MaksprotivMarksa wrote: ↑10/02/2021 16:44
Ovo znaci i raspad Cetvorke 2022. godine i skoru smjenu Kojovica u NS, NiP ce se primaci SDA, NS platiti cijenu historijskim minimumom u broju glasova, a SDP svakako ne postoji, u SG ce Hadzibajric u takvim okolnostima da se dogovori sa maticom, NS ruse iznutra vec mjesecima, pripremaju zborove, tri struje vrsljaju i bore se za prevlast zbog stranke od 2,8 posto u FBiH. NS je stranka sa dignitetom, opet su izigrani, Pedja ce objektivno morati da ode nakon svega sto se dogodilo, ali SDA NS je to sve odradila iznutra, kreirala krize, a plate od po 3000 u stranci nisu ppmogle. Stranka u kojoj je Redzo nada nema cemu da se nada, a Srdjan ober kvalitetan kadar i Bukva prefsjednik KO. U NS se nakon 12 godina ! pisu novi pravilnici o izboreuu regionalne i kantonalne organizacije, svi odbori u svadjama, programi i politike ne postoje, strucni savjeti kozmeticke prirode. Sa druge strane u NiP-u bjelasnicki klan, bratski klan i tekijaski klan, ne smiju da organizuju kongres, ljudi osnivaci izlaze iz lokalnih odbora zbog SDA nacina rada, svi nezadovoljni, Dino pozivima rjesava kadrovske krizaljke. Ja cu i 2022. godine glasati za nekoga od stranaka Cetvorke, ali ovo nece na dobro, nema se kapaciteta, volje, morala, vazda manje zlo biramo, nikada nesto dobro.
Ja se jezim od ovoga sto se dogadja, Cetvorka je dobila sansu, prokockava se kadrovskim rjesenjima, okolnostima u kojima nisu trebali preuzeti KS, ali svima se zuri, svi razmisljaju u okvirima mandata, gradjani ga puse i to je to.