Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Styling
Posts: 15025
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18701 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Bojim se da ce nam ove vakcine jednom skociti na nos.
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#18702 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Styling wrote: 27/03/2021 13:01 Bojim se da ce nam ove vakcine jednom skociti na nos.
Naravno da hoce. Samo kad skoce na nos treba se prisjetit cijom krivicom je dotle doslo
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18703 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Styling wrote: 27/03/2021 13:01 Bojim se da ce nam ove vakcine jednom skociti na nos.
Milion posto. Imaju ogromnog keca u rukavu a EU i ostali ce to znati cijeniti.
JBT-e u doba najgorih trenutaka covjecanstva prouzrokovanim COVID 19 jedna zemlja je iako u teskoj situaciji nesebicno priskocila u pomoc drugoj i
spasila je od crnog scenarija.
Sta ces bolje?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#18704 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

Styling wrote: 27/03/2021 08:33
malakh wrote: 26/03/2021 22:57
Styling wrote: 26/03/2021 22:40 Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.
hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.

doduse ni meni nije jasno sto ce mu ove izjave oko vakcina, jer niti jedna kompanija koja se bavi distribucijom vakcina, nece da suradjuje sa nizim nivoima vlasti.
Nemam ja šta braniti Fortu jer nije Fortin posao da nabavlja vakcine. To je posa države, VM i Fadila koji nije htio da se igra države.

Forto čini maksimalne napore kad već oni hadalji nisu u stanju ništa napraviti.

Raspitaj se malo zašto se u Belgiji još ne vakciniše i zašto je u Švedskoj obustavljena vakcinacija. Btw, tabloide tipa mirrora i dailymaila niko ozbiljan ne čita.
moj rođak je doktor u belgiji, oftalmolog i on je odbio vakcinaciju jer je prebolovao koronu i belgija masovno vakciniše. odakle uopće tebi te informacije?
User avatar
Styling
Posts: 15025
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18705 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

malakh wrote: 27/03/2021 13:54
Styling wrote: 27/03/2021 08:33
malakh wrote: 26/03/2021 22:57

hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.

doduse ni meni nije jasno sto ce mu ove izjave oko vakcina, jer niti jedna kompanija koja se bavi distribucijom vakcina, nece da suradjuje sa nizim nivoima vlasti.
Nemam ja šta braniti Fortu jer nije Fortin posao da nabavlja vakcine. To je posa države, VM i Fadila koji nije htio da se igra države.

Forto čini maksimalne napore kad već oni hadalji nisu u stanju ništa napraviti.

Raspitaj se malo zašto se u Belgiji još ne vakciniše i zašto je u Švedskoj obustavljena vakcinacija. Btw, tabloide tipa mirrora i dailymaila niko ozbiljan ne čita.
moj rođak je doktor u belgiji, oftalmolog i on je odbio vakcinaciju jer je prebolovao koronu i belgija masovno vakciniše. odakle uopće tebi te informacije?
Vakcinišu ljekare, običan svijet još ne. U Briselu he još na snazi ograničeno kretanje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18706 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

komercionala wrote: 26/03/2021 18:49
konektovan wrote: 26/03/2021 16:05
komercionala wrote: 25/03/2021 21:33 Vecina u sarajevu koristi mtel i eronet. Bht sve manje.

Najjeftiniji bht paket 22 km. Najjeftiniji mtel 3 km.
Ne piši gluposti...
Izvini nije 3 km nego 2.34 km

Image
Daj link na ovu ponudu
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18707 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

drug_profi wrote: 27/03/2021 20:30
komercionala wrote: 26/03/2021 18:49
konektovan wrote: 26/03/2021 16:05

Ne piši gluposti...
Izvini nije 3 km nego 2.34 km

Image
Daj link na ovu ponudu
https://www.logosoft.ba/logo-slagalica

Za korisnike tv+net vazi ova ponuda. Ja sam korisnik i zadovoljan sam
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18708 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

komercionala wrote: 27/03/2021 20:32
drug_profi wrote: 27/03/2021 20:30
komercionala wrote: 26/03/2021 18:49

Izvini nije 3 km nego 2.34 km

Image
Daj link na ovu ponudu
https://www.logosoft.ba/logo-slagalica

Za korisnike tv+net vazi ova ponuda. Ja sam korisnik i zadovoljan sam
Znaci nije za sve.
Iskrivljujes istinu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18709 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

meridiyan wrote: 27/03/2021 12:59
Najmanje sto mogu uciniti a da iskazu zahvalnost Srbiji je da ove slike svako vece prezentiraju na Gradskoj vijecnici.
A time bi ukazali i na nesposobnost i javasluk drzavnih i federalnih vlasti. Neka svijetli i nek se zna.
Niti su oni "Sarajevo" niti "Tuzla", neka se zahvaljuju u svoje ime.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#18710 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 27/03/2021 13:01 Bojim se da ce nam ove vakcine jednom skociti na nos.
Zapadne vakcine moramo platiti novcem, ali nema ih, zapad ih sve uzeo sebi.

Istočne ćemo platiti potčinjenosti, sve velike poslove, pogotovo građevinu, će nam sutra raditi Rusi, Kinezi itd. I to pod njihovim uslovima plata, zaštite na radnom mjestu, radnog vremena, radničkih prava itd.

Pa šume (drvo), voda, poljoprivreda...

Spasa nam nema, sudbina nam je da budemo nečija kolonija.

Sputnik V vakcine ćemo platiti najmanje neulaskom u NATO.

Život i zdravlje imaju cijenu, nije valjda da neko misli da nam neko nesebično i besplatno pomaže?
breuer
Posts: 7877
Joined: 06/07/2009 15:44

#18711 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by breuer »

ko primi Sputnjika automatski prestaje bit Bošnjak!
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18712 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

drug_profi wrote: 27/03/2021 20:33
komercionala wrote: 27/03/2021 20:32
drug_profi wrote: 27/03/2021 20:30

Daj link na ovu ponudu
https://www.logosoft.ba/logo-slagalica

Za korisnike tv+net vazi ova ponuda. Ja sam korisnik i zadovoljan sam
Znaci nije za sve.
Iskrivljujes istinu.
Svi uslovljavaju. Moj paket ukljucuje tv net i mobilnu ... ukupno 40 km. Mislim da nema povoljnije nigdje.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18713 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

breuer wrote: 27/03/2021 20:44 ko primi Sputnjika automatski prestaje bit Bošnjak!
I naraste mu ponovo kozica (prepucij)... Skaka likes this! :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18714 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Hakiz wrote: 27/03/2021 20:41
Styling wrote: 27/03/2021 13:01 Bojim se da ce nam ove vakcine jednom skociti na nos.
Zapadne vakcine moramo platiti novcem, ali nema ih, zapad ih sve uzeo sebi.

Istočne ćemo platiti potčinjenosti, sve velike poslove, pogotovo građevinu, će nam sutra raditi Rusi, Kinezi itd. I to pod njihovim uslovima plata, zaštite na radnom mjestu, radnog vremena, radničkih prava itd.

Pa šume (drvo), voda, poljoprivreda...

Spasa nam nema, sudbina nam je da budemo nečija kolonija.

Sputnik V vakcine ćemo platiti najmanje neulaskom u NATO.

Život i zdravlje imaju cijenu, nije valjda da neko misli da nam neko nesebično i besplatno pomaže?
Ti si ba ozbiljan forumas, de se malo dozovi.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#18715 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Polako, ko preživi evociraće uspomene.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18716 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Ma daj bolan, Evropa te kara u supak od 1992.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18717 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ko sad ne vidi sta su EU i NATO nek se ubije.
Valjda ce nam doci iz guzice u glavu da su samo interesi bitni.
I da se moramo sami o sebi pobrinuti.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#18718 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2021 12:21 Ma daj bolan, Evropa te kara u supak od 1992.
Jah.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18719 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Što se mene tiče u EU ne moramo nikad kročiti. Jedino bi zbog raznih seljačina volio sa ekološke strane.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18720 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Osim_13 wrote: 28/03/2021 18:22 Što se mene tiče u EU ne moramo nikad kročiti. Jedino bi zbog raznih seljačina volio sa ekološke strane.
Evo da si sad u EU, snalazio bi se kao Hrvatska i Madjarska za vakcine. EU je klub u koji su bogati uvukli svoje sirovinske baze, moderne kolonije. Zauzvrat im dali sarenu lazu slobodnog kretanja ljudi, roba i kapitala, sto im omoogucava da ti zgaze privredu svojom robom, da onda sve pokupuju jeftino i da ti uzmu najbolje radnike za svoje fabrike.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18721 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

drug_profi wrote: 28/03/2021 19:51
Osim_13 wrote: 28/03/2021 18:22 Što se mene tiče u EU ne moramo nikad kročiti. Jedino bi zbog raznih seljačina volio sa ekološke strane.
Evo da si sad u EU, snalazio bi se kao Hrvatska i Madjarska za vakcine. EU je klub u koji su bogati uvukli svoje sirovinske baze, moderne kolonije. Zauzvrat im dali sarenu lazu slobodnog kretanja ljudi, roba i kapitala, sto im omoogucava da ti zgaze privredu svojom robom, da onda sve pokupuju jeftino i da ti uzmu najbolje radnike za svoje fabrike.
Dobro, jel vi koji tvrdite ovakve stvari (a ima vas kamara) zaista mislite da su u ovim istočnim članicama svi levati mrtvi i svi na svoju štetu ostaju u EU? I ne samo da ostaju, nego im ni u ludilu ne dolazi razmišljanje o izlasku... Jednom Orbanu, čija je politička filozofija do srži supotna onome što su nekakve evropske civilizacijske vrijednosti, napamet ne pada da Mađarsku izvede iz Unije? Šta mislite zašto? Jel mislite da ekonomski uzlet npr. Rumunije i Slovačke (donedavnih običnih pripizdina) nema nikakve veze sa EU? 60+ milijardi eura u Kohezijskom fondu koji se raspoređuje na nerazvijenije države/regije Unije su šarena laža? :-)

https://ec.europa.eu/regional_policy/hr ... sion-fund/
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18722 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

cyprus wrote: 28/03/2021 21:02 Dobro, jel vi koji tvrdite ovakve stvari (a ima vas kamara) zaista mislite da su u ovim istočnim članicama svi levati mrtvi i svi na svoju štetu ostaju u EU?
Mislimo.
Treba li još šta objasnit?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18723 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

Nema potrebe :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18724 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

cyprus wrote: 28/03/2021 23:40 Nema potrebe :)
Ako nisi shavtio sarkazam, ja ti pomoći ne mogu.
Jesi ti u nekoliko u pravu, ali sustina je ovo sto sam ja napisao.
Inace bogati imaju obicaj da daju pare onako iz filantropije.
Zato su i postali bogati.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18725 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

drug_profi wrote: 28/03/2021 23:57
cyprus wrote: 28/03/2021 23:40 Nema potrebe :)
Ako nisi shavtio sarkazam, ja ti pomoći ne mogu.
Jesi ti u nekoliko u pravu, ali sustina je ovo sto sam ja napisao.
Inace bogati imaju obicaj da daju pare onako iz filantropije.
Zato su i postali bogati.
Ne, suština je da je Evropska unija projekt od kojeg svi imaju korist - i bogate i siromašne zemlje... Da nije tako, ista ne bi postojala, odnosno ne bi imala ovakav obuhvat i značaj... Eh sad, naravno da tu nije sve savršeno i da nema problema u Uniji... Većina ih proizilazi iz toga što nije lako usaglasiti stavove i interese velikog broja država i još daleko većeg broja stranaka... Okupi 27 ljudi iz mjesne zajednice, pa se probajte oko nečega svi usaglasiti - teško je, a da ne govorimo o 27 država (eto zanemarimo stranačke razlike zasad)... Bez obzira na to sve - EU ipak funkcioniše i ispunjava svoju svrhu, a to je korist za sve njene članice... Nijedna njena članica nije dosad nazadovala u Uniji, a pogotovo ne zbog Unije... Neke su ostvarile veći, neke manji progres - ali nijedna nije ostvarila nazadak - to je fakat... Jedna Rumunija je za 12-13 godina došla sa 40% na 70% unijskog prosjeka BDP-a... To je argument koji sam po sebi obesmišljava priče "EU je dobra samo za bogate" :-) I nije to pitanje nikakve filantropije (mada ima i toga - pun mi je kurac da se sve ljude posmatra kao predatore, koji samo gledaju use, nase i podase)... Razvoj siromašnijih država predstavlja korist i za bogate - nije valjda da trebam objašnjavat zašto?
Locked