Republika Turska

User avatar
AleksoMKD
Posts: 7544
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#29626 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 09:51 Tito i Sava Kovačević
Sava je bio podcinjeni general, ne racuna se.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29627 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

Hakiz wrote: 20/04/2021 17:11
Sanjarko wrote: 20/04/2021 14:11
User987 wrote: 20/04/2021 13:57

Odmaj se izvinjavam jer nisam ni čitao tvoje ranije komentare, pa ne znam. Ti si me samo potaknuo ovim spominjanjem unije.
Pa sta sam ruzno rekao. To Muslimanski narodi nemogu formirat i udruzit se u unije, saveze i slicno, dok drugi narodi ne-Muslimanski to mogu.
Pa, razumi i zapadnjaka. Izborio se teškom mukom da Charlie Hebdo pravi karikature i Isusa, i Muhamneda i bilo koga, a onda ga neko ubija zbog slobode govora. Ne želi ni taj zapadnjak da mu neko sa istoka uskraćuje slobodu koju je vijekovima osvajao. Pa se sjeti i 9. 11, i autobusa u Britaniji, i voza u Španiji, i drugih "malih" klanja i uhvati ga strah šta bi se desilo ako dođe do takvih ujedinjenja, saveza, kalifata. Ako srušiše Bude u Bamijanu, šta bi tek uradili sa Bazilikom sv. Petra.

A sad, ko će prvi spomenuti kolonijalizam čija posljedica je islamizam, zapadnu hegemoniju i licemjerje i ostalo...
Nije baš to tako jer kada su objavili karikature u vezi Jevreja ili je bilo u vezi engleske kraljice, ne sjećam se više, Markon je intervenisao da se uklone takve karikature. Dakle sloboda govora je samo onda kada se ismijavaju muslimani ili islam, eventualno religije općenito, ali kada se udari tamo gdje se ne smije onda je cenzura i uticaj države dozvoljena stvar. Sa ove vremenske distance svi ti događaji imaju nešto drugačiji karakter pa i sami amerikanci govore o tim događajim drugačijim tonom i propituju neke stvari. Na kraju ta hipoteza šta bi bilo sa Bazilikom sv. Petra i nema baš uporište u istoriji islama, zadnji rat je pokazao da muslimani uglavnom nisu rušili tuđe sakralne objekte za razliku onih koji sebe doživljavaju kršćanima.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29628 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

AleksoMKD wrote: 21/04/2021 09:57
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 09:51 Tito i Sava Kovačević
Sava je bio podcinjeni general, ne racuna se.
Kako se ne računa, Sava je poginuo u jurišu na Sutjesci prema jednom uzvišenju zajedno sa svojim suborcima, mislim da je mali dio boraca njegove divizije uspio da se probije. Možda je bio podcjenjen ali je bio komandant i to kakav.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7544
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#29629 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:05 Kako se ne računa, Sava je poginuo u jurišu na Sutjesci prema jednom uzvišenju zajedno sa svojim suborcima, mislim da je mali dio boraca njegove divizije uspio da se probije. Možda je bio podcjenjen ali je bio komandant i to kakav.
Ma mislio sam da nije bio vodja pokreta/drzave ko Tito ili Deby.

Znaci imao je nekog nad sobom u komandnom lancu.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29630 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

AleksoMKD wrote: 21/04/2021 10:19
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:05 Kako se ne računa, Sava je poginuo u jurišu na Sutjesci prema jednom uzvišenju zajedno sa svojim suborcima, mislim da je mali dio boraca njegove divizije uspio da se probije. Možda je bio podcjenjen ali je bio komandant i to kakav.
Ma mislio sam da nije bio vodja pokreta/drzave ko Tito ili Deby.

Znaci imao je nekog nad sobom u komandnom lancu.
To da, ali danas su komandanti uglavnom po štabovima, ne juriša se do duše više, promijenilo se dosta toga u načinu ratovanja.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7544
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#29631 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:23 To da, ali danas su komandanti uglavnom po štabovima, ne juriša se do duše više, promijenilo se dosta toga u načinu ratovanja.
Svakako, tako je vec vise od 100 godina, al eto, Deby je ipak poginuo na bojnom polju.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#29632 Re: Republika Turska

Post by @mba »

[Komičar iz Francuske Dieudonne M'Bala, koji je primio prijetnje smrću, izjavio je kako mu se u toj zemlji uopće ne dopušta organizovanje protesta zbog čega je odlučio od Turske zatražiti politički azil, javlja Anadolu Agency (AA).

M'Bala rođen u Francuskoj 1966. godine, od oca Kamerunca i majke Francuskinje, poznat je po svojim humorističnim emisijama temeljenim na kritici društva, posebno ukazivanju na probleme afričkih imigranata.

M'Bala, koji je više puta optužen za "vrijeđanje i rasizam" uz obrazloženje da riječi koje koristi izlaze iz okvira slobode izražavanja, smatra da je žrtva dvostrukih standarda.

U online razgovoru s novinarom AA M'Bala tvrdi da su mu neki krugovi, uključujući političare, neprestano prijetili, više puta i smrću, a njegove demonstracije su bile blokirane te se provodili sistemski napadi na njegova lična prava.

Izjavljujući da za njega život u Francuskoj više nije moguć te da su pritisci sve veći, M'Bala je rekao da želi trajno napustiti zemlju s porodicom, jer su mu blokirane mogućnosti za rad.

Potvrdio je da privodi kraju pravne pripreme za podnošenje zahtjeva za azil u Turskoj, te nastavio:

"U Francuskoj se na kritiku primjenjuje dvostruki standard. Osjećam da u Francuskoj više nema slobode izražavanja. Pogotovo za ljude poput mene. U ovoj zemlji se rade karikature o poslaniku Muhamedu i to ima podršku države, primjer je 'Charlie Hebdo'. Međutim, osim što ja nemam podršku, moje demonstracije se zabranjuju."

Podvlači kako ga nije strah mogućnosti da će biti zatvoren, već mu predstavlja problem što ne može živjeti tamo gdje ne može nesmetano raditi.

"Jedan sam od komičara koji najviše pune dvorane u Francuskoj. Postoje komičari koji im ne smetaju, ali služe svojim svrhama. To su propagandni umjetnici. Ja ne mogu propagirati francuskog predsjednika Emmanuela Macrona ili Rothschild banku koja mu je dala posao", kazao je M'Bala.

M'Bala je spomenuo sigurnosne probleme koje je doživio u Francuskoj i izjavio da je jako teško raditi za ljude poput njega, jer je porijeklom iz Afrike. Kako je rekao, ne može raditi svoj posao unatoč tome što je jedan od najpopularnijih komičara u zemlji.

"Premijer Francuske čini sve da spriječi moje demonstracije, uznemiruju ga moj uspjeh i hiljade ljudi koji dolaze na moje predstave. Primao sam prijetnje smrću, čak i na televiziji, prijetili su mi. Časopis 'Charlie Hebdo' sistemski me crta poput majmuna, čovjeka bez mozga. Rasizam koji mi je nanijet sličan je rasizmu protiv muslimana. Sad mi je ovaj rasizam postao neizdrživ i u porastu je", pojasnio je M'Bala.

Rekao je kako upravo priprema pismo turskom predsjedniku Recepu Tayyipu Erdoganu, u kojem će uputiti i zahtjev za azil.

"Sloboda izražavanja u vašoj zemlji zaštićena je ustavom. Osjećam da postoji prirodno poštovanje u vašoj zemlji, koji više uopće ne osjećam u Francuskoj. Zbog toga sam odabrao Tursku za traženje političkog azila. Vrata Turske otvorena su prema Istoku i Zapadu i predstavljaju sintezu između njih. U Turskoj se osjećam ugodnije nego u Francuskoj", poručio je M'Bala.

Na kraju je naglasio kako postoje vrlo snažne predrasude prema Turskoj, te poručio kako vanjska slika Turske ne održava stvarnost.
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29633 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 09:58
Hakiz wrote: 20/04/2021 17:11
Sanjarko wrote: 20/04/2021 14:11

Pa sta sam ruzno rekao. To Muslimanski narodi nemogu formirat i udruzit se u unije, saveze i slicno, dok drugi narodi ne-Muslimanski to mogu.
Pa, razumi i zapadnjaka. Izborio se teškom mukom da Charlie Hebdo pravi karikature i Isusa, i Muhamneda i bilo koga, a onda ga neko ubija zbog slobode govora. Ne želi ni taj zapadnjak da mu neko sa istoka uskraćuje slobodu koju je vijekovima osvajao. Pa se sjeti i 9. 11, i autobusa u Britaniji, i voza u Španiji, i drugih "malih" klanja i uhvati ga strah šta bi se desilo ako dođe do takvih ujedinjenja, saveza, kalifata. Ako srušiše Bude u Bamijanu, šta bi tek uradili sa Bazilikom sv. Petra.

A sad, ko će prvi spomenuti kolonijalizam čija posljedica je islamizam, zapadnu hegemoniju i licemjerje i ostalo...
Nije baš to tako jer kada su objavili karikature u vezi Jevreja ili je bilo u vezi engleske kraljice, ne sjećam se više, Markon je intervenisao da se uklone takve karikature. Dakle sloboda govora je samo onda kada se ismijavaju muslimani ili islam, eventualno religije općenito, ali kada se udari tamo gdje se ne smije onda je cenzura i uticaj države dozvoljena stvar. Sa ove vremenske distance svi ti događaji imaju nešto drugačiji karakter pa i sami amerikanci govore o tim događajim drugačijim tonom i propituju neke stvari. Na kraju ta hipoteza šta bi bilo sa Bazilikom sv. Petra i nema baš uporište u istoriji islama, zadnji rat je pokazao da muslimani uglavnom nisu rušili tuđe sakralne objekte za razliku onih koji sebe doživljavaju kršćanima.
Jah.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29634 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

Hakiz wrote: 21/04/2021 18:59
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 09:58
Hakiz wrote: 20/04/2021 17:11

Pa, razumi i zapadnjaka. Izborio se teškom mukom da Charlie Hebdo pravi karikature i Isusa, i Muhamneda i bilo koga, a onda ga neko ubija zbog slobode govora. Ne želi ni taj zapadnjak da mu neko sa istoka uskraćuje slobodu koju je vijekovima osvajao. Pa se sjeti i 9. 11, i autobusa u Britaniji, i voza u Španiji, i drugih "malih" klanja i uhvati ga strah šta bi se desilo ako dođe do takvih ujedinjenja, saveza, kalifata. Ako srušiše Bude u Bamijanu, šta bi tek uradili sa Bazilikom sv. Petra.

A sad, ko će prvi spomenuti kolonijalizam čija posljedica je islamizam, zapadnu hegemoniju i licemjerje i ostalo...
Nije baš to tako jer kada su objavili karikature u vezi Jevreja ili je bilo u vezi engleske kraljice, ne sjećam se više, Markon je intervenisao da se uklone takve karikature. Dakle sloboda govora je samo onda kada se ismijavaju muslimani ili islam, eventualno religije općenito, ali kada se udari tamo gdje se ne smije onda je cenzura i uticaj države dozvoljena stvar. Sa ove vremenske distance svi ti događaji imaju nešto drugačiji karakter pa i sami amerikanci govore o tim događajim drugačijim tonom i propituju neke stvari. Na kraju ta hipoteza šta bi bilo sa Bazilikom sv. Petra i nema baš uporište u istoriji islama, zadnji rat je pokazao da muslimani uglavnom nisu rušili tuđe sakralne objekte za razliku onih koji sebe doživljavaju kršćanima.
Jah.
Tako je to kada ti jednim postom izbijem sve argumente iz ruke.
User avatar
Truba
Posts: 82332
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29635 Re: Republika Turska

Post by Truba »

Hvalite me usta moja
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29636 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 19:31
Hakiz wrote: 21/04/2021 18:59
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 09:58

Nije baš to tako jer kada su objavili karikature u vezi Jevreja ili je bilo u vezi engleske kraljice, ne sjećam se više, Markon je intervenisao da se uklone takve karikature. Dakle sloboda govora je samo onda kada se ismijavaju muslimani ili islam, eventualno religije općenito, ali kada se udari tamo gdje se ne smije onda je cenzura i uticaj države dozvoljena stvar. Sa ove vremenske distance svi ti događaji imaju nešto drugačiji karakter pa i sami amerikanci govore o tim događajim drugačijim tonom i propituju neke stvari. Na kraju ta hipoteza šta bi bilo sa Bazilikom sv. Petra i nema baš uporište u istoriji islama, zadnji rat je pokazao da muslimani uglavnom nisu rušili tuđe sakralne objekte za razliku onih koji sebe doživljavaju kršćanima.
Jah.
Tako je to kada ti jednim postom izbijem sve argumente iz ruke.
Znači, od talibana do ISIL-a muslimani nisu rušili sakralne objekte drugih religija? A Aja Sofija šta ono biješe? Dobro, nisu je srušili, samo su je oteli hrišćsnina.

Da znaš išta o istoriji umjetnosti, modi itd, znao bi koliko i kako je Isus upotrebljavan, zloupotrebljavan pa i karikiran. Ali, ne vidiš dalje od svog nosa pa misliš da sve počinje i završava sa islamom.

Zato je zapad i bio šokiran reakcijama mudlimana jer su nabikli da se Isus ismijava, pa ih he začudilo šta onima sad bi?

Ali, vidiš, dok hrišćani i ne pokušavaju na silu osnivati udruženja i vjerske objekte tamo gdje muslimani to zabrane, recimo u cijeloj kraljevini Sauda, muslimani odmah u kuknjavu kada nije po njihovom.

Usput, dok pkaču kako im brane na zapadu zar i feredžu, u školama u Indoneziji tjeraju djevojčice nemuslimanke da nose marame.

Količina plakanja ne dokazuje da se u pravu. Osim ako si Izrael... :lol:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29637 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

Hakiz wrote: 21/04/2021 20:56
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 19:31
Hakiz wrote: 21/04/2021 18:59

Jah.
Tako je to kada ti jednim postom izbijem sve argumente iz ruke.
Znači, od talibana do ISIL-a muslimani nisu rušili sakralne objekte drugih religija? A Aja Sofija šta ono biješe? Dobro, nisu je srušili, samo su je oteli hrišćsnina.

Da znaš išta o istoriji umjetnosti, modi itd, znao bi koliko i kako je Isus upotrebljavan, zloupotrebljavan pa i karikiran. Ali, ne vidiš dalje od svog nosa pa misliš da sve počinje i završava sa islamom.

Zato je zapad i bio šokiran reakcijama mudlimana jer su nabikli da se Isus ismijava, pa ih he začudilo šta onima sad bi?

Ali, vidiš, dok hrišćani i ne pokušavaju na silu osnivati udruženja i vjerske objekte tamo gdje muslimani to zabrane, recimo u cijeloj kraljevini Sauda, muslimani odmah u kuknjavu kada nije po njihovom.

Usput, dok pkaču kako im brane na zapadu zar i feredžu, u školama u Indoneziji tjeraju djevojčice nemuslimanke da nose marame.

Količina plakanja ne dokazuje da se u pravu. Osim ako si Izrael... :lol:
Haj malo razmisli prije nego što lupiš o Aja Sofiji, sam si rekao da nije srušena a da znaš mrvu o istoriji znao bi da su je prije toga kršćanski vitezovi i vojska opljačkali i spali i znao bi za veliku džamiju u Cordobi koja je danas katedrala tako da si šupalj k'o lonac. Razumijem te kršćanske predrasude ali malo se informiši. I opet pokazuješ svoje neznanje ovo o Isusu, ni jedan musliman ako je vijernik neće odobravati ismijavanje Isusa jer je on i poslanik muslimana toliko puta pomenut u Kur'an-u ali tebi je to nepoznato. Kakva Saudija, briga mene za Saudiju, oni su svakako najbolji saveznik Zapada tako da to vidi sa njima šta se smije a šta ne. ISIL i Talibani su proizvod tog istog zapada tako da i taj dio adresiraj Zapadu a ne muslimanima. Kakvo plakanje, o čemu pričaš, ja ti postam istorijske fakte a ne nikakvo plakanje. Smiješan si
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#29638 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29639 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 21:44
Hakiz wrote: 21/04/2021 20:56
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 19:31

Tako je to kada ti jednim postom izbijem sve argumente iz ruke.
Znači, od talibana do ISIL-a muslimani nisu rušili sakralne objekte drugih religija? A Aja Sofija šta ono biješe? Dobro, nisu je srušili, samo su je oteli hrišćsnina.

Da znaš išta o istoriji umjetnosti, modi itd, znao bi koliko i kako je Isus upotrebljavan, zloupotrebljavan pa i karikiran. Ali, ne vidiš dalje od svog nosa pa misliš da sve počinje i završava sa islamom.

Zato je zapad i bio šokiran reakcijama mudlimana jer su nabikli da se Isus ismijava, pa ih he začudilo šta onima sad bi?

Ali, vidiš, dok hrišćani i ne pokušavaju na silu osnivati udruženja i vjerske objekte tamo gdje muslimani to zabrane, recimo u cijeloj kraljevini Sauda, muslimani odmah u kuknjavu kada nije po njihovom.

Usput, dok pkaču kako im brane na zapadu zar i feredžu, u školama u Indoneziji tjeraju djevojčice nemuslimanke da nose marame.

Količina plakanja ne dokazuje da se u pravu. Osim ako si Izrael... :lol:
Haj malo razmisli prije nego što lupiš o Aja Sofiji, sam si rekao da nije srušena a da znaš mrvu o istoriji znao bi da su je prije toga kršćanski vitezovi i vojska opljačkali i spali i znao bi za veliku džamiju u Cordobi koja je danas katedrala tako da si šupalj k'o lonac. Razumijem te kršćanske predrasude ali malo se informiši. I opet pokazuješ svoje neznanje ovo o Isusu, ni jedan musliman ako je vijernik neće odobravati ismijavanje Isusa jer je on i poslanik muslimana toliko puta pomenut u Kur'an-u ali tebi je to nepoznato. Kakva Saudija, briga mene za Saudiju, oni su svakako najbolji saveznik Zapada tako da to vidi sa njima šta se smije a šta ne. ISIL i Talibani su proizvod tog istog zapada tako da i taj dio adresiraj Zapadu a ne muslimanima. Kakvo plakanje, o čemu pričaš, ja ti postam istorijske fakte a ne nikakvo plakanje. Smiješan si
Jah, jadni muslimani, zapad ih izmanipulisao, ne bi oni, ali dok su se snašli, hop, zapad ih natjerao. I da otimaju i ubijaju djevojčice koje idu u škole, i da ruše hiljadugodišnje spomenike raznih kultura i religija, i da se raznose bombama i avionima po bijelom svijetu, i da krenu u zločin stvarajući kalifat itd.

Nisu, jadni, znali reći "ne".

A nisu sposobni svojima konkretno pomoći, eno Palestinci ne znaju šta će od ljepote koliko im braća pomažu. Što politički, što ekonomski, što vojno i na svaki drugi način.

I šta kažeš, Saudi američke sluge, nije te briga za njih. Da samo još ne kontrolišu Meku, sve bi bilo kako treba. Ali šta ćeš, Meka u Saudiji, mora ih se slušati. Allah tako napravio, a on zna najbolje, zar ne?

A onda zapad kriv što milijardu i po ljudi koji imaju ogroman novac od jednog od najvažnijih reesursa na planeti nisu sposobni napraviti ništa kako treba, taj novac pretvoriti u politički uticaj pa napraviti nešto konkretno. Sa druge strane, 20 miliona jevreja kapitalizovali sudbinu iz 2. svjetskog rata i danas urade šta god požele.

Da, uvijek je neko drugi kriv, najlakše je tako.
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29640 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 21/04/2021 21:44 Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#29641 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Hakiz wrote: 21/04/2021 22:39
HarTar wrote: 21/04/2021 21:44 Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?
Borba protiv korupcije nigdje nije lahka, pa tako ni u Turskoj, ali bitno je da se poduzimaju koraci...
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#29642 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Makedonska vojska dobila je novih 7.400 kompleta gortex uniformi, kao donaciju iz Turske. Image
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29643 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 21/04/2021 23:19
Hakiz wrote: 21/04/2021 22:39
HarTar wrote: 21/04/2021 21:44 Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?
Borba protiv korupcije nigdje nije lahka, pa tako ni u Turskoj, ali bitno je da se poduzimaju koraci...
Slažem se.

Samo, čudno da se ti koraci uvijek poduzimaju kada onaj korumpirani pređe granicu koju "gazda" odredi, a ne istog trenutka kada se otkrije da je korumpiran.

Nije to, moj HarTare, borba protiv korupcije, nego je gazda zaključio da je ministrica izašla van nivoa korupcija koji joj je on dozvolio.
Piaty
Posts: 5781
Joined: 01/12/2020 00:58

#29644 Re: Republika Turska

Post by Piaty »

Cemu sluzi ova tema?

Ima li neke veze Bosna sa ovim? Ako da, onda nas iskljucivo zanimaju Bosnjaci u Turskoj i to ako se i dalje Bosnjacima zovu.

Te sekretarice od turskih politicara itd itd...?!?!?! Cemu? Za koga?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#29645 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Hakiz wrote: 21/04/2021 22:39
HarTar wrote: 21/04/2021 21:44 Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?


pa od kuda ti sada znas da nije bilo tako?
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#29646 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Piaty wrote: 21/04/2021 23:32 Cemu sluzi ova tema?

Ima li neke veze Bosna sa ovim? Ako da, onda nas iskljucivo zanimaju Bosnjaci u Turskoj i to ako se i dalje Bosnjacima zovu.

Te sekretarice od turskih politicara itd itd...?!?!?! Cemu? Za koga?
Ovo je tema svijet, šta Bosna ima sa tom temom?
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#29647 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

@mba wrote: 21/04/2021 23:35
Hakiz wrote: 21/04/2021 22:39
HarTar wrote: 21/04/2021 21:44 Erdogan smijenio ministricu koja je firmama svog supruga dodijelila unosne ugovore. https://saff.ba/erdogan-smijenio-minist ... e-ugovore/
Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?


pa od kuda ti sada znas da nije bilo tako?
Iskustvo, stari moj, iskustvo.

Nikada nigdje u istoriji čovječanstva nije bilo tako.
Piaty
Posts: 5781
Joined: 01/12/2020 00:58

#29648 Re: Republika Turska

Post by Piaty »

HarTar wrote: 21/04/2021 23:37
Piaty wrote: 21/04/2021 23:32 Cemu sluzi ova tema?

Ima li neke veze Bosna sa ovim? Ako da, onda nas iskljucivo zanimaju Bosnjaci u Turskoj i to ako se i dalje Bosnjacima zovu.

Te sekretarice od turskih politicara itd itd...?!?!?! Cemu? Za koga?
Ovo je tema svijet, šta Bosna ima sa tom temom?
Ok
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#29649 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Turska: I Rusija može kupiti naše dronove
Turski ministar vanjskih poslova Mevlut Cavusoglu poručio je da Rusija može da kupi tursko oružje i vojnu opremu u svakom trenutku kada joj to bude potrebno.
https://balkans.aljazeera.net/news/worl ... o-6IIbDR5s
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#29650 Re: Republika Turska

Post by Milenkov buraz »

Hakiz wrote: 21/04/2021 23:31
HarTar wrote: 21/04/2021 23:19
Hakiz wrote: 21/04/2021 22:39

Pitanje je što je i ovoliko bila ministrica. Nije da se nije i prije znalo. Sada nekome ko je bolji jaran Erdoanu od nje uzela posao i namjestila rodbini, pa je smijenjena.

Nije valjda da neko vjeruje da se tek sad otkrilo pa da je Erdoan istog časa smijenio?
Borba protiv korupcije nigdje nije lahka, pa tako ni u Turskoj, ali bitno je da se poduzimaju koraci...
Slažem se.

Samo, čudno da se ti koraci uvijek poduzimaju kada onaj korumpirani pređe granicu koju "gazda" odredi, a ne istog trenutka kada se otkrije da je korumpiran.

Nije to, moj HarTare, borba protiv korupcije, nego je gazda zaključio da je ministrica izašla van nivoa korupcija koji joj je on dozvolio.
Hahaha tebi od predrasuda i mržnje ne paše ni kada se Turska bori protiv korupcije i kriminala jer kako će se jedna Turska boriti protiv toga, to se nikako ne uklapa u tvoj desničarsko kršćanski narativ o Turskoj (ala Orban, Janša i onaj pedofil iz Holandije), Turcima i muslimanima generalno. Eto ti znaš iz pripizdine ko je šta odredio. :mrgreen:
Post Reply