Bice tako i tako gradjanska bez entiteta i kantona sve kako treba
Ameri su ko jebaci iz porno filmova koji produzavaju akciju
Sa zasjedanje vijeća sigurnosti gdje se raspravljalo i o Bosni i dolasku novog VPDroog wrote: ↑30/06/2021 01:51 UN Security Council
Rusi znamo sta ce reci i prije zasjedanja, Kinezi traze da se postuje odluka NS RS oko VP.
Indija, Sv. Vincent i G., Vjetnam, Mexico, Niger, Tunis, Norveska, Kenija, Irska, klasicna šuplja (za Šmita, poziv na dijalog u prevazilazenju politickih nesuglasica, 5+2, COVID, bla bla), Francuzi za Šmita plus osudili ponasanje secesionista (citaj Dodika), VB naravno za Smita, Estonija malo naruzila RS...
USA lik fino rekao da je to zavrsena prica oko Smita i cao. Prekrajanje granica na Blakanu nije opcija kao ida entiteti nemaju buducnost van BiH.I na kraju naglasava da je USA uz demokratku, neovisnu BiH i da joj je buducnost u euroatlantskoj zajednici.
![]()
Bisera me pozitivno iznenadila kako je ovom celavom Rusu odgovorila na pitanje da li ima ovlast da govori na UNSC u ime oba enteta s obzirom da je Dodik trazio da joj zabrane govor. Downside je sto je malo losa u engleskom (nije bas losa ali morala je bolje savladati), sto me cudi s obzirom koliko je vani na ovim raznim ambasadorskim i sl. pozicijama radila.
Ne ide to tako Role na "horuk"Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:30 Ako sve mogu ameri sto ba ne zavrse ovo mucenje
Bice tako i tako gradjanska bez entiteta i kantona sve kako treba
![]()
Ameri su ko jebaci iz porno filmova koji produzavaju akciju
Imam neki osjećaj da će prvu kajlu kad oti šmidt dođe primit upravo Bošnjaci koji se i najviše raduju njegovom dolasku.Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
Kad god ne ide, opletu po ovim našim što hoće da su 'veći katolici od pape' i veći Hrvati od Susjeda.Novinari portala CroatianSports.com su posjetili trening Los Angeles Lakersa kako bi razgovarali sa Ivicom Zubcem, a tom prilikom Larry Nance Jr. istakao je da njegov saigrač nije Hrvat, već Bosanac.
Nance je istraživao porijeklo svog saigrača Zubca i saznao je da je on rođen u Bosni i Hercegovini, a ne u Hrvatskoj.
“Voli se hvaliti da je Hrvat, a ja sam pogledao kartu i vidio da se on nije rodio i odrastao u Hrvatskoj, već u Bosni i Hercegovini”, rekao je Nance Jr.
Novinar je upitao Nancea šta će reći Zubcu, koji je rođen u Mostaru, kada ga vidi naredni put.
“Reći ću mu da je Bosanac. Kada mu to kažem, reaguje salvom sočnih psovki”, dodao je košarkaš LA Lakrsa.
https://scsport.ba/hvali-se-da-je-hrvat ... den-u-bih/


Ali to ništa ne mijenja.Dodik: Orden povodom Vidovdana priznanje za ljubav prema Srbiji.
Dodik: Vređa me kada neko kaže da sam bosanski Srbin
Ne znam zašto bi iko primao kajlu ali sigurno da će mnogi biti nezadovoljni njegovim radom i stavovima koji će imati podršku USA, Engleske i Njemačke. Ja ti mogu odmah reći da se neće odstupati od kursa Dejtona ali da će po mnogim pitanjima biti mnogo konkretniji i energičniji nego što je to bilo do sada...u ovo se smiješ kladiti.Project Ashe wrote: ↑30/06/2021 08:09Imam neki osjećaj da će prvu kajlu kad oti šmidt dođe primit upravo Bošnjaci koji se i najviše raduju njegovom dolasku.Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
![]()
Ne znam imam neki kao osjećaj da će prvu kajlu primit Bošnjaci. Bum vidjeli.Milenkov buraz wrote: ↑30/06/2021 08:19Ne znam zašto bi iko primao kajlu ali sigurno da će mnogi biti nezadovoljni njegovim radom i stavovima koji će imati podršku USA, Engleske i Njemačke. Ja ti mogu odmah reći da se neće odstupati od kursa Dejtona ali da će po mnogim pitanjima biti mnogo konkretniji i energičniji nego što je to bilo do sada...u ovo se smiješ kladiti.Project Ashe wrote: ↑30/06/2021 08:09Imam neki osjećaj da će prvu kajlu kad oti šmidt dođe primit upravo Bošnjaci koji se i najviše raduju njegovom dolasku.Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
![]()
Koliko će BiH ekonomski procvetati dolaskom novog uzvišenog previsokog predstavnika, kršćanina Šmita?Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
Pa ne vidim zaustavljanje iseljavanja iz srbije, uprkos planetarnim investicijama i dizanja standarda od strane Vucica...uvjek su kod komsije zeleniji euri drug.88Sioux wrote: ↑30/06/2021 08:57Koliko će BiH ekonomski procvetati dolaskom novog uzvišenog previsokog predstavnika, kršćanina Šmita?Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
Koliko ljudi će samo zbog njega ostati u zemlji?
Jel već osećaš relaksiranije odnose, moj crniii labudeee?
Visoki predstavnik ti zaklanja pogled drug.General War wrote: ↑30/06/2021 09:57Pa ne vidim zaustavljanje iseljavanja iz srbije, uprkos planetarnim investicijama i dizanja standarda od strane Vucica...uvjek su kod komsije zeleniji euri drug.88Sioux wrote: ↑30/06/2021 08:57Koliko će BiH ekonomski procvetati dolaskom novog uzvišenog previsokog predstavnika, kršćanina Šmita?Black swan wrote: ↑30/06/2021 07:51 Dolaskom smita od ponedjeljka pravna drzava nato eu ukidabje kantona i entiteta povratak na 1918![]()
Koliko ljudi će samo zbog njega ostati u zemlji?
Jel već osećaš relaksiranije odnose, moj crniii labudeee?
A tebi glava od Vulina drug...jedno je napredak sa nule na 3-4, a sasvim drugo napredak do 8- 10 kada gradjanin ima dovoljno novca da prodje kroz mjesec.88Sioux wrote: ↑30/06/2021 10:59Visoki predstavnik ti zaklanja pogled drug.General War wrote: ↑30/06/2021 09:57Pa ne vidim zaustavljanje iseljavanja iz srbije, uprkos planetarnim investicijama i dizanja standarda od strane Vucica...uvjek su kod komsije zeleniji euri drug.
isti si vidovita Djemila..Project Ashe wrote: ↑30/06/2021 08:57Ne znam imam neki kao osjećaj da će prvu kajlu primit Bošnjaci. Bum vidjeli.Milenkov buraz wrote: ↑30/06/2021 08:19Ne znam zašto bi iko primao kajlu ali sigurno da će mnogi biti nezadovoljni njegovim radom i stavovima koji će imati podršku USA, Engleske i Njemačke. Ja ti mogu odmah reći da se neće odstupati od kursa Dejtona ali da će po mnogim pitanjima biti mnogo konkretniji i energičniji nego što je to bilo do sada...u ovo se smiješ kladiti.Project Ashe wrote: ↑30/06/2021 08:09
Imam neki osjećaj da će prvu kajlu kad oti šmidt dođe primit upravo Bošnjaci koji se i najviše raduju njegovom dolasku.![]()
Specijalni izvjestitelj Europskog parlamenta za Bosnu i Hercegovinu i dopredsjednik Europske pučke stranke Paulo Rangel preko noći je postao rado viđen gost sarajevskih medija. Rangel je naime, autor Rezolucije o BiH, usvojene u Europskom parlamentu prošlog tjedna, u kojoj nije uvršten amandman hrvatskih parlamentaraca o pravima konstitutivnih naroda, pa su sarajevski novinari povjerovali kako je on protagonist velikobošnjačke unitarističke politike, piše Hrvatski Medijski Servis.
Tako je voditeljica sarajevske televizije Hayat Rangelu najprije predočila bošnjačku propagandističku interpretaciju Rezolucije EP ustvrdivši kako je u “Rezoluciji jasno naglašen građanski princip, a ne konstitutivni narodi”, te kako je “takva Bosnu i Hercegovinu želja većine građana i naroda u BiH”, da bi ga potom upitala je li takvo što moguće s obzirom na protivljenje Hrvatske i hrvatskih eurozastupnika. Uslijedio je hladan tuš.
- Da budemo vrlo jasni. Nije moguće provoditi reforme niti napredovati bez uzimanja u obzir konstitutivnih naroda. Dakle, to je nešto o čemu moramo biti vrlo jasni jer ponekad vidim da ljudi čitaju Rezoluciju kao da možemo ići naprijed bez elemenata tri konstitutivna naroda. To neće uspjeti. Moramo motivirati lidere tih konstitutivnih naroda da se postigne konsenzus kako bi se izvršila reforma izbornog i ustavnog zakona, pravosudnog sustava, reforma mehanizama za borbu protiv korupcije itd., odgovorio je Rangel.
Dodao je kako “želimo Bosnu svih njezinih državljana, ali to ne znači da trebamo poništiti ili uništiti identitete različitih naroda”.
I kako je onda Hrvatska kriva za nas debilizam? Zasto se uvijek forsira da drugi zavrsava posao.Bh. poljoprivrednici ponovo se nalaze u problemu vezano za plasman proizvoda u Evropsku uniju, zbog izuzetno sporih kontrola na graničnim prijelazima sa Hrvatskom, saznaje Klix.ba.
Višesatna čekanja na graničnim prijelazima Republike Hrvatske ponovo stvaraju probleme bh. poljoprivrednicima koji proteklih dana svoje jagode na tržište Evropske unije nisu mogli plasirati u realnom vremenu.
Naime, kako su za Klix.ba kazali iz Privredne komore Tuzlanskog kantona, Državni inspektorat Hrvatske ponovo je na graničnim prijelazima vratio rad fitosanitarnih inspektora u periodu od ponedjeljka do petka od 7 do 15 sati, što nije dovoljno za pregled svih kamiona. Zbog toga je, kako navode, propao ovogodišnji izvoz bh. jagode na evropsko tržište.
"Mi smo imali slučaj da nam je jedan kamion s jagodom koji je bio namijenjen za izvoz u Austriju na granici proveo dva i po dana, a nakon dolaska na odredište kupci su rekli da im više ne šaljemo takav proizvod jer nije onog kvaliteta kakav bi trebao zaista biti", kazao je za Klix.ba Suad Selimović, predsjednik Udruženja za poljoprivredu i prehrambenu industriju Privredne komore Tuzlanskog kantona, istaknuvši da je vrijednost jednog natovarenog kamiona 40 hiljada eura.
Isti problem bio je i prošle godine
Isti problem između BiH i Hrvatske postojao je i prošle godine u jeku poljoprivredne ljetne sezone, ali je on nakon pritisaka nadležnih iz naše zemlje veoma brzo riješen.
Međutim, to se, kako navodi Selimović, odnosilo samo na 2020. s obzirom na to da Hrvatska nije udovoljila zahtjevu trajnog uvođenja sezonskog radnog vremena od polovine maja do kraja oktobra, kada je posebno zastupljen izvoz svježih bh. proizvoda.
"Fitosanitarni inspektori u toku radnog vremena na dva granična prijelaza ne mogu pregledati sve kamione koji dolaze. Slobodno možemo reći da je ovo jedna carinska barijera i uništavanje bh. domaće proizvodnje od Hrvatske jer nam ograničavaju brzinu prolaska naših utovarenih kamiona sa svježim proizvodima, koji nakon dva dana nisu za upotrebu", upozorava Selimović.
On navodi da naši izvoznici traže produženje radnog vremena fitosanitarnih inspektora od 7 do 19 sati, kao i rad subotom koji bi bio četiri sata kraći. Također, žele i otvaranje graničnog prijelaza Orašje za izvoz biljnih proizvoda, a koji je postojao do 2019. godine.
Dnevno će ići do 80 kamiona
Prvi izvozni kamioni svježih krastavca kornišona iz BiH kreću u ponedjeljak, dok su za srijedu planirani kamioni šljive. Prema odluci Hrvatske, za izvoz bh. proizvoda namijenjeni su samo granični prijelazi Bijača i Gradiška koji prema stavu izvoznika dodatno otežavaju njihov plasman proizvoda.
"Sa regije sjeveroistočne BiH nama je najbolji granični prijelaz Orašje, ali je on ukinut te naši izvoznici moraju ići na Gradišku. Također, žalosno je i to da izvoznici kornišona iz Krajine moraju ići 200 kilometara do Gradiške, što je potpuno neisplativo", navodi Selimović, istaknuvši da se u jeku izvozne sezone na granici dnevno očekuje do 30 kamiona sa kornišonima i 50 sa svježom šljivom.
Inače, predstavnici Privredne komore TK, Grupacije proizvođača kornišona, Marketinške asocijacije bh. šljive i Državne komisije za izvoz i carine ove subote su u Tešnju održali zajednički sastanak u cilju rješavanja ovog problema. Ukoliko do toga ne bi došlo, naši izvoznici najvaljuju blokadu uvoza hrvatskih roba u BiH.
Bitno je kazati i da izvoz domaćih proizvoda na tržište EU otežavaju i bh. vlasti, s obzirom na to da na posljednjoj sjednici Državni parlament nije usvojio zakon o carinskim prekršajima, koji bi omogućio uvođenje elektronskog slanja dokumentacije roba koje su namijenjene za izvoz.
Prema predviđenom modelu, Selimović kaže da bi izvoznik četiri sata prije dolaska kamiona na granični prijelaz elektronskim putem nadležnoj graničnoj službi proslijedio neophodnu dokumentaciju, čime bi se skratilo čekanje na ulazak robe u Evropsku uniju.
Zato sto bi i sa elektronskom dokumentacijom kamion sa jagodama ceko 2+ dana.mk ultra wrote: ↑03/07/2021 16:55 https://www.klix.ba/biznis/ponovo-oteza ... /210703054
Bombasticni naslov pa onda slijedi
I kako je onda Hrvatska kriva za nas debilizam? Zasto se uvijek forsira da drugi zavrsava posao.Bh. poljoprivrednici ponovo se nalaze u problemu vezano za plasman proizvoda u Evropsku uniju, zbog izuzetno sporih kontrola na graničnim prijelazima sa Hrvatskom, saznaje Klix.ba.
Višesatna čekanja na graničnim prijelazima Republike Hrvatske ponovo stvaraju probleme bh. poljoprivrednicima koji proteklih dana svoje jagode na tržište Evropske unije nisu mogli plasirati u realnom vremenu.
Naime, kako su za Klix.ba kazali iz Privredne komore Tuzlanskog kantona, Državni inspektorat Hrvatske ponovo je na graničnim prijelazima vratio rad fitosanitarnih inspektora u periodu od ponedjeljka do petka od 7 do 15 sati, što nije dovoljno za pregled svih kamiona. Zbog toga je, kako navode, propao ovogodišnji izvoz bh. jagode na evropsko tržište.
"Mi smo imali slučaj da nam je jedan kamion s jagodom koji je bio namijenjen za izvoz u Austriju na granici proveo dva i po dana, a nakon dolaska na odredište kupci su rekli da im više ne šaljemo takav proizvod jer nije onog kvaliteta kakav bi trebao zaista biti", kazao je za Klix.ba Suad Selimović, predsjednik Udruženja za poljoprivredu i prehrambenu industriju Privredne komore Tuzlanskog kantona, istaknuvši da je vrijednost jednog natovarenog kamiona 40 hiljada eura.
Isti problem bio je i prošle godine
Isti problem između BiH i Hrvatske postojao je i prošle godine u jeku poljoprivredne ljetne sezone, ali je on nakon pritisaka nadležnih iz naše zemlje veoma brzo riješen.
Međutim, to se, kako navodi Selimović, odnosilo samo na 2020. s obzirom na to da Hrvatska nije udovoljila zahtjevu trajnog uvođenja sezonskog radnog vremena od polovine maja do kraja oktobra, kada je posebno zastupljen izvoz svježih bh. proizvoda.
"Fitosanitarni inspektori u toku radnog vremena na dva granična prijelaza ne mogu pregledati sve kamione koji dolaze. Slobodno možemo reći da je ovo jedna carinska barijera i uništavanje bh. domaće proizvodnje od Hrvatske jer nam ograničavaju brzinu prolaska naših utovarenih kamiona sa svježim proizvodima, koji nakon dva dana nisu za upotrebu", upozorava Selimović.
On navodi da naši izvoznici traže produženje radnog vremena fitosanitarnih inspektora od 7 do 19 sati, kao i rad subotom koji bi bio četiri sata kraći. Također, žele i otvaranje graničnog prijelaza Orašje za izvoz biljnih proizvoda, a koji je postojao do 2019. godine.
Dnevno će ići do 80 kamiona
Prvi izvozni kamioni svježih krastavca kornišona iz BiH kreću u ponedjeljak, dok su za srijedu planirani kamioni šljive. Prema odluci Hrvatske, za izvoz bh. proizvoda namijenjeni su samo granični prijelazi Bijača i Gradiška koji prema stavu izvoznika dodatno otežavaju njihov plasman proizvoda.
"Sa regije sjeveroistočne BiH nama je najbolji granični prijelaz Orašje, ali je on ukinut te naši izvoznici moraju ići na Gradišku. Također, žalosno je i to da izvoznici kornišona iz Krajine moraju ići 200 kilometara do Gradiške, što je potpuno neisplativo", navodi Selimović, istaknuvši da se u jeku izvozne sezone na granici dnevno očekuje do 30 kamiona sa kornišonima i 50 sa svježom šljivom.
Inače, predstavnici Privredne komore TK, Grupacije proizvođača kornišona, Marketinške asocijacije bh. šljive i Državne komisije za izvoz i carine ove subote su u Tešnju održali zajednički sastanak u cilju rješavanja ovog problema. Ukoliko do toga ne bi došlo, naši izvoznici najvaljuju blokadu uvoza hrvatskih roba u BiH.
Bitno je kazati i da izvoz domaćih proizvoda na tržište EU otežavaju i bh. vlasti, s obzirom na to da na posljednjoj sjednici Državni parlament nije usvojio zakon o carinskim prekršajima, koji bi omogućio uvođenje elektronskog slanja dokumentacije roba koje su namijenjene za izvoz.
Prema predviđenom modelu, Selimović kaže da bi izvoznik četiri sata prije dolaska kamiona na granični prijelaz elektronskim putem nadležnoj graničnoj službi proslijedio neophodnu dokumentaciju, čime bi se skratilo čekanje na ulazak robe u Evropsku uniju.
Ovako dođu i hoće prije u red od ovih sto su online najavljeni
Fkt smo debilan narod