Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
black
Posts: 18636
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14051 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by black »

suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#14052 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

merk030 wrote: 08/06/2021 17:36 Konaković samo nema dovoljno glasnih kod sebe pa ispada da samo on priča.
E vala ne mogu mu halaliti što se nije drznuo za aferu diploma, revizija, napad na Senada....u zemlju propao k'o Sebija.
Od onolike energije pred izbore, onako jakih medijskih nastupa, obećanja, ......NIŠTA!!!
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#14053 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Vala zicera ko u prici. Od diplome pa do blokade kupovine vakcina.
Oni se bave Jazz festom.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14054 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hajvan »

privatni festival, 25 godina subvencioniran
vazda jedan direktor, nikakve razvojne strukture
bez vidljivih naznaka, kad dodje do zamora ovog direktora, da ce imati tko naslijediti organzaciju
organizaciono preslab, bez kakve podrske kupcima (karata)
tehnicki osrednji
izvodjacki osrednji
bez znacajne krivulje rasta

mislim eto 25 godina smo ( mi poreznici) te finasirali, sta hosh vishe koji qurac..
nek te podrzavaju lokalni jaki biznisi, ako postoje..jebg, uvozni herc lobiji, te sr i hrv biznisi ubise i ovo malo lokalanog

sto onaj lik sa sfrj logom u avataru napisa- ima BG jazz fest, pa ko oce nek ide u metropolu B kategorije....sarajvo je svakako grad u opadanju, bez imalo ikakvog znacaja dalje od Ilijasa. Pored ovakve elite, tipa Edin ZuBcevic, nije ni cudo
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 4048
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#14055 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Apsolutno se slažem, ispade Ložionička bb, opšti utisak je da neće da se zamjeri.

Ne da se osjećam izdano nego i gore od toga mada sam razumno čitavo vrijeme zadržavao dozu opreza.

Vrlo brzo će mu isto doći na naplatu, priču je imao i ista nam više nije potrebna jer se ispostavlja da je šuplja, djela nas interesuju i moraju se vidjeti a ona izostaju kao očekivana reakcija na silne zicere kojima se SDA naprosto nudi za razvaljivanje.

merk030
Posts: 857
Joined: 30/06/2018 18:31

#14056 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by merk030 »

Teško će biti nešto napraviti vidljivo sve dok ne preuzmu vlast u FBiH, ako se uopšte to desi. To je ključno jer ovako i dalje sa viših nivoa se može opstruirati dosta toga, i dalje su razna udruženja pod SDA palicom.
Last edited by merk030 on 10/06/2021 01:12, edited 1 time in total.
merk030
Posts: 857
Joined: 30/06/2018 18:31

#14057 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by merk030 »

greška
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14058 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

muhafuca wrote: 08/06/2021 15:03
Black swan wrote: 08/06/2021 14:52 Ma ja sam.joj jebo sve po spisku na fejsu :mrgreen:
Ko laik :mrgreen: promatrac gibanja

Petlja li se frensis ford kopola u datum odrzavanja lokalnih izbora
Ko si jaranice?

Previse ova bara zvana bosna ima samoproglasenih bogova...
ma ove gluposti i jesu pokupili iz amerike i sa tweetera i facebooka

a pogotovo ovi kojima je karijera u padu

nema koji celebrity vise ne skace na politicke trendove tamo

bilo to ovo BLM ili kad je anti Trump kampanja bila u mahu

ili kad treba srati po republikancima generalno i slicno

jedino se izgube kad treba o Palestini govoriti

jer znaju ako pisnu protiv Izraela da nece posla naci bar godinu narednu
Ili o Palestincima nesto kazu, kritikuju Izrael pa se poslije izvinjavaju. Valjda im zaprijete karijerom. Jadno i bijedno.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14059 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Kiks after kiks.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15266
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#14060 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Pa poceli ljudi planirati kako upravljati Federacijom, a ne mogu umiriti ni opstine ni kanton. Prerano se poletilo u visine, a jedina strategija je postepeno ici i donositi rezultate.

Kad se napusti formulu koja djeluje u korist fokusiranja na "okupljanje" po mikro-opstinama i RS-u, dobijemo sto smo dobili. Jos sad spremaju unutarstranacke izbore, odlicna odluka da stvore procjep po kojem ce se raspasti u novembru 2022.

Jer moja procjena je da gube i kanton 2022, osim ako se SDA ofanziva u medjuvremenu ne isplati, pa preuzmu vlast i ranije.

Ostaje ispratiti dalji razvoj situacije, ali s obzirom da su i sami poceli vjerovati u SDA-ovski spin o bosanskom Vucicu, .. :mrgreen:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14061 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cossack »

Ova tema izgleda otvorena od strane SDA i na njoj isti kolo vode :serbo:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#14062 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Cossack wrote: 10/06/2021 09:57 Ova tema izgleda otvorena od strane SDA i na njoj isti kolo vode :serbo:
Bivsi SDA-ovac
Otvoris temu i postanes predsjedavajuci GV
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#14063 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tramvajtrojka »

Prpa.ba wrote: 10/06/2021 09:53 Pa poceli ljudi planirati kako upravljati Federacijom, a ne mogu umiriti ni opstine ni kanton. Prerano se poletilo u visine, a jedina strategija je postepeno ici i donositi rezultate.

Kad se napusti formulu koja djeluje u korist fokusiranja na "okupljanje" po mikro-opstinama i RS-u, dobijemo sto smo dobili. Jos sad spremaju unutarstranacke izbore, odlicna odluka da stvore procjep po kojem ce se raspasti u novembru 2022.

Jer moja procjena je da gube i kanton 2022, osim ako se SDA ofanziva u medjuvremenu ne isplati, pa preuzmu vlast i ranije.

Ostaje ispratiti dalji razvoj situacije, ali s obzirom da su i sami poceli vjerovati u SDA-ovski spin o bosanskom Vucicu, .. :mrgreen:
al udarili su svim silama mora im ss priznati inovativni su kako uhljebase po javnim preduzecima aktiviraju da aktivno miniraju sve evo sad i sindikat doktora pa ce i ona ruzna njuska sivro se uskoro aktivirati kao da gledam nema sta pucaju od svega

jedino sto može dobro izroditi nakon ove barazne paljbe ako se prezivi to je da ce minderlije ostati bez mogućnosti novih pokretanja "drustvenih neslaganja" jer su sad digli sve i tek sada se otvoreno vidi koliko su duboko u svakoj pori drustva se ukorjenili od satro urbanih festivalija do sindikata i sefovskih odsjeka u javnim preduzecima
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#14064 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dr. Kuca »

Dince vjerovatno ne zna ko je Jasmila, isto kao sto donedavno nije znao ko je Bogic. :bih: :run:
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14065 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Prpa.ba wrote: 10/06/2021 09:53 Pa poceli ljudi planirati kako upravljati Federacijom, a ne mogu umiriti ni opstine ni kanton. Prerano se poletilo u visine, a jedina strategija je postepeno ici i donositi rezultate.

Kad se napusti formulu koja djeluje u korist fokusiranja na "okupljanje" po mikro-opstinama i RS-u, dobijemo sto smo dobili. Jos sad spremaju unutarstranacke izbore, odlicna odluka da stvore procjep po kojem ce se raspasti u novembru 2022.

Jer moja procjena je da gube i kanton 2022, osim ako se SDA ofanziva u medjuvremenu ne isplati, pa preuzmu vlast i ranije.

Ostaje ispratiti dalji razvoj situacije, ali s obzirom da su i sami poceli vjerovati u SDA-ovski spin o bosanskom Vucicu, .. :mrgreen:
Realno gledajući, zašto jednom Mandiću treba da zaustavlja projekat koji mu je ostavio u "amanet" Karavelić?

Amir Vuk projektant, sredstva obezbjeđena.

http://www.centar.ba/novost/16606/duz-v ... vski-cilim

U čemu je fol? To je nakon projekta Centralne banke još jedan auto-gol na konto i Mandića, i NS-a.

Dalje, evo imamo primjer projekta Gradske biblioteke u Kampusu - vidjećemo i tu ažurnost. Hoće li se pokrenuti stvari sa mrtve tačke ili ćemo i dalje tapkati u mjestu. Još dalje, projekat Gradske dvorane. To niko ne spominje.
Ima toliko projekta kojim nova vlast može za kratko vrijeme preporoditi grad, no oni su se angažovali na svakodnovnom FB ili Tweeter obraćanju pratiocima o stanju na KCUS-u ili diplomama, dok im građanstvo lipše pred Zetrom!?

Neka ti ljudi više rade ono što su obećali da će raditi, a ne da nas dovedu u poziciju da su javne površine u Sarajevu, danas, više zapuštene nego li prije deset godina.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14066 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Jasmila je u takvoj poziciji da se ne mora dodvoravati niti jednoj od mainstream političkih opcija koje cirkulišu u vlasti.

Ni do sada, kao kulturnjak, nije bila u milosti određene stranke, tako da ne vidim razlog da puše u jedra novoj vlasti, jer ni Konaković, ni Kojović, kao ni svi ostali, nisu učinili više na promociji ove zemlje - niti će - na način na koji to čini Jasmila.

Zašto joj, na koncu, treba da ulaže svoj trud i muku u nešto što će kasnije, kao gotov proizvod, prigrabiti svi ostali i naokolo prosipati patetiku od ponosa i ushićenosti kao što je bio slučaj sa "Aidom"?
snake81
Posts: 49
Joined: 01/06/2021 00:07

#14067 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by snake81 »

black wrote: 09/06/2021 23:59
I Edin za sve krivi botove,ali NiP-ove. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14068 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

dinče ima ulični fakultet drskost i samouvjerenost što je odlična kombinacija
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#14069 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Iker C »

Uvazena redateljica Zbanic je uvijek bila kadar patriotske stranke SDA a inace je i velika prijateljica uvazene profesorice Izetbegovic. Koliko samo uvazenu redateljicu Zbanic inspirise sama uvazena profesorica Izetbegovic govori i cinjenica da se film Kvo vadis Aida trebao zvati Kvo vadis Sebija. Sama radnja filma je bila smjestena u Sandzak , Sarajevo i pratila je zivot uvazene profesorice Izetbegovic. Medjutim uvazena profesorica skromna kao sto je i uvijek rekla je uvazenoj redateljici Zbanic da ona nije vazna vec da napravi film o Srebrenici. Nema jutra da uvazena profesorica ne pomisli na Srebrenicu, nema dana da ne prouci fatihu za nevine zrtve i nema noci da ne pusti suzu sto je Srebrenica i dalje dio genocidbe tvorevine .
Last edited by Iker C on 10/06/2021 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14070 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Pausal wrote: 10/06/2021 11:02 Haris Pašović
koliko li je ovaj ljudi ubio jer je hajkom proširio koronu prošle godine u svibnju
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14071 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Black swan wrote: 10/06/2021 11:17 dinče ima ulični fakultet drskost i samouvjerenost što je odlična kombinacija
Je, ali do kojeg nivoa?

Jedno je pričati iz opozicije u stilu "ako ste nesposobni, dajte da sposobni vode državu", a sasvim je drugo, u to se možemo uvjeriti po stanju u Kantonu Sarajevo, kada ti isti dođu na vlast i preko noći im nestane one agilnosti, borbenosti, samopouzdnja koje ih je krasilo prije izbora.

Najavljeno je toliko toga, a tako malo urađeno.

Pa i izgradnju transverzale pokraj Avaza su najavili uz veliku pompu, a odrađeno par stotina metara. Najvljeno kako su riješeni svi imovinski sporovi, sada skaču sebi u usta kako još uvijek ima neriješenih sporova?
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14072 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cossack »

Patton44 wrote: 10/06/2021 10:13
Cossack wrote: 10/06/2021 09:57 Ova tema izgleda otvorena od strane SDA i na njoj isti kolo vode :serbo:
Bivsi SDA-ovac
Otvoris temu i postanes predsjedavajuci GV
I to sve jedni te isti likovi trollaju... :mrgreen:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14073 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Iker C wrote: 10/06/2021 11:18 Uvazena redateljica Zbanic je uvijek bila kadar patriotske stranke SDA a inace je i velika prijateljica uvazene profesorice Izetbegovic. Koliko samo uvazenu redateljicu Zbanic inspirise sama uvazena profesorica Izetbegovic govori i cinjenica da se film Kvo vadis Aida trebao zvati Kvo vadis Sebija. Sama radnja filma je bila smjestena u Sandzak , Sarajevo i pratila je zivot uvazene profesorice Izetbegovic. Medjutim uvazena profesorica skromna kao sto je i uvijek rekla je uvazenoj redateljici Zbanic da ona nije vazna vec da napravi film o Srebrenici. Nema jutra da uvazena profesorica ne pomisli na Srebrenicu, nema dana da ne prouci fatihu za nevine zrtve i nema noci da ne pusti suzu sto je Srebrenica i dalje dio genocidbe tvorevine .
Pa sta? I kifla bio velki jaran sa Sebijom.
User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14074 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Škobo Habu wrote: 10/06/2021 11:25
Black swan wrote: 10/06/2021 11:17 dinče ima ulični fakultet drskost i samouvjerenost što je odlična kombinacija
Je, ali do kojeg nivoa?

Jedno je pričati iz opozicije u stilu "ako ste nesposobni, dajte da sposobni vode državu", a sasvim je drugo, u to se možemo uvjeriti po stanju u Kantonu Sarajevo, kada ti isti dođu na vlast i preko noći im nestane one agilnosti, borbenosti, samopouzdnja koje ih je krasilo prije izbora.

Najavljeno je toliko toga, a tako malo urađeno.

Pa i izgradnju transverzale pokraj Avaza su najavili uz veliku pompu, a odrađeno par stotina metara. Najvljeno kako su riješeni svi imovinski sporovi, sada skaču sebi u usta kako još uvijek ima neriješenih sporova?
mi kažemo razina :mrgreen:
lik je alfa i omega u sarajevu to je neosporna činjenica

navedite mi nekog iz sda ko mu može parirati
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#14075 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

snake81 wrote: 10/06/2021 11:15
black wrote: 09/06/2021 23:59
I Edin za sve krivi botove,ali NiP-ove. :lol:
Na stranu sve, al je lik antipatičan :-?

Digla se ovolika frka radi Jazz festivala u zemlji gdje se slušaju narodnjaci i ona dvojica bradonja što ih niko ne razumije dok mrmljaju :mrgreen:

Dajte nam vakcine stoko, uredite zdravstveni sektor, pomozite realnom sektoru.....vama do pjesme i svirke....koji apsurd od države.
Post Reply