Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#52501 Re: Zeničani
Njemu je SIPA našla par kila, a ranije se policija slupala dok su ga ganjali
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#52502 Re: Zeničani
Po ovome sto si naveo, nije moguće jednim kamionom sa opremom čistiti, sumnjam da je tenderom to dozvoljeno, obzirom na postojeće Smjernice.skoronikako wrote: ↑07/07/2021 14:15 Koliko sam shvatio, tenderi se razlazu na manje dijelove i tako ne budu interesantni vecim igracima. Mozda je to tacno, mozda i nije, ali je cinjenica da je Spic dobio zimsko odrzavanje cesta kao sto je i cinjenica da se mnogo ljudi zalilo na njihovoodrzavanje. Po mojim informacijama, tih dana nije prestajao zvoniti telefon osoba zaduzenih za nadzor.
https://superinfo.ba/fokus/zenica-potpi ... kih-ulica/
“Veće slivove Babine rijeke, uključujući Smetove održavat će Komgrad Ze dok će sliv sjevernog Vranduka održavati Almy Transport a sve ostale odnosno kočevski sliv, Perin Han, Mošćanicu, Gornju Zenicu, Gradište i Lašvu će održavati Špic Beton Zenica”, kaže Haris Ibrahimagić, viši samostalni referent za infrastrukturu u Gradskoj upravi Zenica.
Vlasnik Kapković Edin.
Da li su kamioni u tom periodu bili u kvaru, oprema nefunkcionalna, to je već drugi par opanaka.
Inače, sa zimskom službom je svugdje problem, naročito kad je jači snijeg.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#52503 Re: Zeničani
Kazem ti da se mnogo ljudi zalilo na Spic. Kolege kazu da onih par dana kada je snijeg padao u jutro pa nestajao do podne nisu ni prolazili, a u jutro led.
I znam isto da im zbog toga nisu htjeli placati fakture. Da bi doslo naredjenje s vrha da se moraju platiti bez obzira na (ne)odradjen posao.
I znam isto da im zbog toga nisu htjeli placati fakture. Da bi doslo naredjenje s vrha da se moraju platiti bez obzira na (ne)odradjen posao.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#52504 Re: Zeničani
Sebijinim stopama ide, pravci uštede na račun pacijenata.
SDA skola
SDA skola
Koliko je odluka nove direktorice Doma zdravlja Zenica dr. Mersije Kasumović o ukidanju saniteta u Nemili štetna za mještane Nemilskog sliva, pokazalo se jučer kada je dijete iz Orahovice koje je doživjelo opasnu nezgodu čekalo na vozilo hitne pomoći duže od pola sata.
Stanovnici Nemilskog sliva s pravom traže da se u Nemilu vrati sanitet koji je uveo prethodni menadžment Doma zdravlja Zenica na čelu s bivšom direktoricom dr. Selvedinom Sarajlić-Spahić. Nemila je ranije imala punkt hitne pomoći sa sanitetskim vozilom i 24-satnom dežurom minimalno jednog medicinskog tehničara i vozača sanitetskog vozila.
Na poziv broja 123 iz Nemilskog sliva, koji ima hiljade stanovnika, kola hitne pomoći sada se šalju iz Zenice, a u idealnim uslovima potrebno je najmanje pola sata da kola dođu na odredište. Tih pola sata u hitnim slučajevima često znače ljudski život.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#52505 Re: Zeničani
sta ko moze toj kalasturi i zeni onog vakuvskog uhljupa
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#52506 Re: Zeničani
On ce sjebat nas grad vise nego SDA za 20+ godina. Fuj
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#52507 Re: Zeničani
ovo je jako, jako ozbiljna stvar. ovo je igranje sa zivotima ljudi. nadam se da ce se sabrati iz cijelog Nemilskog sliva da mu hebu mater pod prozorom, kao i njoj. to je napravljeno kao korak ka boljem za taj region i sareno mudo preko sarulje i to gura unazad...doff wrote: ↑08/07/2021 14:57 Sebijinim stopama ide, pravci uštede na račun pacijenata.
SDA skola
Koliko je odluka nove direktorice Doma zdravlja Zenica dr. Mersije Kasumović o ukidanju saniteta u Nemili štetna za mještane Nemilskog sliva, pokazalo se jučer kada je dijete iz Orahovice koje je doživjelo opasnu nezgodu čekalo na vozilo hitne pomoći duže od pola sata.
Stanovnici Nemilskog sliva s pravom traže da se u Nemilu vrati sanitet koji je uveo prethodni menadžment Doma zdravlja Zenica na čelu s bivšom direktoricom dr. Selvedinom Sarajlić-Spahić. Nemila je ranije imala punkt hitne pomoći sa sanitetskim vozilom i 24-satnom dežurom minimalno jednog medicinskog tehničara i vozača sanitetskog vozila.
Na poziv broja 123 iz Nemilskog sliva, koji ima hiljade stanovnika, kola hitne pomoći sada se šalju iz Zenice, a u idealnim uslovima potrebno je najmanje pola sata da kola dođu na odredište. Tih pola sata u hitnim slučajevima često znače ljudski život.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#52508 Re: Zeničani
Nema ga ovdje kome je SDA vise napakostila, samo 800 KM kazne sam platio radi njih. Jedine dvije kazne u zivotu.
I oni totalna kriminalna profinjena hobotnica su male mace i milimetarsko zlo za Fuada Kasumovica. To vam mora biti jasno. Nekom ranije nekom kasnije.
I oni totalna kriminalna profinjena hobotnica su male mace i milimetarsko zlo za Fuada Kasumovica. To vam mora biti jasno. Nekom ranije nekom kasnije.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#52509 Re: Zeničani
a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?
Prvi put čujem da se to toliko forsira.
Prvi put čujem da se to toliko forsira.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#52510 Re: Zeničani
Sliv rijeke Kočeve npr, Kočevski sliv..studiorum_tuzlaensis wrote: ↑09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?
Prvi put čujem da se to toliko forsira.![]()
Dug 12 kilometara do centra grada i sva sela i prigradska naselja koja su uz Kočevu se ubrajaju u Kočevski sliv.
Najjaci je Babinski sliv, naselja i sela uz rijeku Babinu.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#52511 Re: Zeničani
inače, Ramo Isak, kojeg ovdje često spominju, je skoro svaku noć u laganoj setnjici Ferhadijom sa porodicom sa onom pederušom oko vrata što inače nose klošari sa padinskih dijelova Sarajeva. Pretpostavljam da nosa geveru.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#52512 Re: Zeničani
Necel’ bog dragi dati da se skroz odseli tamo i on i njegovi najbrzi spermatozoidi.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑09/07/2021 00:39to sam najviše upratio da se doFu bori za babinski sliv
inače, Ramo Isak, kojeg ovdje često spominju, je skoro svaku noć u laganoj setnjici Ferhadijom sa porodicom sa onom pederušom oko vrata što inače nose klošari sa padinskih dijelova Sarajeva. Pretpostavljam da nosa geveru.![]()
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#52513 Re: Zeničani
To je novi termin koji je selonačelnik uveo.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?
Prvi put čujem da se to toliko forsira.![]()
Lakše mu bilo pamtit u kojem slivu loče.
- dembele
- Posts: 4163
- Joined: 19/06/2014 09:15
#52514 Re: Zeničani
Nedavno na bazenima u Nemili malo nedostajalo da se čovjek utopi. Izvukli ga ljudi nekako, okretali, naravno nespremni i bez obuke za pravilno postupanje i pružanje adekvatne pomoći utopljeniku i istovremeno pozvali hitnu pomoć.
Naravno načekali se da dođe iz Zenice.
Naravno načekali se da dođe iz Zenice.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#52515 Re: Zeničani
Nisam znao da je Fudo ukinuo Nemili ambulantu. Baš je debil teški. To je igranje sa ljudskim životima. Pretpostavljam da je to lična osveta jer su oni sda glasači, no to samo pokazuje njegovu bezobzirnost i surovost prema ljudskim životima.
Prije Fude, u Zenici barem 20 godina, sda je poseljačivala grad i pokrali su sve što se moglo. Sada umjesto njih Zenica ima ovog vakufskog seljačinu, izbjeglicu iz seljačke sda, ovog puta sa svojim nezavisnim seljaklucima. U svrhu pljačkanja i vlastitog bogaćenja naravno.
Prije Fude, u Zenici barem 20 godina, sda je poseljačivala grad i pokrali su sve što se moglo. Sada umjesto njih Zenica ima ovog vakufskog seljačinu, izbjeglicu iz seljačke sda, ovog puta sa svojim nezavisnim seljaklucima. U svrhu pljačkanja i vlastitog bogaćenja naravno.
Last edited by Gandalf on 09/07/2021 08:50, edited 1 time in total.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#52517 Re: Zeničani
Na nivou Zenice, on i jeste El Bake. Ne sumnjam da su prije par godina bili i dobri jarani.
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#52518 Re: Zeničani
Nego kad smo kod Sebije za siromašne, šta je sa masovnom imunizacijom u Ze? Koliko znam vakcina imaju dovoljno, a nigdje ništa...
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#52519 Re: Zeničani
stara dobila poziv da se vakcinise Sinovacom.... nek mamu vakufskog kera vakcinisu sinovacom
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#52520 Re: Zeničani
Casual's wrote: ↑09/07/2021 08:06To je novi termin koji je selonačelnik uveo.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑09/07/2021 00:17 a šta znači i predstavlja "sliv". Jesu li to neke seoske oblasti i predgrađa, ili ima veze sa rijekama i ljudima?
Prvi put čujem da se to toliko forsira.![]()
Lakše mu bilo pamtit u kojem slivu loče.
Ova ti je dobra
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#52521 Re: Zeničani
Neka se vakcinise zena. Svaka vakcina je dobra. Kineski naucnici su jedni od boljih u svijetu. Sve ostalo je marketinska politika, jer je velika lova u pitanju. Sto vise ocrnis tudju vakcinu tvoja ima veci trzisni udio.oruzana_pobuna wrote: ↑09/07/2021 11:28 stara dobila poziv da se vakcinise Sinovacom.... nek mamu vakufskog kera vakcinisu sinovacom
Moja mama je primila istu i nije imala nikakvih posljedica.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#52522 Re: Zeničani
Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#52524 Re: Zeničani
Najmanje efikasna u sprecavanju zaraze, ali dovoljno efikasna u sprecavanju tezih klinickih slika i/li hospitalizacije.skoronikako wrote: ↑09/07/2021 12:15 Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#52525 Re: Zeničani
Da, ali je i dalje glupo da politicari, novinari, pjevaci primaju Pfizera, a ugrozene kategorije ove vakcine._BataZiv_0809 wrote: ↑09/07/2021 14:49Najmanje efikasna u sprecavanju zaraze, ali dovoljno efikasna u sprecavanju tezih klinickih slika i/li hospitalizacije.skoronikako wrote: ↑09/07/2021 12:15 Po istrazivanjima ta je vakcina najmanje efikasna. Ako je vec Kinez onda je to morao biti barem Sinopharm.
