Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34876 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedino bi mogao bit' kolateral u "slučajnom" požaru. 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34877 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitas one u Komelu, da li se kradu, oni ponajbolje znaju, al'imam dojam da im kazes da imas Zastavu 750, da bi rekli obavezno sa cipom itd
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34878 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja svog suzukija 2012g znam otkljucanog ostavitiDonieBrasco wrote: ↑25/04/2021 22:47 Nadam se da je ovo adekvatna tema za ovo pitanje: Kradu li se Toyote, Suzuki, Nissani, Kije, i ostali azijati u BiH ? Noviji modeli.
Ugrađuju li se kobre ili neke druge elektronske i mehanicke zastite na te automobile ?
A i da im ostavim kljuc 90% ga ne bi znalo upaliti sa keylessom
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34879 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni preko brda rekose neki da mogu mirno spavati zato sto je motor TSI 
- Haris033
- Posts: 5094
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#34880 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojavila se kolegi poruka na display-u "EMBRAY SAFELOCK ATTEND". Ne može da uspostavi kontak, tj auto neće da upali.
Golf 6 1.6 TDi je vozilo.
Zna li neko šta je problem?
Golf 6 1.6 TDi je vozilo.
Zna li neko šta je problem?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34882 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neka pritisne dva puta na tipku za zaključavanje, i deaktivirat će safelock.
-
Huse Fatkic
- Posts: 13
- Joined: 26/02/2013 19:47
#34883 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li se neko susretao sa amortizerima branda Korea?
Navodno su to oem dijelovi za ova korejska vozila.
Zelim mijenjati amortizere na Kia sportage, pa me zanima da li se neko sa gore navedenim susretao?
Navodno su to oem dijelovi za ova korejska vozila.
Zelim mijenjati amortizere na Kia sportage, pa me zanima da li se neko sa gore navedenim susretao?
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#34884 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuj huse fatkic mijenja amortizere. Frajer se vozi tramvajem otkad postoji. 
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#34885 Re: Pitamo Mehanicare ?
htio sam u temu golf napisati ali zaključana, super
elem pričam s jednim, na golfu 7 ne znam je li 1.6 tdi ili 2.0 nebitno, mijenjao neki kao hladnjak usisa, ili usisne grane ne znam ni ja sam nisam siguran, neki tako vrag od egr ventila ide pa dalje. Šta je to, šta su sada izmislili čemu služi to čudo, i ako sam dobro čuo oko 800KM je bio taj dio?
elem pričam s jednim, na golfu 7 ne znam je li 1.6 tdi ili 2.0 nebitno, mijenjao neki kao hladnjak usisa, ili usisne grane ne znam ni ja sam nisam siguran, neki tako vrag od egr ventila ide pa dalje. Šta je to, šta su sada izmislili čemu služi to čudo, i ako sam dobro čuo oko 800KM je bio taj dio?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34886 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da je ovo, ali ne mora znaciti. Ako nije imao grijanje ovo je 100% posto.hopi wrote: ↑26/04/2021 20:53 htio sam u temu golf napisati ali zaključana, super
elem pričam s jednim, na golfu 7 ne znam je li 1.6 tdi ili 2.0 nebitno, mijenjao neki kao hladnjak usisa, ili usisne grane ne znam ni ja sam nisam siguran, neki tako vrag od egr ventila ide pa dalje. Šta je to, šta su sada izmislili čemu služi to čudo, i ako sam dobro čuo oko 800KM je bio taj dio?
Ja znam da je cesto bilo problema sa malim hladnjakom i da VW nikad nije radio opoziv zbog toga a trebao je. U Golf 7 ide g13 antifriz i u posudu za antifriz se stavlja vrecica sa silikatnim prahom odnosno dodatni silikatni aditiv. On je potreban jer G13 antifriz se dobija na drugi nacin ekoloski prihvatljiviji u odnosu na raniji G12 kojem nista dodatno nije trebalo.
Ta vrecica vremenom pukne i sav taj prah zavrsi u sistemu za hladjenje i zacepi mali hladnjak, koji se ne moze ocistiti vec se mora zamijenit novim. Sistem se mora dobro isprati i to ispiranje traje dugo, nekad i par dana, da ne bi stradao i novi hladnjak. Kada antifriz promjeni boju u smedju to je znak da je vrecica pukla, i vidi se taj prah u posudi kao i suplja i prazna vrecica. Obicno skuze kad prestane grijanje.
Ono sto rade vani iz predostroznosti mijenjaju posudu svaka tri godine jer nije skupa oko 60 KM u kojoj dodje nova vrecica ili izvade vrecicu iz posude i sipaju najnoviji VW g12 evo antifriz.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34887 Re: Pitamo Mehanicare ?
Egr sa hladnjakom. To mu je cijena.hopi wrote: ↑26/04/2021 20:53 htio sam u temu golf napisati ali zaključana, super
elem pričam s jednim, na golfu 7 ne znam je li 1.6 tdi ili 2.0 nebitno, mijenjao neki kao hladnjak usisa, ili usisne grane ne znam ni ja sam nisam siguran, neki tako vrag od egr ventila ide pa dalje. Šta je to, šta su sada izmislili čemu služi to čudo, i ako sam dobro čuo oko 800KM je bio taj dio?
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#34888 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fala arture, ali nije oko rashladnog sistema, vjerovatno je ovo što basic kaže.
Ma ja čitavo je to metalno kućište kod egr ventila, i ta cifra je bila u neovlaštenom. Ali čemu to služi, koja je razlika od samo egr ventila.
Ma ja čitavo je to metalno kućište kod egr ventila, i ta cifra je bila u neovlaštenom. Ali čemu to služi, koja je razlika od samo egr ventila.
- permanentan
- Posts: 493
- Joined: 30/01/2008 14:11
#34889 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije bas mehanika, ali da pitam ovdje jer dosta raje prati.
Gdje u Sarajevu ili okolini izvuci manje udubljenje na vratima? Ako znate nekoga da to radi.


Gdje u Sarajevu ili okolini izvuci manje udubljenje na vratima? Ako znate nekoga da to radi.


- programerAnel
- Posts: 271
- Joined: 28/02/2018 08:05
#34890 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjeruj svugdje isto.permanentan wrote: ↑28/04/2021 08:30 Nije bas mehanika, ali da pitam ovdje jer dosta raje prati.
Gdje u Sarajevu ili okolini izvuci manje udubljenje na vratima? Ako znate nekoga da to radi.
![]()
Ubijedit će te da to se ne može izvući da se mora raditi , e onda će te ubijediti ako budu radili primjetit će se prelaz tako da je najbolje farbati cijela vrata
Pitam :
400 000 na Golf 4 SDI motoru - počeo je trošiti do 0.6 l na 10 000 km , zabrinjavajuće ??
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34891 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sive nijanse laka cesto ne budu iste na novoofarbanom panelu kao na ostalima. Valjda je do debljine sloja i podloge. Cesto se mogu vidjeti auta gdje su vrata ili blatobran drugacije nijanse iako je kod boje isti.
Isto se cesto desava i na crvenom laku.
Ja to ne bih dirao.
A za dobrog majstora koji ce to bez greske uraditi trebas izdvojiti i dobre pare.
Isto se cesto desava i na crvenom laku.
Ja to ne bih dirao.
A za dobrog majstora koji ce to bez greske uraditi trebas izdvojiti i dobre pare.
- permanentan
- Posts: 493
- Joined: 30/01/2008 14:11
#34892 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lak nije ostecen, mislio sam da ima neka fora za izvlacenje, vakuum, neko ljepilo ili nesto slicno...
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34893 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam cuo da ima neki covjek u Visokom koji izvlaci ovakva i slicna udubljenja. Nazalost kontakt nemam.permanentan wrote: ↑28/04/2021 09:11 Lak nije ostecen, mislio sam da ima neka fora za izvlacenje, vakuum, neko ljepilo ili nesto slicno...
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
-
c0de
- Posts: 539
- Joined: 27/05/2009 11:28
#34895 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.youtube.com/watch?v=pgFbuvTbb30permanentan wrote: ↑28/04/2021 09:11 Lak nije ostecen, mislio sam da ima neka fora za izvlacenje, vakuum, neko ljepilo ili nesto slicno...
5:35 - ker izgleda primi metak
- permanentan
- Posts: 493
- Joined: 30/01/2008 14:11
#34896 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, poslao sam poruku. Javim rezultat.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#34897 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako dobro vidim po slikama, to je onaj koji mi je radio dva oštećenja (jednon na prednjoj i jedno na zadnjoj karambolci). Sve pohvale, uradio je kvalitetno, preko pola godine kasnije se ne može vidjeti gdje su bila oštećenja.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34898 Re: Pitamo Mehanicare ?
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#34899 Re: Pitamo Mehanicare ?
da, trebao je poceti sa proizvodnjom ulja otprilike oko 0.3lprogramerAnel wrote: ↑28/04/2021 08:36
Pitam :
400 000 na Golf 4 SDI motoru - počeo je trošiti do 0.6 l na 10 000 km , zabrinjavajuće ??
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#34900 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mizerna steta.. Skini tapacirung s vrata, postepeno zagrijavaj i valjaj s unutrasnje strane.. Ako ne znas skinut ili nemas alat bilo koji autolimar, lakirer, ce ti ovo izvuci i naplatiti ne vise od 50km.permanentan wrote: ↑28/04/2021 08:30 Nije bas mehanika, ali da pitam ovdje jer dosta raje prati.
Gdje u Sarajevu ili okolini izvuci manje udubljenje na vratima? Ako znate nekoga da to radi.
![]()
