Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52526 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

skoronikako wrote: 09/07/2021 14:58 Da, ali je i dalje glupo da politicari, novinari, pjevaci primaju Pfizera, a ugrozene kategorije ove vakcine.
Naravno da jeste.

Doduse i Fajzer je odradio marketing momacki
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#52527 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Pitali Fudu šta je za toplanu. Rek’o im: “Bilo je i većih problema u Zenici pa ih nismo riješili.” :D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#52528 Re: Zeničani

Post by notsure »

Rothmans wrote: 09/07/2021 14:36 Gdje kupiti knjigu u zenici ?
Koju?
Najbolji izbor ima Vrijeme (Meokušnice, iza Starog sata), pa onda Svjetlost u shoppingu. I onda ona tezga na sred ulaza u shopping
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52529 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

notsure wrote: 10/07/2021 07:20
Rothmans wrote: 09/07/2021 14:36 Gdje kupiti knjigu u zenici ?
Koju?
Najbolji izbor ima Vrijeme (Meokušnice, iza Starog sata), pa onda Svjetlost u shoppingu. I onda ona tezga na sred ulaza u shopping
Fala. A gledao sam tu tezgu, slaba ponuda mene sto se tice ,zato sam i pitao
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52530 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Vi iz Zenice koji vozite da znate da ima novi fiksni radar na Vjetrenicama kod Brkić Petrol pumpe iznad Male Brode, a ograničenje tu je 40 km/h. Za 10 dana snimio skoro 300 kazni, pa polako tom dionicom. :)
User avatar
dembele
Posts: 4163
Joined: 19/06/2014 09:15

#52531 Re: Zeničani

Post by dembele »

Kad je postavljen?

edit. je li 10 dana? :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52532 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Koliko sam skontao nije davno postavljen, prije možda 20-tak dana. U biti kamera na nekoj banderi na onom pravcu kod pumpe. Za kazne mi reče komšo policajac. I ja očekujem jednu ovih dana :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52533 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Pa crni sydnore, sto ranije ne napisa.

Pisite ovdje cim znate neku info. Jucer sam vidio patrole policije po cijelom gradu gdje prate auta koja ne staju pjesacima na pjesackim i pisu kazne. Istovremeno snimaju pjesake da li prelaze na pjesackim. Ukoliko ne, onda nekome ide opomena, a nekome kaznu pisu. Pa eto...
Last edited by channel10 on 10/07/2021 13:32, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52534 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Sydnor wrote: 10/07/2021 13:29 Koliko sam skontao nije davno postavljen, prije možda 20-tak dana. U biti kamera na nekoj banderi na onom pravcu kod pumpe. Za kazne mi reče komšo policajac. I ja očekujem jednu ovih dana :mrgreen:
Koju traku snima? Ja jucer dva puta prosao tim putem pa cemo vidjeti koliko sam vozio :)

Samo da nije 20+ da ne ide vozacka( ako sam uopste preko 50kmh vozio).
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52535 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Ne znam koju traku...
A i ja sam saznao u četvrtak tek, jbg trebo sam ranije napisat...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52536 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Da li blica prilikom prekrsaja?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52537 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote: 10/07/2021 13:30Pisite ovdje cim znate neku info.
:thumbup:

Umjesto sto puta istih prica...

Sta se to murija aktivirala?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52538 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne znam. Nema danka da nam kaze.. Prije dva tri dana su vrsili cijeli dan kontrole po cijelom gradu gdje su pregledali imas li svu opremu u autu, pojas itd. Uglavnom trebaju se svi paziti, od pjesaka do vozaca i pridrzavati se pravila ukoliko nemate viska para u dzepu :).
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52539 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nije fiksni radar nego tronožac često postavljaju na parkingu pumpe. Jedino šta ima u tom dijelu je kamera koja bilježi neregistrovana auta.
Postavljaju ga i u Stranjanima (kod Smajine kuće :mrgreen: ), te u PH.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52540 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Jedino ako tronožac stave na banderu jer meni je blicnula neka kamera sa bandere.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52541 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Sydnor wrote: 10/07/2021 17:56 Jedino ako tronožac stave na banderu jer meni je blicnula neka kamera sa bandere.
Imaš tu najave za radare, i mapu stacioniranih.
https://bihamk.ba/bs/spi/radari

Jučer je bila najava za radar Broda od 12:00 do 15:00.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52542 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Hvala :thumbup:
Ovo je odlična stvar.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52543 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Sydnor wrote: 10/07/2021 18:09 Hvala :thumbup:
Ovo je odlična stvar.
A nista " izvinite sto serem kvake i sirim dezinformacije " ?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52544 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Samo prenosim što sam čuo od drugih.
Vidjet ćemo uostalom kad mi dođe kazna.
Meni je nešto blicnulo, tronožac nije.
User avatar
likce
Posts: 1047
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#52545 Re: Zeničani

Post by likce »

Ja zivim u tom podrucju, nema stacionarne kamere, budu mobilni radari u zadnje vrijeme, tronosci. Nasi hajduci ih zamaskiraju da sam ga i ja tesko skontao iako prolazim svaki dan tim putem po pet sest puta. Vidao sam ih sa autom boje trule visnje, nesto kao polo, nabiju taj radar i leze u autu.
Stvarno su cesto tu u zadnjih 20 dana.
A tebi jarane neznam sta je blicnulo, ako je bila noc, mozda reklama sa brkica pumpe
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52546 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Polo, trula visnja i tamno plavi Golf 4 karavan, nosaju tronozac.
P.s. I Golf 5, tamno plavi isto zna biti tronozac.
:mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52547 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote: 10/07/2021 22:19 Polo, trula visnja i tamno plavi Golf 4 karavan, nosaju tronozac.
P.s. I Golf 5, tamno plavi isto zna biti tronozac.
:mrgreen:
i škoda octavia u posljednje vrijeme
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#52548 Re: Zeničani

Post by phillie »

jbt toliko filozofije i akrobatike, samo da se ne vozi po ogranicenju :lol: :lol: :lol: :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52549 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Voznja po ogranicenju je izblajhana prica uniformisanih reketasa kojima je cilj prevashodno obogatit se na kafu parama i nabijanjem plata iz kazni a ne istinska borba protiv nepatvorenih dzikanskih seljaka i babinih sinova koji sa raspalim truljama i obijesnim autima prrdstavljaju stvarne kamikaze i ubojice na cesti kojima se ne zivi ovjekovjecenih momenata divljastva po soc mrezama.....

E tog ogranicenja nema... A ni znaka.... Jer kolko ja vidim olicija je sve bogatija i opremljenija, divljaci jos zesci a ja dobijem 2 kazne za 10.5 i 14 kmh vise od ogranicenja koja sam previdio od umora ili momenta nepaxnje a ne snimanja za instagram i samozadovoljavanja male malogradjanske kitice
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52550 Re: Zeničani

Post by doff »

Služba civilne zaštite Grada Zenica obavještava građane sa područja Grada Zenica da će dana 11.07.2021. godine u 12,00 sati izvršiti oglašavanje sistema za obavještavanje i uzbunjivanje građana povodom obilježavanje 26. godišnjice genocida u Srebrenici.
U navedeno vrijeme bit će emitovan signal "prestanak opasnosti" (jednolični ton u trajanju od 60 sekundi).
Pozivamo građane da tokom oglašavanje sistema za obavještavanje i uzbunjivanje građana zastanu ukoliko su u pokretu, zaustave vozilo i izađu ukoliko su na cesti, te na taj način odaju počast žrtvama genocida.
#neverforgetSrebrenica
#zenica❤🇧🇦
Jel i ovo ostalo samo na obećanju? Ja nisam ništa čuo.
Post Reply