Pa sad ceka da prvo naručeni prođu, kako turski kamioni prolaze?
Nisu ni probali, al vec se zna da se blokira
Ko ulazak za turiste do prije 2 dana
Popunis online obrazac prije zavrsis na hrvatskoj granici nego na nasoj.
Pa sad ceka da prvo naručeni prođu, kako turski kamioni prolaze?
Baska nas debilizam, baska hrvatski, u kombinaciji klusterfuck, I vjeruj kao neko ko radi svaki dan sa izvozom, jebu nas I jedni I drugi profesionalno, dobro mi imamo ikakav izvoz
Koliko ceka turski kamion koji ide istom rutom kao i nas i vozi npr lubenicesaimidin wrote: ↑03/07/2021 19:16Baska nas debilizam, baska hrvatski, u kombinaciji klusterfuck, I vjeruj kao neko ko radi svaki dan sa izvozom, jebu nas I jedni I drugi profesionalno, dobro mi imamo ikakav izvoz
![]()
Bez uvodjenja duzeg rada kontrole u hr, elektronska prijava izvoza carini bih nista ne znaci, jer jedno sa drugim nema veze, tj sto sad cekas na izlaz iz bih sat, cekao bi 20-tak min, ali bi zato umjesto 2 dana, cekao 2 dana I 40-tak minuta na ulazu u lijepu njihovu![]()
Zašto sarajevska Vijećnica jučer nije bila osvijetljena u bojama zastave SAD povodom 4. jula?
Činjenica je da BiH treba odavati počast svojim prijateljima širom svijeta, solidarisati se, ali jučer je u nepovrat otišla prilika za jedan lijep gest velikim prijateljima Bosne i Hercegovine - Amerikancima
Bivša DF-ovka ušla u NiP, o Konakoviću je pisala: "Dobro jutro svima osim uneređenom Kifli"
Šta se sve danas naziva činjenicom...Novak20 wrote: ↑06/07/2021 00:33 Je li ovo slučajno ili namjerno ?
U svakom slučaju strašno.![]()
https://avaz.ba/vijesti/bih/664086/zast ... dom-4-jula
Zašto sarajevska Vijećnica jučer nije bila osvijetljena u bojama zastave SAD povodom 4. jula?
Činjenica je da BiH treba odavati počast svojim prijateljima širom svijeta, solidarisati se, ali jučer je u nepovrat otišla prilika za jedan lijep gest velikim prijateljima Bosne i Hercegovine - Amerikancima
Činjenica je da se ne radi o interesima države BiH nego jednog naroda koji bi rado imao jake saveznike protiv druga dva.¤ jelena ¤ wrote: ↑08/07/2021 09:22
Šta se sve danas naziva činjenicom...
loodilo.![]()
Velika sila prijatelj maleckoj, siromašnoj, nestabilnoj državi BiH i tako pogodnoj za cijeli spektar eksploatacija, političkih manipulacija i širenja svog kulturnog i političkog uticaja na njen račun?
Ooo, ljudi, gdje je tu razum.![]()
Ne kontam, sad USA i nije prijatelj BiH ili?¤ jelena ¤ wrote: ↑08/07/2021 09:22Šta se sve danas naziva činjenicom...Novak20 wrote: ↑06/07/2021 00:33 Je li ovo slučajno ili namjerno ?
U svakom slučaju strašno.![]()
https://avaz.ba/vijesti/bih/664086/zast ... dom-4-jula
loodilo.![]()
Velika sila prijatelj maleckoj, siromašnoj, nestabilnoj državi BiH i tako pogodnoj za cijeli spektar eksploatacija, političkih manipulacija i širenja svog kulturnog i političkog uticaja na njen račun?
Ooo, ljudi, gdje je tu razum.![]()
U Sarajevu je osnovana Bosanska akademija nauka i umjetnosti „Kulin ban“ (BANUK) na čijem čelu se nalazi akademik Suad Kurtćehajić.
Odluku o osnivanju nove akademije Kurtćehajić je zvanično objavio danas na konferenciji za novinare u Sarajevu.
Kao je ranije pisala “Slobodna Bosna” osnivači ove akademije su, uz Kurtćehajića, akademik Nedžad Korajlić, koji je izabran za generalnog sekretara, te profesorica emeritus pulmolog i alergolog dr. Zehra Dizdarević, slikar Džeko Hodžić, Muriz Spahić, bivši dekan Veterinarskog fakulteta u Sarajevu Nihad Fejzić, predsjednik Medicinske akademije BiH i član Svjetske akademije nauka i umjetnosti, prof. dr. Izet Mašić, penzionisani profesor mašinstva Aleksandar Knežević, književnik Amir Brka, autor brojnih knjiga Elijas Tauber, dekan Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici prof.dr. Halil Mehtić, maksilofacijalni hirurg i prof.dr. Redžep Dizdarević, prof dr. u penziji Muhamed Šestanović, prof. dr. u penziji Omer Ibrahimagić, profesor na Farmaceutskom fakultetu u Sarajevu Armin Škrbo i dr. Enver Raljević koji je izabran za predsjednika Skupštine BANUK-a.Pored 16 osnivača-akademika BANUK-a izabrano je i osam članova Omer Ibrahimagić sa statusom akademika.
Niko u politici ne daje pare 'nako. Sve to vuče sa sobom neka očekivanja i jednog dana ili u nekom trenutku dođe na naplatu.General War wrote: ↑08/07/2021 13:32Ne kontam, sad USA i nije prijatelj BiH ili?¤ jelena ¤ wrote: ↑08/07/2021 09:22
Šta se sve danas naziva činjenicom...
loodilo.![]()
Velika sila prijatelj maleckoj, siromašnoj, nestabilnoj državi BiH i tako pogodnoj za cijeli spektar eksploatacija, političkih manipulacija i širenja svog kulturnog i političkog uticaja na njen račun?
Ooo, ljudi, gdje je tu razum.![]()
Ako nije, moze li koji primjer neke velike ekonomske ili politicke sile koja onako daje pare i koristi uticaj?
Ja takvu porodicu nisam sreo a kamo li drzavu.
Ok razumijem nije da se slazem ali razumijem, ali ako se vec sara svjetlima po vijecnici i po starom mosu, palestina...ili ne znam sta vec po istim principima, valjda su i amerikanci zasluzili da jednu noc kao odraz prijateljstva i njihova zastava se pokaze...za nasu situaciju sami smo krivi, tj ne narod niti jedan vec kradjivci identiteta...Amrrikanci su pomogli i Japan i Njemacku, ali su dali sansu da se drustvo obnovi i njeci i japanci su sami se digli, za razliku od bilo koje druge velesile u istoriji...ko das se sve svelo na lopovluk, da jesmo mozda bogati, ali mi iskoristavamo, ne ulazemo, nemamo viziju, imamo sitni interes...sve sto amerikanci ili bilo koji ne mogu promjeniti...¤ jelena ¤ wrote: ↑08/07/2021 19:23Niko u politici ne daje pare 'nako. Sve to vuče sa sobom neka očekivanja i jednog dana ili u nekom trenutku dođe na naplatu.General War wrote: ↑08/07/2021 13:32
Ne kontam, sad USA i nije prijatelj BiH ili?
Ako nije, moze li koji primjer neke velike ekonomske ili politicke sile koja onako daje pare i koristi uticaj?
Ja takvu porodicu nisam sreo a kamo li drzavu.
Žalosno je i bespotrebno da jedna prelijepa zemlja, prebogata prirodnim resursima, ljudskim, kulturološkim...decenijama živi od sadake, a opšte je poznato da nama dati pare to je isto kao da si ih u bunar bacio. Ni ideje, ni cilja, samo mreža nezajažljivih lopina.
Dakle, nikakve vajde od takve dobrote i prijateljstva mi nemamo, samo se u tuđu avliju pretvaramo.
Što više razmjene iskustava, saradnje, projekata, ulaganja u kulturu, obrazovanje... i stvaranje vrijednosti od potencijala kojeg imamo, a ne prosjačenja, međunarodne socijale i kojekakvog simboličnog buljoljublja. I to je to. Opštepoznato svima, samo kod nas nikako da profercera....
Solidarisati se simbolično sa ostatkom svijeta u nekoj univerzalnoj, humanoj ideji ili odati počast nekom konkretnom pojedincu koji nas je zadužio ili zadužio cijeli svijet, a američka istorija i kultura obiluje takvim izuzetnim pojedincima - da, uvijek....ali obilježavati tuđe državne praznike, a ni sami svoje nismo sposobni na teritoriji cijele države da usaglasimo - za mene je to neviđena glupost.
U tome je poenta.
ovo je super ideja samo da se ne provodi na ovaj nacin koji oni predlazusinuhe wrote: ↑09/07/2021 15:43 Ko su ovi ljudi i sta hoce![]()
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-i-s ... /210709103
Nemaju vladu FBiH, nemaju izborni zakon ali znaju kako bi trebalo. Poznaje li iko ove ljude?
To su pokusaji ukidanja kantona i stvaranja dva entiteta na tlu federacijefoxlife wrote: ↑09/07/2021 16:28ovo je super ideja samo da se ne provodi na ovaj nacin koji oni predlazusinuhe wrote: ↑09/07/2021 15:43 Ko su ovi ljudi i sta hoce![]()
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-i-s ... /210709103
Nemaju vladu FBiH, nemaju izborni zakon ali znaju kako bi trebalo. Poznaje li iko ove ljude?
Razumijemo se, naravno. Iako su nam mišljenja opračna, donekle si u pravu.General War wrote: ↑08/07/2021 20:15Ok razumijem nije da se slazem ali razumijem, ali ako se vec sara svjetlima po vijecnici i po starom mosu, palestina...ili ne znam sta vec po istim principima, valjda su i amerikanci zasluzili da jednu noc kao odraz prijateljstva i njihova zastava se pokaze...za nasu situaciju sami smo krivi, tj ne narod niti jedan vec kradjivci identiteta...Amrrikanci su pomogli i Japan i Njemacku, ali su dali sansu da se drustvo obnovi i njeci i japanci su sami se digli, za razliku od bilo koje druge velesile u istoriji...ko das se sve svelo na lopovluk, da jesmo mozda bogati, ali mi iskoristavamo, ne ulazemo, nemamo viziju, imamo sitni interes...sve sto amerikanci ili bilo koji ne mogu promjeniti...¤ jelena ¤ wrote: ↑08/07/2021 19:23
Niko u politici ne daje pare 'nako. Sve to vuče sa sobom neka očekivanja i jednog dana ili u nekom trenutku dođe na naplatu.
Žalosno je i bespotrebno da jedna prelijepa zemlja, prebogata prirodnim resursima, ljudskim, kulturološkim...decenijama živi od sadake, a opšte je poznato da nama dati pare to je isto kao da si ih u bunar bacio. Ni ideje, ni cilja, samo mreža nezajažljivih lopina.
Dakle, nikakve vajde od takve dobrote i prijateljstva mi nemamo, samo se u tuđu avliju pretvaramo.
Što više razmjene iskustava, saradnje, projekata, ulaganja u kulturu, obrazovanje... i stvaranje vrijednosti od potencijala kojeg imamo, a ne prosjačenja, međunarodne socijale i kojekakvog simboličnog buljoljublja. I to je to. Opštepoznato svima, samo kod nas nikako da profercera....
Solidarisati se simbolično sa ostatkom svijeta u nekoj univerzalnoj, humanoj ideji ili odati počast nekom konkretnom pojedincu koji nas je zadužio ili zadužio cijeli svijet, a američka istorija i kultura obiluje takvim izuzetnim pojedincima - da, uvijek....ali obilježavati tuđe državne praznike, a ni sami svoje nismo sposobni na teritoriji cijele države da usaglasimo - za mene je to neviđena glupost.
U tome je poenta.