52600 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

nema sta olicenje si kreatora komedije - evo usro sam se od smijeha... inace se ne smijem osobama sa smetnjama u razvoju....
Post Reply