Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Sanjarko
Posts: 28396
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50351 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sanjarko »

foxlife wrote: 01/04/2021 19:07 imam clansku ns i volim geografiju i jezike prvenstveno
auta onako hobi
jel mogu ja u ministarstvo saobracaja ili gdje mogu sa geografijom i jezicima
znam 5 stranih jezika al nemam diplome nijednog fakulteta
Nemam nikakvih referenci, bas nikakvih. Ima li nekog mjesta za mene, barem ministar bez portfelja. :cry:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50352 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Sanjarko wrote: 01/04/2021 22:40
foxlife wrote: 01/04/2021 19:07 imam clansku ns i volim geografiju i jezike prvenstveno
auta onako hobi
jel mogu ja u ministarstvo saobracaja ili gdje mogu sa geografijom i jezicima
znam 5 stranih jezika al nemam diplome nijednog fakulteta
Nemam nikakvih referenci, bas nikakvih. Ima li nekog mjesta za mene, barem ministar bez portfelja. :cry:
moze
nadzorni odbor jagomira :D
imat ces kancelariju gore :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 28396
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50353 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sanjarko »

foxlife wrote: 01/04/2021 22:42
Sanjarko wrote: 01/04/2021 22:40
foxlife wrote: 01/04/2021 19:07 imam clansku ns i volim geografiju i jezike prvenstveno
auta onako hobi
jel mogu ja u ministarstvo saobracaja ili gdje mogu sa geografijom i jezicima
znam 5 stranih jezika al nemam diplome nijednog fakulteta
Nemam nikakvih referenci, bas nikakvih. Ima li nekog mjesta za mene, barem ministar bez portfelja. :cry:
moze
nadzorni odbor jagomira :D
imat ces kancelariju gore :D
Touche :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50354 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

LBVIEW wrote: 01/04/2021 22:34 Spin - nije rekla- za druge kako su "izmislili ime".
foxlife wrote: 01/04/2021 22:37 pa cinjenica je da ime bosnjak i jeste "izmisljeno" mada je pravilnije ukradeno
Ja se recimo sjecam kolika je “tuca” u medijima bila izmedju Alije i njegovih pobocnika, protiv Filipovica i Zulfikarpasica, jel ispravno muslimani/Muslimani/Bosnjaci...

I kako su odhebani iz SDA zbog svoje upornosti na Bosnjastvu... Do negdje ‘93 ako se ne varam, kad se Alija predomislio (iznenadjujuce, nije inace bio tome sklon), i usvojio Bosnjastvo kao da se nikad nije zalagao svojski protiv... Gledano iz tog ugla, moglo bi se reci da je i izmisljeno, ili barem da su dosli tobe ‘93... Zanocili kao Muslimani, probudili se kao Bosnjaci...
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50355 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Neko zanoci sa Historijskim NE nacionalnim strankama a probudi se u Kukinoj koaliciji
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50356 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Izaće mi na san putokaz i Kuko :D Gdje god šta kliknem na ovom podforumu, ono putokaz i Kuko :-D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50357 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

Moracu i ja tu gromadu upoznati... Koliko ga spominju, ko da je abuzenze...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#50358 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by LBVIEW »

drndalo wrote: 01/04/2021 23:03
LBVIEW wrote: 01/04/2021 22:34 Spin - nije rekla- za druge kako su "izmislili ime".
foxlife wrote: 01/04/2021 22:37 pa cinjenica je da ime bosnjak i jeste "izmisljeno" mada je pravilnije ukradeno
Ja se recimo sjecam kolika je “tuca” u medijima bila izmedju Alije i njegovih pobocnika, protiv Filipovica i Zulfikarpasica, jel ispravno muslimani/Muslimani/Bosnjaci...

I kako su odhebani iz SDA zbog svoje upornosti na Bosnjastvu... Do negdje ‘93 ako se ne varam, kad se Alija predomislio (iznenadjujuce, nije inace bio tome sklon), i usvojio Bosnjastvo kao da se nikad nije zalagao svojski protiv... Gledano iz tog ugla, moglo bi se reci da je i izmisljeno, ili barem da su dosli tobe ‘93... Zanocili kao Muslimani, probudili se kao Bosnjaci...
Moglo bi se reci ako si soven poput Maricke. Niti su Alija i Tunjo tema, niti bi se Ivana u istu trebala petljati - to je jednostavno unutarbosnjacko pitanje. Kako bi bilo da bosnjacki politicari pocnu Srbe/Hrvate propitivati kad su to "dosli tobe" , te postali to sto su danas. Ili, recimo, kad su to preci danasnjih Srba u B Krajini, ili sta ja znam, Cipuljicima kod Bugojna z :D , "zanocili kao Cincari/Vlasi, a probudili se kao Srbi"?
Shvatite vec jednom da su prosla ta vremena dvostrukih arsina odnosa prema Bosnjacima kontra drugih - ovi iz NS da imaju imalo politicke mudrosti trebali bi ovu "analiticarku" napenaliti iz stranke.
Sto se tice "kradje" imena, hronologija desavanja je neumoljiva - bosanskihercegovacki Srbi i Hrvati su se vec "upisali"u susjedne nacije, sta je trebalo, mozda iste pitati za dozvolu?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50359 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

Previse ti to licno shvatas cini mi se.

Ko je Ivana pa moze promijeniti nesto takvo? Ko sam ja? Ti? Peti? Deseti?

Mislim sad se dreka oko toga digla da se skrene paznja sa drugih puno vecih SDA sranja, a mi se zabavljamo necim realno ne bas vaznim...
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50360 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Hakiz wrote: 01/04/2021 22:06 Da nadzire.

Čovjek bi rekao da su forumaši eksperti, a u stvari šaka jada što prosipa žuč.

Kako god, Marić je Marić, a šupljači koji se kriju iza anonimnosti na forumu su...

... Bljak.
Onda bi se moglo reći i kod milion ostalih ličnosti da svi koji pišu protiv njih su bljak ili su samo oni koji su direktno ili indirektno vezani za Njihovu Stranku svete krave koje se ne smiju kritikovati?
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#50361 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sitni svercer »

Hakiz wrote: 01/04/2021 22:06 Da nadzire.

Čovjek bi rekao da su forumaši eksperti, a u stvari šaka jada što prosipa žuč.

Kako god, Marić je Marić, a šupljači koji se kriju iza anonimnosti na forumu su...

... Bljak.
covjek bi reko da neovisni politicki analiticar nije ovisan o kladionici, alkoholu, raznoraznim drogama i svakoraznim drugima porocima :izet:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#50362 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pjena na ustima, očima i ušima kod radikalnih patriJota je uvijek dobar znak... da im je glava puna pjene.
Krene da kipi na sve strane.
Pravilo generalno važi za patriJote svih boja i zastava.
:meza1:
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#50363 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

kluz franjo wrote: 02/04/2021 13:26 Pjena na ustima, očima i ušima kod radikalnih patriJota je uvijek dobar znak... da im je glava puna pjene.
Krene da kipi na sve strane.
Pravilo generalno važi za patriJote svih boja i zastava.
:meza1:
I da li im je ili nije ćuna obrezana. :D
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#50364 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

kluz franjo wrote: 02/04/2021 13:26 Pjena na ustima, očima i ušima kod radikalnih patriJota je uvijek dobar znak... da im je glava puna pjene.
Krene da kipi na sve strane.
Pravilo generalno važi za patriJote svih boja i zastava.
:meza1:
Samo moram priznati da je SDA odlicna kao opozicija, prate sve, trude se isceprkati i najmanju stvarku.
Do sada niko pojma nije imao ko je u kojem NO, NO Kamernog teatra da i ne spominjem.
Stranke na vlasti (u KS) definitivno "ne mogu da dahnu" i moraju paziti na svaki korak.
Sto me dovodi do zakljucka da bi za ovu drzavu bilo najbolje da SDA i njeni pandani u drugim narodima HDZ i SNSD (ne sumnjam da bi i oni u opoziciji bili isti kao sada SDA) budu u opoziciji na svim nivoima i sto duze.
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#50365 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Vala baš. Puno su bolja opozicija nego vlast.

Nego, bojim se da će NiP doći glave NS-u. Konaković pekao zanat u SDA pa mu nisu strane njihove metode, zaobilaženje pravila, a ovi iz NS su slabi da se sa takvima nose. Pa će zbog NiP-a i NS potonuti.
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#50366 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

joint union wrote: 02/04/2021 13:33
Stranke na vlasti (u KS) definitivno "ne mogu da dahnu" i moraju paziti na svaki korak.
Taj trend bi se davno pokrenuo i danas bi imali makar malo odgovornije vlasti da se nismo primili na pricu "svi su isti". Cak i da jesu - kaznjavaj dok se ne opamete.
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#50367 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Kad se sjetim kako su Samru pokusali uvaliti u CB, pa u FIAu, na kraju je ogrijalo sunce kod Novalica. Nekad se to rutinski zavrsavalo u SDA, a sad vec vagaju zbog javnosti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50368 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

mali koraci al se napredovalo koliko toliko
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#50369 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pausal wrote: 02/04/2021 13:45
kluz franjo wrote: 02/04/2021 13:26 Pjena na ustima, očima i ušima kod radikalnih patriJota je uvijek dobar znak... da im je glava puna pjene.
Krene da kipi na sve strane.
Pravilo generalno važi za patriJote svih boja i zastava.
:meza1:
Jaraniko (možda si Hivana Marić lično) niko ne pjeni nego se naslađuje. Samo tako nastavite. Ne znam jesi li kao ljubitelj foruma imenovan za direktora kakve informatičke agencije, ali si svojim radom definitivno zaslužio. Samo budi uporan kao Hivana i stići ćeš do cilja!
Sreća, srdžba... Stvarno me raspoloženje i motivacija radikalnih patriJota ne interesuje.
Samo sam prokomentarisao kvalitet njihovog intelektualnog doprinosa civilizovanoj i argumentovanoj diskusiji.
:meza1:
Image
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#50370 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

statixx wrote: 02/04/2021 14:10
joint union wrote: 02/04/2021 13:33
Stranke na vlasti (u KS) definitivno "ne mogu da dahnu" i moraju paziti na svaki korak.
Taj trend bi se davno pokrenuo i danas bi imali makar malo odgovornije vlasti da se nismo primili na pricu "svi su isti". Cak i da jesu - kaznjavaj dok se ne opamete.
Upravo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#50371 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Stalna smjena vlasti daje uvijek nizu korupciju.
Sad bas i nije vakat da se SDA vraca jer oni moraju bar dvije utakmice presjedit na klupi.
A nadam se poslije da cemo imati vise od dva izbora.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#50372 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

Korupcija u Kini

Politikološkinja Juen Juen Ang na primer tvrdi da neki oblici korupcije u Kini doprinose ekonomskom rastu, jer ubrzavaju donošenje odluka na lokalnom nivou (kada je reč, na primer, o velikim infrastrukturnim projektima) i pružaju zvaničnicima podsticaj da budu predusretljivi prema privatnim kompanijama. Ali, mada je ta teza u izvesnoj meri ispravna, korupcija u isto vreme potkopava politički sistem jer doprinosi nečemu što se može opisati kao nezaslužena nejednakost, kada ljudi primete da se oni među njima sa dobrim političkim vezama neobično brzo bogate.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50373 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 02/04/2021 15:17 Stalna smjena vlasti daje uvijek nizu korupciju.
Sad bas i nije vakat da se SDA vraca jer oni moraju bar dvije utakmice presjedit na klupi.
A nadam se poslije da cemo imati vise od dva izbora.
U Sarajevu vladaju bivsi SDA preko NIPa,u TK bivsi SDA preko PDA,u USK preko ASDA,Zenica ZI
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#50374 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

putokaz1 wrote: 02/04/2021 16:03
drug_profi wrote: 02/04/2021 15:17 Stalna smjena vlasti daje uvijek nizu korupciju.
Sad bas i nije vakat da se SDA vraca jer oni moraju bar dvije utakmice presjedit na klupi.
A nadam se poslije da cemo imati vise od dva izbora.
U Sarajevu vladaju bivsi SDA preko NIPa,u TK bivsi SDA preko PDA,u USK preko ASDA,Zenica ZI
U Sarajevu vlada koalicija okupljena oko plana i programa rada, a da bi se okupili usaglasili su se.oko nekih zajednickih principa.

Kada se taki radi onda nema veze ko je ko, nego je bitan posao.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50375 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

U Sarajevu vlada koalicija okupljena oko plana i programa rada, a da bi se okupili usaglasili su se.oko nekih zajednickih principa.

Kada se taki radi onda nema veze ko je ko, nego je bitan posao.
[/quote]

Neki iz NS i SDP kazu tako i na TK,ali zna se cijih 6 odnosno 7 ruku je najbitnije.Vecina u KS radi da bi Konakovicu povecala popularnost 2022,vlada TK radi da bi Kukica spasila od SDA.Vlade su isto nastale od SDA kadrova ali putevi su im,trenutno drugaciji,dok se u KS ipak radi,narod i cijeni,na TK se uhljebljuje i Narod ce to kaznit.Ako KS nabavi vakcine pokazat ce kvalitet a TK je najavila da ce cekat Novalica i Telgeltiju.Iako nesto i urade NS i SDP u KS samo sluze da Konakovic pobjedi 2022,dok NS i SDP na TK ocekuju poraze,sluzeci Gospodaru podzemlja,nekome ko im je bio ideoloski protivnik 20 godina i nije se promjenio,vidjet cemo 22 je sve blize pobjeda SDA osim u KS izvjesna
Locked