Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52501 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Njemu je SIPA našla par kila, a ranije se policija slupala dok su ga ganjali
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52502 Re: Zeničani

Post by doff »

skoronikako wrote: 07/07/2021 14:15 Koliko sam shvatio, tenderi se razlazu na manje dijelove i tako ne budu interesantni vecim igracima. Mozda je to tacno, mozda i nije, ali je cinjenica da je Spic dobio zimsko odrzavanje cesta kao sto je i cinjenica da se mnogo ljudi zalilo na njihovoodrzavanje. Po mojim informacijama, tih dana nije prestajao zvoniti telefon osoba zaduzenih za nadzor.

https://superinfo.ba/fokus/zenica-potpi ... kih-ulica/

“Veće slivove Babine rijeke, uključujući Smetove održavat će Komgrad Ze dok će sliv sjevernog Vranduka održavati Almy Transport a sve ostale odnosno kočevski sliv, Perin Han, Mošćanicu, Gornju Zenicu, Gradište i Lašvu će održavati Špic Beton Zenica”, kaže Haris Ibrahimagić, viši samostalni referent za infrastrukturu u Gradskoj upravi Zenica.

Vlasnik Kapković Edin.
Po ovome sto si naveo, nije moguće jednim kamionom sa opremom čistiti, sumnjam da je tenderom to dozvoljeno, obzirom na postojeće Smjernice.

Da li su kamioni u tom periodu bili u kvaru, oprema nefunkcionalna, to je već drugi par opanaka.

Inače, sa zimskom službom je svugdje problem, naročito kad je jači snijeg.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52503 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Kazem ti da se mnogo ljudi zalilo na Spic. Kolege kazu da onih par dana kada je snijeg padao u jutro pa nestajao do podne nisu ni prolazili, a u jutro led.

I znam isto da im zbog toga nisu htjeli placati fakture. Da bi doslo naredjenje s vrha da se moraju platiti bez obzira na (ne)odradjen posao.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52504 Re: Zeničani

Post by doff »

Sebijinim stopama ide, pravci uštede na račun pacijenata.

SDA skola

Koliko je odluka nove direktorice Doma zdravlja Zenica dr. Mersije Kasumović o ukidanju saniteta u Nemili štetna za mještane Nemilskog sliva, pokazalo se jučer kada je dijete iz Orahovice koje je doživjelo opasnu nezgodu čekalo na vozilo hitne pomoći duže od pola sata.

Stanovnici Nemilskog sliva s pravom traže da se u Nemilu vrati sanitet koji je uveo prethodni menadžment Doma zdravlja Zenica na čelu s bivšom direktoricom dr. Selvedinom Sarajlić-Spahić. Nemila je ranije imala punkt hitne pomoći sa sanitetskim vozilom i 24-satnom dežurom minimalno jednog medicinskog tehničara i vozača sanitetskog vozila.

Na poziv broja 123 iz Nemilskog sliva, koji ima hiljade stanovnika, kola hitne pomoći sada se šalju iz Zenice, a u idealnim uslovima potrebno je najmanje pola sata da kola dođu na odredište. Tih pola sata u hitnim slučajevima često znače ljudski život.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52505 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

sta ko moze toj kalasturi i zeni onog vakuvskog uhljupa
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#52506 Re: Zeničani

Post by c_g »

On ce sjebat nas grad vise nego SDA za 20+ godina. Fuj
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#52507 Re: Zeničani

Post by belfy »

doff wrote: 08/07/2021 14:57 Sebijinim stopama ide, pravci uštede na račun pacijenata.

SDA skola

Koliko je odluka nove direktorice Doma zdravlja Zenica dr. Mersije Kasumović o ukidanju saniteta u Nemili štetna za mještane Nemilskog sliva, pokazalo se jučer kada je dijete iz Orahovice koje je doživjelo opasnu nezgodu čekalo na vozilo hitne pomoći duže od pola sata.

Stanovnici Nemilskog sliva s pravom traže da se u Nemilu vrati sanitet koji je uveo prethodni menadžment Doma zdravlja Zenica na čelu s bivšom direktoricom dr. Selvedinom Sarajlić-Spahić. Nemila je ranije imala punkt hitne pomoći sa sanitetskim vozilom i 24-satnom dežurom minimalno jednog medicinskog tehničara i vozača sanitetskog vozila.

Na poziv broja 123 iz Nemilskog sliva, koji ima hiljade stanovnika, kola hitne pomoći sada se šalju iz Zenice, a u idealnim uslovima potrebno je najmanje pola sata da kola dođu na odredište. Tih pola sata u hitnim slučajevima često znače ljudski život.
ovo je jako, jako ozbiljna stvar. ovo je igranje sa zivotima ljudi. nadam se da ce se sabrati iz cijelog Nemilskog sliva da mu hebu mater pod prozorom, kao i njoj. to je napravljeno kao korak ka boljem za taj region i sareno mudo preko sarulje i to gura unazad...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52508 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nema ga ovdje kome je SDA vise napakostila, samo 800 KM kazne sam platio radi njih. Jedine dvije kazne u zivotu.

I oni totalna kriminalna profinjena hobotnica su male mace i milimetarsko zlo za Fuada Kasumovica. To vam mora biti jasno. Nekom ranije nekom kasnije.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#52509 Re: Zeničani

Post by studiorum_tuzlaensis »

a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?

Prvi put čujem da se to toliko forsira. :)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52510 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

studiorum_tuzlaensis wrote: 09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?

Prvi put čujem da se to toliko forsira. :)
Sliv rijeke Kočeve npr, Kočevski sliv..

Dug 12 kilometara do centra grada i sva sela i prigradska naselja koja su uz Kočevu se ubrajaju u Kočevski sliv.


Najjaci je Babinski sliv, naselja i sela uz rijeku Babinu. :mrgreen:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#52511 Re: Zeničani

Post by studiorum_tuzlaensis »

:thumbup: to sam najviše upratio da se doFu bori za babinski sliv :D

inače, Ramo Isak, kojeg ovdje često spominju, je skoro svaku noć u laganoj setnjici Ferhadijom sa porodicom sa onom pederušom oko vrata što inače nose klošari sa padinskih dijelova Sarajeva. Pretpostavljam da nosa geveru. :zoka:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#52512 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

studiorum_tuzlaensis wrote: 09/07/2021 00:39 :thumbup: to sam najviše upratio da se doFu bori za babinski sliv :D

inače, Ramo Isak, kojeg ovdje često spominju, je skoro svaku noć u laganoj setnjici Ferhadijom sa porodicom sa onom pederušom oko vrata što inače nose klošari sa padinskih dijelova Sarajeva. Pretpostavljam da nosa geveru. :zoka:
Necel’ bog dragi dati da se skroz odseli tamo i on i njegovi najbrzi spermatozoidi.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52513 Re: Zeničani

Post by Casual's »

studiorum_tuzlaensis wrote: 09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?

Prvi put čujem da se to toliko forsira. :)
To je novi termin koji je selonačelnik uveo.

Lakše mu bilo pamtit u kojem slivu loče.
User avatar
dembele
Posts: 4163
Joined: 19/06/2014 09:15

#52514 Re: Zeničani

Post by dembele »

Nedavno na bazenima u Nemili malo nedostajalo da se čovjek utopi. Izvukli ga ljudi nekako, okretali, naravno nespremni i bez obuke za pravilno postupanje i pružanje adekvatne pomoći utopljeniku i istovremeno pozvali hitnu pomoć.
Naravno načekali se da dođe iz Zenice.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#52515 Re: Zeničani

Post by Gandalf »

Nisam znao da je Fudo ukinuo Nemili ambulantu. Baš je debil teški. To je igranje sa ljudskim životima. Pretpostavljam da je to lična osveta jer su oni sda glasači, no to samo pokazuje njegovu bezobzirnost i surovost prema ljudskim životima.

Prije Fude, u Zenici barem 20 godina, sda je poseljačivala grad i pokrali su sve što se moglo. Sada umjesto njih Zenica ima ovog vakufskog seljačinu, izbjeglicu iz seljačke sda, ovog puta sa svojim nezavisnim seljaklucima. U svrhu pljačkanja i vlastitog bogaćenja naravno.
Last edited by Gandalf on 09/07/2021 08:50, edited 1 time in total.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52516 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Hoce covjek da bude Bakir.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#52517 Re: Zeničani

Post by Gandalf »

Na nivou Zenice, on i jeste El Bake. Ne sumnjam da su prije par godina bili i dobri jarani.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52518 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nego kad smo kod Sebije za siromašne, šta je sa masovnom imunizacijom u Ze? Koliko znam vakcina imaju dovoljno, a nigdje ništa...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52519 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

stara dobila poziv da se vakcinise Sinovacom.... nek mamu vakufskog kera vakcinisu sinovacom
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#52520 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Casual's wrote: 09/07/2021 08:06
studiorum_tuzlaensis wrote: 09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?

Prvi put čujem da se to toliko forsira. :)
To je novi termin koji je selonačelnik uveo.

Lakše mu bilo pamtit u kojem slivu loče.
:lol: :lol: :lol:

Ova ti je dobra :)
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#52521 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

oruzana_pobuna wrote: 09/07/2021 11:28 stara dobila poziv da se vakcinise Sinovacom.... nek mamu vakufskog kera vakcinisu sinovacom
Neka se vakcinise zena. Svaka vakcina je dobra. Kineski naucnici su jedni od boljih u svijetu. Sve ostalo je marketinska politika, jer je velika lova u pitanju. Sto vise ocrnis tudju vakcinu tvoja ima veci trzisni udio.

Moja mama je primila istu i nije imala nikakvih posljedica.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52522 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52523 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Gdje kupiti knjigu u zenici ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52524 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

skoronikako wrote: 09/07/2021 12:15 Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
Najmanje efikasna u sprecavanju zaraze, ali dovoljno efikasna u sprecavanju tezih klinickih slika i/li hospitalizacije.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52525 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

_BataZiv_0809 wrote: 09/07/2021 14:49
skoronikako wrote: 09/07/2021 12:15 Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
Najmanje efikasna u sprecavanju zaraze, ali dovoljno efikasna u sprecavanju tezih klinickih slika i/li hospitalizacije.
Da, ali je i dalje glupo da politicari, novinari, pjevaci primaju Pfizera, a ugrozene kategorije ove vakcine.
Post Reply