nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20601 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

Mozda mu je pozlilo,negdje sam nedavno procitao da je radjeno neko isledovanje u Hr gdje pise da od svih saobracajnih nezgoda sa 5-7% otpada na ove starije od 65 godina a da 93% ide na ostale,sto je prilicno mnogo
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20602 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

sherbett wrote: 26/04/2021 21:37 Tip je stariji od mog tate :-)

Nasi iz kvarta kazu da je skrivio prometnu pa bjezao
On na tom potezu ima 4 semafora u manje od kilometar
Znam taj potez jer je to moj kvart.. Glavna cesta kroz Dubravu

A mozda je isprobavao auto, treba ga Audi uzeti za primjer :lol:
Pa, realno, dokazao je da Audi dobro vozi i na četiri točka i na dva točka i na krovu. :skoljka:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20603 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

Ovo je kreten,jos se kurci,ovakve treba maljem u glavu

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20604 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

sherbett wrote: 26/04/2021 21:39
spreca wrote: 26/04/2021 21:36 Mozda mu je pozlilo,negdje sam nedavno procitao da je radjeno neko isledovanje u Hr gdje pise da od svih saobracajnih nezgoda sa 5-7% otpada na ove starije od 65 godina a da 93% ide na ostale,sto je prilicno mnogo
Tako je prosle godine u istoj toj ulici covjeka strefio infarkt, i naletio na pjesake koji su stajali na semaforu.
Pokupio jednu zenu, nazalost je umrla od ozljeda
To se moze desiti i mladim i starim,od infarkta niko nije osiguran,nedaj boze nikome
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#20605 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by JCecotto »

spreca wrote: 26/04/2021 21:41 Ovo je kreten,jos se kurci,ovakve treba maljem u glavu

O djesi udarac maljem.
Zato ovdje imamo samo jame, a takmicenje ranga jednog WRC-a nikad nece doci
dorkcic
Posts: 776
Joined: 19/12/2008 20:26

#20606 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by dorkcic »

Ovi od 60+ znaju nekad biti i gori od dječurlije za volanom, prije par mjeseci proleti tako jedan na crveno, zamalo da pregazi mene i supruga na pješačkom, zakočio u zadnji tren, još hoće da se bije što ga gledamo
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20607 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

dorkcic wrote: 26/04/2021 22:52 Ovi od 60+ znaju nekad biti i gori od dječurlije za volanom, prije par mjeseci proleti tako jedan na crveno, zamalo da pregazi mene i supruga na pješačkom, zakočio u zadnji tren, još hoće da se bije što ga gledamo
Mladost-ludost.
User avatar
konektovan
Posts: 51461
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20609 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by konektovan »

Lažu, zakovao mu robotizirani mjenjač... :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20610 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

JCecotto wrote: 26/04/2021 22:03
spreca wrote: 26/04/2021 21:41 Ovo je kreten,jos se kurci,ovakve treba maljem u glavu

O djesi udarac maljem.
Zato ovdje imamo samo jame, a takmicenje ranga jednog WRC-a nikad nece doci
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#20611 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

sherbett wrote: 26/04/2021 19:44 Image

Pa nemos vjerovat
Nista mu nije
Sta ti je kad koristis sigurnosni pojas, sto kod nas nema ovako u zagrebackoj kada parkiraju ispred diki komerca
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#20612 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Tananarive »

avijon wrote: 26/04/2021 16:51 Eto pa se bunite kad neko na tretovaru parkira
ili uz kutenjer
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20613 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

spreca wrote: 27/04/2021 06:50
JCecotto wrote: 26/04/2021 22:03
spreca wrote: 26/04/2021 21:41 Ovo je kreten,jos se kurci,ovakve treba maljem u glavu

O djesi udarac maljem.
Zato ovdje imamo samo jame, a takmicenje ranga jednog WRC-a nikad nece doci
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Valjda je uslov za održavanje WRC-a da neko pregazi bar pet policajaca.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20614 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

spreca wrote: 27/04/2021 06:50
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Jesi upoznat sa cijelim dogadjajem?
Dogovorio se sa vozacem BMWa te su popunili evropski izvjestaj. Nakon toga je dosla policija.
I vozac BMWa tvrdi da su ga policajci bez potrebe htjeli zadrzati jer su se njih dvojica sve vec bili dogovorili.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20615 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

Laplace wrote: 27/04/2021 08:22
spreca wrote: 27/04/2021 06:50
JCecotto wrote: 26/04/2021 22:03
O djesi udarac maljem.
Zato ovdje imamo samo jame, a takmicenje ranga jednog WRC-a nikad nece doci
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Valjda je uslov za održavanje WRC-a da neko pregazi bar pet policajaca.
jebi ga mi neznamo za ta pravila,to znaju samo ovi trkaCi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20616 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

Optimist wrote: 27/04/2021 08:35
spreca wrote: 27/04/2021 06:50
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Jesi upoznat sa cijelim dogadjajem?
Dogovorio se sa vozacem BMWa te su popunili evropski izvjestaj. Nakon toga je dosla policija.
I vozac BMWa tvrdi da su ga policajci bez potrebe htjeli zadrzati jer su se njih dvojica sve vec bili dogovorili.
Sve su oni dogovorili ,Ok,ali ipak mora se povinovati policajcu,mozda ga je htio provjeriti na alko ili na narkotike, sto imaju apsolutno pravo,zbog toga je i bjezao,trebali su ga uhapsiti posle ovoga i na sud.Ako je pobjednik,neznaci da ima pravo ganjati narod po ulici
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#20617 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

A ima li registarske tablice ovaj relijaš? Zar se ovakva vozila smiju koristiti u cestovnom saobraćaju?
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20618 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

da bi ucestvovao na reliju mora biti legalan za ceste
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#20619 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by liaar »

Koliko sam pročitao, provodili su WRC vozila kroz grad, ovaj sa BMW-om opalio po gasu da stigne i snimi Ogiera i njegovo auto (izjavio za medije vozač BMW-a). Koliko sam upućen od prijatelja iz ZG-a, trebalo je da bude desna traka prazna, međutim uvalio se između redara baš kako bi snimio i bilo šta je bilo.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20620 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Optimist wrote: 27/04/2021 08:35
spreca wrote: 27/04/2021 06:50
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Jesi upoznat sa cijelim dogadjajem?
Dogovorio se sa vozacem BMWa te su popunili evropski izvjestaj. Nakon toga je dosla policija.
I vozac BMWa tvrdi da su ga policajci bez potrebe htjeli zadrzati jer su se njih dvojica sve vec bili dogovorili.
Šta god da je policjac htio drkadžija se oglušio o nadredbu + prošap kroz crveno. Šteta na BMW-u nije jedina šteta koju je napraio, ko će to nadoknaditi, dogovoriti sa oborenom banderom?
Baš me interesuje bil tako njemačkog drota odgur'o?
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#20621 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by izvrsni direktor »

tempuser wrote: 27/04/2021 14:25
Optimist wrote: 27/04/2021 08:35
spreca wrote: 27/04/2021 06:50
Ti nevidis nista lose u tome sto je htio pogaziti policajca? nista maljem nego na americki nacin,odmah govna upucat i zaboli me kurac za WRCeom
Jesi upoznat sa cijelim dogadjajem?
Dogovorio se sa vozacem BMWa te su popunili evropski izvjestaj. Nakon toga je dosla policija.
I vozac BMWa tvrdi da su ga policajci bez potrebe htjeli zadrzati jer su se njih dvojica sve vec bili dogovorili.
Baš me interesuje bil tako njemačkog drota odgur'o?
pa sudeci po komentarima pojedinih forumasa klixa, ocito da bi, kazu da jedino na balkanu policajac se ovako ponasa prema svjetskom prvaku i da zbog toga i nema svjetskih dogadjaja kod nas
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#20622 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by jelleMania »

Da bas zbog drotova nema svjetskih dogadja kod nas :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20623 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

drug_profi wrote: 27/04/2021 08:40 A ima li registarske tablice ovaj relijaš? Zar se ovakva vozila smiju koristiti u cestovnom saobraćaju?
Napisah ranije, prvobitni reli i jeste bio zabava za entuzijaste, obični automobili na običnim cestama, a vremenom je evoluiralo u namjenske WRC bolide i mjerenje vremena na zatvorenim etapama. Da bi održali osnovne predispozicije relija vozaći vezne dionice izmežu etapa vize normalnim cestama. Vrijeme se ne mjeri ali imaju rok do kad se moraju pojaviti na sljedećoj etapi. Upravo zbog toga se radi proizvodnja cestovnih verzija homologacija tih auta da bi ih mogli registrovati. Svaki WRC je regularno registrovan i ima tablice.
Loeb je u Švedkoj 2008. na veznoj dionici platio kaznu za prekoračenje:

Image

A u Meksiku ga zbog tehničke neispravnosti mal nisu isključili iz saobraćaja.

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20624 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

izvrsni direktor wrote: 27/04/2021 14:33
tempuser wrote: 27/04/2021 14:25
Optimist wrote: 27/04/2021 08:35

Jesi upoznat sa cijelim dogadjajem?
Dogovorio se sa vozacem BMWa te su popunili evropski izvjestaj. Nakon toga je dosla policija.
I vozac BMWa tvrdi da su ga policajci bez potrebe htjeli zadrzati jer su se njih dvojica sve vec bili dogovorili.
Baš me interesuje bil tako njemačkog drota odgur'o?
pa sudeci po komentarima pojedinih forumasa klixa, ocito da bi, kazu da jedino na balkanu policajac se ovako ponasa prema svjetskom prvaku i da zbog toga i nema svjetskih dogadjaja kod nas
Sudeći po komentarima pojedinih forumaša s klixa Ogier ni za šta nije kriv! :D
Kriv je vozač BMW-a što svjetsku zvijezdu nije pustio da iz srednje skrene direkt na proširenje.
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#20625 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by izvrsni direktor »

tempuser wrote: 27/04/2021 14:39
drug_profi wrote: 27/04/2021 08:40 A ima li registarske tablice ovaj relijaš? Zar se ovakva vozila smiju koristiti u cestovnom saobraćaju?
Napisah ranije, prvobitni reli i jeste bio zabava za entuzijaste, obični automobili na običnim cestama, a vremenom je evoluiralo u namjenske WRC bolide i mjerenje vremena na zatvorenim etapama. Da bi održali osnovne predispozicije relija vozaći vezne dionice izmežu etapa vize normalnim cestama. Vrijeme se ne mjeri ali imaju rok do kad se moraju pojaviti na sljedećoj etapi. Upravo zbog toga se radi proizvodnja cestovnih verzija homologacija tih auta da bi ih mogli registrovati. Svaki WRC je regularno registrovan i ima tablice.
Loeb je u Švedkoj 2008. na veznoj dionici platio kaznu za prekoračenje:

Image

ima li snimak kako je autom odgurao svedskog policajca?
Post Reply