Isti ste. Kurta i Murta
Narod i Pravda (Konakovic)
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#12952 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
To sve možemo staviti pod sitne lapsuse, ako su se uopšte desili.
Prilično je teško razaznati tokom prenosa samoglasnike te sve konsonante ili sonante.
No eto ako su se desili ti sitni propusti, ne bih sebi dopustio da zamjerim pored obrazovanja za respekt.
Na kraju krajeva, dečko je dobar dio zadnjih godina proveo van BiH, to jest van govornog područja maternjeg jezika.
Moguće da dodje do slabijeg baratanja pojmovima.
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#12953 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
KatarinaKosaca wrote: ↑08/04/2021 21:03Jako tačno. I nije to najgore što je SDA uradila, nego što je uvela standard da je normala diplomirati u Travniku, da je logično zapošljavati familiju, da je sasvim opravdano zloupotrebljavati položaj i krasti, a da je demokratska vrijednost biti nejednak član društva. Ono što je najcrnje posljedica uvođenja tog stanja i tog stanja svijesti je da u novim vidim SDA mantru ponašanja i nikakvu promi jenu. Od genetske predodređenosti do sadake od Vučićaemmir1 wrote: ↑08/04/2021 20:56
Ne.
Izgubili su zbog očajnog stanja u zemlji.
Najsiromašnija zemlja u Evropi, narod masovno bježi, najveća smrtnost od Covid19, nemamo vakcine.
Državu nam vode oni koji odu kod Bajre na ćevape i usput završe fakultet.
Fakultet je samo proforma, bitna je članska SDA.
Nije njih Dino pobijedio
Dobio bi ih svako ko im izadje na crtu.
Branit SDA i zalagat se za njih, može samo osoba koja ima koristi od toga.
No da svi znaju, gledat samo sebe dok narod se pati nikada nije dobro.
Ne može na dobro
Apsolutno.
Mnogo više sam očekivao od NIPa.Vrijeme prolazi no ja još nisam vidio jedan potez zbog kojeg bih ponovo dao glas njima.
Ali evo dajem im još vremena.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#12954 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
od fejzbuk stranke i bukadjija samo lud covjek moze nesto ocekivati
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#12955 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Hvala na iscrpnoj analizi.Svako vam dobro.emmir1 wrote: ↑08/04/2021 21:17
To sve možemo staviti pod sitne lapsuse, ako su se uopšte desili.
Prilično je teško razaznati tokom prenosa samoglasnike te sve konsonante ili sonante.
No eto ako su se desili ti sitni propusti, ne bih sebi dopustio da zamjerim pored obrazovanja za respekt.
Na kraju krajeva, dečko je dobar dio zadnjih godina proveo van BiH, to jest van govornog područja maternjeg jezika.
Moguće da dodje do slabijeg baratanja pojmovima.
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#12956 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Patton44 wrote: ↑08/04/2021 21:30Hvala na iscrpnoj analizi.Svako vam dobro.emmir1 wrote: ↑08/04/2021 21:17
To sve možemo staviti pod sitne lapsuse, ako su se uopšte desili.
Prilično je teško razaznati tokom prenosa samoglasnike te sve konsonante ili sonante.
No eto ako su se desili ti sitni propusti, ne bih sebi dopustio da zamjerim pored obrazovanja za respekt.
Na kraju krajeva, dečko je dobar dio zadnjih godina proveo van BiH, to jest van govornog područja maternjeg jezika.
Moguće da dodje do slabijeg baratanja pojmovima.
Svako dobro i Vama.
Nastavite pratit Jasmina, vjerujem da budete zadovoljni, pa da opet proČaskamo.
-
Hakiz
- Posts: 48381
- Joined: 30/07/2015 20:01
#12957 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Meni je važno samo da SDA nastavi sa svojom sarajevskom zvijezdom borbu protiv antifašizma.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#12959 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
I saltanija je dobila legitimne glasace, osvojila bruku glasova itd.Styling wrote: ↑08/04/2021 20:34
Kandidat je dobio legitimitet glasaca, legitimitet svog opcinskog vijeca i legitimitet koalicije. I sta treba jos? Njega nije babo za ruku doveo i posadio na funkciju kao sto je Bakir svoju hanumu instalirao na mjesto direktorice bolnice kao jedinog kandidata. To je bila odluka sa dalekoseznim posljedicama koju svi osjetimo na svojim ledjima.
Drugo NiP se sakrio u misiju rupu u ovom ogromnom problemu, isturili i povalili Nasu stranku i sdp, a oni lagano na fb i kucaj sta bi trebalo uraditi i sta bi oni kad bi bili neka vlast
Ps. Uljebi se i Harkan
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#12960 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Ja mislim da bi za početak trebali izaći iz izborne kampanje, jer dobili su vlast, bar djelimičnu i prestati građanima objašnjavati ko je i šta je SDA. Jer, građani da ne znaju i to bolje od njih koji su bili perjanice te iste SDA dok smo mi osjećali pogubnost minder politike u svakom segmentu, oni i ne bi bili na vlasti. NiP stalno drži tenziju, svađu i stranačka prepucavanja, kadroviranje i nespretne izjave. NiP treba početi raditi.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12961 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Sultanija je dobila glasove za Parlament FBiH, ne za klinicki centar. A, onda je od straha da je ne bi propitivali, bacila niz vodu 13 000 glasova i otisla iz parlamenta.Dr. Kuca wrote: ↑09/04/2021 10:02I saltanija je dobila legitimne glasace, osvojila bruku glasova itd.Styling wrote: ↑08/04/2021 20:34
Kandidat je dobio legitimitet glasaca, legitimitet svog opcinskog vijeca i legitimitet koalicije. I sta treba jos? Njega nije babo za ruku doveo i posadio na funkciju kao sto je Bakir svoju hanumu instalirao na mjesto direktorice bolnice kao jedinog kandidata. To je bila odluka sa dalekoseznim posljedicama koju svi osjetimo na svojim ledjima.
Drugo NiP se sakrio u misiju rupu u ovom ogromnom problemu, isturili i povalili Nasu stranku i sdp, a oni lagano na fb i kucaj sta bi trebalo uraditi i sta bi oni kad bi bili neka vlast.
Ps. Uljebi se i Harkan![]()
![]()
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12962 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 11:09Ja mislim da bi za početak trebali izaći iz izborne kampanje, jer dobili su vlast, bar djelimičnu i prestati građanima objašnjavati ko je i šta je SDA. Jer, građani da ne znaju i to bolje od njih koji su bili perjanice te iste SDA dok smo mi osjećali pogubnost minder politike u svakom segmentu, oni i ne bi bili na vlasti. NiP stalno drži tenziju, svađu i stranačka prepucavanja, kadroviranje i nespretne izjave. NiP treba početi raditi.
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#12963 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
[quote=Styling post_id=17274157 time=1617963899 user_id=2645
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
[/quote]
nemamo mi toliko života za stranačka prepucavanja. Šta su očekivali da će naići? Htio si vlast, dobio si vlast, popravljaj, ne svađaj se kao mahaluša sa drinom pod rukom u priglavkama.
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
[/quote]
nemamo mi toliko života za stranačka prepucavanja. Šta su očekivali da će naići? Htio si vlast, dobio si vlast, popravljaj, ne svađaj se kao mahaluša sa drinom pod rukom u priglavkama.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12964 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
nemamo mi toliko života za stranačka prepucavanja. Šta su očekivali da će naići? Htio si vlast, dobio si vlast, popravljaj, ne svađaj se kao mahaluša sa drinom pod rukom u priglavkama.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 12:29 [quote=Styling post_id=17274157 time=1617963899 user_id=2645
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
[/quote]
Znaci, trebaju sutiti i pustiti da ih ovi pljuju i da ne reaguju. Ne, upravo suprotno. Ne treba ih ostaviti na miru ni sekunde.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#12965 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
pazi kada spominješ kopanje i vik, jer bi morala znati da su u periodu od 2007. do 2014. isti kontrolirali kadrovi koje su postavljali mirsad pindžo i besim mehmedić.Styling wrote: ↑09/04/2021 12:24KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 11:09Ja mislim da bi za početak trebali izaći iz izborne kampanje, jer dobili su vlast, bar djelimičnu i prestati građanima objašnjavati ko je i šta je SDA. Jer, građani da ne znaju i to bolje od njih koji su bili perjanice te iste SDA dok smo mi osjećali pogubnost minder politike u svakom segmentu, oni i ne bi bili na vlasti. NiP stalno drži tenziju, svađu i stranačka prepucavanja, kadroviranje i nespretne izjave. NiP treba početi raditi.
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12966 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Ja nikoga ne zelim abolirati odgovornosti, ali samo naglasavam trenutno stanje. Vodi se ozbiljna borba, a utakmica ulazi u kritican period.malakh wrote: ↑09/04/2021 12:53pazi kada spominješ kopanje i vik, jer bi morala znati da su u periodu od 2007. do 2014. isti kontrolirali kadrovi koje su postavljali mirsad pindžo i besim mehmedić.Styling wrote: ↑09/04/2021 12:24KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 11:09
Ja mislim da bi za početak trebali izaći iz izborne kampanje, jer dobili su vlast, bar djelimičnu i prestati građanima objašnjavati ko je i šta je SDA. Jer, građani da ne znaju i to bolje od njih koji su bili perjanice te iste SDA dok smo mi osjećali pogubnost minder politike u svakom segmentu, oni i ne bi bili na vlasti. NiP stalno drži tenziju, svađu i stranačka prepucavanja, kadroviranje i nespretne izjave. NiP treba početi raditi.
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#12967 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Znaci, trebaju sutiti i pustiti da ih ovi pljuju i da ne reaguju. Ne, upravo suprotno. Ne treba ih ostaviti na miru ni sekunde.Styling wrote: ↑09/04/2021 12:51nemamo mi toliko života za stranačka prepucavanja. Šta su očekivali da će naići? Htio si vlast, dobio si vlast, popravljaj, ne svađaj se kao mahaluša sa drinom pod rukom u priglavkama.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 12:29 [quote=Styling post_id=17274157 time=1617963899 user_id=2645
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
[/quote] Možda je nekom stalna tenzija i svađa, podjela građana i uzvici "ne, vi još gore, vi ste gori" sipmatično, meni, lično ne. Obećali su nam dati normalan đivot, trenutno sav nerad koji je evidentan svaljuju na protekli period. Onda, jarane, nisi trebao ići u utrku za vlast.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12968 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Možda je nekom stalna tenzija i svađa, podjela građana i uzvici "ne, vi još gore, vi ste gori" sipmatično, meni, lično ne. Obećali su nam dati normalan đivot, trenutno sav nerad koji je evidentan svaljuju na protekli period. Onda, jarane, nisi trebao ići u utrku za vlast.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 12:57Znaci, trebaju sutiti i pustiti da ih ovi pljuju i da ne reaguju. Ne, upravo suprotno. Ne treba ih ostaviti na miru ni sekunde.Styling wrote: ↑09/04/2021 12:51nemamo mi toliko života za stranačka prepucavanja. Šta su očekivali da će naići? Htio si vlast, dobio si vlast, popravljaj, ne svađaj se kao mahaluša sa drinom pod rukom u priglavkama.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 12:29 [quote=Styling post_id=17274157 time=1617963899 user_id=2645
Raditi sta? Gdje god “zakopaju” naidju na SDA kriminal. Logicno je da ce o njima pricati. Jer nas narod ima memoriju zlatne ribice. Treba ih stalno podsjecati.
[/quote]
Kakav nerad? Na osnovu cega sudis da je nerad?
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#12969 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
vidim kako se vodi. od svih problema, covida, presuda ustavnog suda, lockdowna, bespravno izgrađenih objekata, loše kanalizacione i vodovodne mreže, višegodišnjeg kriminala, oni se bave harisom zahiragićem. bježi ba.Styling wrote: ↑09/04/2021 12:56Ja nikoga ne zelim abolirati odgovornosti, ali samo naglasavam trenutno stanje. Vodi se ozbiljna borba, a utakmica ulazi u kritican period.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12970 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Haris Zahiragic se bavi njima. On njima nije interesantan. On je samo populista, demagog i galamdzija cija je svrha da opstruira rad SKS.malakh wrote: ↑09/04/2021 12:58vidim kako se vodi. od svih problema, covida, presuda ustavnog suda, lockdowna, bespravno izgrađenih objekata, loše kanalizacione i vodovodne mreže, višegodišnjeg kriminala, oni se bave harisom zahiragićem. bježi ba.
I ti spadas u one koji misle da se usred pandemije nakon 30 godina javasluka, kradje i urusavanja sistema moze nesto vidljivo postici za tri mjeseca.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#12971 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Gdje je rad? Gdje je ijedan rezultat? osim Ademovića što nije nepotizam, nego, nije nepotizam
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#12972 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
vidimo svi koliko se "ne" bave harisom zahiragićem. baš je primjetno, jer zahiragića nema ni na mapi ovih dana.Styling wrote: ↑09/04/2021 13:01Haris Zahiragic se bavi njima. On njima nije interesantan. On je samo populista, demagog i galamdzija cija je svrha da opstruira rad SKS.
kako si ovo uspjela zaključiti?I ti spadas u one koji misle da se usred pandemije nakon 30 godina javasluka, kradje i urusavanja sistema moze nesto vidljivo postici za tri mjeseca.
- Styling
- Posts: 15026
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12973 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Vidim i ti si “realista”, pa ocekujes za tri mjeseca da se 30 godina korupcije i javasluka dovede ured.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 13:01Gdje je rad? Gdje je ijedan rezultat? osim Ademovića što nije nepotizam, nego, nije nepotizamPitala si šta treba NiP da uradi, da se manje svađa i diže tenzije (ponavljam nije svakom simpatično) i uradi nešto. Za Gras, studentske domove itd. Forto nam mrtav hladan kaže da će biti teško radi višegodišnje zauštenosti. U opoziciji ste drugačije govorili da imate rješenje za sve. >Pa, bar nešto.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#12974 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Kad se zaposliš u rivatnoj firmi kažu ti mjesec dana imaš da se snađeš i sve sagledaš , drugi mjesec očekujem rezultate. Ja pitam i za jedan rezultat koji nije kadroviranje i stranačko prepucavanje. dosta nam je prepucavanja, suprostavljanja, tenzija.Styling wrote: ↑09/04/2021 13:05Vidim i ti si “realista”, pa ocekujes za tri mjeseca da se 30 godina korupcije i javasluka dovede ured.KatarinaKosaca wrote: ↑09/04/2021 13:01Gdje je rad? Gdje je ijedan rezultat? osim Ademovića što nije nepotizam, nego, nije nepotizamPitala si šta treba NiP da uradi, da se manje svađa i diže tenzije (ponavljam nije svakom simpatično) i uradi nešto. Za Gras, studentske domove itd. Forto nam mrtav hladan kaže da će biti teško radi višegodišnje zauštenosti. U opoziciji ste drugačije govorili da imate rješenje za sve. >Pa, bar nešto.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12975 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Pa ništa izaberite opet SDA i satelite, pa njima dajte 3-4 godine fore da poprave sto je trojka za godinu sve zabrljala, prije nego upitate za neke rezultate.
