Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#52551 Re: Zeničani

Post by phillie »

Bilo je. Da li su ljudi ispostovali pa stali, zaustavili vozila...nisam vidio.
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52552 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Bilo maloprije.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#52553 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

N.N. wrote: 10/07/2021 22:19 Polo, trula visnja i tamno plavi Golf 4 karavan, nosaju tronozac.
P.s. I Golf 5, tamno plavi isto zna biti tronozac.
:mrgreen:
Jestel vi sigurni da je to policija? Mozda neko trola :lol: :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52554 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Plava 4 jest, Zrnić je u njoj nekad vedrio i oblačio. Plava 5 je presretač ali koriste je nekad i za radare.

Imaju 3 Pola koja koriste inspektori ili su koristili, prepoznajem ih po tablicama jer završavaju na 081, 082 i 083. Ovo čak ima i u pjesmi od onog repera nekog i živa istina je :lol:

Škodu Octaviu još nisam skonto :run:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52555 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zna li neko kolika je vrijednost pvih "sirena"? Da nisu najavili, mislio bi da je klasicna buka iz Mittala..
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52556 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Casual's wrote: 11/07/2021 13:49 Zna li neko kolika je vrijednost pvih "sirena"? Da nisu najavili, mislio bi da je klasicna buka iz Mittala..
De ba zivim u blizini stadiona i jedva se culo sa vatrogasaca, da nisam toliko blizu ne bi ni cuo.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52557 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Meni sirena 50 metara od prozora haha

Nista spec, ni ptice na grani ne pobjegoše.

Valjda nam nikad nece ni zatrebati.
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52558 Re: Zeničani

Post by doff »

Casual's wrote: 11/07/2021 13:49 Zna li neko kolika je vrijednost pvih "sirena"? Da nisu najavili, mislio bi da je klasicna buka iz Mittala..
130.000 KM +PDV
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52559 Re: Zeničani

Post by Casual's »

doff wrote: 11/07/2021 15:29
Casual's wrote: 11/07/2021 13:49 Zna li neko kolika je vrijednost pvih "sirena"? Da nisu najavili, mislio bi da je klasicna buka iz Mittala..
130.000 KM +PDV
Majko draga. K'o da je Smajo na svom golfu pustio sirenu..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52560 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

doff wrote: 11/07/2021 15:29
Casual's wrote: 11/07/2021 13:49 Zna li neko kolika je vrijednost pvih "sirena"? Da nisu najavili, mislio bi da je klasicna buka iz Mittala..
130.000 KM +PDV
Daj nemoj zajebavati
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52561 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Na Jaliji se dobro cula sirena...
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52562 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Sydnor wrote: 11/07/2021 12:48 Plava 4 jest, Zrnić je u njoj nekad vedrio i oblačio. Plava 5 je presretač ali koriste je nekad i za radare.

Imaju 3 Pola koja koriste inspektori ili su koristili, prepoznajem ih po tablicama jer završavaju na 081, 082 i 083. Ovo čak ima i u pjesmi od onog repera nekog i živa istina je :lol:

Škodu Octaviu još nisam skonto :run:
Image
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52563 Re: Zeničani

Post by belfy »

oruzana_pobuna wrote: 11/07/2021 10:02 Voznja po ogranicenju je izblajhana prica uniformisanih reketasa kojima je cilj prevashodno obogatit se na kafu parama i nabijanjem plata iz kazni a ne istinska borba protiv nepatvorenih dzikanskih seljaka i babinih sinova koji sa raspalim truljama i obijesnim autima prrdstavljaju stvarne kamikaze i ubojice na cesti kojima se ne zivi ovjekovjecenih momenata divljastva po soc mrezama.....

E tog ogranicenja nema... A ni znaka.... Jer kolko ja vidim olicija je sve bogatija i opremljenija, divljaci jos zesci a ja dobijem 2 kazne za 10.5 i 14 kmh vise od ogranicenja koja sam previdio od umora ili momenta nepaxnje a ne snimanja za instagram i samozadovoljavanja male malogradjanske kitice
picka materina tim seljacinama koji voze trulje i slikaju se za instagram i zadovoljavanje, a tebi svaka cast sto te samo umor ili nepaznja razdvoji od divljaka, pa dobijes nepravedne 2 kazne od potplacenog digitalnog policajca. pa, onda i tom digitalnom picka materina... pajel! pizda jedna ne raspoznaje momente nepaznje ili umora teskih radnika od ovih instagram divljaka i babinih sinova koji se zadovoljavaju prelazeci brzinu od 40 km/h gdje je takvo ogranicenje. pizda im materina, svakako...
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52564 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Divljaci ne voze od 12 do 15h sigurno. Oni tada spavaju..
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52565 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Casual's wrote: 11/07/2021 18:10

Image
Izvini, do mene je. Ja sam mislio da ti misliš na neku neoznačenu.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52566 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

belfy wrote: 11/07/2021 18:28
oruzana_pobuna wrote: 11/07/2021 10:02 Voznja po ogranicenju je izblajhana prica uniformisanih reketasa kojima je cilj prevashodno obogatit se na kafu parama i nabijanjem plata iz kazni a ne istinska borba protiv nepatvorenih dzikanskih seljaka i babinih sinova koji sa raspalim truljama i obijesnim autima prrdstavljaju stvarne kamikaze i ubojice na cesti kojima se ne zivi ovjekovjecenih momenata divljastva po soc mrezama.....

E tog ogranicenja nema... A ni znaka.... Jer kolko ja vidim olicija je sve bogatija i opremljenija, divljaci jos zesci a ja dobijem 2 kazne za 10.5 i 14 kmh vise od ogranicenja koja sam previdio od umora ili momenta nepaxnje a ne snimanja za instagram i samozadovoljavanja male malogradjanske kitice
picka materina tim seljacinama koji voze trulje i slikaju se za instagram i zadovoljavanje, a tebi svaka cast sto te samo umor ili nepaznja razdvoji od divljaka, pa dobijes nepravedne 2 kazne od potplacenog digitalnog policajca. pa, onda i tom digitalnom picka materina... pajel! pizda jedna ne raspoznaje momente nepaznje ili umora teskih radnika od ovih instagram divljaka i babinih sinova koji se zadovoljavaju prelazeci brzinu od 40 km/h gdje je takvo ogranicenje. pizda im materina, svakako...
jest jest mojih 10,5kmh je isto.... dobro je nek ne puca.... i ne kolje... elham :lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5099
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52567 Re: Zeničani

Post by anex »

Od starog dobrog Salčina, samo ime osta....

Danas u Crkvicama, oko 9:15h narucio desetku.
Na sto je došla u 9:45h.
Na stolu nema osnovnog, pa zamolim momka da donese biber so...

Solnica masna, cijedi....
Bibera nema nikako a ove "tečnosti", bože sačuvaj.
To je nešto zapeklo oko poklopca...masne flašice...

Meso = guma, ona zimska continental 17"
Žvakat se ne može, a viljuskom presijeć da ne govorim.

Lepina od prije tri dana, suuha...

Razočarao sam se....

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52568 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Salcin je vec odavno u regresiji, ne pamtim kad sam kod njega postene cevape pojeo. Doduse Crkvice su i prije postale katastrofa otkako su ih pretvorili u studentsku menzu. Sad su nesto kao sredili, onu bastu prosirili, kontam trznuli su se malo. Znaci karinana i dalje....

Ne znam sta im se desilo, ljudi imaju tradiciju i ime i izmislili su cevap za npr. Beslica.

Beslic zna biti top, a i teski flop, sve je kako te potrefi, strasno varira u kvalitetu. A kad vidim da onu malu limenku, koja je u maloprodaji 90 feninga, naplacuje 2.5 marke, slosi mi se...duhovna bijeda kojoj nikad dosta :-)
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52569 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Piccolo je trenutno po meni najbolji, rasim ćuna od komarca a sa beslicem stvarno nemam pojma sta im se desilo. Prije par godina merak bio pojest kod njega cevape sad su odron…. Kod rasima jedino vrijedi zamrznute uzet i ispec i tjt.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52570 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Postavili gubari radar u radakovu kod tandema pa eto
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52571 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Stacionarni bi ja gore.
Kako se cesta zategnuta, ima da bude svega :mrgreen:

Cevapi, ma i dalje Pruscanovic :-D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52572 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

A na kvarno izostavili lezece :lol: :run:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#52573 Re: Zeničani

Post by Login77777 »

_BataZiv_0809 wrote: 12/07/2021 11:53 Salcin je vec odavno u regresiji, ne pamtim kad sam kod njega postene cevape pojeo. Doduse Crkvice su i prije postale katastrofa otkako su ih pretvorili u studentsku menzu. Sad su nesto kao sredili, onu bastu prosirili, kontam trznuli su se malo. Znaci karinana i dalje....

Ne znam sta im se desilo, ljudi imaju tradiciju i ime i izmislili su cevap za npr. Beslica.

Beslic zna biti top, a i teski flop, sve je kako te potrefi, strasno varira u kvalitetu. A kad vidim da onu malu limenku, koja je u maloprodaji 90 feninga, naplacuje 2.5 marke, slosi mi se...duhovna bijeda kojoj nikad dosta :-)
Nista to nije. I u drugim drzavama to rade. Kad odem uzeti recimo döner bude cola, fanta itd 3.50 franaka a red bull cak 4.00-4.50 franaka. Isti u prodavnici mozes uzeti naprimjer taj red bull za 1.50-170 fr. Cola, fanta itd za jos manje. U masi kad kupujes jos jeftinije. Nazalost praksa je to u svim drzavama. Zato ja uvjek uzmem za ponjeti. I to jedem fino kod kuce.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#52574 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

anex wrote: 12/07/2021 11:06 Od starog dobrog Salčina, samo ime osta....

Danas u Crkvicama, oko 9:15h narucio desetku.
Na sto je došla u 9:45h.
Na stolu nema osnovnog, pa zamolim momka da donese biber so...

Solnica masna, cijedi....
Bibera nema nikako a ove "tečnosti", bože sačuvaj.
To je nešto zapeklo oko poklopca...masne flašice...

Meso = guma, ona zimska continental 17"
Žvakat se ne može, a viljuskom presijeć da ne govorim.

Lepina od prije tri dana, suuha...

Razočarao sam se....

Image
Iskrene čestitke na hrabrosti da pojedeš ćevape kod Salčinovića. Tu je zadnji dobar ćevap napravljen prije 15 godina.
Pruščanović, Picolo, Tandem... pa crna rupa... pa odeš do Travnika
User avatar
gentoo
Posts: 4586
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52575 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Sta fali Bajri..? :| i dalje su najbolji IMO. Jedini cevap koji i kad ga na tavi przis ne promjeni oblik,boju, smisao.. (dakle nema toliko smeca i masnoca)
Post Reply