Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#50326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Industrialyzer »

MaksprotivMarksa wrote: 01/04/2021 15:01 A sta tacno javnost ima od volenterskog rada Maricke u KT, sta to ona zna, umije, a da je u vezi sa KT i bilo cim sto ima veze sa upravljannem i nadzorom neke kulturne ustanove ?

Svaka kasirka iz Binga ima vise veze sa ovim nego ona, fakat je ovo vise prevrsilo svaku mjeru ...
Apsolutno ne slazem. Kakav inat, provociranje i sl. I ne zanima me da li radi volonterski, cinjenica je da nema nikakvu edukaciju ili iskustvo cime bi zasluzila to mjesto. Ako si edukovan i iskusan, onda uzmi pare koje te slijeduju, nemoj mi pod krinkom volonterizma prodavati nesposobnu Maricku.
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

tovarish wrote: 01/04/2021 14:54 Mislim da Marićka jeste rekla šta misli, iako to nužno ne znači šovinizam, ali drago mi je da su je imenovali samo da provociraju zelena govna.

I nek nastave tako.

:bih:
Pa vala tesko da je ovo provociranje zelenih...skloniji sam misljenju da su digli ruke u vis od radosti nakon imenovanja maricke.
Jebi ga NS je trebao ostati kod njene.kandidature.za dogradonacelnicu bilo bi im puno pametnije nego ovo
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#50328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

Bio nekakav panel u Londonu gdje su se ironicno, u lezernoj atmosferi, ismijavale vjerske podjele i sukobi. Prvo govorio neki Britanac koji je govorio o sukobu protestanata i katolika u Sjevernoj Irskoj.

Na njega se nadovezala Maricka i govorila kako je slicno kod nas gdje postoje pravoslavci i katolici koji su "odlucili" (ironicno) da se zovu Srbi i Hrvati.

Da je ovdje stala bila bi to muzika za usi bosnjackih nacionalista koji negiraju Srbe i Hrvate u BiH.

Ali, nastavila je Maricka, kod nas postoje i treci, muslimani, koji su "izmislili" (opet ironicno) da se zovu Bosnjaci.

To je sva istina zbog koje je pokrenuta SDA-ovska masinerija da lincuje zenu, ponavljam, koju ne smatram aman zaman nekim autoritetom.

Ako ovdje postoji negiranje i vrijedjanje Bosnjaka, da bog da se Trojka danas raspala i SDA vam vladala jos 50 godina.

I da bog da vas u zatvor trpali na svaki pokusaj ironije u javnom prostoru po obrascu zatucane i nepismene SDA-ovske bagre koja ne razumije prostoprosirenu racenicu a kamoli sarkazam.
Last edited by don vito on 01/04/2021 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#50329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Revolucionar ★ »

Ovo sto se desava u NS je zadnji voz za ustolicenje mnogih, vjerovatno su toga i sami svjesni, stranka je u slobodnom padu. Alal im vera
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

MaksprotivMarksa wrote: 01/04/2021 15:01 A sta tacno javnost ima od volenterskog rada Maricke u KT, sta to ona zna, umije, a da je u vezi sa KT i bilo cim sto ima veze sa upravljannem i nadzorom neke kulturne ustanove ?

Svaka kasirka iz Binga ima vise veze sa ovim nego ona, fakat je ovo vise prevrsilo svaku mjeru ...
Ma treba toga još, još više ljevičarskog uhljebljenja i ostalih stvari zbog kojih vam je se, kako kažete, ogadila SDA i sadašnje BH društvo i zašto omladina odlazi, treba još i Damiru Nikšiću nešto dati, može Damir Marjanovič još više napredovati, ako se Ivani ne svidi može još bolja pozicija.
Važno je kako napisa forumaš iznad, provocirati zelena govna,samo rado toga se isplati.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

don vito wrote: 01/04/2021 15:19 Bio nekakav panel u Londonu gdje su se ironicno, u lezernoj atmosferi, ismijavale vjerske podjele i sukobi. Prvo govorio neki Britanac koji je govorio o sukobu protestanata i katolika u Sjevernoj Irskoj.

Na njega se nadovezala Maricka i govorila kako je slicno kod nas gdje postoje pravoslavci i katolici koji su "odlucili" (ironicno) da se zovu Srbi i Hrvati.

Da je ovdje stala bila bi to muzika za usi bosnjackih nacionalista koji negiraju Srbe i Hrvata.

Ali, nastavila je Maricka, kod nas postoje i treci, muslimani, koji su "izmislili" (opet ironicno) da se zovu Bosnjaci.

To je sva istina zbog koje je pokrenuta SDA-ovska masinerija da lincuje zenu, ponavljam, koju ne smatram aman zaman nekim autoritetom.

Ako ovdje postoji negiranje i vrijedjanje Bosnjaka, da bog da se Trojka danas raspala i SDA vam vladala jos 50 godina.

I da bog da vas u zatvor trpali na svaki pokusaj ironije u javnom prostoru po obrascu zatucane i nepismene SDA-ovske bagre koja ne razumije prostoprosirenu racenicu a kamoli sarkazam.
Da je Ivana tu stala bila bi muzika za uši bošnjačkih nacionalista ali pošto je počela o Bošnjacima to je muzika za tvoje uši.
stric
Posts: 263
Joined: 04/09/2008 08:03

#50332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by stric »

30.03.

zastupnici iz HDZ-a i SDA oborili inicijativu NS da se sjednice Predstavničkog doma parlamenta FBiH prenose na FTV-u.

stric :bih:
Realniss
Posts: 53
Joined: 05/01/2021 00:46

#50333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Realniss »

maher wrote: 01/04/2021 14:38 gafovi se nastavljaju ... nedopustivo je objašnjenje predlozio me moj jaran ...
ima li ikakva komisija, cv, intervju, reference ... osim sto je ljubitelj pozorista ... znaci, ko se najviše vozi u tramvaju u nadzorni odbor grasa ...
po meni je kompetentnija za dogradonacelnicu nego za kamerni teatar ...
izjava o bosnjacima mi manje smeta od ove izjave ...
izjava o bosnjacima se može braniti slobodom govora i misljenja, mada svako misljenje mora biti zasnovano na cinjenicama
ovo se nema cime braniti, jer ono protiv cega se bilo u kampanji ponavlja se od strane nove vecine...
jaranska imenovanja, nepotizam, genetske predodredjenosti, niksiceva izjava o markalama, ... neshvatljivo
Apsolutno urušavanje Naše stranke. Zamisli da izađete u medije i kažete: ''Predložio me prijatelj jer sam ljubitelj pozorišta''.
Može li onda mene predložiti neko za Komandira policijske stanice jer volim gledati krimiće?
To pokazuje nedostatak obzira prema običnim građanima i nedostatak razumjevanja šta su to javne ustanove i ko treba da bude nosilac funckija u tim ustanovama.
Ovakvo ponašanje me podsjeća na SDA, protiv koje sam glasao na svakim izborima do sada.


Može li mi neko objasniti razliku između Asimove izjave 'Kultura je prazna, ima mjesta kod glumca' i ovoga što je sada uradila Vlada KS sa Ivanom Marić?
Ja je ne vidim.
Last edited by Realniss on 01/04/2021 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

A ja sve mislio "Rođo me postavio kao direktora pozorišta" u Dva smo svijeta različita parodija na SDAovce :lol:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#50335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

tovarish wrote: 01/04/2021 15:09
MUNAFIK wrote: 01/04/2021 14:59 Maricka je rekla 100% sta misli, a negiranjem toga samo je ispala još gluplja... Da se razumujemo nije ona jedina u Sarajevu što to isto misli.

Naša stranka puca u koljena koaliciji jednostavno ovim potezima pokazuju da su samo za opozicije. Šupljiraj iz hladovine paušala i plate...
Niko u trojci nije bezgrešan. Npr. slučaj Ademović nije sigurno učvrstio koaliciju ili SDP-ovo ponašanje u Mostaru. Svi griješe i partneri nekad trebaju povući ručnu.
Da svi imaju greskemi bice gresaka, ali nemojte se varati Bosnjaci su ti koji su trojci dali glasove, a Ivana je osoba koja pljuje bosnjacima u lice, ovi glasovi ce radi ovih gluposti otici na drugu stranu.

Ovo sto su uradili je pucanj u koljena koaliciji, a sto se tice SDA nista bolje se nije moglo desiti za njih od toga da nakon svega MARICKU negdje uhljebe... Znaci SDA botovi mogu da sjede i uzivaju ovaj dan...

I uz sve to objasnjenje 'nezavisne' kriticarke za sve je da ona voli pozoriste... Hahahahhahaha pa zar ne vidite koji je besmisao svega toga. E cuj voli pozoriste, i ona kao kritikuje druge kad postave nekoga negdje.

Dajte ljudi ne pravite se budale.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#50336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

MUNAFIK wrote: 01/04/2021 18:34
tovarish wrote: 01/04/2021 15:09
MUNAFIK wrote: 01/04/2021 14:59 Maricka je rekla 100% sta misli, a negiranjem toga samo je ispala još gluplja... Da se razumujemo nije ona jedina u Sarajevu što to isto misli.

Naša stranka puca u koljena koaliciji jednostavno ovim potezima pokazuju da su samo za opozicije. Šupljiraj iz hladovine paušala i plate...
Niko u trojci nije bezgrešan. Npr. slučaj Ademović nije sigurno učvrstio koaliciju ili SDP-ovo ponašanje u Mostaru. Svi griješe i partneri nekad trebaju povući ručnu.
Da svi imaju greskemi bice gresaka, ali nemojte se varati Bosnjaci su ti koji su trojci dali glasove, a Ivana je osoba koja pljuje bosnjacima u lice, ovi glasovi ce radi ovih gluposti otici na drugu stranu.

Ovo sto su uradili je pucanj u koljena koaliciji, a sto se tice SDA nista bolje se nije moglo desiti za njih od toga da nakon svega MARICKU negdje uhljebe... Znaci SDA botovi mogu da sjede i uzivaju ovaj dan...

I uz sve to objasnjenje 'nezavisne' kriticarke za sve je da ona voli pozoriste... Hahahahhahaha pa zar ne vidite koji je besmisao svega toga. E cuj voli pozoriste, i ona kao kritikuje druge kad postave nekoga negdje.

Dajte ljudi ne pravite se budale.
Ovo imenovanje je uradila vlada, a to znači i NIP je aminovao isto. "Odgovornost" snose svi, a ne samo NS.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

Hank Paldum wrote: 01/04/2021 17:36 A ja sve mislio "Rođo me postavio kao direktora pozorišta" u Dva smo svijeta različita parodija na SDAovce :lol:
Sigurno si mislio na:”Ima mjesta kod Glumca...”
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

imam clansku ns i volim geografiju i jezike prvenstveno
auta onako hobi
jel mogu ja u ministarstvo saobracaja ili gdje mogu sa geografijom i jezicima
znam 5 stranih jezika al nemam diplome nijednog fakulteta
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#50339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Jel fino receno da nije prijedlog NS, nego nezavisnog poslanika?

Drugo, biti u NO nije isto kao biti zaposlen u firmi... bitnije je poznavanje rada javnih ustanova nego da si ekspert u scenskim umjetnostima.
Last edited by ultima_palabra on 01/04/2021 19:34, edited 1 time in total.
Realniss
Posts: 53
Joined: 05/01/2021 00:46

#50340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Realniss »

ultima_palabra wrote: 01/04/2021 19:29 Jel fino receno da nije prijedlog NS, nego nezavisnog poslanika?
Zašto je potvrdila vlada KS na čelu sa premijerom iz Naše stranke?
Mogli su odbiti.
Last edited by Realniss on 01/04/2021 20:24, edited 1 time in total.
Realniss
Posts: 53
Joined: 05/01/2021 00:46

#50341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Realniss »

tovarish wrote: 01/04/2021 18:38
MUNAFIK wrote: 01/04/2021 18:34
tovarish wrote: 01/04/2021 15:09

Niko u trojci nije bezgrešan. Npr. slučaj Ademović nije sigurno učvrstio koaliciju ili SDP-ovo ponašanje u Mostaru. Svi griješe i partneri nekad trebaju povući ručnu.
Da svi imaju greskemi bice gresaka, ali nemojte se varati Bosnjaci su ti koji su trojci dali glasove, a Ivana je osoba koja pljuje bosnjacima u lice, ovi glasovi ce radi ovih gluposti otici na drugu stranu.

Ovo sto su uradili je pucanj u koljena koaliciji, a sto se tice SDA nista bolje se nije moglo desiti za njih od toga da nakon svega MARICKU negdje uhljebe... Znaci SDA botovi mogu da sjede i uzivaju ovaj dan...

I uz sve to objasnjenje 'nezavisne' kriticarke za sve je da ona voli pozoriste... Hahahahhahaha pa zar ne vidite koji je besmisao svega toga. E cuj voli pozoriste, i ona kao kritikuje druge kad postave nekoga negdje.

Dajte ljudi ne pravite se budale.
Ovo imenovanje je uradila vlada, a to znači i NIP je aminovao isto. "Odgovornost" snose svi, a ne samo NS.
Tačno da svi snose odgovornost, međutim pošto je Ivana Marić bila prijedlog Naše stranke za dogradonačelnicu onda je za očekivati da će se najveći teret naći na NS. Nevjerovatno kako 'nepametno' postupaju kao što reče Peđa neki dan za Dininu izjavu o genetskoj preodređenosti.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

drndalo wrote: 01/04/2021 18:50
Hank Paldum wrote: 01/04/2021 17:36 A ja sve mislio "Rođo me postavio kao direktora pozorišta" u Dva smo svijeta različita parodija na SDAovce :lol:
Sigurno si mislio na:”Ima mjesta kod Glumca...”
Ova izjava sa Ivanom je nešto neviđeno i neodbranivo. Čak i najveći dokaz nepotizma i štele kod jednog SDA ili drugog političara se može otkriti zahvaljujući snimljenim razgovorima, upornim novinarima ili ako krivac napravi grešku međutim ovako bezobrazno i ležerno dati izjavu kako ju je prijatelj kandidovao za predsjednicu kao da ju je pozvao na doček nove godine je do sada neviđen bezobrazluk.
Niti obraza ili stida da bar slaže "Bio je težak izbor za kandidate ali sam ušla u uži krug" ili "Presudile su moje kvalifikacije koje nisam dužna vama običnim smrtnicima polagati" ali ovako direktno u facu svima izjaviti toga bi se i rahmetli Esed Radeljaš postidio.

Ali OK, Njihova stranka je svejedno u "I don't give a fuck anymore" raspoloženju i grabi dok brod nije potonuo šta se može ugrabiti tako da su u istom raspoloženju i botovi, glasači i simpatizeri te stranke samo je dvolično kada su u prošlosti pojedini ljudi kritikovali poteze SDA i SDP da zbog toga ljudi ogorčeni odlaze a sada pravdate iste poteze jer to radi druga strana.

Da li još iko ima obraza tvrditi "Nisu sve stranke iste"?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#50343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by LBVIEW »

tovarish wrote: 01/04/2021 14:54 Mislim da Marićka jeste rekla šta misli, iako to nužno ne znači šovinizam, ali drago mi je da su je imenovali samo da provociraju zelena govna.

I nek nastave tako.

:bih:
I ja kazem, pa ce za sljedece izbore biti borba da se predje prag, jer oni koje je negirala vise nece glasati za stranku koja ju je kandidirala. :izet:
Naravno da nije sovinizam, Tovarish, samo se narugala Bosnjacima, a da je kojim.slucajem oplela po onim drugim, gorio bi forum.
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

Zacepili vam usta sa njenom biografijom na drugoj temi sad se pljuvaci ovdje preselili. Jos naucili nisu sta je zadatak nadzornog odbora :-)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

izvrsni direktor wrote: 01/04/2021 21:09 Zacepili vam usta sa njenom biografijom na drugoj temi sad se pljuvaci ovdje preselili. Jos naucili nisu sta je zadatak nadzornog odbora :-)
jah sada ko god ima sumnju odmah je sdaovac pljuvac ili sta vec?
i ti nisi odgovorio sta je zadatak nadzornog odbora
Hakiz
Posts: 48381
Joined: 30/07/2015 20:01

#50346 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Da nadzire.

Čovjek bi rekao da su forumaši eksperti, a u stvari šaka jada što prosipa žuč.

Kako god, Marić je Marić, a šupljači koji se kriju iza anonimnosti na forumu su...

... Bljak.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

Nadzorni odbor bi po definiciji trebao voditi racuna o zakonitosti poslovanja pravnog lica u cijem je nadzornom odboru, te rad upravnog odbora i direktora... Teoretski, upravni odbor odredjuje direktoru kako ce raditi, te jel radio tako. A nadzorni onda to sve nadzire jer bilo kako treba...

Kad imas sva ova 3 koraka iz iste stranke, kao sto smo najcesce imali iz SDA, mada su i drugi pravili takve konstrukcije, samo rjedje, onda imas “perfect storm” uslova za lopovluk, jer 3 nivoa odlucivanja koja bi trebala sprecavati pasjaluke rade po istom naredjenju, a sve legalno...

U principu bi bilo gdje bilo koga sa strane (a sa barem malo obraza, i nesto znanja) trebalo ubacivati u ta tijela da rashebe talove barem povremeno. I to sve rotirati barem svake 2 godine, cim se upoznaju i ustele...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

LBVIEW wrote: 01/04/2021 21:02
tovarish wrote: 01/04/2021 14:54 Mislim da Marićka jeste rekla šta misli, iako to nužno ne znači šovinizam, ali drago mi je da su je imenovali samo da provociraju zelena govna.

I nek nastave tako.

:bih:
I ja kazem, pa ce za sljedece izbore biti borba da se predje prag, jer oni koje je negirala vise nece glasati za stranku koja ju je kandidirala. :izet:
Naravno da nije sovinizam, Tovarish, samo se narugala Bosnjacima, a da je kojim.slucajem oplela po onim drugim, gorio bi forum.
Nijesam slusao taj video, ali sam iz pisanja par ok forumasa shvatio da je taj isti video prvo “opleo” na isti nacin Srbe i Hrvate, a tek onda i Bosnjake... Ako je tako, zasto “gori” forum kao da je samo Bosnjake spomenula? A da nije bila bi dobra “sokica” jer je srala po (onim anamo)...?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#50349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by LBVIEW »

Spin - nije rekla- za druge kako su "izmislili ime".
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

pa cinjenica je da ime bosnjak i jeste "izmisljeno" mada je pravilnije ukradeno
Locked