nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20551 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by iceman ze »

pun gas satr'a ljude, mora da mu je star dot :mrgreen:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#20552 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by UmaX »

BMW ko da nema ABS, sta je ovo, E36? Al cak i oni bi trebalo da imaju ABS. E46 sigurno imaju svi vec.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20553 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

un1ted wrote: 19/04/2021 13:29

Eto drkača "oš bježat". To su nove generacije na koje trebate biti kivni, ali prije svega, treba ih obrazovati, a koje ne mozes, izopciti iz drustva.
Žao mi je što nisu poginuli, ovako im je data druga šansa da nekog ubiju i sigurno je neće propustit', sevap je kamionom na ovo naletit'.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#20554 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Dimu1927 »

insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 20:23 radi abs u bembare nema sta. zakocio ga je majstoriski :zzzz: :run:
mislim da je cak pokusao, kad je vidio da nece moci zakociti, i pobjeci na travu desno ali se nije uspio popeti
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20555 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

UmaX wrote: 19/04/2021 23:23 BMW ko da nema ABS, sta je ovo, E36? Al cak i oni bi trebalo da imaju ABS. E46 sigurno imaju svi vec.
Moze biti bilo koji, ali kako je odrzavan, pitanje je. Tako da taj ABS ocigledno nije u funkciji.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20556 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Dimu1927 wrote: 20/04/2021 02:54
insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 20:23 radi abs u bembare nema sta. zakocio ga je majstoriski :zzzz: :run:
mislim da je cak pokusao, kad je vidio da nece moci zakociti, i pobjeci na travu desno ali se nije uspio popeti
Ma nije on ništa pokušao, nagazio na kočnicu pa ga bacilo na ivičnjak.
Kratko i jasno - debil!
Last edited by tempuser on 20/04/2021 08:52, edited 2 times in total.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20557 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

tempuser wrote: 20/04/2021 08:48
Dimu1927 wrote: 20/04/2021 02:54
insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 20:23 radi abs u bembare nema sta. zakocio ga je majstoriski :zzzz: :run:
mislim da je cak pokusao, kad je vidio da nece moci zakociti, i pobjeci na travu desno ali se nije uspio popeti
Ma nije on ništa pokušao, nagazio na kočnicu, mahinalno okrenuo volan udesno pa ga bacilo na ivičnja.
Kratko i jasno - debil!
Pa kad ja napišem da neki vozači BMW-a ne znaju kontrolisati auto (naglasak na "neki" - ne svi), ispadam ovakav i onakav.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20558 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Laplace wrote: 20/04/2021 08:50
tempuser wrote: 20/04/2021 08:48
Dimu1927 wrote: 20/04/2021 02:54

mislim da je cak pokusao, kad je vidio da nece moci zakociti, i pobjeci na travu desno ali se nije uspio popeti
Ma nije on ništa pokušao, nagazio na kočnicu, mahinalno okrenuo volan udesno pa ga bacilo na ivičnja.
Kratko i jasno - debil!
Pa kad ja napišem da neki vozači BMW-a ne znaju kontrolisati auto (naglasak na "neki" - ne svi), ispadam ovakav i onakav.
Pogledao sam ponovo snimak pa sam editovao post. Nije on ni mahinalno okrenuo volan, nego samo stisnuo kočnicu, vidi se da su točkovi ostali pravo. Mezar bez špure, guma, trapova, sa pokvarenim ABS-om i kočnicama koje nejednako hvataju!
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#20559 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Concord »

Otpad od vozila, zaustavio bi se najnormalnije da je bio ispravan jer nije nesto specijalno brzo ni isao cim se ona crna Octavia ukazala iza njega za 2 sekunde.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20560 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Concord wrote: 20/04/2021 10:09 Otpad od vozila, zaustavio bi se najnormalnije da je bio ispravan jer nije nesto specijalno brzo ni isao cim se ona crna Octavia ukazala iza njega za 2 sekunde.
Vjerovatno. Mislim da sam ja sa Astrom imao oštrija kočenja bez gubitka stabilnosti (jednom na autoputu kod brzine 90-100 (na ograničenju 80) kad sam se htio skloniti nekom Golfu a on ne gledajući počeo da me pretiče sa desne strane. Znači, oštro kočenje sa motanjem volana i vraćanjem nazad u lijevu traku (u njoj sam bio jer sam se iz unutrašnje isključio iz kružnog toga a nisam se stigao vratiti u desnu jer je u njoj bila dvojka). Mislim da su mi se tad aktivirali i ABS i ESP i sve ostale skraćenice. Iznenađujuće, obzirom da je kočenje bilo tokom ubrzavanja i mijenjanja pravca kretanja, kako je Astra dobro reagovala.

A ovaj ne uspijeva kočiti kako treba iako vozi pravo (koliko tu utiče zadnji pogon? mislim nenpuno, jer bi trebali svi točkovi da koče).
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20561 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

tempuser wrote: 20/04/2021 09:01
Laplace wrote: 20/04/2021 08:50
tempuser wrote: 20/04/2021 08:48

Ma nije on ništa pokušao, nagazio na kočnicu, mahinalno okrenuo volan udesno pa ga bacilo na ivičnja.
Kratko i jasno - debil!
Pa kad ja napišem da neki vozači BMW-a ne znaju kontrolisati auto (naglasak na "neki" - ne svi), ispadam ovakav i onakav.
Pogledao sam ponovo snimak pa sam editovao post. Nije on ni mahinalno okrenuo volan, nego samo stisnuo kočnicu, vidi se da su točkovi ostali pravo. Mezar bez špure, guma, trapova, sa pokvarenim ABS-om i kočnicama koje nejednako hvataju!
:thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#20562 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Gume su posebna katastrofa kod ovog E36.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20563 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

530i wrote: 20/04/2021 10:35 Gume su posebna katastrofa kod ovog E36.
Ima li išta ispravno na tom autu? :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20564 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 20:23 radi abs u bembare nema sta. zakocio ga je majstoriski :zzzz: :run:
AkoBogda Staće.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#20565 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Laplace wrote: 20/04/2021 10:37
530i wrote: 20/04/2021 10:35 Gume su posebna katastrofa kod ovog E36.
Ima li išta ispravno na tom autu? :D
Svaki ispravan auto bi stao barem za dužinu auta prije ovog plavog klija. Ovdje da osl rade svoj posao kako treba ima posla i za inspekciju da malo propita stanicu tehničkog pregleda.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20566 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 20:23 radi abs u bembare nema sta. zakocio ga je majstoriski :zzzz: :run:
Zato radi ASS - ako stane - stane! :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#20567 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Pa vidi mu traga kočenja ima bar 20 metara samo što se vidi na snimku. I to samo lijeva strana.
User avatar
konektovan
Posts: 51464
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20568 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by konektovan »

Zar ovo nije e39 bengalj.?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#20569 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

vidim niko da spomene o kakvoj vozaČini je rijec,pa da makar malo pusti kocnicu,majstor je zakovo,ne pusta i konta da ce stat :lol: :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20570 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by muha_sa »

Ovako se to radi u Begešu--sve mahnito :-) :lol: :lol:

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... video.html
User avatar
konektovan
Posts: 51464
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20571 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by konektovan »

Budući balkanski Beč.... :lol:
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#20572 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by patriot_bih »

Najgori kriminalci na putu su oni što se ne vraćaju u svoju traku kad se mimoilaze sa drugim autima.

Sjeku krivine ili pokušavaju preteći nekoga, a pređu pola metra ili metar u suprotnu traku.
Trebaš usporiti i maket se u stranu da te ne udare.

To su uglavnom oni sa malo boljim autima. Ne sa najboljim autima nego malo boljim od prosjeka.
Recimo Audi, Passat, SUV 5-10 godina star. Ti imaju najjače komplekse.

Toga nije bilo toliko prije 10ak godina. Izgleda da je sada neki veliki talas primitivizma naišao.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#20573 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

patriot_bih wrote: 20/04/2021 17:18 Najgori kriminalci na putu su oni što se ne vraćaju u svoju traku kad se mimoilaze sa drugim autima.

Sjeku krivine ili pokušavaju preteći nekoga, a pređu pola metra ili metar u suprotnu traku.
Trebaš usporiti i maket se u stranu da te ne udare.

To su uglavnom oni sa malo boljim autima. Ne sa najboljim autima nego malo boljim od prosjeka.
Recimo Audi, Passat, SUV 5-10 godina star. Ti imaju najjače komplekse.

Toga nije bilo toliko prije 10ak godina. Izgleda da je sada neki veliki talas primitivizma naišao.
Opšti zakon rasta entropije: gdje god se ne ulaže napor da se uvede neki red, po prirodi stvari će nered preći u još veći nered. Biće nam još gore akobogda.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#20574 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Dimu1927 »

konektovan wrote: 20/04/2021 16:41 Zar ovo nije e39 bengalj.?
bmw trojka - e36
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#20575 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

kretencina,jebo pleme svoje :twisted: ....ovaj sesirdzija nije svjestan koliku je srecu imao :shock: :run:
Post Reply